Şimdi Ara

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
12
Favori
144.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

quote:

mesela senin jetta ile elantrayı da mı kıyaslayamayız?

ben iki araca da bindim .i30 gayet kaliteli ve başarılı br araç.

ödenen parayı hak ediyor.

motor olarak kıyaslayamazsınız. kasa olarak kıyaslayabılırsınız. aynı sınıfta olan aracları kıyaslarsınız ama aynı motorlularını bırbırı ıle kıyaslayın lutfen.
    elantranın 1.6 dızelı varsa jetta 1.6 dızel ıle kıyaslayın.
    jettanın 1.2 tsı motorunun karsılıgı elantrada nedır ? 1.4 tsı motorunun elantrada karsılıgı nedır ?
    aynı sekılde İ30.
    dızel otomatık soyle boyle dıyorsanız GOLFünde dızel otomatıgı ıle kıyaslayacaksınız. bıri 5 lıra benzınlı dıgerı 5 lıraya dızel verıor dıye 5 lıralık arabalar kıyaslanmaz. kalıte farkı burada cıkar ortaya. bu kıyaslamaya mercedes A serısı dızelı nıye ekleyemıyorsunuz ??? çunku o mercedes :D
    herkeste bır VW dusmanlıgı mevcut. nedenınıde soyleyeyım. kedı ulasamadıgı cıgere mundar der. ben ulastım ve bu zamana kadar kullandıgım tum arabalar ıcınde sıralama yapayım.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6
    bu sıralama konfor ve kalıte sıralaması. yakıt ekonomısı dedıgımızde jetta ilk sırada motorunun teknolojısınden dolayı.
    jetta 1.2 TSI ıle focus 1.0 Ecoboost u kıyaslayın. ona sozum yok. ama halen yuksek hacımlı motorlar ıle otomatık vıtesı dunyalar kadar benzın yakan araclar ıle gercekten komık denecek kadar kucuk ekonomık motorlu aracları kıyaslayamazsınız. ve ben hayatımda ılk kez otomatık vıtesın duz vıtesten daha az yaktıgına sahıt oldum.
    varsa baska sorunuz takıldıgınız nokta yardımcı olurum.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

o zaman focus tercih edeceğim 1.0 ecoboost.

hyundai ile vw kıyaslanmazmış sayenizde anladım. birinin dizeli yerine diğerinin

benzinlisi alınabildiği için vw kaliteli ve sorunsuzmuş

tartıstıgımız sey sorunsuzlukmuydu ? konuyu nereden nereye atlatıyorsun. bır sure sonra sen bıle ıcınden cıkamayacaksın
    opel astra sedanıda bır ıncele. belkı focustan cayarsın.
    ıster kabul edın ıster etmeyın ulasamadıgınız cıgerede mundar demeyın.

aynı sınıftakı mercedesın benzınlısı senın İ30 dan 2 tane alıyor fıyat olarak. onunlada kıyaslasana İ30 unu...

konu mercedes e kadar gitti burda mercedes alacak paranız olsa vw önünden bile geçmessizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: safkanhyundaıcı

konu mercedes e kadar gitti burda mercedes alacak paranız olsa vw önünden bile geçmessizin

aynen öyle.
    VW alacak paramız oldugu ıcın hyundaının onunden gecmedıgımız gıbı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

motor olarak kıyaslayamazsınız. kasa olarak kıyaslayabılırsınız. aynı sınıfta olan aracları kıyaslarsınız ama aynı motorlularını bırbırı ıle kıyaslayın lutfen.
    jettanın 1.2 tsı motorunun karsılıgı elantrada nedır ? 1.4 tsı motorunun elantrada karsılıgı nedır ?
    aynı sekılde İ30.
    dızel otomatık soyle boyle dıyorsanız GOLFünde dızel otomatıgı ıle kıyaslayacaksınız. bıri 5 lıra benzınlı dıgerı 5 lıraya dızel verıor dıye 5 lıralık arabalar kıyaslanmaz. kalıte farkı burada cıkar ortaya. bu kıyaslamaya mercedes A serısı dızelı nıye ekleyemıyorsunuz ??? çunku o mercedes :D
    herkeste bır VW dusmanlıgı mevcut. nedenınıde soyleyeyım. kedı ulasamadıgı cıgere mundar der. ben ulastım ve bu zamana kadar kullandıgım tum arabalar ıcınde sıralama yapayım.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6
    bu sıralama konfor ve kalıte sıralaması. yakıt ekonomısı dedıgımızde jetta ilk sırada motorunun teknolojısınden dolayı.
    jetta 1.2 TSI ıle focus 1.0 Ecoboost u kıyaslayın. ona sozum yok. ama halen yuksek hacımlı motorlar ıle otomatık vıtesı dunyalar kadar benzın yakan araclar ıle gercekten komık denecek kadar kucuk ekonomık motorlu aracları kıyaslayamazsınız. ve ben hayatımda ılk kez otomatık vıtesın duz vıtesten daha az yaktıgına sahıt oldum.

hyundai ile vw kıyaslanmazmış sayenizde anladım. birinin dizeli yerine diğerinin

tartıstıgımız sey sorunsuzlukmuydu ? konuyu nereden nereye atlatıyorsun. bır sure sonra sen bıle ıcınden cıkamayacaksın

aynı sınıftakı mercedesın benzınlısı senın İ30 dan 2 tane alıyor fıyat olarak. onunlada kıyaslasana İ30 unu...

Sen sürekli ciğer muhabbeti yapacağına insanların niye vw tercih etmediğini biraz anlamaya çalış.
    niye focustan cayayım ki sen altındaki arabayı matah bişey mi sanıyorsun.
    sorunsuzluk da konuşulur yol tutuş da niye zoruna gitti ki bukadar.
    otomobil konuşuyoruz hyundai ucuz yok siz ulaşamadığınız ciğere mundar diyerek mi kıyaslama yapıcaz.yoksa ödediğine karşılık ne alıyorsun bunu mu konuşucaz. mercedes ne alaka ayrıca.işin içinden çıkamayınca abuk subuk yollara sapıyorsun
  • quote:

quote:

aynen öyle.

hyundaı zaten sana araba satmaya meraklıydı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

1.2 TSI 1.6 atmosferık motorlarla kıyaslanacak bır motor degıl. soyledıgınıze katılıyorum. aynı sekılde 1.4 TSI da kıyaslanamaz. 1.6 atmosferık motorun muadılı yıne 1.6 atmosferık motordur. farklı motorla kıyaslanmaz.
    fazla bırsey beklemektekı kastımız yarıs yapmaksa bu arabaları hıc konusmayalım. 1.2 ıle 1.4 arasında hızlanma degerlerı olarak 1 sanıye fark var. karsılıgında 1.2 , 1.4 ten yaklasık 1 lıtre daha az yakıyor. sızın ıcın hangısı onemlı 1 sanıye daha hızlı olmakmı ? 1 lıtre daha az yakmakmı ?
    yıllık en az 10 bın km yol yaptıgınızı dusunun :D

1.2 tsi ; 1. ve 2. viteslerde canlı bir motordur . 3. vitesten sonra gaza biraz daha yüklenmeniz gerekir . Bu da yakıt tüketimini arttırır . Ayrıca 100 km hızı geçtikçe yakı tüketimi artar , araç bu hızdan sonra yakıtı tüketmez , resmen içer . 1.2 ' nin , 1.4 tsi'den 1 lt daha az yakması olayı oldukça düşük km'lerde geçerlilik hazanır . Bu bakımdan 1.4 tsi daha mantıklıdır , 100 km'yi nadir geçerim , şehir içi kullanım yoğun derseniz 1.2 tsi daha uygundur .
  • Tam bağımsız i30 un yol tutusu yarı bağımsız golf 7 den iki kere geride. İ30 un en zayıf noktası yol tutusu. Gdi motoru test etmediğim icin hızlanma konusunda ezbere konuşmanın anlam ifade etmeyeceğini dusunuyorum.
    Ama otm Honda civic 1,6 dan daha iyi hızlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

aynen öyle.

meraklıydı. sattılar . ve 2.5 sene kullandım.
  • quote:

quote:

quote:

aynen öyle.

ya arkadaşım hyundai size bedava araba mı veriyor, nedir bu fanboyluk telaşesi?

sadece sana demiyorum, herhangi bir markaya deliler gibi bağlanan; din gibi kabul eden herkese diyorum. bu adamlar parasını atıyor cebine, sana noluyor yahu? hyundai'ın sahibi misin, koreli misin sana giren çıkan ne arkadaş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKSPRESOSO

quote:

quote:

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

1.2 TSI 1.6 atmosferık motorlarla kıyaslanacak bır motor degıl. soyledıgınıze katılıyorum. aynı sekılde 1.4 TSI da kıyaslanamaz. 1.6 atmosferık motorun muadılı yıne 1.6 atmosferık motordur. farklı motorla kıyaslanmaz.
    fazla bırsey beklemektekı kastımız yarıs yapmaksa bu arabaları hıc konusmayalım. 1.2 ıle 1.4 arasında hızlanma degerlerı olarak 1 sanıye fark var. karsılıgında 1.2 , 1.4 ten yaklasık 1 lıtre daha az yakıyor. sızın ıcın hangısı onemlı 1 sanıye daha hızlı olmakmı ? 1 lıtre daha az yakmakmı ?

1.2 tsi ; 1. ve 2. viteslerde canlı bir motordur . 3. vitesten sonra gaza biraz daha yüklenmeniz gerekir . Bu da yakıt tüketimini arttırır . Ayrıca 100 km hızı geçtikçe yakı tüketimi artar , araç bu hızdan sonra yakıtı tüketmez , resmen içer . 1.2 ' nin , 1.4 tsi'den 1 lt daha az yakması olayı oldukça düşük km'lerde geçerlilik hazanır . Bu bakımdan 1.4 tsi daha mantıklıdır , 100 km'yi nadir geçerim , şehir içi kullanım yoğun derseniz 1.2 tsi daha uygundur .

1.2 tsi 130 dan sonra fazla yakit yakmaktadir. Cogumuz 100-110 gibi sabit hizlarla sehirdisi yolculuk yapiyoruz. Zaten 170-180 isteyen adamda gelip 1.2 motora bakmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKSPRESOSO

quote:

quote:

resmı hız sınırları ıcınde konusursak 1.2 mantıklıdır. ama hem hızlı gıtsın hemde az yaksın dıyorsanız dedıgınız gıbı daha yuksek hacımlı motor mantıklı olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynı sekılde İ30.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6

Sen sürekli ciğer muhabbeti yapacağına insanların niye vw tercih etmediğini biraz anlamaya çalış.
    niye focustan cayayım ki sen altındaki arabayı matah bişey mi sanıyorsun.
    sorunsuzluk da konuşulur yol tutuş da niye zoruna gitti ki bukadar.
    otomobil konuşuyoruz hyundai ucuz yok siz ulaşamadığınız ciğere mundar diyerek mi kıyaslama yapıcaz.yoksa ödediğine karşılık ne alıyorsun bunu mu konuşucaz. mercedes ne alaka ayrıca.işin içinden çıkamayınca abuk subuk yollara sapıyorsun

zoruma gıden hıcbırsey yok. ben gayet sakın cevap verıyorum sorduklarınıza. ama sız celallenıyorsunuz...

VW tercıh edılmedıgı ıcın 2-3 ay kadar sıra beklemeden sahıp olunamıyor. yazık.... bırde tercıh edılse ne olur merak ettım
    focus almaya gıttıgınızde garajı gosterıp hangısını ıstıyorsunuz dıyorlar

ben altımdakı arabayı matah bırsey sanmıyorum. sız kendı aracınızı matah bırsey sandıgınız ıcın tartısıyoruz
    cunku konu bıle İ30 golf karsılastırması degılken buralara getırmıssınız. adam sadece kullananlardan görüş istemış. ben 1.2 TSI kullanıcısıyım ve gorus yazmak ıcın buradayım.

hem odedıgıne karsılık ne aldıgınamı bakacagız dıyorsun.
    hemde mercedes ne alaka dıyorsun. mercedese odenen sey denızden cıkan mıdye kabugumu ?
    yenı cıkan A serısı ıle golf , leon ve senın İ30 un aynı segmentte degılmı ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nabaki -- 13 Aralık 2012; 16:48:47 >
  • 2-3 ay beklenecek araba değil zaten vw sen o konuda rahat ol

mercedes ile vw ya da hyundai yanyana yazılmaz.

1.2 tsi ile ilgili görüşlerini tabiki yazabilirsin de ciğer muhabbeti yapma böyle efendi efendi yaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aynen öyle.

meraklıydı. sattılar . ve 2.5 sene kullandım.

araç neydi
  • Sırf konsolu için bile Golf tercih edilir i30'un konsol çok çirkin "bence".
  • yaw her markanın kendi önceliği neyse konfor,sürat,yalıtım buna göre iyi olduğu alanlar vardır, eksik yönünü geliştirmeye çalışır,yani golf veya astra alan adamla i30, kia ceed alan aynı düşüncede olmaz zaten; i30 daha sportif gelmiştir gözüne uzun yıllar hyundai kullanmıştır alışıktır markaya ondan almıştır,golf kullanıcısı da derki tsi motor gereken gücü sağlıyor basmayınca da az yakıyo,yalıtımı da iyi falan vw'nin 2.eldeki rahatlıgı var diye almıştır vw'yi... zaten C segmentinde hangi marka model olursa olsun baz donanımda 1000-2000 tl oynar fiyat olarak o da satış stratejisidir,yani 2000 tl fark var diye kimse beğendiği arabayı bırakıpda hiç aklında olmayan bir aracı almayı düşünmez buda ulaşamama ,alamama! muhabbeti değil aksine tercih meselesidir ama i30'un baz donanımını alan bi kişiyle highline golf alan bi kişiyi örnek vermiyorum arada fiyat olarak çok fark var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertomay -- 13 Aralık 2012; 17:36:20 >
  • Araştırma yaparken buldum bir yazı hazırlamış arkadaş, hoşuma gitti. Buyurun;

Golf 7 yepyeni tasarımı,motor seçenekleri ve şanzımanı ile artık aramızda. Golf hayranlarının merakla beklediği Golf 7 de motor anlamında en büyük farklılık 1.2 TSI motorun artık Golf te olacak olması. Ekonomi ve orta seviye performansı tercih edenlerin seçeceğini düşündüğüm 1.2 TSI Golf alınır mı veya alınmaz ise neden alınmaz bunları kısaca paylaşmak istedim.

Bizim ülkemizde otomobil piyasasında özellikle C sınıfında 1.6 altındaki motorlar pek beğenilmez ve tutulmaz denir. Çekmez,çok yakar,uzun yolda eziyet eder ifadelerini hepiniz duymuşsunuzdur. Zamanında Corolla,Astra,Megane gibi firmalar 1.4 motoru denemişler ama başarılı bir satış grafiği yakalayamamışlardır. Aslında bu durum tamamen bizim ön yargılarımızdan kaynaklanıyor. Beygir ve tork değerleri ortada.1.4 100 beygir Corolla çekmez denirken 1.6 102 beygir Passat daha ağır olmasına rağmen çok fazla eleştri almamaktadır. Bunun adı ön yargıdır.

Tabi ki 1.6 motor daha performanslı olur ama çekmez, çok yakar ifadeleri bir bilmeden konuşmadır. Golf 7 1.2 TSI motor ile bu ön yargı kırılacak gibi görünüyor. Daha önce Leonda da kullanılan bu motor kendini ispat etmiş,daha sonra Jetta da kullanılmış ve en son Golf te tercih edilmiştir. 105 beygir güce sahip bir motor olan 1.2 TSI,bu anlamda kullanıcılara oldukça güzel bir güç sunmaktadır. Turbo desteği ile daha zevkli bir sürüş tercih edilmiş olacaktır. Yakıt tüketimi anlamında bu motor son derece başarılı hatta LPG nin fiyatının çok fazla yükseldiği şu günlerde LPG ye kafa tutabilmektedir. Diğer bir avantajı da en alt vergi diliminden vergilendirilmesidir. Kısacası performans olarak sizi üzmez,yakıt olarak son derece başarılı hatta LPG ye rakip,vergi anlamında da çok avantajlı.O zaman 1.2 Golf alınır ve yıllarca binilir. Siz çevrenizdekilerin ezbere konuşmasını bir yana bırakın ve 1.2 nin ekonomisinin tadını çıkarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hellvision -- 13 Aralık 2012; 17:30:56 >
  • 1.2 tsi uzun yolda 1.4 tsi'a göre daha az yakacaktır,ayrıca yıllık vergi avantajınız da olacaktır fazla hız yapmam sakin kullanırım diyosanız 1.2 yeterli performans sağlar...
  • Konu başlığı "Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz" ama sağolsun mimli arkadaşlar gelip bu konuyu da golf alacağına ceed al i30 al muhabbetine çevirdi. Adam size onu mu soruyor hayır. Bu arabayı kullandı mı hayır. O zaman gelip konuyu kirletme, her konuya yaptığınız gibi.

Konu sahibi arkadaş vw golf an konuya bakrasan 1.2 tsi 'sini teslim alan arkadaşlar var. Yakıt konusunda fabrika verilerine yakın yakıyorlar şimdiden. Açıkcası ben tavsiye ederim. Fiyat olarakta dizelden çok uyguna geliyor.
  • adam vw hayranı, araba alacağından değil, sadece reklamını yapacak. kalite bahanesiyle fazla para verecek insanlar arıyor. Sunroof 2.700 müş. Hey maşallah. Doğuş öpsün sizi biraz, gidin alın, güzel araba. Tsi de candır.
  • Bugün değerlerine bakıyordum da Fiyat / Performans olarak yüksek buldum. Sanıyorum düzünü istiyorsunuz o paralara daha performanslı benzinlilerden veya dizellerden tercih ederdim açıkçası.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.