Şimdi Ara

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
12
Favori
144.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bırakın şu marka takıntısını hyundai yapmış gidin görün derim i30 donanım ve sorunsuzluk olarak golften bi tık üstün durumda şuan
  • Herkese Merhaba,
    Görüyorum ki bazı arkadaşların hayatlarında gereksiz tartışmalara ayıracak çok vakti var. Bunlardan biri de Golf ve İ30 karşılaştırmalarının olduğu tartışmalar. Tasarım anlamında İ30 daha iyi olabilir ama bunun da ötesine geçebileceğini sanmıyorum. Kaldı ki tasarım tercihi de tamamen kişisel bir tercihtir. Golf yıllar önce en mükemmel altyapıyı oluşturmuş ve sonraki modellerde bunun üzerine azda olsa tasarım katarak kendini geliştirmiş bir araç . Diyorlar ki neden Golf hep aynı... Çünkü zaten en iyi.. Daha iyi olmaya çalışmak gibi bir kaygıları yok adamların. Diyorlar ya " biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu". Özetle budur.
    Bir de akıl var mantık var , ikinci el piyasasında VW ve Hyundai arasındaki farkı anlamamak için aptal olmak lazım. Araç alırken aynı zamanda kazanmayı da kim istemez?
    ha ben ısıtmalı koltuk, katlanır ayna, cam tavan vb hastasıyım, bunlar olsun da satarken zarar edeyim diyorsanız diyecek birşey yok..

1.2 motora gelince... Jetta da test etme imkanım oldu. Bir aile arabası olması amacı ile alıyorsanız, performans kullanımınız zorunlu sollamalarla sınırlı ise kesinlikle son derece yeterli ve ekonomik bir motor. Golf te daha iyi olacağını düşünüyorum. Zira daha hafif bir araç. Bağımsız süspansiyon da tabii ki son derece önemli ama standart XDS ve ESP desteği ile yol tutuş açığının kapanacağını düşünüyorum. Konforda da "tüh keşke bu aracı almasaydım" dedirtecek bir sorun olacağını sanmıyorum.

VW demek akıllı yatırım demektir. Bunun aksini tartışmak son derece mantıksızdır.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: recklessmaster

Herkese Merhaba,
    Görüyorum ki bazı arkadaşların hayatlarında gereksiz tartışmalara ayıracak çok vakti var. Bunlardan biri de Golf ve İ30 karşılaştırmalarının olduğu tartışmalar. Tasarım anlamında İ30 daha iyi olabilir ama bunun da ötesine geçebileceğini sanmıyorum. Kaldı ki tasarım tercihi de tamamen kişisel bir tercihtir. Golf yıllar önce en mükemmel altyapıyı oluşturmuş ve sonraki modellerde bunun üzerine azda olsa tasarım katarak kendini geliştirmiş bir araç . Diyorlar ki neden Golf hep aynı... Çünkü zaten en iyi.. Daha iyi olmaya çalışmak gibi bir kaygıları yok adamların. Diyorlar ya " biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu". Özetle budur.
    Bir de akıl var mantık var , ikinci el piyasasında VW ve Hyundai arasındaki farkı anlamamak için aptal olmak lazım. Araç alırken aynı zamanda kazanmayı da kim istemez?
    ha ben ısıtmalı koltuk, katlanır ayna, cam tavan vb hastasıyım, bunlar olsun da satarken zarar edeyim diyorsanız diyecek birşey yok..

1.2 motora gelince... Jetta da test etme imkanım oldu. Bir aile arabası olması amacı ile alıyorsanız, performans kullanımınız zorunlu sollamalarla sınırlı ise kesinlikle son derece yeterli ve ekonomik bir motor. Golf te daha iyi olacağını düşünüyorum. Zira daha hafif bir araç. Bağımsız süspansiyon da tabii ki son derece önemli ama standart XDS ve ESP desteği ile yol tutuş açığının kapanacağını düşünüyorum. Konforda da "tüh keşke bu aracı almasaydım" dedirtecek bir sorun olacağını sanmıyorum.

VW demek akıllı yatırım demektir. Bunun aksini tartışmak son derece mantıksızdır.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim..

Allahtan Golf üretilmiş değilse herkes yola yaya devam edecekmiş, eksik olmayın. Hayır takıldığım nokta şu; zamanında ülkede Alman hayranlığı vardı bu yüzden savaşa girdi kaybetti diye Enver Paşa'ya söylenmedik kalmadı hatta hain bile ilan edildi. Siz ne oluyorsunuz peki ...

• Golfü bir araç olarak değerlendirmek = Alman Hayranlığı

Bence yanlış konuya yazıyorsunuz. Muazzam bir alakasızlık olduğu için açıklama bile yapmıyorum.
    Enver Paşa falan ne alaka şimdi?
  • arkadaşlar ıyı forumlar ben mumkun olduğu kadar her yere yazıyorum bunu ama hala karar veremıyorum ilk başta 34000 tlye kadar çıkabılen lımıtım vardı sımdı 38000 tlye çıkıyorum yazı bekleyınce de 44000e zorla çıkıp bır golf 1.2 mıdl.plus almayı dusunuyorum ama çekincelerim var. öncelikle ben bitliste çalışan manısalı bır öğretmenım eşim de kastamonulu yanı yılda en az 8000 km şehrler arası yolda gideceğim.şehir içi okula da gidiş gelişlerde aracımı kullanmayı düşünüyorum ama 1.2 tsı ye tup takılamadığı için de çekinmiyor değilim.yani yılda en az 15000 km yol yapacağım. 1.2 tsı motor kullanan arkadaşlar arabanın yakışı nasıldır acaba net bir bilgi verebilirler mi bize ayrıca uzun yolda nasıldır boğulur mu çabuk yıpranır mı ben sakın kullanan bırısıyım ole 140 ı da pek gecmem.?
  • Arkadaş ne arabaymış bu Hyundai...

Genelde yazmam ama dayanamadım, Polo'mu değiştirip golf almayı düşünüyorum, 1.2 motor hakkında kullanıcı yorumu vb. bilgiler merak ediyorum ama bu bilgiler dışında I30 un özelliklerini istememe rağmen baya öğrendim ve ilgimi çekmedi...

Hyundaiciler resmen işgal etmiş konuyu. Kardeşim konu Hyundai mi Golf mu konusu değil, 1.2 TSI gorusleri...

Muhteşem Hyundaileri, Hyundai bölümünde övün lütfen, bırakın vw tercih edenlerde vw'leri ile mutlu kalsınlar, siz de onlara sorunlu ve kotu arabaları aldıkları için gülün, milletin vw tercih etmesi başka araç sahiplerini niye bu kadar üzüyor bir türlü anlamıyorum
  • Arkadaşlar çok kısa birkaç soru sormak istiyorum kullanıcılara.

1.2 tsi ve 1.4tsi motorlar sizce sessizlik açısından ne seviyede ? Kıyaslama yapabilir misiniz.

Ayrıca kullanıcılar var ise bu motorların yakıt tüketim değerlerini kullanım sitillerine göre yazabilirler mi.

1.2 tsi motora sahip bir golf kaç litre yakıt deposuna sahip ve bir depo ile şehir içi - dışı kaç km yapılabiliyor.

Not : Hiç benzinli arabam olmadı. Yıllardır dizel kullanıyorum.Kendi arabalarım şirket araçları vs. Artık biraz daha konfora sahip olmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost2003

Arkadaşlar çok kısa birkaç soru sormak istiyorum kullanıcılara.

1.2 tsi ve 1.4tsi motorlar sizce sessizlik açısından ne seviyede ? Kıyaslama yapabilir misiniz.

Ayrıca kullanıcılar var ise bu motorların yakıt tüketim değerlerini kullanım sitillerine göre yazabilirler mi.

1.2 tsi motora sahip bir golf kaç litre yakıt deposuna sahip ve bir depo ile şehir içi - dışı kaç km yapılabiliyor.

Not : Hiç benzinli arabam olmadı. Yıllardır dizel kullanıyorum.Kendi arabalarım şirket araçları vs. Artık biraz daha konfora sahip olmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. :)

1.2 kullanıyorum..Genel olarak zaten yalıtımı çok iyi bir araba..Üstüne bir de motorun sessiz çalışması eklendi mi çalışma sesini zor duyuyorsunuz..Son 3 depoda ( ışık yanıncaya kadar) yaptığım kilometreler ( aklımda kaldığı kadarıyla): 739, 719, 721 km/ depo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 22 Mart 2013; 16:44:05 >

• Deponuz kaç litre ? kullanımınız ağırlık lı olarak şehir dışı mı ?
  • quote:

Deponuz kaç litre ? kullanımınız ağırlık lı olarak şehir dışı mı ?

Depo 50 lt..47 lt'de ışık yanıyor..Son depoda rekor geldi, 781 km ( ortalama hızım 29 km/h)..

• Müthiş rakamlar bunlar hele ki ortalama 29km hızla. 0-100 ü 10 sn olan bir araçtan bahsettiğimizi düşünürsek. Bütün 1.6 dizellerden daha dinamik sürüşü olan bir araç zannedersem.
  • quote:

Müthiş rakamlar bunlar hele ki ortalama 29km hızla. 0-100 ü 10 sn olan bir araçtan bahsettiğimizi düşünürsek. Bütün 1.6 dizellerden daha dinamik sürüşü olan bir araç zannedersem.

Kesinlikle..Benim açımdan dizel almayı gereksiz kılacak rakamlar bunlar..Klimanın olmayacağı ve havanın ısındığı nisan-mayıs aylarında çok daha iyi değerler elde edeceğimden şüphem yok..Üstelik henüz 10 bin km yapmamış bir motordan bahsediyoruz..
  • peki arkadaşlar 1.2 tsi motor için başka bir soru sorayım forumlarda okuduğum kadarı ile bazı kullanıcılarda yağ eksiltme sorunu 1.2 tsi da bu sorun varmı kullanıcılardan yorum bekliyorum bu tarz bir sorun varmı yoksa sadece fazla sıkıştırılan tsi lar içinmi geçerli

bu yılın sonuna kadar almayı planlıyorum 2.4 motordan sonra nasıl gelecek bakalım :)
  • 1.2 tsi iyi de piyasada yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

1.2 tsi iyi de piyasada yok

piyasada yok derken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sengsm

quote:

piyasada yok derken ?

3-4 ay sıra yazıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sengsm

quote:

piyasada yok derken ?

3-4 ay sıra yazıyorlar

o problem değil benim kafamda yeni leonda var test ten sonra karar vereceğim şu an zaten aracım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

quote:

Müthiş rakamlar bunlar hele ki ortalama 29km hızla. 0-100 ü 10 sn olan bir araçtan bahsettiğimizi düşünürsek. Bütün 1.6 dizellerden daha dinamik sürüşü olan bir araç zannedersem.

Kesinlikle..Benim açımdan dizel almayı gereksiz kılacak rakamlar bunlar..Klimanın olmayacağı ve havanın ısındığı nisan-mayıs aylarında çok daha iyi değerler elde edeceğimden şüphem yok..Üstelik henüz 10 bin km yapmamış bir motordan bahsediyoruz..

Merhaba Üstat,

Nisan-mayıs aylarındaki yakıt tüketiminizi merak ediyorum.

Asıl önemlisi yağ eksiltme ile ilgili sıkıntı ne oldu?

Son durum hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?

Müstakbel bir golf 1.2 tsi sahibi olarak bu bilgiler benim için çok önemli

Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Merhaba Üstat,

Nisan-mayıs aylarındaki yakıt tüketiminizi merak ediyorum.

Asıl önemlisi yağ eksiltme ile ilgili sıkıntı ne oldu?

Son durum hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?

Müstakbel bir golf 1.2 tsi sahibi olarak bu bilgiler benim için çok önemli

Selamlar...

Selam hassey. Aracımın yağ eksiltme sorunu şimdilik rafa kalkmış durumda. Toplam 1 lt yağ eklenmiş oldu..2 ayrı servis gördü ve herhangi bir yağ kaçağı bulunamadı..Ben de fırsat buldukça ölçtürüyorum..Km'ler ilerledikçe sorun azalacak gibi gözüküyor..
    Tüketime gelince; Aslında bu aylarda ve motor da açıldıkça tüketim daha da düştü gibi..Ama son 2 depoyu daha performanslı kullandım. Havaların da iyi olması nedeniyle hemen her hafta sonu şehir-dışı bir yerlere kaçma fırsatı buluyoruz..O yüzden ortalama hızım arttı, tüketim ise 5.9'larda kaldı..Bir de yıkamacılarda araca su tutturabilmek için depoyu fullemiyorum artık..: )..Uzun mesafe tüketim; 2500 küsur km, Ort. hız: 30, ort. tüketim: 5.9 lt/ 100 km. İlk uzun mesafem 100 saati doldurunca sıfırlanmıştı..İstenirse daha da az yakabilir ama bu kadarı benim için yeterli..

• 5 yıldır b sınıfı dizel araç kullanıcısıyım aynı zamanda c sınıfı alman 1.6 otomatik atmosferik aracım da var ve ben fransız 207 1.4 hdi motor aracımı biraz eskidiği biraz da kasa değişimi amaçlı olarak değiştirme kararı aldım. Piyasa araştırması yaparken benim dizel aracım ile aynı ebatlarda ve neredeyse aynı donanım özelliklerine sahip ford fiesta/ renault clio/ opel corsa/ volkswagen polo dizel modellerine baktım ve kendi arabamın üzerine 18 bin tl kadar ekleyip bunlardan birini almam gerektiğini fark ettim.

Daha sonra golf 7 1.2 tsi motoru inceleme fırsatı buldum donanım + yakıt ekonomisi/performans açısından , ve ön yargılı olmamama rağmen geçmişten gelen tecrübelerime dayanarak (alman arabalarından memnun kaldığım için) 1.2 tsi motorun ekonomik, golf' ün ise kendini yeterince kanıtlamış bir model olduğunu düşündüğümden siparişimi verdim. Tek sıkıntım uzun süre sıra bekleme olayı, biraz sabırsız yapım var ama Beklemeye Değer mi? BENCE DEĞER.

207 1.4 hdi motor ankara trafiğinde 5.5-5.9litre/100 km arasında değerler harcıyor.Ben aldığımda teknik verileri şehir içi 5.7lt/100km belirtililmişti. Evet ben hız için değil tasarruf için aldım bu aracı fakat 1.4 hdi beni sıkıntıya sokmamış olsa da kalkışlarda normal olarak pek atak değil ve bir fransız arabası ister istemez bizim yollarımızda süspansiyonları çok sert kalıyor ve yıpranıyor. Benim "PAHALI ARABA İYİDİR." gibi bir düşüncem yok arabayı inceler kullanan insanların yorumlarını alarak değerlendiririm. Hyundai araç sahipleri kızmasın ben 207 alırken i20 de test ettim, o sınıfta i20 yol tutuşu kendinden daha küçük olan 107/c1 den bile daha kötüydü. Araba yolda duramıyor motoru kuvvetli evet crdi motor kuvvetli ama şeritte kalamadıktan sonra benim için anlamsız.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.