Şimdi Ara

Samsung'un Galaxy S II Plus ile Galaxy Grand Duos modelleri detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un Galaxy S II Plus ile Galaxy Grand Duos modelleri detaylanıyor

Güney Kore'nin teknoloji devlerinden Samsung'un Galaxy S II Plus (GT-i9105P) ile Galaxy Grand Duos (GT-i9082) modellerine ait olduğu öne sürülen bazı teknik özellikler ve görseller Blog of Mobile tarafından internete sızdırıldı.

Samsung'un 2011 yılındaki amiral gemisi Galaxy S II ile aynı tasarım çizgilerini paylaşan Galaxy S II Plus, 125.3 mm uzunluğunda, 66.1 mm genişliğinde, 8.98 mm kalınlığında ve 121 gram ağırlığında tasarlanmış. Birebir karşılaştırma yaptığımızda Galaxy S II ile Galaxy S II Plus arasında kalınlık (0.48 mm) ve ağırlık (5 gram) farkının bulunduğunu görmekteyiz. Fakat oluşan bu farkın, batarya kapasitesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı henüz bilinmiyor. Ayrıca akıllı telefonun arka yüzü, Galaxy S II'nin aksine pürüzlü değil.

1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alan ve Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.1.1 ''Jelly Bean'' ile gelen Galaxy S II Plus'ın ön yüzünde 2 megapiksel çözünürlüğünde, arka yüzünde ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırılmış durumda. Akıllı telefonun dokunmatik kapasitif ekranının boyutu 4.27-inç, ekran çözünürlüğü ise 480 x 800 piksel (WVGA).

Blog of Mobile'ın gün yüzüne çıkardığı bir diğer model Galaxy Grand Duos. İsimlendirmesinden anlaşılabileceği üzere iki farklı GSM operatöründen faydalananlar için çift sim kart desteği sunacak Galaxy Grand Duos, 143 mm uzunluğunda, 77 mm genişliğinde, 9.6 mm kalınlığında ve 155 gram ağırlığında tasarıma sahip. Tasarımıyla ilk bakışta Galaxy S III'ü akıllara getiren Galaxy Grand Duos'a, 1.2 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve Android 4.1.x ''Jelly Bean'' işletim sistemi hayat verecek. Galaxy Grand Duos'un dokunmatik kapasitif ekranının boyutu 4.5-inç, ekran çözünürlüğü ise Galaxy S II Plus ile benzer şekilde 480 x 800 piksel (WVGA) olacak. Galaxy Grand Duos'un ön ve arka yüzündeki kameraların çözünürlüğü Galaxy S II Plus ile aynı.

Galaxy S II Plus ve Galaxy Grand Duos ile ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

• Galaxy S3'e gücü yetmeyenler için aslında güzel alternatif.
  • gene plastik kasa !

• rezalet !

• plus deyince daha iyi özellikler bekledim ama öyle değilmiş. fiyat odaklı yapıldı sanırım.

• Biraz da detayı öğrenseydik plus'ın

• fiyatlar önemli aslında.orta seviye düzeyinde fiyatla iyi satarlar bence

• Bunu alırım işte ben ama s2'den daha güçlü olmasını bekliyordum...

• Plus çıkaracağına neden s2 ye güncelleme vermiyor. Firmalar ne kadar kurnaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Galaxy S3e gücü yetmeyenler için aslında güzel alternatif.

s2 ile s3 arasında uçuk fiyat farkı yok sözde devamlı indirimde özellikle s3teki özellikler s2 gelince millet iyice s2 abandı gibi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Normsoner

gene plastik kasa !

Alma o zaman kardeşim. Ben de metal kasa istemiyorum. Hem ağır, hem kolay çiziliyor, hem darbe alırsa çökme oluyor ve düzelmiyor hem de metal yüzünden sinyal seviyesinde düşme oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraVe_06 -- 13 Aralık 2012; 16:41:33 >
  • 4.5 inc 480x800 cozunurluk masallah!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S2 alırım daha iyi.30 milyon satmış bir model sonuçta.Resmi olarak güncelleme desteği bitse de gayri resmi yollarla desteği epey bir devam edecektir.

• Arka kapak çok kötü

• Galaxy s2 plus denilmesine rağmen işlemci saat hızının Galaxy s2 den düşük olması ilginç...

• S2 plus ın s2 den güçlü olarak çıkacağını düşünmüştüm en azından çözünürlük artaymış eyiymiş :D

• quote:

Orijinalden alıntı: BraVe_06

quote:

Orijinalden alıntı: Normsoner

gene plastik kasa !

Alma o zaman kardeşim. Ben de metal kasa istemiyorum. Hem ağır, hem kolay çiziliyor, hem darbe alırsa çökme oluyor ve düzelmiyor hem de metal yüzünden sinyal seviyesinde düşme oluyor.

Birisi şuna iphonelerle samsungun ağırlık farklarını yazsın

• S2 Plus or S2 Minus.
  • saçmalık eski s2 kullanıcısıyim ve buna beş kuruş vermem tamamen satış stratejisi s2 yi stoklara soksa ve bi indirim yapsa çok satar 1,100 tl civarında telefon arayanlara 4x hd öneriyorum en azından Quad Core

• Böyle ara modellere çok itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Hem güncellemelerde, hem de custom romlarda çok çabuk unutuluyorlar zira

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.