Şimdi Ara

evlenipte evlilik sözleşmesi yapmadığına pişman olan var mı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88
Cevap
3
Favori
10.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CemalBahar

Konuyu görünce direk girdim,evlilik sözleşmesi kızın kesinlikle seni seviyor yada seni sevmemesi ile alakalıdır.Evlilik sözleşmesini karşılıklı yaparsınız,taraflar birbirinden para veya hak talep etmeyecek,fakat herhangi bir delil ile aldatma olayında şuçu işleyen taraf sözleşmeden muaf olacağına dair bir sözleşme yaparsanız hodri meydan olur,çok da güzel olur bende bunu yapacağım.

Evlilik sözleşmesine istediğiniz maddeleri koyamazsınız. Eğer yasal yollar ile yapmak isterseniz ve amacınız paranızı korumaksa yasal mal rejimlerinden birini secerek yaparsınız. Mal ayrılığı rejimi buna en uygundur ancak bu rejim sizi nafaka ödemekten kurtaramaz. Nafaka ve çocuklarınıza ilişkin geleceğe dönük anlasmalar kanunun emredici kurallarına aykırılık yüzünden geçersiz olacaktır. Nafaka boşanma sırasında dikkate alınır.

• Sözleşme tam olarak ayrılık sonrasını mı garanti altına alıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

quote:

Konuyu görünce direk girdim,evlilik sözleşmesi kızın kesinlikle seni seviyor yada seni sevmemesi ile alakalıdır.Evlilik sözleşmesini karşılıklı yaparsınız,taraflar birbirinden para veya hak talep etmeyecek,fakat herhangi bir delil ile aldatma olayında şuçu işleyen taraf sözleşmeden muaf olacağına dair bir sözleşme yaparsanız hodri meydan olur,çok da güzel olur bende bunu yapacağım.

Evlilik sözleşmesine istediğiniz maddeleri koyamazsınız. Eğer yasal yollar ile yapmak isterseniz ve amacınız paranızı korumaksa yasal mal rejimlerinden birini secerek yaparsınız. Mal ayrılığı rejimi buna en uygundur ancak bu rejim sizi nafaka ödemekten kurtaramaz. Nafaka ve çocuklarınıza ilişkin geleceğe dönük anlasmalar kanunun emredici kurallarına aykırılık yüzünden geçersiz olacaktır. Nafaka boşanma sırasında dikkate alınır.

Evlilik sözleşmesi var mı yok mu? Var tabikide. Mal ayrılık rejimi ile evlilik sözleşmesi aynı şey mi? Kanun kadına nafaka verilmesini kesin olarak zorunlu mu kılıyor? O zaman adalet, kanun önünde eşitlik bunun neresinde? Anayasaya aykırı bu bir kere. Hani herkes eşitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: Conservator

Evlilik sözleşmesi yapman demek, kız arkadaşına güvenmemen demektir.
    Aynı masada yemek yerken "git kendine bir tabak yemek koy, benim tabağımdan aşırma" demek gibidir.
    Evlilik oysa bir "birliktelik"tir. Ruhun ve bedenin eşleşmesi, birleşmesi demektir. 2 karakterin aynı noktada bir uyum oluşturması demektir.
    Sen hangi mantıkla böyle bir şey yapmaya cüret ettin ?

Kısa bir tanım yapmak gerekirse: Sen, onunla ayrılıcağın günün hesabını yapmış oluyorsun daha birleşmeden. Elini bırakacağın günü kolluyorsun. Böyle bir adamla, yalnızca bir çıkarı olan bir kadın evlenmek ister. Kendi malını, mülkünü korumak isteyen bir kadın. Peki sen, böyle bir kadınla evlenmek ister miydin?

Kız olabilir beyler dikkat.

Ama bi kızın da evlilik hakkında bu kadar yaratıcı ve güzel şeyler söylemesi ilginç, bence erkek.

ne diyorsun sen değişik?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackened_61

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: Conservator

Evlilik sözleşmesi yapman demek, kız arkadaşına güvenmemen demektir.
    Aynı masada yemek yerken "git kendine bir tabak yemek koy, benim tabağımdan aşırma" demek gibidir.
    Evlilik oysa bir "birliktelik"tir. Ruhun ve bedenin eşleşmesi, birleşmesi demektir. 2 karakterin aynı noktada bir uyum oluşturması demektir.
    Sen hangi mantıkla böyle bir şey yapmaya cüret ettin ?

Kısa bir tanım yapmak gerekirse: Sen, onunla ayrılıcağın günün hesabını yapmış oluyorsun daha birleşmeden. Elini bırakacağın günü kolluyorsun. Böyle bir adamla, yalnızca bir çıkarı olan bir kadın evlenmek ister. Kendi malını, mülkünü korumak isteyen bir kadın. Peki sen, böyle bir kadınla evlenmek ister miydin?

Kız olabilir beyler dikkat.

Ama bi kızın da evlilik hakkında bu kadar yaratıcı ve güzel şeyler söylemesi ilginç, bence erkek.

ne diyorsun sen değişik?

Alıntıları Göster
    Atadan babadan kalan servetin yarısını bir kıza kaptıranlara acıyorum.
    Evlilik sözleşmesi bence kanunen zorunlu olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat212121

quote:

Orijinalden alıntı: faaty

Sozlesmeye ne gibi maddeler koymayi dusunuyordun? Bunlari duyunca mi birakti, yoksa sozlesme lafini duymasi yettimi?

sözleşmeye cocuk eger olursa bende kalıcak dedim bide nafaka isteme olayı hiç bir şekilde olmucak dedim ertesi gün ayrılalım dedi bende tamam dedim kapadım yüzüne:)

açıkçası umrumda degıl bir sürü kız var daha

kızın durumu çok kötü değildi ortaydı bende fazla zengin değilim ama ev ve arabam var yetiyor bana ayrıca kıza cok guveniyordum ama iyiken herkes iyi bide kötüyken herkes kötü o mantıkla gittim ben

Sen kendini çok uyanık sanıyorsun herhalde ? Bir erkek olarak senin şu taleplerinden utandım yazıklar olsun sana.
    Ne demek çocuklar sende kalacak ? O çocuklar onun da evladı olmayacak mı ? Bu ne bencilliktir bu nasıl bir düşüncedir ?
    Nafaka olmayacak...Oldu...Karın işsizce nasıl yaşayacak ? Gönlün el vericek mi ?

Holding başkanı olsan anlayacağım ama normal sıradan birisin işte ne uzatıyorsun sözleşme falan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bystander1907 -- 17 Aralık 2012; 16:48:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mahlegan

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

quote:

Evlilik sözleşmesi var mı yok mu? Var tabikide. Mal ayrılık rejimi ile evlilik sözleşmesi aynı şey mi? Kanun kadına nafaka verilmesini kesin olarak zorunlu mu kılıyor? O zaman adalet, kanun önünde eşitlik bunun neresinde? Anayasaya aykırı bu bir kere. Hani herkes eşitti

Evlilik sözleşmesi elbette var. Zaten evlendirme memuru önünde yaptığın bir evlenme sözleşmesidir. Konuyu acan arkadas burada evlilik sözleşmesinden bahsederken eşlerin ileride karşılaşacağı sorunlar üzerine kendi aralarında yaptığı ayrıca bir sözleşmeden bahsediyor. Yani konuyu açan arkadasın dediği sözleşme ile boşanma halinde çocuklar benim ayrıca nafaka hakkın yok gibi hükümler konamaz. Konulsa bile geçersizdir mahkemede dikkate alınmaz.

Mal rejimi ise başlı başına farklıdır. Sen evlilik sözleşmesini yani herkesin memur önünde yaptığı sözleşmeyi yaparak evlendiğinde eşin ile birlikte edinilmiş mallara katılma rejimi diye bir rejime tabi tutulursun ancak kanunda öngörülen başka bir mal rejimini seçmemişsen. Bu yüzden eğer evlilik ile parasal kaygıları artacak olanlar en başından 'mal ayrılığı rejimini' seçsinler.

Kanun nafaka konusunda ancak iştirak nafakasını zorunlu tutar o da çocuğun eğitim, sağlık vs. masrafları içindir. Eşlerin birbirine nafaka ödemesi boşanma yüzünden kimin yoksulluğa düşeceğine bağlıdır. Bu yüzden kanun hiçbir tarafı eşler yönünden nafaka ödemeyi zorunlu kılmaz. Yani kanun erkeğin kadına nafaka verebileceğini düzenlediği gibi kadının erkeğe nafaka verebileceğini de öngörmüştür. Yani herkes kanun önünde eşittir ve anayasaya aykırı bir durum yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

Maddi durumun çok çok mu iyi?

çok çokk iyi demem ama iyi 10 aileye bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdloader11

Evlilik sozlesmesi kendini korumaktir.Her durumda yapilmali.

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

doğru yapmışsın yoksa boşanırsan nafakadan kurtulamazsın ,kız ayrılmışsa niyeti belliymiş zaten

Alıntıları Göster
    aferin gelişme var.

Sözleşme diyince güvensizlik geliyor akıla, ama öyle degil. Bi orta yol bulun sözlemeye bişeyler katın.

Evlilik en büyük ticarettir zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanetOlasıZenci

aferin gelişme var.

Sözleşme diyince güvensizlik geliyor akıla, ama öyle degil. Bi orta yol bulun sözlemeye bişeyler katın.

aynen evlenmek kısacası özgür hapishanecilik oyunu gibi bir şey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat212121

quote:

Orijinalden alıntı: LanetOlasıZenci

aferin gelişme var.

aynen evlenmek kısacası özgür hapishanecilik oyunu gibi bir şey :)

Alıntıları Göster
    Çocugun sende kalacak olması kabul edilemez, nafaka vermessin ya da mal mülk vermessin boşanırsanız buna tamam fakat çocugun kimde kalacagına mahkeme o günkü şartlara göre karar verir.

• Conservator C kullanıcısına yanıt
    Konu eski ama şu mesaja yazmadan geçemeyeceğim. Evet arkadaşım, ben evleneceğim kadına güvenemem. Aklımda hep bir soru işareti olur. Zira evlendiğiniz kadın, Allah korusun boşanma aşamasına gelirseniz annesinin-teyzesinin-yengesinin doldurmalarına gelir, bir daha suratını bile görmeyeceğim bir kadına maaşımın yarısını veremem ben kimse bakmasın kusura.

Tamam evliliğe başlarken hiç birimiz boşanacağız diye başlamıyoruz ama hayat bu, ya bir gün boşanırsan ve bir daha yüzüne bile bakmak istemeyeceğin kadın senden milyarlarca lira nafaka isterse??????
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Konu eski ama şu mesaja yazmadan geçemeyeceğim. Evet arkadaşım, ben evleneceğim kadına güvenemem. Aklımda hep bir soru işareti olur. Zira evlendiğiniz kadın, Allah korusun boşanma aşamasına gelirseniz annesinin-teyzesinin-yengesinin doldurmalarına gelir, bir daha suratını bile görmeyeceğim bir kadına maaşımın yarısını veremem ben kimse bakmasın kusura.

Tamam evliliğe başlarken hiç birimiz boşanacağız diye başlamıyoruz ama hayat bu, ya bir gün boşanırsan ve bir daha yüzüne bile bakmak istemeyeceğin kadın senden milyarlarca lira nafaka isterse??????
    Bence evlilik sözleşmesi çok gerekli.Aileden kalan malları ayrıldığım artık benle ilgisi olmayan birinin alması kabul edilemez.
    Ayrıldıktan sonra zaten çocuk yoksa kadın açlıktan ölse bile umrumda olmaz.Zaten o artık yabancı olmuş ne durumda olduğu beni ilgilendirmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Bence evlilik sözleşmesi çok gerekli.Aileden kalan malları ayrıldığım artık benle ilgisi olmayan birinin alması kabul edilemez.
    Ayrıldıktan sonra zaten çocuk yoksa kadın açlıktan ölse bile umrumda olmaz.Zaten o artık yabancı olmuş ne durumda olduğu beni ilgilendirmez.

Alıntıları Göster
    % 90 ihtimal maddi olarak aramda ucurum olan birisi ile evlenecegim.ve karsimda adriana lima gelse yine de o sozlesmeyi yapacagim.ancak bu sozlesme tabii ki sadece beni korumayacak.sadece mal paylasimi rejimi,yani evlenirken kimin ustune ne varsa ayrilirkende kimin ustune ne varsa onu alir gider.nafaka olarakta asgari maasin yarisini oderim.

simdi karsi taraf karsi cikacak.( ki son tanistigim 2 kiza laf arasinda bunu soyledim,yeter ki evlenelim istersen simdi gidip o sozlesmeyi yapalim dedi )

ancak itiraz eden kizlara tek birsey soruyorum.
    -babanin arabasi var mi ?
    var
    -kaskosu var mi ?
    var
    -siz o arabayi carpmak icin mi aldiniz yoksa gezip surmek icin mi ?
    gezip surmek icin tabi.
    -e o zaman neden kasko yaptiniz ?

demek ki % 1 ihtimal dahi olsa insanlarin biraz gercekci dusunup,kotu ihtimalleri gorup kendisini,sahip oldugu seyleri garantiye almasi sart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 27 Ağustos 2013; 18:02:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Atadan babadan kalan servetin yarısını bir kıza kaptıranlara acıyorum.
    Evlilik sözleşmesi bence kanunen zorunlu olmalı.

Bu dediğin imkansız evlilikten sonra edinilen mallardan eşlere katkısı kadarı verilir.yani evliyken kalan mirasda bile kadın hak idda edemez. Ama çalışmıyorsa maaştan biriktirdiklerinin yarısını alır
  • %90 evlilik sözleşmesi yapıcam.büyük ihtimalle kabül etmicek.zamanın ne getirecegi bilinmez keşke evlilik sözleşmesi yapmayacak kadar güvenebilicegim bir kız olsada tapsam ona ama malesef yapıcam.

edit : izmirde yaşıyorum , çok büyük ihtimallede düzenimi , işimi , evimi her şeyimi izmirde yapıcam.bu yüzden evlilik sözleşmesi şart malesef.herkes hep erkek tarafı istiyor bu evlilik sözleşmesini gibi anlıyor heralde ama.ben kendim için söyleyeyim.evet bende evlilik sözleşmesi yapıcam ama bunu istiye istiye yapmıyorum.bende kötü oluyorum düşündükte.insan güvenebilecegi birini arıyor.sadakat arıyor vefa arıyor bunlar olursa anca insan güvenebiliyor.yani evleniyorum bu kadına güvenmicemde kime güvenicem diyor insan.ama üzerimizde bırakılan izler , izmirin çevresi , duyulanlar , görülenler...

hani derler ya artık bunu yapmak farz oldu diye.aynen öyle işte.evlilik sözleşmesi farz oldu artık ,tabi kendi adıma söylüyorum bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan1122 -- 27 Ağustos 2013; 18:15:37 >

• İlerde ah vah edecegine simdi et kardesim kiz milletine guven olmaz en guzelini yapmissin bu guven meselesi degil sevgi meselesi yeterince sevmedigin icin soZlesme teklif etmissin oda yeterince sevmedigi icin gitmeyi tercih etmis yani seni sevmedigi acik paranda gozu varmis yoksa seven insan bir kuru ekmege gelirdi yada her sarti kabul ederdi ben cok sevsem bana guvenmeyen biriyle evlenirim zamanla guvenini kaZanirim zaten bi cikarim olmayacaksa boyle yapar insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

%90 evlilik sözleşmesi yapıcam.büyük ihtimalle kabül etmicek.zamanın ne getirecegi bilinmez keşke evlilik sözleşmesi yapmayacak kadar güvenebilicegim bir kız olsada tapsam ona ama malesef yapıcam.

edit : izmirde yaşıyorum , çok büyük ihtimallede düzenimi , işimi , evimi her şeyimi izmirde yapıcam.bu yüzden evlilik sözleşmesi şart malesef.herkes hep erkek tarafı istiyor bu evlilik sözleşmesini gibi anlıyor heralde ama.ben kendim için söyleyeyim.evet bende evlilik sözleşmesi yapıcam ama bunu istiye istiye yapmıyorum.bende kötü oluyorum düşündükte.insan güvenebilecegi birini arıyor.sadakat arıyor vefa arıyor bunlar olursa anca insan güvenebiliyor.yani evleniyorum bu kadına güvenmicemde kime güvenicem diyor insan.ama üzerimizde bırakılan izler , izmirin çevresi , duyulanlar , görülenler...

hani derler ya artık bunu yapmak farz oldu diye.aynen öyle işte.evlilik sözleşmesi farz oldu artık ,tabi kendi adıma söylüyorum bunları.

İnsanin basina ne gelirse en guvendiginden gelir kimseye guvenmeyeksin bu zamanda kirk sene sirtinda tasirsin bi gun indirirsin senden kotusu olmaz insan oglu nankordur

• quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

doğru yapmışsın yoksa boşanırsan nafakadan kurtulamazsın ,kız ayrılmışsa niyeti belliymiş zaten

Alıntıları Göster
    Evlilik Sözleşmesi genelde güven eksikliği olarak nitelendirilir ama gayet gerekli bir davranış bence sonuçta evliliklerin yanlış hatırlamıyorsam yarısı boşanmayla sonuçlanıyor bu boşanmadan sonra orta halli bir erkek evlilik sözleşmesi yapmadıysa afedersiniz kıçı açık kalıyor ortada.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.