Şimdi Ara

evlenipte evlilik sözleşmesi yapmadığına pişman olan var mı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
3
Favori
10.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evlilik sözleşmesi yapmak istedim diye kız arkadaşım benden ayrıldı hatamı yapıyorum acaba

• neyazıkki +1

kouya dönersek, evlilik sözleşmesi bence güvensizliğin açık net ilan edilişi olduğu için karşı tarafın yanlış anlaması normal, şahsen kız bana sözleşme imzalatmak istese içeriğe bakmadan ben de ön yargılı davranabilirim.

ama gel gelelim bide işin öbür tarafı var ki, eğer sırf evlenmek için uslu rolünü oynayan şirret bir kızla evlenme gafletinde bulunursan ya ömür boyu dünya zindan olur yada kız boşanmada seni soyup soğana çevirir. neyazıkki tüm kanunlar kızlardan yana olduğu gibi kanunu bi tarafa bırak günlük hayatta da hep kızlar default modda haklı erkekler default modda haksız ilan edilirler, klasik toplum ön yargısı.
  • paran için evlendiğini düşünüyorsan iyi etmişsin salla gitsin.
  • doğru yapmıssın, fakat söyle bır durumda var sen o kıza guvenmıyorsan nıye evlenıyorsun kı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat212121

evlilik sözleşmesi yapmak istedim diye kız arkadaşım benden ayrıldı hatamı yapıyorum acaba

Şirketmi kuruyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

doğru yapmıssın, fakat söyle bır durumda var sen o kıza guvenmıyorsan nıye evlenıyorsun kı ?

kıza güvenim sonsuz ama ekranlada çevremde hep görüyorum iyiyken iyisin kötüyken kötüsün başından güvenliğimi almam lazım :)
  • Yememiş ayrılmış varmış bi sorun demekki, en baştan diyeceksin bundan sonraki kıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahlegan

quote:

evlilik sözleşmesi yapmak istedim diye kız arkadaşım benden ayrıldı hatamı yapıyorum acaba

Çok büyük hata yapmışsın. Evli olduğun sürece elin kızının ofuna, pufuna, kaprislerine, evlenmeden farkedemediysen kötü ahlakına, şirretliğine ve hatta seni aldatmasına karşın ona ömür boyu bakmak zorundasın. Bir davada kadın kocasını aldattığı halde nafaka almaya hak kazanmıştı.

Bir kız için evlilik demek primsiz hayat sigortasıdır. Boşanmak isterse veya es kaza sen istersen, farketmez hanımefendinin ömür boyu yatarak geçinmesi için boşandığın ve hiçbir bağın kalmadığı halde yinede çalışarak nafaka ödeyerek bakmak zorundasın. Evin falan varsa onlar da gidecek, eşitlik var ya. İşlerine gelince kadın erkek eşit oluyor ama nafakayı erkek veriyor nedense? Bu yüzden evlilik sözleşmesi kızların bu garantisini ellerinden alınmasına ve dolayısıyla bekarlıkta, canım cicimle gerçek hislerini sakladıysa bile imzayı attıktan sonra "hayat bana bedava" garantisinin ellerinde olmamasına sebeptir.

bir tanıdık vardı birbirlerini nasıl seviyorlardı parasıda vardı adamın ama boşandılar 1 sene sonra kız adamı mahvetti davalar açtı arabasını evini almak istedi iyiyken çok iyidiler ama ben evlenmeden önce notere gdip nafaka isteme olmucak ve cocuk olursa eger bende kalıcak dedim hemen ayrıldık sonra umrmda değildi demek ki paramın peşindeymiş

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok büyük hata yapmışsın. Evli olduğun sürece elin kızının ofuna, pufuna, kaprislerine, evlenmeden farkedemediysen kötü ahlakına, şirretliğine ve hatta seni aldatmasına karşın ona ömür boyu bakmak zorundasın. Bir davada kadın kocasını aldattığı halde nafaka almaya hak kazanmıştı.

Bir kız için evlilik demek primsiz hayat sigortasıdır. Boşanmak isterse veya es kaza sen istersen, farketmez hanımefendinin ömür boyu yatarak geçinmesi için boşandığın ve hiçbir bağın kalmadığı halde yinede çalışarak nafaka ödeyerek bakmak zorundasın. Evin falan varsa onlar da gidecek, eşitlik var ya. İşlerine gelince kadın erkek eşit oluyor ama nafakayı erkek veriyor nedense? Bu yüzden evlilik sözleşmesi kızların bu garantisini ellerinden alınmasına ve dolayısıyla bekarlıkta, canım cicimle gerçek hislerini sakladıysa bile imzayı attıktan sonra "hayat bana bedava" garantisinin ellerinde olmamasına sebeptir.

bir tanıdık vardı birbirlerini nasıl seviyorlardı parasıda vardı adamın ama boşandılar 1 sene sonra kız adamı mahvetti davalar açtı arabasını evini almak istedi iyiyken çok iyidiler ama ben evlenmeden önce notere gdip nafaka isteme olmucak ve cocuk olursa eger bende kalıcak dedim hemen ayrıldık sonra umrmda değildi demek ki paramın peşindeymiş

İyiyken herkes iyidir. Erkek için evlilik köleliktir eğer prenup yapmadıysa. Kız eğer ahlaksız ise veya paranın peşindeyse ilk başlarda meleğe yatar ve adamın malını mülkünü elinden almak için her pisliği yapabilir, çocuk zaten kendisinde kalır bir de kendine yeni sevgili yapar, sen de sevgililer barda diskoda tatilde yesin içsin diye çalışıp para ödersin nafaka adı altında.

Herkes aynı değil ama dibi koklanıp anlanacak kavun da değil.

sizde benle aynı kafadasınız tek başına yaşa keyfine bak en güzeli valla çok rahatım derdim yok :)

• Hiç takmayacaksın kafaya usta, tamam bir yere kadar tepki gösterir bir süre seninle konuşmaz tavır koyar ama ayrılmak nedir ?

Yurdum kızı işte, klasik.İki kişi değil erkeğin kendisi ile kızın ailesi ile evleniyor resmen ülkemizde.Aşmamız lazım artık bunları, haliyle sorunlu geçecek bu dönemler.
  • Kızın bir işi varsa doğru bir şey aistemişsin ma calismayan kadın boşanırsa nafaka alabilmeli bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evlilik sözleşmesine tepki gösteren her kız paranın peşindedir istisnasız.
  • bu evlilik kurumu son zamanlarda çok gevşedi.Allah kolaylık versin ne diyelim..
  • İyi yapmışsın.
  •  evlenipte evlilik sözleşmesi yapmadığına pişman olan var mı
  • Paran mi var derdin var.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

İki kişi değil erkeğin kendisi ile kızın ailesi ile evleniyor resmen ülkemizde

neyazıkki +1

kouya dönersek, evlilik sözleşmesi bence güvensizliğin açık net ilan edilişi olduğu için karşı tarafın yanlış anlaması normal, şahsen kız bana sözleşme imzalatmak istese içeriğe bakmadan ben de ön yargılı davranabilirim.

ama gel gelelim bide işin öbür tarafı var ki, eğer sırf evlenmek için uslu rolünü oynayan şirret bir kızla evlenme gafletinde bulunursan ya ömür boyu dünya zindan olur yada kız boşanmada seni soyup soğana çevirir. neyazıkki tüm kanunlar kızlardan yana olduğu gibi kanunu bi tarafa bırak günlük hayatta da hep kızlar default modda haklı erkekler default modda haksız ilan edilirler, klasik toplum ön yargısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 14 Aralık 2012; 15:47:32 >

• Kiz calismiyo ve parasi yok tahminimce

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

Kiz calismiyo ve parasi yok tahminimce

kızın durumu orta aynen çalışmıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

Kiz calismiyo ve parasi yok tahminimce

kızın durumu orta aynen çalışmıyor

valla bn aklımdan evlilik sözleşmesi geçse o kızla evlenmem sende dengini bul o zman arkadaşım
  • quote:

bence iyi yapmışsın. iyiyken iyi olmak kolay. kaldı ki %50 boşanacaksınız zaten. eski eşler o zaman ağızlarından köpükler saçarak adamın ağzına ediyorlar ama. bunları düşünmek var. kaç senedir sevdiğin insanların bile içini bilemezsin ki.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.