Şimdi Ara

SUNNY AT-14500 FULL HD UYDU ALICI - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
14.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sunny'nin AT-14500 FULL HD UYDU ALICI modeli ile ilgili tavsiyelerinizi,yorumlarınızı,tecrübelerinizi,yaşadığınız sorunları,eleştirilerinizi,alternatiflerini bu başlık altından yazabilirsiniz.Bu modeli alacaklar, bu uydu alıcı hakkında bilgi sahibi olmuş olur.

SUNNY AT-14500 FULL HD UYDU ALICI - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diego Armando Maradona -- 13 Aralık 2012; 17:25:05 >

• -SUNNY AT-14500 FULL HD cihazda, MSD/Mstar 7819 işlemci kullanılmıştır.

-Mstar 7819 işlemci, DVB-T yayınları(digital karasal) dekode etmek üzere dizayn edilmiş bir işlemcidir.

-SUNNY AT-14500 FULL HD cihazda, 16 MB FLASH BELLEK ve 256 MB DDR2 RAM kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diego Armando Maradona -- 13 Aralık 2012; 17:19:47 >
  • Yani iyi bir işlemci midir?Görüntü ve ses kalitesi nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebedİ_61

Yani iyi bir işlemci midir?Görüntü ve ses kalitesi nasıldır?

Hocam bende bu soruların yanıtlarını almak için bu konuyu açtım.
    Bu cihazı alanlar, ve ya bilgi sahibi olanlar bu konu altından görüşlerini belirtirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diego Armando Maradona

quote:

Yani iyi bir işlemci midir?Görüntü ve ses kalitesi nasıldır?

Hocam bende bu soruların yanıtlarını almak için bu konuyu açtım.
    Bu cihazı alanlar, ve ya bilgi sahibi olanlar bu konu altından görüşlerini belirtirse sevinirim.

sti işlemci gibi değil..alt modelleri sd yayında daha ii..
  • O zaman sti işlemcili 14400 bu modelden daha iyi demekki.Peki bu işlemcinin hızı ve hd görüntü-ses kalitesi nasıldır?Ali işlemciye göre önerebileceğiniz bir işlemci modeli midir bu?
  • quote:

O zaman sti işlemcili 14400 bu modelden daha iyi demekki.Peki bu işlemcinin hızı ve hd görüntü-ses kalitesi nasıldır?Ali işlemciye göre önerebileceğiniz bir işlemci modeli midir bu?

14400 modelinin işlemcisi STi değil Mstar. Sunny'nin yeni sayılabilecek
    14150, 14400 ve 14500 modelleri Mstar işlemcili.

http://forum.donanimhaber.com/m_51588292/mpage_3/key_/tm.htm

Bim'in 5-6 ay önce sattığı Sunny üretimi Lifemaxx marka cihazda Mstar işlemciliydi.

http://forum.donanimhaber.com/m_61350980/tm.htm

• başka cihazlarla karşılaştırma yapmadım hiç.bendeki lg 42lw 659s televizyonda tatmin edici bir görüntü kalitesi var.. kanal geçiş hızı da gayet güzel

ama bendeki cihazın önemli bir problemi var.. gece kapatıp sabah açmaya çalıştığımda cihazdan hiç yanıt gelmiyor.ancak elektiriğini kesip tekrar açtığımda kendine geliyor..

teknik servisten yazılım talebinde bulundum, gönderdiler.. eğer yazılım ihtiyacınız olursa gönderebilirim
  • Merhaba arkadaşlar;
    14500 cihazı ilk %30 indiriminde Vatandan nakit 132 liraya aldım. İş yerindeki tvde 14100 cihaz kullandığım için ve en hesaplı HD uydu alıcı olduğu için aldım.
    HD görüntüde 14100 cihazdan daha iyi. Daha canlı renkler ve daha keskin görüntü veriyor. SD yayında ise izlediğiniz kanala göre değişiyor ama çok az farkla 14100 önde diyebilirim.
    FOX, TV8, TNT ve TRT gibi kanallarda 14500 sanki 14100 cihazdan daha iyi görüntü veriyor, en azından aynı seviye kalitedeler diyebiliriz.
    Lakin diğer kanallar işin içine girdiğinde 14100 uydu alıcı 14500 uydu alıcıdan daha iyi görüntü veriyor.
    Kanal değiştirme hızı 14100 uydu alıcıdan daha hızlı. 14100 cihaz SD bir kanaldan HD bir kanala geçerken 1500 cihazdan daha yavaş. Bu durum dışında hızları da yaklaşık olarak aynı seviyede diyebilirim.
    Kutusunda garanti belgesi, adaptör güç kablosu, kumanda+iki aaa pil, HDMİ kablo çıkıyor.
    Media player kullandığım için ve kullandığım tvnin media player özellikleri olduğu için alırken media player özelliklerini dikkate almadım.
    O yüzden media oynatma kalitesi ve becerisi hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrıca izlediğim programlardan görüntü kaydetme işini de hiç denemedim.
    Yayında takılma-donma gibi sorunlar yaşamadım, yorumlarda gördüğüm ses sorunlarını da yaşamadım. Bana yaşattığı sorun başka.
    İlk açılışta, yeşil ışığı yanıyor ve ekranda "boot" yazıyor ve bir müddet sonra kanal no. yazıp ekrana görüntü geliyor. Bu boot etme süresi değişkenlik gösteriyor. Bazen "5-10" bazen 15-20" saniye.
    Bazense ilk açılışta sadece yeşil değil yeşil ve kırmızı ışıkları aynı anda yanıyor. Böyle olduğu zamanlarda boot etme süresi 15-20 sn. sürüyor.
    Sonuçta görüntü geliyor, sorun yaşamadan tv izleyebiliyorum ama açılışta bekletiyor. Bu durum bence bir sorun.
    Belki bir güncelleme vardır yüklersem sorun çözülür diye düşünerek güncelleme kontrol ettim ama cihaz son son sürüm yazılım kullanıyor.
    14100 ve 14500 cihazları en hesaplı uydu alıcılar oldukları için aldım Her iki ürünü alırken işlemci, hız vd. özellikleri gözetmedim. An itibariyle ikisinden de memnunum.
    14100 cihaz takılma-donma sorunları yaşattı, 23 gün süren teknik servis maceram oldu. Almadan önce araştırma yapmış olsam bu cihazları sanırım almazdım.
    Çünkü görünen o ki bu cihazlarda donanımsal bir sorun yok ve uydu alıcılarda yaşanan sorunlar genelde yazılımsal sorunlar. Sunny, yazılım/güncelleme konusunda aktif ve başarılı bir firma değil.
    Umarım, izlenimlerim/yorumlarım almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: acephalous

Merhaba arkadaşlar;
    14500 cihazı ilk %30 indiriminde Vatandan nakit 132 liraya aldım. İş yerindeki tvde 14100 cihaz kullandığım için ve en hesaplı HD uydu alıcı olduğu için aldım.
    HD görüntüde 14100 cihazdan daha iyi. Daha canlı renkler ve daha keskin görüntü veriyor. SD yayında ise izlediğiniz kanala göre değişiyor ama çok az farkla 14100 önde diyebilirim.
    FOX, TV8, TNT ve TRT gibi kanallarda 14500 sanki 14100 cihazdan daha iyi görüntü veriyor, en azından aynı seviye kalitedeler diyebiliriz.
    Lakin diğer kanallar işin içine girdiğinde 14100 uydu alıcı 14500 uydu alıcıdan daha iyi görüntü veriyor.
    Kanal değiştirme hızı 14100 uydu alıcıdan daha hızlı. 14100 cihaz SD bir kanaldan HD bir kanala geçerken 1500 cihazdan daha yavaş. Bu durum dışında hızları da yaklaşık olarak aynı seviyede diyebilirim.
    Kutusunda garanti belgesi, adaptör güç kablosu, kumanda+iki aaa pil, HDMİ kablo çıkıyor.
    Media player kullandığım için ve kullandığım tvnin media player özellikleri olduğu için alırken media player özelliklerini dikkate almadım.
    O yüzden media oynatma kalitesi ve becerisi hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrıca izlediğim programlardan görüntü kaydetme işini de hiç denemedim.
    Yayında takılma-donma gibi sorunlar yaşamadım, yorumlarda gördüğüm ses sorunlarını da yaşamadım. Bana yaşattığı sorun başka.
    İlk açılışta, yeşil ışığı yanıyor ve ekranda "boot" yazıyor ve bir müddet sonra kanal no. yazıp ekrana görüntü geliyor. Bu boot etme süresi değişkenlik gösteriyor. Bazen "5-10" bazen 15-20" saniye.
    Bazense ilk açılışta sadece yeşil değil yeşil ve kırmızı ışıkları aynı anda yanıyor. Böyle olduğu zamanlarda boot etme süresi 15-20 sn. sürüyor.
    Sonuçta görüntü geliyor, sorun yaşamadan tv izleyebiliyorum ama açılışta bekletiyor. Bu durum bence bir sorun.
    Belki bir güncelleme vardır yüklersem sorun çözülür diye düşünerek güncelleme kontrol ettim ama cihaz son son sürüm yazılım kullanıyor.
    14100 ve 14500 cihazları en hesaplı uydu alıcılar oldukları için aldım Her iki ürünü alırken işlemci, hız vd. özellikleri gözetmedim. An itibariyle ikisinden de memnunum.
    14100 cihaz takılma-donma sorunları yaşattı, 23 gün süren teknik servis maceram oldu. Almadan önce araştırma yapmış olsam bu cihazları sanırım almazdım.
    Çünkü görünen o ki bu cihazlarda donanımsal bir sorun yok ve uydu alıcılarda yaşanan sorunlar genelde yazılımsal sorunlar. Sunny, yazılım/güncelleme konusunda aktif ve başarılı bir firma değil.

Yorumunuza göre ses problemi yok anlaşılan. Trt Hd kanalındaki çift dil seçeneği olan
    programlarda Türkçe otomatik olarak seçiliyor mu, kumandadan her seferinde audio-ses
    tuşuna basmak gerekiyor mu? Bu Türkçe ses olayı 14400 modelinde Trt Hd kanalındaki
    çift dil seçeneği olan programlarda oluyor, sadece Türkçe olan programlarda problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga64

quote:

Orijinalden alıntı: acephalous

Merhaba arkadaşlar;

Yorumunuza göre ses problemi yok anlaşılan. Trt Hd kanalındaki çift dil seçeneği olan
    programlarda Türkçe otomatik olarak seçiliyor mu, kumandadan her seferinde audio-ses
    tuşuna basmak gerekiyor mu? Bu Türkçe ses olayı 14400 modelinde Trt Hd kanalındaki
    çift dil seçeneği olan programlarda oluyor, sadece Türkçe olan programlarda problem yok.

Trt Hd ve diğer tv kanallarıyla ilgili hiçbir ses sorunu yok. Trt HD ve Trt1 HD açılışta direkt Türkçe ses.
    Aldığım günden beri ne Trt HD ne diğer kanallar için bir ses ayarı yapmadım.

• Teşekkürler.
  • Hangisini alayım diye bir türlü karar veremedim hala.Herkes bir başka sorundan bahsediyor.Sorunsuz bir cihaz bulmak bu fiyat aralığında zor galiba.Next Ye-18000Hd cx bu cihaz ile karşılaştırılabilir mi acaba?
  • Bende hizlial.com da 129 tl ye Sunny at-14500 hd aldım. LG 42" LCD televizyonum var taktıktan sonra HD keyfini ilk defa yaşadım. Kanal geçişleri hızlı yalnızca ok. tuşuna bastıktan sonra sağda görüntü küçük ekranda iken normale (exit ile) döndüğümde görüntü yavaş, ekrana tekrar geç geliyor. Cihazı kapatıp açtığınızda güncellemeleri otomatik kontrol ediyor. Arka girişinde tek usb yeri var henüz kayıt yapıp veya herhangi bir kaydı oynatmadım. Üründen genel anlamda memnunum. Cihazı ilk elinize aldığınızda güç adaptörü ayrı olduğu için çok hafif geliyor. Bence adaptör ayrı olması iyi değil içinde dahili olması gerekirdi diye düşünüyorum. Malzeme yönünden plastik ağırlıklı daha kaliteli dış malzeme kullanılabilirdi. Yere düşerse paramparça olmasından korkuyor insan.
  • görüntü kalitesi süper cihazda kumandası ergonomik lg 107 ekranda kullanıyorum 3 ayrı receiver denedim bunun gibisi yok bimdeki lifemaxx,larda aynı ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: killikli

başka cihazlarla karşılaştırma yapmadım hiç.bendeki lg 42lw 659s televizyonda tatmin edici bir görüntü kalitesi var.. kanal geçiş hızı da gayet güzel

ama bendeki cihazın önemli bir problemi var.. gece kapatıp sabah açmaya çalıştığımda cihazdan hiç yanıt gelmiyor.ancak elektiriğini kesip tekrar açtığımda kendine geliyor..

teknik servisten yazılım talebinde bulundum, gönderdiler.. eğer yazılım ihtiyacınız olursa gönderebilirim

Merhaba,

Yazılım talebini hangi teknik servise ve hangi yolla yaptınız? Ben de 14700hd modeli ile ilgili problem yaşıyorum.

Atmaca ve Sunny'nin kendi mail adreslerine yazılım talebinde bulundum. Dönüş alamadım henüz.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lizuferum

quote:

başka cihazlarla karşılaştırma yapmadım hiç.bendeki lg 42lw 659s televizyonda tatmin edici bir görüntü kalitesi var.. kanal geçiş hızı da gayet güzel

Merhaba,

Yazılım talebini hangi teknik servise ve hangi yolla yaptınız? Ben de 14700hd modeli ile ilgili problem yaşıyorum.

Atmaca ve Sunny'nin kendi mail adreslerine yazılım talebinde bulundum. Dönüş alamadım henüz.

0212 412 14 14 numaralı atmaca teknik servise ulaşıp mail adresime cihaz yazılımının gönderilmesini istedim hemen yolladılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lizuferum

quote:

Merhaba,

0212 412 14 14 numaralı atmaca teknik servise ulaşıp mail adresime cihaz yazılımının gönderilmesini istedim hemen yolladılar

Hocam yazılım linki halen mevcut ise paylaşabilirmisin ben telefonla görüştüm ama yazılımı göndermediler servise yönlendiriyorlar.

• Yazılım mail adresimde duruyor.. adresinizi özel mesajda yazarsanız gönderebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım isteyen pek çok kişi oldu.. bana gönderdikleri yazılımı istediğiniz linkten indirebilirsiniz

İNDİR

İNDİR 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killikli -- 3 Eylül 2013; 0:01:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.