Nootropil kullanan varmı?
39 Cevap36248 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

72 Mesaj
3 Mayıs 2006; 0:29:56 

oss hazırığı derdinde rapor almak için doktora gittim ,rapor verirken nootropil diye ilaç tavsiye etti özellikle öğrenme gücünü arttırıyomruş. bu ilacı deneyip te yararını gören varmı ?

5009 Mesaj
3 Mayıs 2006; 0:37:27 

babam kullanıyor... meniyer diye bi hastalığı var... senelerdir kullanıyor... beyindeki damar yollarını açıyormuş... öğrenme gücünü arttırıp arttırmadığı konusunda bişey diyemiiicem...babam doğuştan zekiidir

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

237 Mesaj
3 Mayıs 2006; 0:40:28 

merkezi sinir sistemi güclendiricisi , hizlandiricisi oldugu öne sürülen buna bagli olarak disleksi - dikkat , zeka yogunlastirma sorunlari - olan olgularinda kullanilan bir tip drog. eski yunancada "nootropik" , akilda etki eden demek..
(rinpoche, 28.05.2002 21:03)
#1311217 !?

içerdiği pirasetam merkezi sinir sistemine faydalı dokunuşlar yapar ve psiko motor aktiviteleri daha sağlıklı ifa etmemizi sağlar.

vizelerden ve finallerden bir hafta önce alınmaya başlanır ve sınav hafatsı boyunca da güğnde 1 tane atılarak devam edilir.

supradyn ile birlikte iyi giden, zihin açan akıl hapıdır.
(fortuneteller 657, 17.01.2003 10:13 ~ 10:14)
#2201716 !?

etkisi tam olarak bilinmeyen 3 tane de alsan 23 tane de alsan genel klinik tabloda bi fark yaratmayan ilac
(peramos, 15.07.2003 12:54)
#3103172 !?

eczanelerden nootropil veyahutta norotrop olarak 6 milyon liraya temin edilebilir. ilk baslangic dozu olarak gunde 3.2 gram almak sonrada 1.6 ya inmek yani gunde iki tablet lamak gereklidir. vize final oncesi uykusuzlukla beraber beyin mciklamasi sendromlarini belirgin bir sekilde giderir. fda onayi olmadigindan amerikada bulunmamaktadir. eger cok fazla alkol aldiginiz bir haftasonu kendinize gelemiyorsaniz 2 tablet almak beyniniuzin bu alkol nedeniyle olan yorgunluktan kolayca siyrilmanizi saglar.

237 Mesaj
3 Mayıs 2006; 0:44:44 

bide ben solgar'IN NERO NUTRİENS diye bi hapı var onu kullanıyorum. ii geliyor sınavlardan önce ama biraz pahalı. 39 ytl

72 Mesaj
3 Mayıs 2006; 0:52:09 

quote:

Orjinalden alıntı: yourdery

bide ben solgar'IN NERO NUTRİENS diye bi hapı var onu kullanıyorum. ii geliyor sınavlardan önce ama biraz pahalı. 39 ytl

nasıl olumlu etkiler gördün öğrenmeni mi kolaylaştırdı yoksa çalışırken yorgunluğunu mu azalttı?

237 Mesaj
3 Mayıs 2006; 4:38:56 

bu ilacın içinde asetilkolin var. buda beyindeki nöonlar arası iletişimi sağlayan bir madde. siz bunu alarak bu maddeye takviyede bulunmuş oluyorsunuz. Böylece öğrenilen bilgi çabuk çabuk unutulmuyo. tabi formulasyonunda bide meşhur ginko biloba var. buda bildiğim kadarıyla konsantrsyon arttırıcı bir bitki. ben finallerde kullanmıştım işe yarıyordu. tavsiye ederim . ama şu nootrophil konusunda bişey diyemiyeceğim. beyindeki damarları açmasının herhagi bir zararı varmı ki? bence yoktur ama yinede bir araştıracağım.

2457 Mesaj
3 Mayıs 2006; 9:09:43 

hocam bu tür ilaçların mutlaka kötü bi yanetkisi vardır kullanmayın derim ne olur ne olmz çok sık kullandığımız antibiyotiklerin bile ne kadar zararlı olduğunu biliyosunuz ki bu bahsedilen ilaç direk beyne etki ediyor yani 6 ytl verip direk al iç böyle şey olmz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Contranarya -- 3 Mayıs 2006; 9:13:00 >

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

6353 Mesaj
3 Mayıs 2006; 9:16:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Contranarya

hocam bu tür ilaçların mutlaka kötü bi yanetkisi vardır kullanmayın derim ne olur ne olmz çok sık kullandığımız antibiyotiklerin bile ne kadar zararlı olduğunu biliyosunuz ki bu bahsedilen ilaç direk beyne etki ediyor yani 6 ytl verip direk al iç böyle şey olmz ...

Zaten antibiyotik HER ZAMAN Alınmaz her zaman alırsan

Hiç bir işe yaramaz vucudun dengesi bozulur

Ayrıca dediğine göre

UCUZ HAP TEDAVİ yapmaz dimi 6 milyonluk hap tedavi etmez etsede beyni açmaz dimi

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

962 Mesaj
3 Mayıs 2006; 10:10:22 

Ölüm kalım meselesi olmadıkça ilaç içilmemesi taraftarıyım. Hele direk beyne etki eden bir ilaçtan bence kesinlikle uzak durulmalı.

5854 Mesaj
3 Mayıs 2006; 21:05:40 

ninem çok çok uzun seneler kullandıgını ve 95 yaşında ölürkende cok şeyi noktası virgülüne kadar hatırladıgını tüm aile biliyor..

237 Mesaj
3 Mayıs 2006; 22:05:45 

arkadaşlar gerçekten çok merak ettim bu ilacı başka kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yourdery -- 3 Mayıs 2006; 22:06:10 >

72 Mesaj
3 Mayıs 2006; 23:24:04 

bugun kullanmaya başladım sabha ve öğlen 2 şer tane alarak başladım . ders çalışırken yorulamam biraz daha azaldı 3-4 tane farklı konu üzerinde çalışmama rağmen ilk baştaki enerjim hala devam etti. bu ilaç üzerine uzman doktordan yorum almak lazım

1306 Mesaj
3 Mayıs 2006; 23:30:24 

quote:

Orjinalden alıntı: ParacelciuS

Ölüm kalım meselesi olmadıkça ilaç içilmemesi taraftarıyım. Hele direk beyne etki eden bir ilaçtan bence kesinlikle uzak durulmalı.

+++++1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbombaci -- 4 Mayıs 2006; 0:38:30 >

Profesyonel Metal Dedektörleri
www.lugatek.com/forum

237 Mesaj
4 Mayıs 2006; 1:20:50 

quote:

Orjinalden alıntı: tritonreloaded

bugun kullanmaya başladım sabha ve öğlen 2 şer tane alarak başladım . ders çalışırken yorulamam biraz daha azaldı 3-4 tane farklı konu üzerinde çalışmama rağmen ilk baştaki enerjim hala devam etti. bu ilaç üzerine uzman doktordan yorum almak lazım

sen alırken herhangi bir doktora danıştın mı?

72 Mesaj
4 Mayıs 2006; 9:34:18 

quote:

Orjinalden alıntı: yourdery

sen alırken herhangi bir doktora danıştın mı?

evet nörolok tavsiye etti zaten ,raporu ondan aldım :) tek ilginç gelen neden FDA amerika da kullanılmasına izin vermiyor.

237 Mesaj
6 Mayıs 2006; 3:29:15 

bende bu konuyu hastanede bi hocaya danıştım oda bana sadece yaşlılar için kullanıldığını söyledi ve kullanmamı tavsiye etmedi.

2254 Mesaj
6 Mayıs 2006; 3:47:42 

Bu tür ilaçlar yerine doğal gıdalara yönelmelk en doğrusu.
Kuru üzüm bal pekmez v.s. Bunlar beyni besleyen şeyler...
Araştırma yapıp , doğal yiyeceklere yönelmek en garantilisi

"Efendiler,
Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık, Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için, mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre uygun yapmak, yürümek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatiyle, ecnebilerin planlarıyla yükseltilebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir" Gazi Mustafa Kemal 6 Mart 1922, Büyük Millet Meclisi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mayıs 2006; 6:10:53 

Lise Son'dan beri geceleri uyumamaya başladım 6 sene oldu hatta 7 bile denilebilir. Bunun nedeni ÖSS ye hazırlanırken geceleri daha rahat konsantre olacağıma geceleri çalışmak için daha uygun bir ortam olduğuna inanmamdı. Tabi bu süreçden sonra üniversitede daha sıkı projeler başladı. Uyumamam ve daha fazla zaman ayırmam gerekiyordu. Daha sonra işlerim nedeni ile daha az uyumam gerektiğini düşündüm ve kahve takviyesi ile uykuyu minimum a indirdim. Bir noktadan sonra zaman hiç yetmedi ve kahve de kesmedi daha az uyumalıydım günde 4 saat uykunun insana yeteceği kanısındaydım. önce yan etkisi uykusuzluk olan ilaçlarla başladım ama daha sonra uykuyu 2 saate indirmek için USA dan özel olarak kafein tabletleri getirdim. bir nokta sonra uykunun gereksiz olduğunu düşündüm ve kafein hapı ile enerji içeceklerini (ki kafein hapının üzerinde yazıyor kesinlikle kola kahve ve enerji içeceği ile içmeyin diye) kahve ve cola tüketmeye başladım. günlerce hiç uykusuz durabiliyordum. sonra hayatımın çok düzensiz olduğunun farkına vardım. Ayaktayım ama devamlı sersem haldeyim. Tüm hepsini kestim şimdi kahve içmezsem eğer başıma ağrılar giriyor. kahveyi minimum'a indirmeye çalışıyorum ve uyumak istiyorum ama 4 gün boyunca uyuyamadığım zamanlar oluyor. Vücudumun bijolojik saati bozulmuş durumda. uyumak için uyku ilacı kullansamda fayda etmiyor gözlerim devamlı kırmızı, gündüzleri dışarıya güneş gözlüksüz çıkamıyorum. kesinlikle uyuyamıyorum ve agresif bir tavır içerisindeyim :)

UZUN LAFIN KISASI BENİ ÖRNEK ALIN VE GEREKMEDİKÇE İLAÇ KULLANMAYIN VÜCUDUNUZUN SINIRLARINI ZORLAMAK İNSANA İLK BAŞTA ÇOK ÇEKİCİ GELSE DE VÜCUT BİR MAKİNE VE SEN BİR TARAFI ZORLARSAN BAŞKA BİR TARAF KESİNLİKLE BOZULUYOR...

Uzaklaştırılmış
19 Temmuz 2010; 23:19:06 

alıp kullanmaya başladım herhangi bir yan etkisini görmedim sadece yatmadan önce alınca biraz daha fazla uyutuyor günde 4800mg kullanıyorum

19643 Mesaj
19 Temmuz 2010; 23:20:20 

Zihin gücü için Arcalion al

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

794 Mesaj
22 Temmuz 2010; 23:25:11 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Zihin gücü için Arcalion al

Arcalion bana recete edildi
kronık yorgunluk ve unutkanlık sebebı ıle

ıkısınede care olmadı
ılacın placebo oldugunu dusunuyorum
b12 vıtamınınden turetılmıs bır madde ımıs etken maddesı...

yan etkısı yok ama
faydasına yok

ozaman neden ıcın karacıgerımı bosuna yorayımkı?

19643 Mesaj
22 Temmuz 2010; 23:41:03 

O halde yemek de yeme. Hergün defalarca gıda diye aldıkların da karaciğerini yorar.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

321 Mesaj
25 Eylül 2010; 22:38:12 

Vay be yine googleden bir şey aradığımda karşıma Dh çıktı.

ilacı doktor kontrolünde kullananlar ne hastalıkları için kullandığını yazabilir mi başka..

0 Mesaj
3 Şubat 2011; 15:32:07 

arkadaslar bu ilacı ben kullanıyorum menire hastalıgım yani denge bozuklugu ve baş dönmesi sakın ola hiç birşeyiniz yokken kullanmayın bu ilacı tavsiye etmim ilic 800 mg vede cok kötü

22 Mesaj
12 Şubat 2011; 19:22:04 

Ben kullanıyorum keşke bu başlığı daha önce görseydim :( bu şekilde bilinçsizce ilaç kullanımı yapmayın arkadaşım..Bu ilaç herhangi bir ateşli hastalık(menenjit v.s) yada travma yada tümör oluşumundan dolayı ve beyin ödemlerinde sara ve epilepsi hastalarının beyinlerine düzenli kan akımı sağlanmadığı için gidişatında Beyin hücresi küçülmelerinde çağın hastalığı ALZHİMER olan hastalardada parkinsonlu hastalardada kullanılıyor...her ne kadar internette tanımı şu şekil yazılmış olsada
__merkezi sinir sistemi güclendiricisi , hizlandiricisi oldugu öne sürülen buna bagli olarak disleksi - dikkat , zeka yogunlastirma sorunlari - olan olgularinda kullanilan bir tip drog. eski yunancada "nootropik" , akilda etki eden demek..__
bu açıklamalar tıp ve eczacılık öğrencilerini kapsayan ve hastalık teşhisi koyulmuş reçetesi yazılmış olan hastalar için yapılan açıklamalar.İnternet sadece bizler için değil..her yazanı uygulamayın..ben yanlış ilaçlar yüzünden kan hücrelerimin ölmesi sonucuyla yataktan kalkamadım ölümden döndüm....Kendinizde extradan ne gibi geçmiş hastalık hikayeniz var bilmediğiniz için kullanmayın..Bilmediğiniz gizli tansiyon yada gizli şekeri olanlar yada karaciğer rahatsızlığı yada böbrek rahatsızlığı olanlar safralarınada yaramayacaklarını bilmeleri lazım...

Bu tür şikayetleriniz için önce B VİTAMİN benexol almalısınız..Sağlıklı beslenin alkol sigara bol kahve tüketiminden ve uykusuz kalmaktan ayrıca stres yaratan her kim varsa etrafınızda sorgusuz sualsiz yargısız ilişkinizi kesin ,yüksek gürültülü bar ortamı yanıp sönen ışıklarında merkezi sinir sistemini etkilediğini doktorum söyledi. cep telefonu gibi bluetooth kulaklık gibi cihazlardan zararlı ışınlarla merkezi sinir sistemini etki altına alan cihazlardanda uzak durun orta kulaktaki Östaki borusu özellikle beyine komut yollayan nokta olduğu için yanlış komutlarla beyini yorar ve baş dönmesi ile elektrot dengesizliğine sebep oluyomuş.,aktif spor yapamayanlar mutlaka yürüyüşlerini yapıp hafta sonları ayaklarını toprağa basarsalar merkezi sinir sistemine etki eden kötü nötr boşalımını yaparak sağlıklı sistemlerine kavuşmak için katkıda bulunurlar.. Bunun için B vitamin grubunun eksikliğinde nelerin olabileceğine googledan şu başlıkta 'Vitaminlerin eksikliği nelere neden olur?' okuyabilirsiniz..Kolay gelsin..

0 Mesaj
21 Kasım 2011; 18:38:22 

arkadaşlar sizleri bu konuda uyarmak için foruma üye oldum bu ilk mesajım umarım site yönetimi beni yadırgamaz.
sakın bu ilacı kafanıza göre alıp kullanmayın.
ben iki sene önce finallerde daha çok çalışabilmek için kullanmıştım ve 2 hafta boyunca günde 2 şer tane almıştım. peki bir şey değişmişmiydi mi: hayır hiçbir şey değişmedi 2 gün aşırı uyudum dengem bozuldu ve iki dersten kaldım. Ve sonunda yolun ortasında düşüp epilepsi nöbeti geçirdim kasılmalar olmuş beynime bir süre kan gitmemiş (yan etkilerinde yazıyor sonradan farkettim) ben epilepsi hastası değilim ve zaten teşhis koyulamadı (kimse anlamadı yani). ve 4 saat bilincim kapalı acilde yattım. İlacı kestiğinizde beyin hücresi hareketleri yavaşlıyor ve salak gibi oluyorsunuz 3-4 gün bana bu oldu. Yani haberiniz olsun hiçbir ilaç masum değil. Kansızlıktan oluşan unutkanlık için demir ilaçları ve eksikliğinde B12 vitamin takviyesi unutkanlık için birebir tabi unutkanlığınızın nedenleri bunlar ise.
iyi çalışmalar.

2186 Mesaj
19 Mart 2012; 19:29:42 

276 Mesaj
30 Mart 2012; 17:36:53 

bende kulak çınlaması kafada uyuşma yorgunluk var. Nörolojiye gittim bu gün yazdılar bu ilacı. başlıcaz bakalım umarım faydası olur. Beyne giden damarlarla ilgili sıkıntı olduğu kesin. şimdi okuduğum kadarıyla bu ilaçta zaten bu işe yarıyomuş. Ayrıca azda olsa hafızada sıkıntıda var. Bütün belirtiler uygun yani.

Edit; Walla bana iyi geldi. Kafamdaki uyuşukluğu götürdü diyebilirim.

Kulak çınlamam hala devam ediyor. Zaten o konuda bir ümidim yoktu açıkçası. Çünkü tinnus denen bu rahatsızlık kolay iyileşen bir hastalık değilmiş. Üzerinde bir sürü araştırma hala devam ediyor araştırdığım kadarıyla ama bu ilacın şöyle bir güzelliği oldu kafamdaki uyuşukluğu yorgunluğu aldığı için kulak çınlamam eskisi kadar rahatsız etmiyor. Kafam dinç olduğu için çınlamayı dert etmiyor.

Yanlız bu ilacı ne kadar kullanacağımı ben doktora sormadım oda söylemedi. ne kadar kullanmamız gerekir acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 19 Nisan 2012; 15:49:26 >

4094 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:04:33 

Anane için detayını araştırırken bende buraya denk geldim, yukardaki arkadaşın dediği gibi. Net olarak bilişsel kabiliyetler üstünde, objektif diyebileceğimiz ölçüme dayalı sonuç bi yerlerde yok sanırım. İlacın detaylarında zaten, bahsedilen sorunların semptomlarını gidermeye yarıyor diyor, araba kullanırken aşırı dikkat eksiliği yada dendiği gibi hafıza kaybı vs. Ama dikkat edin sonucu düzeltmeye yarıyor esas nedeni tam olarak düzeltiyor mu bilmiyorum. Hala FDA ile ilgili bişey varmı yada toksik etkisi varmı uzun dönemli olmsuz etkisi hakkında da fikrim yok.

Beyinle alakalı şeylere meraklı olduğumdan, günde 1 tane alıp lumosity üstündeki skorlarımı kullanarak görece kontrollü bi deney yapmayı planlıyorum, tecrübelerimi buradan paylaşırım (www.lumosity.com). Skorlardaki kalıcı olarak %10-15-20 lik bir artış demek, nüfusun çok çok büyük bi kısmını daha da geride bırakabilmek demek, en azından 3 5 kişi faydalanır belki :// Beyin için steroid gibi görmemek lazım tabi bir de.

Mess With us, and you will feel
A Pain so true yet so unreal

2186 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:06:57 

bi halta yaradığı yok çok içtim

Uzaklaştırılmış
2 Ağustos 2012; 15:10:16 

vertigo için kullanmıştım.

4094 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:35:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

bi halta yaradığı yok çok içtim

Belki fiziksel anlamda senin beynin optimal/çok iyi yapılanma içerisindedir ve olumlu etkisi olmamıştır (gırgırla karışık gerçek soru)?? Denemek amaçlımı yoksa sağlık sorunundan dolayı mı kullanılmıştı? bide performans takibini nasıl yapmıştın?

510 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:39:24 

İlk kullandığım zaman Ritalin ve türevleri kadar olmasa da dikkat vermişti.Yakın zamanda tekrar alıp kullanacağım o zaman unutmazsam etkilerini yazarım.

Arcalion kullandığım da ise rahat 1.30 2 saat çalışabiliyorum.Tek sıkıntısı kaşıntı yapması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 2 Ağustos 2012; 16:41:10 >

2186 Mesaj
2 Ağustos 2012; 17:12:16 

arcalion placebo gibi bişey. ufacık bi fayda sağlar belki.
Nootropilden beklentim yüksekti, onun için kızgınım ona bir fayda görmedim diye
Ritalin oldukça etkili bir ilaç .

2396 Mesaj
3 Ağustos 2012; 7:21:25 

Arcaliondan 2 tane içtim bişey olmadı.
Ertesi gün 3 tane içtim yine bişey olmadı.
Öteki gün 5 tane içtim yine birşey olmadı.
Sonraki gün yetti diyip 20 tanesini birden içtim.
YİNE BİRŞEY OLMADI

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

4094 Mesaj
3 Ağustos 2012; 12:24:27 

Alakası yok ama olsun :

http://www.bbc.co.uk/nature/16832379

1511 Mesaj
25 Mart 2013; 0:14:25 

kullann

Web Blog Sitem :http://pspicin.blogspot.com.tr/
1 byte olsam,aksam nette bit bit ...

2164 Mesaj
3 Ağustos 2013; 5:31:04 

up

374 Mesaj
20 Ocak 2014; 16:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Alakası yok ama olsun :

http://www.bbc.co.uk/nature/16832379

oha

4094 Mesaj
20 Ocak 2014; 17:11:14 

http://games.lumosity.com/chimp.html

burdan küçük bi versiyonunu deneyebilirsiniz ://

Bu mesajda bahsedilenler: spongio

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Nootropil kullanan varmı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453