Şimdi Ara

ATI X1900GT Testleri ; ATI'nin nVidia 7900GT'ye cevabı X1900GT'nin mühendislik örneği test sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde HKEPC ekibi, ATI'nin nVidia'nın 7900GT'sine cevap niteliği taşıyan X1900GT ekran kartının, bir mühendislik örneğini inceleme fırsatı bulmuş. X1900 serisi grafik kartları ile iyi bir çıkış yapan ATI'nin 7900GT'nin fiyat / performans oranı ile yarışabilecek bir ekran kartının olmaması, kullanıcıların firmadan bu tip bir grafik kartı beklentilerini arttırmıştı.

R580 grafik yongasının farklı bir revizyonunu taşıyan X1900GT, 12 piksel iş hattına ve her piksel iş hattına 3 adet olmak üzere toplamda 36 piksel iş ünitesine sahip. 575MHz çekirdek, 1.19GHz bellek hızlarına sahip olan X1900GT'nin HKEPC tarafından incelenen mühendislik örneğinde 256bit, 256MB 1.4ns Samsung GDDR3 bellekler kullanılmış.

X1900GT'de X1800XL'de de olduğu gibi tek slot yer kaplayan bir soğutma kullanılıyor

Aynı X1800XL'de olduğu gibi tek slot kaplayan soğutucuya sahip olan X1900GT'nin 349$ fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. HKEPC'nin yaptığı testlerde X1800XL ile X1800XT arasında bir performans sergileyen X1900GT, Half Life 2 ve BattleField 2'de 7900GT'yi geçmeyi başarırken, Doom 3, Serious Sam 2, Splinter Cell 3 ve Fear'da 7900GT'nin gerisinde kalmış. (Ayrıntılı test sonuçları için www.hkepc.com adresini ziyaret edebilirsiniz)

X1000 ailesi ekran kartlarında bulunan AVIVO özelliğinide bünyesinde barındıran X1900GT'nin çıkışı ile ATI'nin X1800GTO grafik kartlarının fiyatlarında da indirime gitmesi beklenmekte. X1800XL'e göre %10 ile %35 arasında performans farkına sahip olan X1900GT'nin her ne kadar 349$ gibi yüksek bir giriş rakamı olacağı tahmin edilsede, bir zaman sonra şimdiki X1800XL fiyatlarına inmesi veya en azından 7900GT'den daha aşağı fiyatlarla satılması beklenebilir.

Sayfanın Linki : http://www.hkepc.com/hwdb/x1900gt-1.htm

• eskiden ne güzeldi alt orta ve üst sınıf vardı insanın kafası karışmıyordu şimdi 50 model kart var
  • 7900GT'ye cevap niteliği taşıyan bu ürün ülkemiz şartlarında 350$ civarında satışa sunulur ise 7900GT'nin yerini alacağı kesin oyun performansı F.E.A.R tarzı bir oyun için 7900GT' nin gerisinde olsa da fiyatıyla bu açığı kapayacağı düşüncesindeyim.

Fiyat yüksek tutulur ise x1800xt 'nin 256mb lık versiyonlarını tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hattori_HANZO

eskiden ne güzeldi alt orta ve üst sınıf vardı insanın kafası karışmıyordu şimdi 50 model kart var

++aynen
  • Uygun fiyatlı olursa BeyazBüyü'nün de dediği gibi 350$ civarında cok satacak bir kart olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

7900GT'ye cevap niteliği taşıyan bu ürün ülkemiz şartlarında 350$ civarında satışa sunulur ise 7900GT'nin yerini alacağı kesin oyun performansı F.E.A.R tarzı bir oyun için 7900GT' nin gerisinde olsa da fiyatıyla bu açığı kapayacağı düşüncesindeyim.

Fiyat yüksek tutulur ise x1800xt 'nin 256mb lık versiyonlarını tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Fiyat derken kdv dahil soyluyorsun sanirim.

Eger dedigin fiyattan piyasaya surulurse bu sefer X1800GTO nun cazibesini ortadan kaldirabilir.

Buyuk ihtimalle bu urun X1800XT nin yerini almasi icin surulucek piyasaya. Sonucta daha ust seviye kirpilmis bir modelle maliyeti dusurmaya calisiyorlar.

Bu arada FEAR da geride kaliyo gibi bir laf etmissin, bu kart 33.8FPS alirken 7900gt 34.2 FPs 0.4FPS fark var cidden geride kalmis .

Gordugum kadari ile 7900GT ile tam anlamiyla basa bas giden bir kart, fiyati ucuz olursa ne ala yoksa gereksiz bir surum olucak.

• x1800gto 250$ seviyesinde bir ürün onu hiç dikkate almadan haber içeriğini dikkate alarak F.E.A.R testi için yorum yaptım.

Dikkatle okunursa 7900GT' nin çok çok iyi olduğunu savunamam çünkü bizzat kullandım. x1900GT ancak fiyatıyla bu kartı
    yerinden edebilir.

edit:kdv nin sözünü bile etmiyorum o yüzden yazdığım fiyatlar kdv hariçtir ülkemiz kuralları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 3 Mayıs 2006; 0:14:07 >
  • x1800gto tamamen farklı bir kart,zatn orta segmente ait bir kart oldugu için bu kartlar yarışamaz ve karşılaştırılması yanlış olur.ayrıca x1900gt nin türküye fiyatının cok daha pahalı olacagını düşünüyorum ve 7900gt ilede başabaş performans vermeleri mükemmel o/c kapasitesine sahip 7900gt yi daha cazip kılar bence
  • 7900gt ile arasında fazla fiyat farkı olacağını sanmam. çünkü eğer cevap niteliğinde ise sadece performans olarak 7900gt ile yarışması yetmez fiyat olarakta ona yakın olmalı ki cevabın bir anlamı olsun.. öte taraftan 1900 serisinin 7900 serisine olan üstünlüğü bu kartta da devam eder bence.. performans olarak biraz geride kalsa bile 1900 serisine olan sempatiyi kaybetmemek için ati, bunun fiyatını altta tutar..
  • tecrübeli arkadaşlar aşağı yukarı tahmin edebilir bu kartın TR ye gelmesi ortalama nekadar sürer
  • yav şimdi yeni kart alırken daha alt kartların sli yada crosfire performansınada bakmak gerekecek.....of ya... eskiden nekadar güzeldi..hiç bukadar uğraşmana gerek yoktu...
  • iyi bir kart gibi çıkış fiyatıda çok uçuk değil nvidia nın sıkı bir rakibi olması çok çok iyi , özellikle tek slot işgali iyi avantaj , o kocamannnnnnn slı yada crossfire dan iyi tek kartta çift çekirdek sanırım yeni jenerasyonda böyle olacak iyide olacak

ve önemli olanda zaten işe yarayanı almak ille son ürünü alacam diye atlamamak lazım ben xp ye bile daha yeni geçtim sayılır , önce denenmeli test edilmeli ok se alınmalı ve hava atma aracı olarakta kullanmamak lazım yoksa faydalanamadığımız süper bi kart yada işlemci neye yarar ki ?

mevcut kartlar pek çok oyunu oynayabiliyor

bu arada step merhabaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bu yeni çıkan t işlemcilerde neyin nesi ? laptoplarda t2400 kodlu inteller var turion değil bunlar nedir ???

ayrıyeten bu flat monitörlerden samsung 793 mg hakkında magic green farklılığı nedir ?

ve bazı asus anakartlarda bir anten takılıp tv izlenebiliyormuş bu nasıl oluyor ?????

bilen herkese sorulurrrrr

• abd'de 350 $'dan satilacak kart TR'de nasil 350 olur anlamadim ki? Dusunmek bile akla zarar-ziyan.
    Herifler kart fiyatlarini acaip sisirdiler kardesim, orta-alti kartlar bile 350'den gidiyor, biz de "vaaaooouuuuvvvvv" diyoruz
  • x1900gt nin daha mühendislik örneği olduğunu vede 7900gt lerin 350 usd ' dan Türkiye' de bulunabildiğini göz önüne alırsanız bence bu kart 7900gt ye rakip olamayacak.Çünküğ hali hazırda dah üretimi başlamamış.Nvidia bu kart çıktığı zaman zaten fiat kırma yada yeni ürün sunma şansına sahip.Ayrıca yurtdışında ki fiyatlar bizim ülkemizde aynı fiyattan olma şansı yok.İthalat ihracat işleri ile uğraşıyorum.KArtın fiyatınıa %25-26 gibi bir rakam daha daha ekleyebilirsiniz.Gümrükleme + nakliye masrafları için.

Güzel bir kart ama geç kalmış bir kart.
  • yaza harika gireceğiz anlaşılan...
    insin fiyatlar çok sevindim anlatamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

abd'de 350 $'dan satilacak kart TR'de nasil 350 olur anlamadim ki? Dusunmek bile akla zarar-ziyan.
    Herifler kart fiyatlarini acaip sisirdiler kardesim, orta-alti kartlar bile 350'den gidiyor, biz de "vaaaooouuuuvvvvv" diyoruz

+1907
  • Ama şunu da unutmamak lazım, sapphire firması x1800xl yi avrupa da 299$ a çektiği zaman Türkiye'de de 299$ indirebilmiştir. Bu bakımdan Türkiye'de de 350$ dan bu kartları belki görebiliriz
  • 7900GT yi Half Life 2 ve Battlefield 2 de geçmesine rağmen ; Serious Sam II, Doom3, Splinter Cell 3 gibi yeni nesil oyunlarda geçememiş. türkiyede de 350$ olursa iyi bir seçim olabilir (yazın sistem değiştirecem belki bu karttan alırız :)
  • Dx10 cıkması yakın ben beklıcem
  • yaw gidin işinize 400 dolara ekran kartı mı alınır... PS3 alırım daha iyii.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.