Şimdi Ara

MEGANE 2 LPG-DİZEL YAKIT TÜKETİMİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
31.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar araç almak üzereyim megane 2 önerirmisiniz? benım ıcın yakıt cok onemlı.. 100 kmde nekadar yakar lutfen paylaşın..mesela 100kmde 20-30 arası yakarmı ? yada ne yakar ?

• Yukarı belki cevap veren olur.
  • kesinlikle LPG,uzun yolda 22 krş'a kadar düşersin.
  • Tahminen LPG için uzun yolda 8 litre civarı , dizel için ise 5 litre civarı yakar.
  • Bende 2004 megane 2 dyn. var.. BRC lpgli 110000 de aracım 128 lira ile 480 km yol yaptı şehiriçinde... Lpg birim fiyatı 2,56 idi ve ocak ayındaki değerler bunlar...
  • bende 2004 model megane 2 var. yol bilgisayarı şehir içi ortalama 10 un altına düştüğünü görmedim genelde 10.5 civarında gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanceber

arkadaslar araç almak üzereyim megane 2 önerirmisiniz? benım ıcın yakıt cok onemlı.. 100 kmde nekadar yakar lutfen paylaşın..mesela 100kmde 20-30 arası yakarmı ? yada ne yakar ?

arkadaşım aldın mı araç bilmem ama bende 2005 megane 2 1.5 dci dizel sedan araç var.yakıt tüketimi çok iyi.belki inanması zor ama şehir dışı yakıt tüketimimi 3,7 litreye kadar düşürebiliyorum.yaklaşık 700 kilometrelik mesafeye bu tüketimle gittiğim oldu.100 km/saat olarak kullanıyorum.arabayı hiç üzmem,ani kalkışlardan kaçınırım,bayır aşağı çok gaz vermeden giderim,ani hız değişiklikleri yapmam.ben renault fabrikasının bir hata sonucu bu arabayı çıkardığını düşünüyorum. :)) abimde 2006 modeli var onun da tüketimi aynı.ancak bu araçta çok versiyon değişikliği oldu.özellikle 2006'nın ikinici yarısından sonra çıkan makyajlı kasalara dikkat et.arabalar çabuk dökülüyor ve birçok küçük donanım eksiltilmiş.tavsiyem temizini bulursan 2005-2006 model bu araçtan al.motorunda bir sorun yoksa yakıt tüketiminde hiç üzmez.ha diyeceksen yol bilgisayarı bozuk cevabım şu olur: deopyu doldurdum, 1350 km yol gittim-geldim lamba yeni yandı.içinde kalan mazotu da sen hesap et.depo 60 lt.biraz şehiriçi kullanımım vardı.geldiğimde ortalama 4,1 civarındaydı.bu arabayı almaya niyetliyseniz size kronik sorunlarını ve çok güzel özelliklerini detaylı anlatabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi id2003 -- 21 Şubat 2013; 17:59:18 >

• Megane 2 1.5 dci otomatik yakıt tüketimi nasıl acaba bilenler cevap verirse sevinirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: byersincicek

Megane 2 1.5 dci otomatik yakıt tüketimi nasıl acaba bilenler cevap verirse sevinirim. Teşekkürler

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.