Şimdi Ara

Borç Para Verip Alamamak!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birçoğumuz yaşamışızdır bu durumu. Ben cimri birisi değilim. Maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarıma felan veririm istememde, verirsede kabul etmem zaten. Ama çocuk günlük 20-30 lira harçlık alıyor, ben 3-4 lira alırsam seviniyorum. Diyor kanka borç verir misin yarın geri veririm. Tamam diyorum, veririm. Sonra gaza gelirsem yüzüm kızara kızara gidiyorum paramı verir misin diye. Ya cimri durumuna düşüyorum ya da ne parası diyor. Hayır borç veriyorum zaten sen o parayı ben istemeden ödicen arkadaşım Bundan sonra zaten maddi sıkıntı çekmeyenler dışında kimseye borç vermicem. Acayip koydu ya adamın peşinde koşuyorum resmen kendi paramla düşman oluyorum çocuğa. Konu parada değil paranın lafını yapmam ama enayi gibi hissediyorum kendimi. Acayip doldum ya yanıyorum enayiliğime .

• Arkadaslarina 3-5tl nin hesabini yapma ama 20tl ve + yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Repsac1907

Arkadaslarina 3-5tl nin hesabini yapma ama 20tl ve + yapabilirsin

Yaptığımdan değil zaten 10-20 tl verip aklımdan geçmediği bile oluyor ama kullanılmak koyuyor. Benim ihtiyacım olup istediğimde ( ki çok nadir ) para yok felan der geçiştirirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çikolota

quote:

Yaptığımdan değil zaten 10-20 tl verip aklımdan geçmediği bile oluyor ama kullanılmak koyuyor. Benim ihtiyacım olup istediğimde ( ki çok nadir ) para yok felan der geçiştirirler.

Peki ayni sekilde baska bir zaman sen ondan para istersen o sana verir mi?

• Biz ev verdik alamadık kimseye acımamak lazım..
  • biz yıllarca özellikle babam hep ona buna borc vermekten hiçbir ilerleme yapamadık,babam emekli polis memuru ve emekli ikramiyesi aldı 20 30 bin tahmini alayı ya borca ya eşe dosta gitti sonuc olarak ev araba yok,sende bu davranısını ilerletme yok de geç anan baban kardeşin hariç cok yakın tanımadıgın adama asla borç verme.
  • 3 tl verdin diye sıkıntı yapma boşver çay parasına say
  • quote:

quote:

quote:

Peki ayni sekilde baska bir zaman sen ondan para istersen o sana verir mi?

Sanmıyorum.

@SteeLs : Doğru diyorsun ya bugün yine istedi acındırarak sonra çocuğun cebinden bir sürü para çıktı ya sinir oldum.

@Just_Savagery: Aynen benim babamda öyle. Eskiden maddi durumumuz çok iyiydi. Herkese borç vermiş alamadığı için şuan sıkıntı çekiyoruz .

@osmannn94 : 3 tl ile 1 hafta idare ettiğimi hatırlıyorum yani benim için değerli. Onların günlük harçlığının 10' da biri.

Konu parada değil parası olduğu halde arkadaşıma yemek ısmarladığım olur yani acımam paraya arkadaşlarım için ama bu durum farklı işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Obsessive Devotion -- 11 Aralık 2012; 21:18:54 >
  • Benimde iyi bir arkadaşım yok yapıyor bunu parası var bozuk yok bilmem ne diyor alıyor sonra vermiyor senin benim param olur mu diyor ben isteyince de vermiyor.
    Özet:Kendini kullandırtma hocam verme bir daha bozuk yok vs. de
  • çok çakal var oyle 2 lira verirsin lafını yapmazsın sıkışırsın 50 kuruş istersın yok der ulan ben sana verıyorum ya dersın ne zaman verdın lan der o pişkin insan senden tekrar para ister vermezsın ve cimri sen olursun
  • maalesef sırf bu yuzden kımseye borc vermek ıstemıyorum, borc verıyorum adama dıyorum ne zaman odeyebılırsın bana bır gun soyle, dıyor kı onumuzdekı ay maasında verıcem tamam dıyorum eyvallah, o gun gelıyor adamdan ses yok dıyorum sıkısık herhalde bosver, bır ay daha gecıyor gene ses seda yok kardesım sıkısıksan ara soyle bızde ınsanız anlarız halden ama yok kacar gıbı sesı cıkmıyor bende ıstemıyorum, ınanın ıstemeye utanıyorum adam odemedıgı ıcın utanmıyor onun ıcın borc vermek ıstemıyorum kımseye, sadece bıldıgım bır kac arkadasım var elı bol oldugunda kacmak yerıne borcunu odeyen bu ınsanlara borc verıyorum sızede tavsıyem bu kısılerı tanıyın ve sadece bu ınsanlara verın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glaber

Benimde iyi bir arkadaşım yok yapıyor bunu parası var bozuk yok bilmem ne diyor alıyor sonra vermiyor senin benim param olur mu diyor ben isteyince de vermiyor.

Aynen bendede öyle oluyor. Bugün geldi istedi. Yok dedim, sende vardır dedi. 2 saat başıma dikildi para dilendi sonunda vermiyorum lan dedim yolladım. Sonra cebindeki paraları çıkardı benden çok parası vardı. Bide senin taleworlds hesabın varmı Ordaki birisiyle fotoğrafın ve nickin aynıda onun için sordum.

@Mekanik61 : Aynen, geçen sene para vermediğim kimse kalmadı sonra vermedim birkaç kere ve cimri diye adım çıktı.

@RancStone : Harbiden haketmişim ya küfrü. Cidden ihtiyacı olanlar genelde isteyemiyor.

@kajmeran89 : Evet birde o var ödemiyor ortalarda gözükmüyor. Benden borç alıp bir daha konuşmayan insanlar var. Hayır paran yoksa boğazına çökcek değilim sorun değil ama kaçınca sinir oluyorum.

Neyse ya en azından bu sayede hayır demeyide öğrendim bugün. Çok rahat bir şekilde ve rahatladım. Paramla düşman oluyordum resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Obsessive Devotion -- 11 Aralık 2012; 21:49:51 >
  • quote:

usta ben tüm iyi niyetimle veriyorum adam geri verecem deyip vermezse harbiden bozuluyorum ama adam öyle birşey demese zaten geri beklemem ister 50 kuruş olsun ister 500 tl
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Glaber

Benimde iyi bir arkadaşım yok yapıyor bunu parası var bozuk yok bilmem ne diyor alıyor sonra vermiyor senin benim param olur mu diyor ben isteyince de vermiyor.

Aynen bendede öyle oluyor. Bugün geldi istedi. Yok dedim, sende vardır dedi. 2 saat başıma dikildi para dilendi sonunda vermiyorum lan dedim yolladım. Sonra cebindeki paraları çıkardı benden çok parası vardı. Bide senin taleworlds hesabın varmı Ordaki birisiyle fotoğrafın ve nickin aynıda onun için sordum.

@Mekanik61 : Aynen, geçen sene para vermediğim kimse kalmadı sonra vermedim birkaç kere ve cimri diye adım çıktı.

@RancStone : Harbiden haketmişim ya küfrü. Cidden ihtiyacı olanlar genelde isteyemiyor.

@kajmeran89 : Evet birde o var ödemiyor ortalarda gözükmüyor. Benden borç alıp bir daha konuşmayan insanlar var. Hayır paran yoksa boğazına çökcek değilim sorun değil ama kaçınca sinir oluyorum.

Neyse ya en azından bu sayede hayır demeyide öğrendim bugün. Çok rahat bir şekilde ve rahatladım. Paramla düşman oluyordum resmen.

Evet Taleworlds dekide benim ^^
  • Ne kimseden borç alırım ne kimseye borç veririm.
  • İyilik yapmayacaksın sonra sen kötü oluyosun

• İste arkadaşım borcunu lisede bizim bir arkadaş vardı @ İplenmeyen Adam her zaman gelirdi '' kanka 2 lira var mı kanka '' diye diye belki de 100 150 lira para verdim öyle :) adam hoparlör alacakmış yazıyor işte kanka 5 lira hoparlör alacağım birde gelmiş demez mi bizim aslında evimiz arabamız var ama kimseye söylemiyorum diye yüzsüz herif neyse konuyla alakasız oldu ama böyle 2 lira 2 lira alırlar vermeyince düşman kesilirler konuşmazlar verme yok de senin baban parayı sokaktan bulmuyor herhalde ?
  • Boşuna uğraşma benim arkadaşda 25 tl aldı vermedi geri gidenle gidilmez boşver arkadaşlığını bozmaya değmez
    Bir daha isterse hep de veriyorsun verdiğini görmedim bi kez bana lazım de
  • Bugün kimse isteyemedi. Valla tersleyince isteyemiyorlar.

@Uygx: Benimde baya gitmiştir öyle 50 kuruş 1 lira diye diye

Neyse olan oldu artık kimseye vermiyorum para felan zaten ( ihtiyacı olursa veririm ) Babam parayı kolay kazanmıyor. Hayır demeyide öğrenmiş oldum en azından
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.