Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz
232 Cevap58116 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 14:29:10 

Arkadaşlar öncelikle merhaba, Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı 45.600, buna ek olarak cam tavan da istiyorum. 2.700 lira da o tutuyor, yani toplamda 48.300 TL yapıyor. Motor hakkında araştırma yaptım, Yeni Jetta ve Leonlarda kullanılmış. 1.6 atmosferik motorlar ile aynı derecede olduğu söyleniyor. Genel görüşler olumlu yönde. Hesabıma göre şehir içi yaklaşık 25-26 kuruş yakıyor(vw verilerine göre).

Dün araca bakma fırsatım oldu, aslında hemen almayı düşünüyordum ancak Doğuş oto yine yapıyor yapacağını. Malesef sipariş dahi veremiyorsunuz, Ocak ayında siparişlere başlayacaklarını söylediler. Araç gayet konforlu, işçilik 1.sınıf. Araca bindiğinizde gerçekten o güveni hissediyorsunuz. Ancak dediğim gibi aklıma takılan sadece 1.2 motoru. Aracın siparişini vermeden önce daha çok bilgi edinmek, ve 1.2 modelini tercih edecek arkadaşlar için gerekli bilgiyi alabilirsek iyi olur. Görüşlerinizi bekliyorum.

Donanım; http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx

Teknik bilgi; http://binekarac.vw.com...-golf-teknik-bilgi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hellvision -- 12 Aralık 2012; 14:34:42 >

6479 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:30:28 

1.2 tsi 1.6 atmosferiklerle aynı performansta diyen kim?

mesela i30 un anca plakasını okursunuz.

vw nin üretmden kaldırdığı hitler edition 1.6 atmosferiği ile aynı demişlerse ozaman doğrudur.

hangi şehirde oturuyorsunuz? vw nin verileri lab ortamında hazırlanmış her fabrika gibi belli şartlarda belli kullanımları içeren veriler. . gidip de istanbul ya da ankara şehiriçi verisi hiçbir fabrika yazmaz.ya da sizin nerden nereye ne şartta gideceğinizi belirleyemez. şehir içi fabrika verisi çok hassastır. birçok firmanın kağıt üzerindeki verisine 1-2 litre eklemek gerekir. (benzinli)

ben sunroof un da 2700 edeceğini düşünmüyorum. dışarıdan yarı cam tavan gibi duruyor ama içeriden bildiğin eski tip tek sunroof.

bence bağımsız süspansyonlu hyundai i30 deneyin park sensörü dahi olmayan bir golf almayın.

1394 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:36:11 

hyundai i30 aynı paraya çok daha donanımlı atmosferik araç veriyor. Bence i30 bakın. Ya da yeni aurisi bekleyin. Golf çok güzel ama pahalı bence.

Araç magazin - Araç test, Android takip programı.

1201 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:39:54 

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

vw nin üretmden kaldırdığı hitler edition 1.6 atmosferiği ile aynı demişlerse ozaman doğrudur.

hangi şehirde oturuyorsunuz? vw nin verileri lab ortamında hazırlanmış her fabrika gibi belli şartlarda belli kullanımları içeren veriler. . gidip de istanbul ya da ankara şehiriçi verisi hiçbir fabrika yazmaz.ya da sizin nerden nereye ne şartta gideceğinizi belirleyemez. şehir içi fabrika verisi çok hassastır. birçok firmanın kağıt üzerindeki verisine 1-2 litre eklemek gerekir. (benzinli)

ben sunroof un da 2700 edeceğini düşünmüyorum. dışarıdan yarı cam tavan gibi duruyor ama içeriden bildiğin eski tip tek sunroof.

bence bağımsız süspansyonlu hyundai i30 deneyin park sensörü dahi olmayan bir golf almayın.

1.2 tsi motorun 0-100 hızlanma süresi 10,2 sn. bkz http://binekarac.vw.com...-golf-teknik-bilgi.aspx

hyundai 1,6 gdi motorun ise 9.9 sn. 0,3 sn daha hızlı. bkz http://www.hyundai.com...._id=411&ordercolumn=1.1

yakıt tüketimlerini karşılaştıracak olursak fabrika verilerine göre, ki hyundai ve vw aynı standart testi uyguluyor avrupa normları gereği, Golf karma 4,9 litre tüketim sunarken I30 6 litre gibi bir değerle karşımıza çıkıyor. doğal olarak şehir içi tüketimde de makas biraz daha açılıyor.

ikisi de sınıfında tercih edilebilecek araçlar tabi. özellikle hyundai i30'un dizel modeli fiyatından ötürü bir adım önde birçok rakibine göre ama dizelinin hızlanması 128 hp olmasına rağmen 10,9. eğer daha iyi performans deniyorsa golf 1,2 yine daha iyi.

bence yorumunuzdaki abartıları tekrar bir gözden geçirin.

86 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

1.2 tsi motorun 0-100 hızlanma süresi 10,2 sn. bkz http://binekarac.vw.com...-golf-teknik-bilgi.aspx

hyundai 1,6 gdi motorun ise 9.9 sn. 0,3 sn daha hızlı. bkz http://www.hyundai.com...._id=411&ordercolumn=1.1

yakıt tüketimlerini karşılaştıracak olursak fabrika verilerine göre, ki hyundai ve vw aynı standart testi uyguluyor avrupa normları gereği, Golf karma 4,9 litre tüketim sunarken I30 6 litre gibi bir değerle karşımıza çıkıyor. doğal olarak şehir içi tüketimde de makas biraz daha açılıyor.

ikisi de sınıfında tercih edilebilecek araçlar tabi. özellikle hyundai i30'un dizel modeli fiyatından ötürü bir adım önde birçok rakibine göre ama dizelinin hızlanması 128 hp olmasına rağmen 10,9. eğer daha iyi performans deniyorsa golf 1,2 yine daha iyi.

bence yorumunuzdaki abartıları tekrar bir gözden geçirin.

bunu yazmak için girmiştim siz benden önce davranmışsınız...

1.6 atmosferik i30, 1.2 tsi golf'ten 30 beygir daha güçlü olsa da bunu 0-100'üne yansıtamamış... bi yerlerde kaybetmiş..

0-100 farkları sadece 0.3 saniye.. i30'un şehiriçi yakıt tüketimi 2 litre daha fazla..

baz donanımlarında golf 1000 tl daha pahalı...

i30 daha donanımlı.. ama zaten aynı fiyat aynı donanım olsa kaç kişi i30 tercih eder acaba ? 100 kişiden 10'u tercih eder mi ?

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:03:44 

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ankara'da oturduğum için tabiki yakıt biraz daha artacaktır.

i30'da park sensörü vb. donanımlar olabilir ancak; Golf Comfortline modeline bakmanızı öneririm; http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx zaten Highline seçeneğinden jant, yağmur sensörü, park sensörü gibi eksikleri var. Güvenlik anlamında en düşüğü de full, en yüksek modeli de. 1.2 benzinli motorunun arkadaşlarımızın söylediği gibi 0-100'ü de daha iyi. Şimdi tüm bunlar varken, Volkswagen gibi bir model yerine i30'u nasıl düşüneyim? Aracın hyundai olduğunu da unutmayalım.

Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Hellvision

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ankara'da oturduğum için tabiki yakıt biraz daha artacaktır.

i30'da park sensörü vb. donanımlar olabilir ancak; Golf Comfortline modeline bakmanızı öneririm; http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx zaten Highline seçeneğinden jant, yağmur sensörü, park sensörü gibi eksikleri var. Güvenlik anlamında en düşüğü de full, en yüksek modeli de. 1.2 benzinli motorunun arkadaşlarımızın söylediği gibi 0-100'ü de daha iyi. Şimdi tüm bunlar varken, Volkswagen gibi bir model yerine i30'u nasıl düşüneyim? Aracın hyundai olduğunu da unutmayalım.

Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

hyundaı inin neyi var arkadaşım kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş misali sallayın yok hyundaı yok şöyle yok böyle

8722 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:20:15 

quote:

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:22:58 

quote:

Orijinalden alıntı: safkanhyundaıcı

hyundaı inin neyi var arkadaşım kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş misali sallayın yok hyundaı yok şöyle yok böyle

Neden ulaşamayım onu anlamadım arkadaşım? Volkswagen yerine Hyundai tercih edecek senden başka kaç kişi vardır? Konfor, performans, kalite. Bu saydıklarımın hepsinde vw açık ara fark atar.

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:27:43 

quote:

Neden ulaşamayım onu anlamadım arkadaşım? Volkswagen yerine Hyundai tercih edecek senden başka kaç kişi vardır? Konfor, performans, kalite. Bu saydıklarımın hepsinde vw açık ara fark atar.

bende baika kaç kişimi var sana şöyle söylüyim aylık 450 kişi var tamamvw genin satış rakamlarına ulaşamıya bilir ama genede var konfor derken golf 7 dediginiz yere göye sığdıramadınız arabada bağımsız süspansiyon yok performas derken 1.2 tsı motorla 1.6 gdı motorun arasında hiç fark yok kalite git bi i30 bin ama sana göre gene vw fark atar en iyisi sen git golf al hayırlı olsun

3546 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:37:00 

gene birisi interneti kurcalamış website de gördüklerine göre mantık yürütmüş haklı olarak golf en mantıklı seçenek gelmiş...

tabi golf dedi ya gene bazılarıda aradan fırlayıp i30 daha iyi yok park sensörü var yok yok hyundai daha üstün yok golf de bağımsız süspansiyon yok ( be mübarek sanki traktör römork makası var bağımsız süspansiyon yoksa arka koltukdakiler sanki hop hop hoplıyacak ilk virajda araç şarampole devrilcek) gene hayatında ne golf e binmiş nede i30 a binmiş insanlar atıp tutuyorlar...en gıcık olduğum konu golf7 konuları olmaya başladı daha gelmeden soğudum sayenizde golf den..

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:47:55 

Ben Golf'ü bizzat Doğuş Oto'da inceledim, almaya karar verdim. 1.2 TSI motoru hakkında pek bilgim olmadığından da yardım istedim. i30 diğer arkadaşların görüşleridir, mesele bu. Konu Golf-i30 kıyaslaması olmadan, 1.2 TSI hakkındaki tavsiyeleriniz ve izlenimlerinizi paylaşarak geçerse daha iyi olur.

6297 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:54:45 

Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 52.600 %3 = 51000 üzerine cam tavan v.s istediğiniz donanımı ekleyip 55000 tl ye alınır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

mk3 1.2 tsi dsg

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:01:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

gene birisi interneti kurcalamış website de gördüklerine göre mantık yürütmüş haklı olarak golf en mantıklı seçenek gelmiş...

tabi golf dedi ya gene bazılarıda aradan fırlayıp i30 daha iyi yok park sensörü var yok yok hyundai daha üstün yok golf de bağımsız süspansiyon yok ( be mübarek sanki traktör römork makası var bağımsız süspansiyon yoksa arka koltukdakiler sanki hop hop hoplıyacak ilk virajda araç şarampole devrilcek) gene hayatında ne golf e binmiş nede i30 a binmiş insanlar atıp tutuyorlar...en gıcık olduğum konu golf7 konuları olmaya başladı daha gelmeden soğudum sayenizde golf den..

binmemiş falan diyosunuz i30 sahibiyim kahramanmaraş elis otomotivde de golf 7 1.2 ts 1.4 tsı 140 ps i ilk test edenlerdenim tamam golf 7 in üstün olduğu noktalar var ama i30 golf 7 e fark attığı noktalar da var

local://upfiles/1336628/0A6D5B08FBFF402AB9FA926A50B0F135.jpg

local://upfiles/1336628/709EDBE1AEFA48F08578A1B854255DB1.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safkanhyundaıcı -- 12 Aralık 2012; 20:11:22 >

670 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:12:40 

quote:

binmemiş falan diyosunuz i30 sahibiyim kahramanmaraş elis otomotivde de golf 7 1.2 ts 1.4 tsı 140 ps i ilk test edenlerdenim tamam golf 7 in üstün olduğu noktalar var ama i30 golf 7 e fark attığı noktalar da var

0

0

140 ps i ilk test edenlerdenim

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:15:08 

i30 u degil golf 7 i

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:17:51 

maraşta türkiye yi bilemem

5067 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:26:26 

Arabasının arkasına kocaman nazar boncuğu takan birisiyle hangi araç konusunu tartışacaksınız, adam kocaman nazar boncuğu koymuş değeri gözünde belli, objektif bir yorum olabilir mi

May The Force Be With You

1336 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:26:58 

quote:

Ben Golf'ü bizzat Doğuş Oto'da inceledim, almaya karar verdim. 1.2 TSI motoru hakkında pek bilgim olmadığından da yardım istedim. i30 diğer arkadaşların görüşleridir, mesele bu. Konu Golf-i30 kıyaslaması olmadan, 1.2 TSI hakkındaki tavsiyeleriniz ve izlenimlerinizi paylaşarak geçerse daha iyi olur.

Hocam Golf bulamazsan git Jetta 1.2 tsi test et bence.

yanlış görmediysem de Golf 1.2 tsi dsg test aracı Doğuş Oto Balgat'ta vardı.

Burada herkes kendi at gözlüğüyle olaya bakıyor. En güzel kararı siz verirsiniz.

5619 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:27:28 

Motoruna(benzinli araç alacak olsam 1.4 değil bunu tercih ederim) birşey diyemem ama ben olsam 1.2 tsi highline beklerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

3246 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:29:30 

quote:

0

0

Hyundai i30 mesela hangi noktalarda fark atıyor?

4115 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:32:24 

quote:

...Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim...

aşağıdaki tabloyu ben hazırladım tablodan görüleceği üzere
1.2 TSI 105 ve 1.4 TSI 122 motorlor litre başına ürettiği tork ve beygir bakımından
1.4 180 lik ve 1.0 125 lik motorlar gibi aşırı fazla güç ve tork üretmediğinden
daha normal değerler içerisinde kalmaktadır.
Diğerlerine göre fazla yüklenmemiş olmaları benim için artı bir durum.
Tabloya bakıldığında 1.2 TSI motor 1.6 atmosferikten
litre başına torkta daha verimli, beygirde de çok az bir farkla önde
(atmosferik-turbo benzinli kullanım tarzını karşılaştırmıyorum)
bence üzerinde durmanız gereken esas mesele
46000 liraya c sınıfı hb dizel araç bulunabilirken benzinli golf almak konusunda kararlımısın
eğer bu paraya illa golf alacam benzinli işimi görür dersen 1.2 105 golf alınabilir
10,2 sn 0-100, 192 son hız verisi normal bir kullanım için yeterli bence
yok, ayağımın altında 17 tane daha beygir olsun, 0-100 üm 9.3 , son hızım da 203 olsun istiyorsan
masaya 3 bin TL daha koyacak ve yıllık 288 TL fazla MTV ödemeyi de göze alacaksınız
şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın

0

524 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:40:02 

hyundai hangi konuda fark atar söyleyeyim:

kalite ve sorunsuzluk.

bende golf de var hyundai de var, toyota da.

vw son derece sorunlu bir marka, adeta problem makinası.

servisleri de berbat ve pahalı.

ikinci eli daha iyi doğru ama sorunlu bir marka.

arabanın içi göl olur mu?

ben bunu golf de gördüm, oluyor. içine su aldı araba, daha ne diim?

1201 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:57:01 

quote:

daha önce de demiştim ama biraz daha açıklama ihtiyacı duydum. golf kendini ispatlamış bir araba, motoru da performans ve verim açısından gayet yeterli. ama şu da var, 45-46 bin lira aralığında i30 satıyorlardı geçen ay. hem de dizel. bence kesinlikle kafa karıştırması, tereddüte düşürmesi gereken bir araba. eş fiyattalar..

ben olsam sanıyorum golf alırdım, çünkü yılda 15bin km'yi pek geçmeyeceğim. ama çok km yapıyor olsaydım i30a kayardı tercihim. 5 sene garanti beni çok cezbediyor özellikle.

sonuç olarak iki şey söylemek istiyorum

1 - donanım alınmaz araba alınır

2 - mükemmel araba yoktur mükemmel tercih vardır

hadi hayırlı olsun hangisini alırsan arkadaşım :)

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:01:57 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Arabasının arkasına kocaman nazar boncuğu takan birisiyle hangi araç konusunu tartışacaksınız, adam kocaman nazar boncuğu koymuş değeri gözünde belli, objektif bir yorum olabilir mi

hocam o nazar boncuğu bayinin hediyesi aynı nazar boncuğu anahtarlıkta da var

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Aralık 2012; 20:02:16 

hyundai nin temel + ları
1. 5 yıl garanti
2. tam bağımsız süspansiyon
3. hız sabitleyicisi ve sınırlayıcısı
4. park sensörü
5. çift bölgeli iyonizerli klıma

bir çok ek donanım ...

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:05:16 

quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

kalite ve sorunsuzluk.

haklı insana ne denir

610 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:13:53 

quote:

haklı insana ne denir

İ30 aracınızı ne kadara aldınız. Şuan km nedir ve kaç litre yakıyor.

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:22:40 

quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

İ30 aracınızı ne kadara aldınız. Şuan km nedir ve kaç litre yakıyor.

ben aracı mı fiyatı vermeyim yalnız şu an ki liste fiyatının altı aracımı ağustosta aldım daha 1715 km rede şehirler arası 6.6l ile 4.9l arsı yakıyo fiyatı vermeme sebebim bayi zor duruma düşürmeme

13 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:24:23 

@yuci Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız ve hazırlamış olduğunuz grafik için. Biliyorum hb dizel araç bulabileceğimi fakat, hem volkswagen olması hem de golf tutkunu olmam işleri değiştiriyor. Golf 7'yi her açıdan beğenmem de cabası.

@molarrr Yıllarca Vw kullandım bırakın söylediğiniz kadarını, doğru düzgün sorun yaşamadım.

@asdfg112 Senelik 15-20 bin km'den fazla binmiyorum araca. Yani evet, i30'un dizeli bu fiyata satılıyor ancak; kimse kusura bakmasın hyundai genel olarak tüm ülkelerde düşük seviye araç olarak görünmekten yukarıya çıkamadı. Ülkemizde bu durum daha da fazla. Volkswagen'in prestiji, bu aracın Golf'ün 7. aracı olması, konforu, performansı, göze hitap eden iç ve dış tasarım anlayışı. Bunları göz önünde bulundurursam daha fazla para verip Golf 7 almak çok daha mantıklı geliyor.

610 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:35:11 

quote:

ben aracı mı fiyatı vermeyim yalnız şu an ki liste fiyatının altı aracımı ağustosta aldım daha 1715 km rede şehirler arası 6.6l ile 4.9l arsı yakıyo fiyatı vermeme sebebim bayi zor duruma düşürmeme

Ben i30 ilk çıktıgında ıncelemiştim bana style benzinli 41 dedıler ama emınım 40 alırdım.motoruda ix35 de test ettım.Alt devırlerde bana cansız geldı 4000 den sonra araç kendını gosterıyordu. Şunun için soruyorum 135hp hakkını alabılmek ıcın sankı hep ust devırlerde gezınmek gerekıyor gıbı, sehır ıcınde serılık yok gıbı geldi.

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

8722 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:51:02 

quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

kalite ve sorunsuzluk.

kalite de ne zaman fark attı hyundai. hadi diğerleri tartışılabilir. kaliteyi anlamadım.

153 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:52:57 

Bir hafta kadar evvel aynı karamsarlık bende de vardı, tercihim ikinci elinde fazla değer kaybı yaşatmamasından ötürü golf oldu. İlk golf 74 yılında üretilmiş 6. nesili hariç en az 6 sene aynı kasayı kullanmış dünya capında 30 milyon satmış bir model. Yılda 15 bin km yapacagınızı yazmışsınız tercihiniz golf olur ise vergi + yakıttan en az 1000 tl cebinizde kalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 20:53:40 

quote:

@yuci Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız ve hazırlamış olduğunuz grafik için. Biliyorum hb dizel araç bulabileceğimi fakat, hem volkswagen olması hem de golf tutkunu olmam işleri değiştiriyor. Golf 7'yi her açıdan beğenmem de cabası.

@molarrr Yıllarca Vw kullandım bırakın söylediğiniz kadarını, doğru düzgün sorun yaşamadım.

@asdfg112 Senelik 15-20 bin km'den fazla binmiyorum araca. Yani evet, i30'un dizeli bu fiyata satılıyor ancak; kimse kusura bakmasın hyundai genel olarak tüm ülkelerde düşük seviye araç olarak görünmekten yukarıya çıkamadı. Ülkemizde bu durum daha da fazla. Volkswagen'in prestiji, bu aracın Golf'ün 7. aracı olması, konforu, performansı, göze hitap eden iç ve dış tasarım anlayışı. Bunları göz önünde bulundurursam daha fazla para verip Golf 7 almak çok daha mantıklı geliyor.

amerika buna dahil değil

280 Mesaj
12 Aralık 2012; 21:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

Ben i30 ilk çıktıgında ıncelemiştim bana style benzinli 41 dedıler ama emınım 40 alırdım.motoruda ix35 de test ettım.Alt devırlerde bana cansız geldı 4000 den sonra araç kendını gosterıyordu. Şunun için soruyorum 135hp hakkını alabılmek ıcın sankı hep ust devırlerde gezınmek gerekıyor gıbı, sehır ıcınde serılık yok gıbı geldi.

hocam ilk aldığımda daha 16 km rede iken şehir içine girmiştim ankarada 8.9 l gösteriyordu ondan sonra şehir içine girmek bir daha nasip olmadı ama emin olu öyle çok yüksek devirlerde kullanmak gerekmiyor 2500 ile 3000 arası gayet yeterli 4000 den sonra zaten koltuğa yapıştırıyor
not :araç ankara dan alındı

1078 Mesaj
12 Aralık 2012; 21:10:50 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Mantığa bak hizaya gel.

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 13:35:18 

adam 1.2 kullanan varsa fıkrını alayım demıs. konu hyundaı vw savasına donmus.
bu arkadas zaten golfu alacak. ıcını rahatlatmak ıstıyor.
bızzat 1.2 TSI DSG kullanıcısıyım. JETTA sahıbıyım. ne cekısınden nede gıdısınden hıcbır sıkıntı yasamadım Allaha cok sukur. yolda gıderken bırılerının stop lambalarını gorme ıhtıyacı duymadım cunku yarıs yapmıyorum. yarıs yapacak olsam cok övdugunuz atmosferık motorlu İ30 un yuzune bıle bakmam araba secerken. ben bu arabayı bu kadar buyuk olmasına ragmen cok ekonomık oldugu ıcın aldım. aynı zamanda vergı avantajı :) eskı 1.6 hıtler motordan cok cok daha verımlı ve cok cok daha ekonomık. su ankı arabanın gostergesınden yazıyorum rakamı : 750 km yol tum ortalama 6.5 lıtre. buna 270-300 km arası kadar istanbul trafıgı dahıl.
bu motor ve dsg konusunda takıldıgınız yer olursa her turlu yardımcı olurum. bızzat kullandıgım aracın motoru ve cok arastırıp aldım.

Xbox 360 + Kinect --- 2014 Nissan QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i-Key --- iphone 4 --- Dell insp. 5010

12248 Mesaj
13 Aralık 2012; 13:46:07 

Motorun 1.2 litre olması sizi endişelendirmesin.Çevrenizdeki 1.2 motor çekmez muhabbetlerine de aldırmayın.Yakında 1.0 litre 125ps Mondeo geliyor.
1.6 atmosferiklerle aşağı yukarı aynı performansta.Turbo sayesinde de düşük devirlerde daha atak.
Yakıt tüketimi de daha düşük.
Bir de yıllık vergi avantajı var.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Aralık 2012; 13:57:36 

Motor hakkında bilgim yok, araba hakkında da kararınızı vermişsinz. benim önerim ibiza 1.2 105 ps. Hem vw sayılır, motor da aynı sizin sorduğunuz motor. Hem de 10bin liradan daha fazlası cebinizde kalır

6479 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:04:35 

quote:

Aracın hyundai olduğunu unutmayalım ne demek ben çözemedim

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:16:01 

quote:

Aracın hyundai olduğunu unutmayalım ne demek ben çözemedim

çözülecek bırsey yok ortada. araç hyundai . unutmayalım diyor. yanı hyundai ile volkswageni bırbırı ıle kıyaslamayalım demek ıstıyor. bırının benzınlısı ıle dıgerının dızelı aynı paraysa benzınlının kalıtelı oldugu muhakkaktır bence. aksını soyleyen gıdıp o arabaya bınsın ve farkı gorsun.

Xbox 360 + Kinect --- 2014 Nissan QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i-Key --- iphone 4 --- Dell insp. 5010

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:17:45 

halen İ30 dıye ısrar eden arkadaslarım su konuyuda bır ıncelesın lutfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_55242828/tm.htm

6479 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:25:59 

quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

çözülecek bırsey yok ortada. araç hyundai . unutmayalım diyor. yanı hyundai ile volkswageni bırbırı ıle kıyaslamayalım demek ıstıyor. bırının benzınlısı ıle dıgerının dızelı aynı paraysa benzınlının kalıtelı oldugu muhakkaktır bence. aksını soyleyen gıdıp o arabaya bınsın ve farkı gorsun.

mesela senin jetta ile elantrayı da mı kıyaslayamayız?

ben iki araca da bindim .i30 gayet kaliteli ve başarılı br araç.

ödenen parayı hak ediyor.

7970 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:35:40 

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:54:32 

quote:

mesela senin jetta ile elantrayı da mı kıyaslayamayız?

ben iki araca da bindim .i30 gayet kaliteli ve başarılı br araç.

ödenen parayı hak ediyor.

motor olarak kıyaslayamazsınız. kasa olarak kıyaslayabılırsınız. aynı sınıfta olan aracları kıyaslarsınız ama aynı motorlularını bırbırı ıle kıyaslayın lutfen.
elantranın 1.6 dızelı varsa jetta 1.6 dızel ıle kıyaslayın.
jettanın 1.2 tsı motorunun karsılıgı elantrada nedır ? 1.4 tsı motorunun elantrada karsılıgı nedır ?
aynı sekılde İ30.
dızel otomatık soyle boyle dıyorsanız GOLFünde dızel otomatıgı ıle kıyaslayacaksınız. bıri 5 lıra benzınlı dıgerı 5 lıraya dızel verıor dıye 5 lıralık arabalar kıyaslanmaz. kalıte farkı burada cıkar ortaya. bu kıyaslamaya mercedes A serısı dızelı nıye ekleyemıyorsunuz ??? çunku o mercedes :D
herkeste bır VW dusmanlıgı mevcut. nedenınıde soyleyeyım. kedı ulasamadıgı cıgere mundar der. ben ulastım ve bu zamana kadar kullandıgım tum arabalar ıcınde sıralama yapayım.
1-mercedes S serisi
2-VW jetta
3-opel Vectra 2004 1.6
bu sıralama konfor ve kalıte sıralaması. yakıt ekonomısı dedıgımızde jetta ilk sırada motorunun teknolojısınden dolayı.
jetta 1.2 TSI ıle focus 1.0 Ecoboost u kıyaslayın. ona sozum yok. ama halen yuksek hacımlı motorlar ıle otomatık vıtesı dunyalar kadar benzın yakan araclar ıle gercekten komık denecek kadar kucuk ekonomık motorlu aracları kıyaslayamazsınız. ve ben hayatımda ılk kez otomatık vıtesın duz vıtesten daha az yaktıgına sahıt oldum.
varsa baska sorunuz takıldıgınız nokta yardımcı olurum.

280 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:56:21 

quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

halen İ30 dıye ısrar eden arkadaslarım su konuyuda bır ıncelesın lutfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_55242828/tm.htm

vallah helal olsun her hyundaı konusu açıldığında nasıl buluyosunuz bu konuları ama hyundaı bir tane var ya vw nin
http://forum.donanimhaber.com/m_38376268/tm.htm
http://www.vwturk.com/f...ar%FD-a%E7%FDlmam%FD%FE
http://www.vwturk.com/f...FD%F0%FD-a%E7%FDlmad%FD
http://www.vwturk.com/f...A%E7%FDlmam%FD%FE/page4
daha buluyimı mu? ayrıca hyundaı açıklama yaptı emniyet kemeri takılı değil diye

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 15:00:06 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

1.2 TSI 1.6 atmosferık motorlarla kıyaslanacak bır motor degıl. soyledıgınıze katılıyorum. aynı sekılde 1.4 TSI da kıyaslanamaz. 1.6 atmosferık motorun muadılı yıne 1.6 atmosferık motordur. farklı motorla kıyaslanmaz.
fazla bırsey beklemektekı kastımız yarıs yapmaksa bu arabaları hıc konusmayalım. 1.2 ıle 1.4 arasında hızlanma degerlerı olarak 1 sanıye fark var. karsılıgında 1.2 , 1.4 ten yaklasık 1 lıtre daha az yakıyor. sızın ıcın hangısı onemlı 1 sanıye daha hızlı olmakmı ? 1 lıtre daha az yakmakmı ?
yıllık en az 10 bın km yol yaptıgınızı dusunun :D

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 15:10:04 

quote:

vallah helal olsun her hyundaı konusu açıldığında nasıl buluyosunuz bu konuları ama hyundaı bir tane var ya vw nin
http://forum.donanimhaber.com/m_38376268/tm.htm
http://www.vwturk.com/f...ar%FD-a%E7%FDlmam%FD%FE
http://www.vwturk.com/f...FD%F0%FD-a%E7%FDlmad%FD
http://www.vwturk.com/f...A%E7%FDlmam%FD%FE/page4
daha buluyimı mu? ayrıca hyundaı açıklama yaptı emniyet kemeri takılı değil diye

hepsını tek tek ınceledım ve kayda deger bırsey goremedım nedense :D daha bulda belkı kayda deger bırseyler cıkar.

nedır bu VW dusmanlıgınız anlamıyorum. benım bundan oncekı aracım hyundaı ıdı . 2.5 sene kullandım cokta memnundum. hıcbır sıkayetımde olmadı. ama saga sola forumlara gırıp hyundaıyıde övmedım. cunku daha ıyılerı var. VW cılerde arabalarını övmuyorlar. cunku daha ıyılerı var. herkes sadece memnunıyetını ıfade edıyor . ama sız yanlıs anlıyorsunuz...
hıcbır mercedescının arabasını övdugunu ondan ust bundan ust dedıgını duydunuzmu ??? zaten adam ıyıye sahıp daha ıyısı varsada bırdahakı arac degısımınde alacak :D

7688 Mesaj
13 Aralık 2012; 15:13:06 

1.2 tsi highline gelirse. Piyasanin en iyi fiyat/yakit/performans üclusunu saglayan araci olur . Vergi avantaji ve ikinci eldeki az deger kaybida cabasi. Hyundai yerine wv ye binmekte baska bir konu

1.2 tsi motor golfteki son guncellemesiyle cok iyi bir motor halini almistir. Hem yakit hem performans olarak. Aksini soyleyen sadece wv dusmanidir.

Golf forumunda sehirici 1.4 tsi in 22 km ortlama hizla 7 civari tuketimi oldgu goruluyor. Fabrika verisi olarak 1.4 122 bg 6.6 , 1.2 tsi ise 5.9 gozukmekte yani 6.5 litre sehirici tuketim hesaplasan. Yillik vergideki karinla i30 dizel kadar tuketimin olacak yillik 25.000 km yapmiyorsan. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreFB1907 -- 13 Aralık 2012; 15:18:38 >

105 Mesaj
13 Aralık 2012; 15:16:33 

TDI hıghlıne olanına bınme sansım oldu. 15 dakıkalık bır yolculukta yola hıc bakamadım
artık kapı acma kolunun bıle aydınlatması var

4115 Mesaj