Şimdi Ara

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
12
Favori
144.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egitimci_68

Almayın kardeşim fırsatçılar şişirdiler fiyatları sadece VW değil hiçbirini almayın .Almayın da bakın görün neler olacak Temmuz sonunda.
    Eşekler gibi indirim yapacaklar.Bir de anlamıyorum beklemeye tahammülün yoksa v.s. lafları.Ne demek ya ekmek mi su mu bu ? İlaç mı ?
    Biz millet olarak hakediyoruz galiba bazı şeyleri.Alma kardeşim bekle 3-5 ay.Çok acil ise alırsın 8-10 bin TL bir araba, 500 aşağı satarsın.
    5000 TL den iyidir kanımca.Beklemeye devam bence...

arkadaşım forumda yeni olduğun belli. klişeleşmiş lafları söylüyorsun da beni niye alıntıladın onu anlamadım ??
  • 1.2 olduğuna bakma araba buram buram kalite kokuyor :)) Yaşınız genç ve bekarsa bence Golfü alın lakin aile babası çoluk çocuk varsa i30 alırdım
  • 1.2 tsi motora insanlar nasıl güveniyor anlamıyorum. 5-6 yıl sonra bu motorların ömrü biter ilerde çıkacak kokusu.

Türkiye tsi motor çöplüğüne dönecek.
  • aliengin A kullanıcısına yanıt
    Evet forumda yeniyim ama araba dunyasinda epeyce eskiyim. Ben insanimizin safligini ve obur tarafin firsatciligini anlattim. Alintiyi öylesine seçtim senle alakasi yok. Baskasi da olabilirdi. İyi günler kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

Orijinalden alıntı: switel

genel olarak 1.2 motor ekonomiktir bence de ama trafikte ve yokusta baya yakmasindan korkuyorum. ama yok oyle durumlarda bile 100km'de 8i gecmiyor diyorsaniz hic dusunmeden alacagim.

benim de kafam karisik.

yokusta derken yola cıktıgınızda butun yolunuz yokus degıldır herhalde. yokus yukarı her arac standardının fazlasını yakar. 3000 motorda olsa 1000 motorda olsa bu degısmez. benım ıstanbul sehır ıcınde jetta 1.2 kullanan arkadaslarımdan duydugum 7.5 lıtrelerı gecen olmamıs. bu arkadaslar hergun kopru trafıgı goren kısıler. otomobıl forumlarındakı yorumları arastırın . daha net bılgıler alırsınız.

ben de golf 7 1.2 tsi bakıyorum kendime.benim için yakıtı çok önemli yılda 30 bin km yapıyorum çünkü.tabi buna her gün yeni bir tehlike de eklendiğine göre güvenlik de çok önemli.şu anda 2011 ford focus 1.6 tdci 109 hp lik aracım var.istanbul çapanın ordan bahçelievlere tam hesaplamadım ancak yaklaşık 14 km. yol bilgisayarını sıfırlayıp bir bakayım dedim kaç litre yakacak diye.yol yaklaşık 2 saat sürdü.felaket bir trafik vardı.eve vardığımda yol bilgisayarında 8.9 litreyi gördüm.genellikle silivri - beylikdüzü ve silivri - bahçelievler arası kullanıyorum aracımı.yani çok fazla trafiğe girmiyorum. focus la son 7 bin km falan oldu.tüketim 5.6 litre .1.2 tsi nin yakıt tüketimi de bana oldukça iyi geldi.golf 7 1.6 tdi dsg de kullandım.focusa göre(2011) çok hoşuma gitti araç. artıları eksileri tabiki vardır.neyse fazla uzun tutmayayım.size soracağım trafiksiz yolda ışıklar dışında dur kalk olmadan bahsettiğim istikamette 2 kişiyle 100 km de ne yakarım.size bunu sormak istedim.eğer bir öneriniz var sa ve paylaşırsanız çok sevinirim.şimdiden çok sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

1.2 tsi motora insanlar nasıl güveniyor anlamıyorum. 5-6 yıl sonra bu motorların ömrü biter ilerde çıkacak kokusu.

bu motora 10-40 yağ koyacak ustalarımız veya bakımını aksatacak araç sahiplerimiz yüzünden 5-6 yıl bile dayanmayan motorlar olacak. fakat aracına düzgün bakım yapan buna rahat 10 yıl biner.

ben böyle bir motoru bildiğim birinden veya çok düşük km olmadıkça almam, ama sıfır alıp 10 yıl bineceksem. hiç tereddüt etmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berko0606

1.2 olduğuna bakma araba buram buram kalite kokuyor :)) Yaşınız genç ve bekarsa bence Golfü alın lakin aile babası çoluk çocuk varsa i30 alırdım

Neden aileye i30,bekara golf

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

quote:

Orijinalden alıntı: Berko0606

1.2 olduğuna bakma araba buram buram kalite kokuyor :)) Yaşınız genç ve bekarsa bence Golfü alın lakin aile babası çoluk çocuk varsa i30 alırdım

Neden aileye i30,bekara golf

i30 un sw modeli türkiyede var. golf yanlızca hb geliyor.

belki bundandır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 kullananlar, daha önceki araçlarıyla kıyas ederler ise ,
    (motor-yakıt tüketimi-serilik) bakımından iyi ve eleştirel yönleri neler.bir ikinin.

• kiralık skoda fabia 1.2 kullandım 2 gun boyunca..izlenimlerim;

yakıt ortalamam şehir içi şehir dışı karışık 100 km de 6,5-7 lt civarı
    yokuşları tırmanmada ciddi sıkıntılar var, dizele alıştığım için olabilir..
    motor sesi acayip hoşuma gitti, ilk kalkışta sanki mustang kullanıyormuşum gibi geldi
    fabia hiç de fena bir araba değilmiş..5 gün de polo kiralamıştım, poloda aldığım tattan fazlasını verdi diyebilirim..
    ilk kalkışta motor benzini tam alamıyor mu ne anlamadım? bir kaç sefer stop ettirdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

1.2 tsi motora insanlar nasıl güveniyor anlamıyorum. 5-6 yıl sonra bu motorların ömrü biter ilerde çıkacak kokusu.

bu motora 10-40 yağ koyacak ustalarımız veya bakımını aksatacak araç sahiplerimiz yüzünden 5-6 yıl bile dayanmayan motorlar olacak. fakat aracına düzgün bakım yapan buna rahat 10 yıl biner.

ben böyle bir motoru bildiğim birinden veya çok düşük km olmadıkça almam, ama sıfır alıp 10 yıl bineceksem. hiç tereddüt etmem.

Bu golflerde yag degisimini kac km de bir yapmamiz gerekiyor
    Onun disinda motorun daha uzun sure dayanmasi icin ne yapmak gerekir kullanildigi surece

• quote:

Orijinalden alıntı: fati32

kiralık skoda fabia 1.2 kullandım 2 gun boyunca..izlenimlerim;

yakıt ortalamam şehir içi şehir dışı karışık 100 km de 6,5-7 lt civarı
    yokuşları tırmanmada ciddi sıkıntılar var, dizele alıştığım için olabilir..
    motor sesi acayip hoşuma gitti, ilk kalkışta sanki mustang kullanıyormuşum gibi geldi
    fabia hiç de fena bir araba değilmiş..5 gün de polo kiralamıştım, poloda aldığım tattan fazlasını verdi diyebilirim..
    ilk kalkışta motor benzini tam alamıyor mu ne anlamadım? bir kaç sefer stop ettirdik

Hocam konu başlığını okumadanız sanırım? sizin kullandığını 1.2 fabia 70 hp 112 tork. 1.2 tsi ise 105 hp 175 nm tork.
    okuyanlarda 1.2 tsi gitmiyor sanacak. Lütfen mesajınıza motor bilgileri ekleyiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: berk evliya

quote:

quote:

Onun disinda motorun daha uzun sure dayanmasi icin ne yapmak gerekir kullanildigi surece

1.6 tdi dan, yeni nesil 1.2 tsiye geçtim. motor sesi (sessizliği), gaz tepkileri, performans ve hatta tüketim olarak 1.6 tdi dan her yönden üstün bir motor. Çok başarılı.
    Ayrıca sıkıştırma oranı 10:5 yani çok yüksek değil. Benzinli motordaki yüksek sıkıştırma bence turbo dan daha zararlı. Ben motorun zorlanmadan devirlenmesine çok şaşırdım. ilk gazdan itibaren seri. ama 4000 de gücü bitiyor. yüksek devir sevmiyor, çeviremiyor. Bence gerekte yok gerekli hıza alt devirlerde ulaşıyorsunuz. Ayrıca güzel bir egzos seside var.:)
    Artık tüketiciler bilinçli. Yağın numarasını, lastik ebatlarını herkez ezberledi. yetkili servislerdeki aynı kalitede hatta daha kaliteli yağı piyasada bulmak mümkün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fati32 -- 4 Mart 2014; 15:30:03 >
  • pardon

izlenimlerim sadece 1,2 HTP 12V 70 PS motor 45000 km li 2012 model skoda fabia'yı kapsamaktadır..herhangi bir tsi motorla yakından uzaktan ilgisi yoktur.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Burda da olan marka olgusu zaten iş görürlük değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk evliya

quote:

quote:

kulanma klavuzunda yazandan 2-3 ay önce vaya 2-3 bin km önce. hangisi önce gelirse.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

1.2 kullananlar, daha önceki araçlarıyla kıyas ederler ise ,
    (motor-yakıt tüketimi-serilik) bakımından iyi ve eleştirel yönleri neler.bir ikinin.

önceki aracım hyundai era crdi 2009 idi. uzuzn yolda 5 litre şehir içide 6-6.5 litre gibi yakıyordu. teknolojik özelliklerden yoksun olduğu için ayakla ancak bu kadar azaltabiliyordum. ama harika bi serilik vardı bu araçta. fren konusu biraz sıkıntılıydı. durmak biraz problemliydi agresif kullanımda :(

şimdiki aracım ile ilgili çektiğim videolar...

http://www.youtube.com/watch?v=rum2-Wl5RA0

http://www.youtube.com/watch?v=Ohio616iA1s

http://www.youtube.com/watch?v=bUR_ZyhsbY0

http://www.youtube.com/watch?v=OVqwyitYa_o

• quote:

Orijinalden alıntı: oztasresul

quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

Orijinalden alıntı: switel

genel olarak 1.2 motor ekonomiktir bence de ama trafikte ve yokusta baya yakmasindan korkuyorum. ama yok oyle durumlarda bile 100km'de 8i gecmiyor diyorsaniz hic dusunmeden alacagim.

benim de kafam karisik.

yokusta derken yola cıktıgınızda butun yolunuz yokus degıldır herhalde. yokus yukarı her arac standardının fazlasını yakar. 3000 motorda olsa 1000 motorda olsa bu degısmez. benım ıstanbul sehır ıcınde jetta 1.2 kullanan arkadaslarımdan duydugum 7.5 lıtrelerı gecen olmamıs. bu arkadaslar hergun kopru trafıgı goren kısıler. otomobıl forumlarındakı yorumları arastırın . daha net bılgıler alırsınız.

ben de golf 7 1.2 tsi bakıyorum kendime.benim için yakıtı çok önemli yılda 30 bin km yapıyorum çünkü.tabi buna her gün yeni bir tehlike de eklendiğine göre güvenlik de çok önemli.şu anda 2011 ford focus 1.6 tdci 109 hp lik aracım var.istanbul çapanın ordan bahçelievlere tam hesaplamadım ancak yaklaşık 14 km. yol bilgisayarını sıfırlayıp bir bakayım dedim kaç litre yakacak diye.yol yaklaşık 2 saat sürdü.felaket bir trafik vardı.eve vardığımda yol bilgisayarında 8.9 litreyi gördüm.genellikle silivri - beylikdüzü ve silivri - bahçelievler arası kullanıyorum aracımı.yani çok fazla trafiğe girmiyorum. focus la son 7 bin km falan oldu.tüketim 5.6 litre .1.2 tsi nin yakıt tüketimi de bana oldukça iyi geldi.golf 7 1.6 tdi dsg de kullandım.focusa göre(2011) çok hoşuma gitti araç. artıları eksileri tabiki vardır.neyse fazla uzun tutmayayım.size soracağım trafiksiz yolda ışıklar dışında dur kalk olmadan bahsettiğim istikamette 2 kişiyle 100 km de ne yakarım.size bunu sormak istedim.eğer bir öneriniz var sa ve paylaşırsanız çok sevinirim.şimdiden çok sağolun

1.2 tsi jetta ilgili deneyimlerim ;

http://www.youtube.com/watch?v=rum2-Wl5RA0

http://www.youtube.com/watch?v=Ohio616iA1s

http://www.youtube.com/watch?v=bUR_ZyhsbY0

http://www.youtube.com/watch?v=OVqwyitYa_o

çorlu istanbul çorlu istikametinde (şehir içinde dur kalka girmeden) 10 litre yaktım. ama ben çok hızlı ve agresif kullanmıyorum. bunuda göz önüne almak gerekli.

yalnız yıllık 30 bin km yapıyorsanız her halukarda dizel öneririm. ilk etapta iyi gibi görünsede benzinli sizi uzun km oldukça üzer. ben yıllık 15 bin km yaptığım için benzinli kullanıyorum.

• 1.2 manuelin dikkat etmeden şehir içi tüketimi ne civarlarda,yani şöyle diyelim bu arabayı öldürsen bunu geçmez diyeceğiniz litre...nedir

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.