Windows 8'i Türkçeye Çevirme
24 Cevap16068 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

98 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:08:38 

Yaklaşık 1 ay önce teknosodan asus n56 aldım standart win 8 ile geldi fakat görüntüleme dili ingilizce.

Klavye dilini dilini Türkçe yaptım fakat görüntüleme dilinde "unavailable in this edition for windows" ibaresi var.

Nette araştırdım biri birşey yazmış herkez ondan çalmış.

Örnek:

quote:

Control Panel‘i çalıştırın. (Başlangıç ekranında Control Panel yazarak.)
Açılan pencerede Language öğesini aratın ve çalıştırın.
Options‘a tıklayın.

Bu işlemler yaptığınızda “Windows display language: Available for download“ ibaresini göreceksiniz. Windows 8′de yerel ayarlarınızı Türkçe olarak ayarladıysanız, bu yazıya tıklayarak Türkçe Dil Paketi’ni indirebilirsiniz.

Sorun şu ki bende "Windows display language: Available for download" yazmıyor. Aşağıda görüleceği üzere unavailable in this edition for windows ibaresi var.

0

===========================================

0

Görünüm dilini Türkçeye nasıl çevirebileceğim konusunda fikir sahibi olan arkadaşların desteğini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhmercan -- 11 Aralık 2012; 2:06:47 >

98 Mesaj
12 Aralık 2012; 16:44:26 

Bu soruya dh de dahi cevap bulamadığıma göre mümkün değil sanırım

754 Mesaj
12 Aralık 2012; 17:35:35 

quote:

Orijinalden alıntı: hhmercan

Bu soruya dh de dahi cevap bulamadığıma göre mümkün değil sanırım

Koyduğun 2. resimde add a language diye yani dil değiştir diye bir yazı var oraya tıklayıp açılan sayfadan türkçe dil paketini seçip kuracaksın.

2362 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:21:11 

Laptop ile gelen Win 8 sürümü genellikle "Single language" yani tek dil oluyor, eğer öyle ise dili değiştiremezsiniz...

ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, Dell 2007FPW Ultrasharp 20.1" LCD Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60,Nokia N73, Iphone 3GS, Zopo ZP998, Xiaomi Red Rice Hongmi, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center

98 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:30:01 

quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba
Koyduğun 2. resimde add a language diye yani dil değiştir diye bir yazı var oraya tıklayıp açılan sayfadan türkçe dil paketini seçip kuracaksın.

dili oradan eklemiştim zaten. eklendikten sonraki hali üstteki resim gibi kardeş.

0

quote:

Orijinalden alıntı: Motan

Laptop ile gelen Win 8 sürümü genellikle "Single language" yani tek dil oluyor, eğer öyle ise dili değiştiremezsiniz...

hiç bir şekilde mümkün değilmi yada ileride olmayacak mı eğer öyleyse iş kötü...

2362 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:40:22 

http://support.microsoft.com/kb/2607607 adresindeki makaleye bir göz atın, yardımcı olabilir belki..

ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, Dell 2007FPW Ultrasharp 20.1" LCD Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60,Nokia N73, Iphone 3GS, Zopo ZP998, Xiaomi Red Rice Hongmi, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center

754 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:43:19 

quote:

hiç bir şekilde mümkün değilmi yada ileride olmayacak mı eğer öyleyse iş kötü...

Sağ tarafta options (seçenekler) bölümüne tıklayınca dil indir ve yükle diye bir bölüm gelmesi lazım.denedinmi.

98 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:48:57 

quote:

seçeneklere tıklayınca çıkan görüntü aşağıdaki gibi. avaible değil unavaible görünüyor TR

quote:

http://support.microsoft.com/kb/2607607 adresindeki makaleye bir göz atın, yardımcı olabilir belki..

eyvallah teşekkür ederim. fakat dil'e girince bende avaible değilde unavaible görünüyor dil.

0

2362 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:52:35 

quote:

SL sürümünden Pro ya yükseltmekle mümkün oluyor ancak, ama internet yükseltmesini (79 TL) kabul etmiyor, yükseltme dvd si satın almak gerekiyor (130 TL)..

754 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:52:56 

Son çare internette dil paketleri var ayrıca indirip yüklemeyi deneyebilirsin.Benimki öneri denediğim birşey değil.

98 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:13:37 

quote:

az daha bekleyeyim o zaman. farklı bir yol bulamazsak yükselteceğiz mecbur.

quote:

Son çare internette dil paketleri var ayrıca indirip yüklemeyi deneyebilirsin.Benimki öneri denediğim birşey değil.

inderebileceğim bir yer bulamadım.

2362 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:25:15 

Dil paketi var olmasına var, ama bunlar Win 8 beta sürümlerden kalma şeyler, o zamanlar betalar sadece ingilizce olduğundan bulunmuş çözümler, ama ne sonuçlar verdi ve şu andaki tek dil sürüme gider mi bilmiyorum. En iyisi ara sıra "Win 8 single langauge için Türkçe dil paketi" gibilerinden internette arama yapmak, bulunan cevaplara dikkatli yaklaşmak, muhtemel indirilecek paketleri virus taramasından geçirmek.

98 Mesaj
12 Aralık 2012; 19:39:38 

quote:

Dil paketi var olmasına var, ama bunlar Win 8 beta sürümlerden kalma şeyler, o zamanlar betalar sadece ingilizce olduğundan bulunmuş çözümler, ama ne sonuçlar verdi ve şu andaki tek dil sürüme gider mi bilmiyorum. En iyisi ara sıra "Win 8 single langauge için Türkçe dil paketi" gibilerinden internette arama yapmak, bulunan cevaplara dikkatli yaklaşmak, muhtemel indirilecek paketleri virus taramasından geçirmek.

eyvallah teşekkür ederim. umarım bir an evvel çıkarda Türkçe olarak kullanabiliriz bilgisayarımızı :)

3391 Mesaj
30 Aralık 2012; 15:50:03 

quote:

Sağ tarafta options (seçenekler) bölümüne tıklayınca dil indir ve yükle diye bir bölüm gelmesi lazım.denedinmi.

Evet böyle yapınca oldu bende de. bunu deneyin arkadaşlar en son türkçe ekli diyor yanında options a tıklayın download diyin direk indirmeye başlıyor.

yani bende direk ekleyince available for download çıktı ve options a tıklayıp download dedim indirdi :

şöyle çıktı yani bende :

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kersoz2003 -- 30 Aralık 2012; 15:55:33 >

Intel i7 4790K @ 4.7 GHZ-- MSI Z97 PC MATE --SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X OC @ 1220/1800 --CORSAIR Hydro Serisi™ H100i SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ -- 8 GB CORSAIR VENGEANCE RAM -- SAMSUNG 840 Pro SSD -- 500 GB SEAGATE HDD --SEASONIC M12II 850W PSU -- LOGITECH F710 KABLOSUZ GAMEPAD -- Corsair Carbide 400R KASA --27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

127 Mesaj
21 Temmuz 2013; 12:28:32 

Hocam aynı sorundan bende muzdaribim anlatma şansınız varmı nasıl türkçe yapıcaz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

★★★ LG G3 ANA KONU ve KULLANICILARI KULÜBÜ ★★★

271 Mesaj
21 Temmuz 2013; 17:02:12 

single language kullanıyorsunuz adı üstünde tek dil. İnternette single language tr .iso bulabilirseniz onu indirip formatlayın bulamazsanız elinizle single language iso oluşturmalısınız buda biraz uğraştırıcı bir işlem. googleda single language iso kalıbı yapmak diye aratın bir forum sitesinde detaylı anlatım var.

Israel & Turkiye

675 Mesaj
21 Temmuz 2013; 18:00:51 

Bende tr olan single language i İng yapmaya çalışıyorum başka iso haricinde hiç şans yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

438 Mesaj
31 Ekim 2013; 10:40:30 

Ne yapalım yani illa gidip Ultimate mi kuralım : ) Böyle saçma sapan işletim sistemimi olur, Türkçe kullanamıyoruz yav.

AMD Phenom II 965 Black Edition 3.40 Ghz @ 4.00 Ghz * Xigmatek HDT-SD964 CPU FAN * Asus M5A97 R2.0 Anakart * Asus R9 280X DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit AMD * Corsair 4 GB DDR3 1600 Mhz * Philips 23'' Full HD * Seagate 2000Gb + 200Gb HDD * Samsung 500Gb HDD * FSP SAGA II 500 W * Windows 8 Pro 64 Bit İşletim Sistemi

341 Mesaj
31 Ekim 2013; 17:05:42 

bilgisayarı sıfırlayın. direkt yerel hesapla oturum açın. görüntüleme dili Türkçe olması gerekir. ama sonrasında Microsoft hesabına geçiş yaptığınızda tekrar ENG oluyor.(en
azından bende böyle) yerel hesapta iken bölge ayarlarından ''Windows görüntüleme dilini eşleştir'' tıklayarak Türkçeyi seçin. yine bölgede yönetimsel sekmesinden ayarları kopyalayın. şimdi
Microsoft hesabına geçiş yapın. kontrol edin yine ENG olmuşsa dil ekleden Türkçe ekleyin. Türkçeyi yukarı taşıyın ENG i silin. ben böyle çözdüm..

Bu mesajda bahsedilenler: ukayl06

Bak ibret al şu düşen yaprağa, o da senin gibi tepeden bakardı toprağa...

4 Mesaj
13 Mart 2014; 10:44:22 

Arkadaşlar kolay gelsin herkes iyi niyetle olayı çözmeye çalışmış :) Benim elimdede ASUS ZENBOOK var UX31A cihazı servise gönderdim anakartı değişti bugün elime ulaştı. Tabiki de ingilizce.. Arkadaşların bahsettiği yöntemi cihazı ilk aldığımda uygulamıştım türkçeye çevirmiştim. Amma bu sefer yemedi senin durumunun aynısı sözkonusu "unavailable in this edition of windows" bu yazıyı görüyorsan o işletim sisteminin yazım (klavye) dilini değiştirebilirsin ama display dilini değiştiremezsin... Sebebi ise bilgisayarıma sağ tıkla özellikleri aç orada en üstte Windows edition yazan kısımda işletim sisteminin "windows 8 Single Language" olduğunu göreceksin... Dönülmez akşamın ufkundayız sürüm yükseltme ile halledildiğini söyleyenler var ama zaten parasını verdiğim bir ürüne neden para vereyim Ben kendi adıma cihazı asusa geri gönderim bu durumun düzeltilmesini isteyerek bununla uğraşmaktan kurtulmayı düşünüyorum.. Ve pa"Ş"a pa"Ş"a bu işi yapacaklar

Mihnet ile gül koklama dikeni yakar seni,
Geçme namert köprüsünden, bırak dere alsın seni....

98 Mesaj
23 Mart 2014; 21:40:37 

quote:

Orijinalden alıntı: alesta53

Arkadaşlar kolay gelsin herkes iyi niyetle olayı çözmeye çalışmış :) Benim elimdede ASUS ZENBOOK var UX31A cihazı servise gönderdim anakartı değişti bugün elime ulaştı. Tabiki de ingilizce.. Arkadaşların bahsettiği yöntemi cihazı ilk aldığımda uygulamıştım türkçeye çevirmiştim. Amma bu sefer yemedi senin durumunun aynısı sözkonusu "unavailable in this edition of windows" bu yazıyı görüyorsan o işletim sisteminin yazım (klavye) dilini değiştirebilirsin ama display dilini değiştiremezsin... Sebebi ise bilgisayarıma sağ tıkla özellikleri aç orada en üstte Windows edition yazan kısımda işletim sisteminin "windows 8 Single Language" olduğunu göreceksin... Dönülmez akşamın ufkundayız sürüm yükseltme ile halledildiğini söyleyenler var ama zaten parasını verdiğim bir ürüne neden para vereyim Ben kendi adıma cihazı asusa geri gönderim bu durumun düzeltilmesini isteyerek bununla uğraşmaktan kurtulmayı düşünüyorum.. Ve pa"Ş"a pa"Ş"a bu işi yapacaklar

öğrenciler için ücretsiz w8 versiyonu var. ben onu kurdum geçtim kardeş.

1446 Mesaj
4 Haziran 2014; 16:53:17 

nasıl çözdünüz arkadaşın yaptığından hiçbirşey anlamadım

98 Mesaj
5 Haziran 2014; 15:03:16 

yedek alıp recovery yapın SL için TR dil seçeneği gelmiş arkadaşlar.

104 Mesaj
5 Haziran 2014; 21:20:35 

bende aynı sorunu yaşıyorum. net bi çözüme ulaşabilen var mı ?

Kasım 2013 Celbi Yd. Subay Aday Adayı
Statü Tercihi : Kısa Dönem Er
-İZMİR-

1446 Mesaj
8 Haziran 2014; 5:50:43 

beyler teknosa bimeks vatan bilgisayara sordum emin olmak için microsoftlada iletişime geçtim recovery yapın dediler ben kurulumda alttaki türkçe seçeneğini gözden kaçırmışım bir çok kişinin başına gelmiş tek çözüm recovery imiş kurarken ayarlara dikkat edin

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.532