- x
BMW 525d xdrive hakkında tavsiyesi olan?
86 Cevap16878 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

136 Mesaj
10 Aralık 2012; 21:58:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

BMW 525d xdrive almayı düşünüyorum. 2013 model olması için bekliyorum.

Seçeneklerim arasında Mercedes E250 cdi 4matic de vardı ama son olarak bunda karar kıldım. Araç konusunda ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlardan veya kullananlardan araçta sipariş verirken olmazsa olmaz dediğiniz ne özellikler istemeliyim.

Aracın comfort+premium+Türkiye paketli hali 2012 model olarak 85 bin Euro deniliyor. Fiyatı da biraz makul seviyelerde tutmak koşuluyla önereceğiniz özellikleri belirtmenizi rica ediyorum.

İlgilenen ve cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

2317 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:02:04 

Araç hakkında pek bi bilgim yok ama İç - Dış M-paket al derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmanders -- 10 Aralık 2012; 22:02:15 >

10565 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcelik316

Seçeneklerim arasında Mercedes E250 cdi 4matic de vardı ama son olarak bunda karar kıldım. Araç konusunda ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlardan veya kullananlardan araçta sipariş verirken olmazsa olmaz dediğiniz ne özellikler istemeliyim.

Aracın comfort+premium+Türkiye paketli hali 2012 model olarak 85 bin Euro deniliyor. Fiyatı da biraz makul seviyelerde tutmak koşuluyla önereceğiniz özellikleri belirtmenizi rica ediyorum.

Audi yi sattınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

>CoNTiNuE<

"Men love women, but even more than that, men love cars."

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Aralık 2012; 22:04:24 

Abi dedigim bir kiside sizin arasinda kaldiginiz 2 arac arasinda kalmis ama Mercedes'i secmisti sizi Bmw'ye iten sebepler nedir acaba.

63 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:07:04 

Bmw 5 serisi için bence olmazsa olmaz ilk opsiyon prof.navigasyon yani büyük ekran olması çünkü diğer türlü küçük ekran bu arabalara hiç yakışmıyor.Birde bmw'nin bir ara special edition paketli kampanyası vardı hala varsa çok donanımlı bir paket tabi fiyatı da biraz artıyor.

2317 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:08:35 

BMW 5.25D xDrive M paket - Alacantra iç döşeme

Şu arabanın duruşa bakarmısın

251 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:20:08 

quote:

525d xdrive, satin alinmasi icin fazla dusunmeye gerek yok bence. 2.0 litrelik cift turbolu 218 hp lik motoru ve 8 ileri sanzimani bu segment icin en iyisi diyebilirim. Hizlanmasi diger 2 dizellerle alakasi yok, bu araci kullanirken tek hayiflanacaginiz nokta 6 silindirli motor sesi olur. Tam gaz tuketimi 13 litre civarinda.

X drive sistemi sayesinde arac bol virajli yollarda bir cok spor otomobilden daha iyi.

Performans olarak surekli 200 uzeri hizlarda kullanirsaniz alt hizlara gore nefesi kesiliyor.
biraz sabirli olursaniz 250 km/h yapiyor.

Mercedes E serisinin 2013 yilinda makyajli serisinin gelecegini dusunursek, 5 serisi daha mantikli.

Sonuc olarak E350 Cdi ve 525d yi kiyaslarsak.

Bmw nin artilari

Daha gosterisli
Yakit tuketimi az
Ilk alim maliyeti ucuz
mtv, kasko vb gibi maliyetlerde daha ucuz.
Surucu otomobili

Bmw nin eksileri

Performansi daha dusuk(200 km +++ hizlari cok zorlamayacaksaniz sizin icin onemli degil)

Arka yasam alani E serisine gore daha dar

2009 CLS 320 CDI 179.000 Km
Sony Xperia U
Davidoff Classic

Uzaklaştırılmış
10 Aralık 2012; 22:23:35 

quote:

Beyaz alma öncelikle gına geldi:)
M paket çok güzel duruyor.
4 çeker önceliğin değilse Türkiye yollarında çok şart değil,zira arkadan itişlisi de ray üzerindeymiş gibi yol tutuyor.
Araç motoruna göre düşük tüketimli fakat müthiş performanslı.Yalnız X drive özelliği açısından biraz fazla yakabilir,o parayı bağlıyorsan yakıtı çok düşünmezsin zaten.
E serisi karşılaştırmasında da şunu söylerim,E serisi daha bir baba arabası,5 serisi daha spor araba.

3383 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:27:27 

Opsiyon size kalmış,ama beyaz almayın lütfen.Heryerde var.Ben alacak olsam mavi olurdu

Atam izindeyiz,biz de Mercedes'ciyiz :)
2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül
184 Hp 250NM Torq Kompressor...
E60 530d 218 Hp 500NM Torq...- Gitti. :(

211 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:53:21 

aynı konu açılmıştı 1 sene kadar evvel. arkadaş mercedes'te karar kılmıştı motoru ve aracın türkiye'nin bozuk yollarına bmw'lerden daha iyi dayanmasından dolayı. pershing105 isimli görmüş geçirmiş bu kullanıcı konuşmuştu o başlıkta. bu yukarıdaki iki faktör yüzünden mercedes'i önermişti ama bir yandan da aracın daha ucuza olması dolayısıyla 525d xdrive'ı seçerdim ben demişti. soruyu soran arkadaş mercedes'te karar kıldı en son ama sipariş sürecinde yaşanan bi aksaklıktan dolayı bmw 535d xdrive'a döndü. hem o konuya bak hem de pershing105'e ulaş. cidden iyi bilgisi vardı bu konuda.

136 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:54:26 

quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

Audi yi sattınız mı ?

Audi'yi abime verecem :) O da muhtemelen iyi bir müşteri çıkarsa ya da malzeme karşılığı birine verir.

136 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:59:35 

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyLove

Abi dedigim bir kiside sizin arasinda kaldiginiz 2 arac arasinda kalmis ama Mercedes'i secmisti sizi Bmw'ye iten sebepler nedir acaba.

Ben ilk başta 520d ile E250 4matic düşünüyordum. Ama mercedes makyajlanıyor, motor hacmi nedeniyle fazla vergi alıyor, bide opsiyonları çok daha pahalı. Bişeyler ekleyince araç 300 bin tl'ye varıyor.

Araştırırken arkadaşlardan biri 525d xdrive düşün dedi. Öyle karar verdim.

Uzaklaştırılmış
10 Aralık 2012; 23:03:29 

quote:

Ben ilk başta 520d ile E250 4matic düşünüyordum. Ama mercedes makyajlanıyor, motor hacmi nedeniyle fazla vergi alıyor, bide opsiyonları çok daha pahalı. Bişeyler ekleyince araç 300 bin tl'ye varıyor.

Araştırırken arkadaşlardan biri 525d xdrive düşün dedi. Öyle karar verdim.

Tesekkürler.

136 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:04:25 

arkadaşlar herkes beyaz olmasın diyor ama ben audi a4'ü siyah aldığıma çok pişman oldum. O yüzden bu sefer beyaz düşünüyorum. Bide bu aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. O yüzden az yıprandığı için beyaz düşünüyorum.

Prof. navigasyon için 5 bin euro fark istiyorlar. Bu paraya değer mi sizce? Ekran büyüyor ama para da artıyor.

Çevre görüş kamerası hakkında fikirleriniz nelerdir? sadece geri görüş yeterli midir?

63 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:21:55 

quote:

arkadaşlar herkes beyaz olmasın diyor ama ben audi a4'ü siyah aldığıma çok pişman oldum. O yüzden bu sefer beyaz düşünüyorum. Bide bu aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. O yüzden az yıprandığı için beyaz düşünüyorum.

Prof. navigasyon için 5 bin euro fark istiyorlar. Bu paraya değer mi sizce? Ekran büyüyor ama para da artıyor.

Çevre görüş kamerası hakkında fikirleriniz nelerdir? sadece geri görüş yeterli midir?

Prof.navigasyon için bence 5.000 Euro değer gerçekten o küçük ekran ve yanındaki plastikler çok sırıtıyor tabi fikir size kalmış...çevre görüş kamerası hakkında fazla bir bilgim yok ama oda çok iyi bir opsiyon özellikle ön tampondaki kameralar çok işlevsel tabi opsiyonlar çok pahalı fakat bazıları görsel açıdan gerekli 5 serisi zaten evladiyelik bir araç uzun yıllar boyunca da memnun kalırsınız

136 Mesaj
11 Aralık 2012; 10:39:41 

Bazı galerilerde çok fazla opsiyon içermesine rağmen ucuz olan (BMW yetkili satıcısına göre) sıfır km araçlar var. Birkaç kişiyi arayıp sordum. Garantilidir. paralel ithalat gibi birşeyden bahsediliyor. Aynı opsiyonlu araba yetkili bayide130 bin euro ama onlarda 95 bin euro civarında. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bu araçlardan birini almamız halinde sorunla karşılaşır mıyız acaba?

3243 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:08:00 

m paket estorıl blue yahut koyu grı-grı tonları daha ıyı durur gıbı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 11 Aralık 2012; 12:08:26 >

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 12:31:32 

525xd'nin special edition isimli bir donanim seviyesi var.. 99 bin eurolardan veriyorlar ve inanilmaz dolu bir arac.. bayiiden inceleyin..

bu donanim seviyesi harici alacaginiz 525xd 200bin tl civari olacaktir.. en son bana gelen firsat tekliflerinde comfort+tech paketli arac 83000 euro idi, ki bence cazip degil.. guzel bir pazarlikla 155.000tl civari dolu e250cgi bulabiliyorsunuz.. sartlariniz size aittir ancak ben aradaki 50.000tl'yi daha farkli degerlendirirdim..

seciminizde basarilar..

1206 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:39:28 

quote:

Bazı galerilerde çok fazla opsiyon içermesine rağmen ucuz olan (BMW yetkili satıcısına göre) sıfır km araçlar var. Birkaç kişiyi arayıp sordum. Garantilidir. paralel ithalat gibi birşeyden bahsediliyor. Aynı opsiyonlu araba yetkili bayide130 bin euro ama onlarda 95 bin euro civarında. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bu araçlardan birini almamız halinde sorunla karşılaşır mıyız acaba?

paralel ithalat şudur

aracı galeri yurt dışından örnek: 10. ay 2012 de aldıysa garanti o tarihden başlar ve geçen haberlerde yurtdışında ikinci el az km li araçları sıfırlayarak türkiyede sıfır olarak satılıyormuş (hepsi değil)

benim kuzenlerde ithal aldı 2012 520d

bence pisi pisine fazla para vermek mantıksız

tavsiyem alacagınız arabanın şase numarasını alıp bmw servisinde gerçek 0 kilometre olup olmadığını teyit ettirin

520 , e 250 dense 525 xdrive çok daha mantıklı seçim

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

4217 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:40:30 

quote:

Bkz. Sibel Can

Dolu araçları en boş paket gibi gösterip gümrüğü yanıltmak, vergi ve ötv sini düşürmek sureti ile yapılan dolandırıcılıklar oluyor lüks araç piyasasında. Bire bir ödenen bir vergi var ise ( ki verdiğiniz rakamlara göre bence imkanı yok) BMW Türkiye'nin bir araçtan 35-40 bin eur para kazanması gibi birşey söz konusu bile olamaz.

152 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:53:07 

Fuarda 5 serisinin arka koltuğuna oturdum başım neredeyse tavana deyiyordu, boy 1.84m.

i5 2500k @3.3GHz (6mb cache) // ASUS GTX560 Ti directcu ii 256Bit GDDR5 // ASUS P8Z68-V LE Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 DVI&HDMI // G.Skill RipjawsX (4x4) 1600MHz (CL9) // Thermaltake Eureka Black // Thermaltake Toughpower 750W // LG 19" LG-L1970HR LCD 2MS

**DELL Inspiron 1520 CORE 2 DUO T8300 3GB Ram Nvidia 8600m GT**

136 Mesaj
11 Aralık 2012; 13:36:03 

quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

525xd'nin special edition isimli bir donanim seviyesi var.. 99 bin eurolardan veriyorlar ve inanilmaz dolu bir arac.. bayiiden inceleyin..

bu donanim seviyesi harici alacaginiz 525xd 200bin tl civari olacaktir.. en son bana gelen firsat tekliflerinde comfort+tech paketli arac 83000 euro idi, ki bence cazip degil.. guzel bir pazarlikla 155.000tl civari dolu e250cgi bulabiliyorsunuz.. sartlariniz size aittir ancak ben aradaki 50.000tl'yi daha farkli degerlendirirdim..

seciminizde basarilar..

İzmir Özgörkey'e sordum elimizde yok dediler. Antalya Kosiflere mail attım, geri dönecekler ellerinde varsa ve fiyatı uygunsa almayı planlıyorum. Ancak öncelikli tercihim 2013 olması. Fiyat çok farkederse o zaman 2012 alabilirim.

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 14:43:15 

bursa teknik oto'da alpay bey veya ovaakça şube'de nuri bey'e ismimi vererek sorabilirsiniz.. ellerinde kalmışsa yardımcı olacaklardır..

136 Mesaj
11 Aralık 2012; 15:06:55 

quote:

bursa teknik oto'da alpay bey veya ovaakça şube'de nuri bey'e ismimi vererek sorabilirsiniz.. ellerinde kalmışsa yardımcı olacaklardır..

isim burada yazıldığı gibi mi hocam (Cem US?)

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 15:32:55 

dogrudur.. direk izmir yolu'nu arayin, alper bey oradadir.. bulamazsaniz range rover'dan ersin bey de yardimci olur.. orasi olmazsa ovaakca'da nuri bey yardimci olur..

136 Mesaj
11 Aralık 2012; 16:16:53 

quote:

dogrudur.. direk izmir yolu'nu arayin, alper bey oradadir.. bulamazsaniz range rover'dan ersin bey de yardimci olur.. orasi olmazsa ovaakca'da nuri bey yardimci olur..

Hocam öneri için teşekkür ederim.
Dediğiniz arkadaşı aradım, Alper Bey 1 ay kadardır bizimle çalışmıyor dediler. Ersin Bey ile görüştüm. O da special edition araç kalmadığını belirtti.

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 16:29:36 

yahu cok ozur dilerim..

alper bey degil alpay bey olacakti... alpay altay bmw izmir yolu subesinin satis mudurudur. .ben arac aldigim donemler satis temsilcisiydi ovaakcada.. alper altay da benim dis hekimim :))

kusura bakmayin karisiklik icin.. ben de ellerinde kaldigini sanmiyorum cunku bir parti geldi ve guzel fiyata sattilar..

3164 Mesaj
11 Aralık 2012; 17:33:54 

quote:

Geçen sene BMW 5.35 D X-Drive Exlusive paket aldık.

Bizde BMW ile Mercedes E350 CDI 4 Matic arasında kalmıştık,

Tercihimiz Mercedes den yanaydı ama mercedes ile sipariş aşmasında yaşadığımız sorunlar nedeniyle BMW ye yöneldik.

BMW için söyleyebileceğim söz yok, şuanki donanım seçenekleri nedir bilmiyorum ama bizim araçta koltuk bel desteği yok,

koltuklarınızda kesinlikle bel desteği olsun, uzun yolda açıkçası beni biraz yoruyor.

Yakıt konusunda bana göre çok başarılı, şehir içi şehir dışı kullanımda yakıt ortalaması 8 lt civarında,

6666 Mesaj
11 Aralık 2012; 18:34:54 

Gerçekten mükemmel bir araç ama lütfen beyaz almayın

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

5627 Mesaj
11 Aralık 2012; 22:58:50 

quote:

seciminizde basarilar..

150 bine verdikleri 4 matik mi dostum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 23:31:03 

quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

150 bine verdikleri 4 matik mi dostum?

hayir raif abi.. ama 4 matic fiyatlariyla aralarinda ucurum yok.. 5-6 bin tl oynuyor, ki pazarlik elin kuvvetli su siralarda.. dusunuyor musun :)

136 Mesaj
12 Aralık 2012; 8:28:21 

quote:

yahu cok ozur dilerim..

alper bey degil alpay bey olacakti... alpay altay bmw izmir yolu subesinin satis mudurudur. .ben arac aldigim donemler satis temsilcisiydi ovaakcada.. alper altay da benim dis hekimim :))

kusura bakmayin karisiklik icin.. ben de ellerinde kaldigini sanmiyorum cunku bir parti geldi ve guzel fiyata sattilar..

Rica ederim :) yokmuş ellerinde zaten. Yoksa tekrar arardım. Diğer araçlara da %9 indirim yapıyorlarmış.

2608 Mesaj
12 Aralık 2012; 8:50:04 

Bir arkadaşım dolayısıyla biliyorum. 520D comf modeli 75.100 avro diyorler ve 100 avro bile düşmüyorlar. çünkü ellerinde az kalmış araç. 525xd için de durum böyle olabilir.
ancak bmw vergi bindirimi sonrası paket içeriğini boşaltarak fiyatları çekti. o da kampanya değil zeten daha boş geliyor aynı isimli paketle...

ellerinde bol 316 olduğundan ve 170 bg olanı getireceklerinden onlarda daha iyi indirimler almak mümkün

136 Mesaj
12 Aralık 2012; 14:59:44 

Araştırıken farklı bir yerde gördüm. BMW 5 serisi ön ve arka far kısmı ve etrafı ağustos-eylül 2013'te değişecekmiş. Bunu görünce tam tersi düşünmüştüm bende. Fiyat düşer diye bekliyorum 2013 başında. Haber yayılınca çok kişi aracı almayı erteleyecektir diye düşünüyorum. yanılıyor olabilirim..

Aslında araç 2013 olduğunda da %9 indirim devam ederse o da iyi sayılır. Ama 2012 sıfır araç o kadar indirim için alınmaz diye düşünüyorum. zaten var olan araçların hiç birinde prof.navigasyon yok. Ben diğer arkadaşların önerdiği gibi bu opsiyon olsun istiyorum. Normalde de %4-5 civarında hep indirim varmış. %4 kalıyor geriye. O da yeni bir model için verilir heralde.

Benim asıl tereddüt ettiğim nokta hangi opsiyonlar bu aracı kullanırken gerçekten faydalı?

126 Mesaj
12 Aralık 2012; 16:31:39 

xdrive normaline göre daha güçlü ve performanslı yakıt tüketimi biraz daha fazla alırken pazarlıgı unutmayın ve size tavsiyem 2012 "0" alın hem ucuza alırsınız hemde 0 almış olursunuz.NOT:lütfen beyaz almayın gri-füme-mavi çok güzel renkler...

Xbox 360/2009 Freelander 2.2 HSE Dizel/Lenovo Y560/Samsung Galaxy s2/Ipod Touch 5

126 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:41:46 

xdrive normaline göre daha güçlü ve performanslı yakıt tüketimi biraz daha fazla alırken pazarlıgı unutmayın ve size tavsiyem 2012 "0" alın hem ucuza alırsınız hemde 0 almış olursunuz.NOT:lütfen beyaz almayın gri-füme-mavi çok güzel renkler

Xbox 360/2009 Freelander 2.2 HSE Dizel/Lenovo Y560/Samsung Galaxy s2/Ipod Touch 5

136 Mesaj
12 Aralık 2012; 21:33:33 

2012'yi şimdi mi yoksa 2013'e girdikten sonra alayım. 2013'ün ilk 2 ayında hala 2012 olarak ellerinde kalan otomobilleri satıyorlarmış. O zaman fiyat biraz daha inmez mi dersiniz?

Beyaz almayı düşünüyorum ama eğer beyaz almazsam füme alırım heralde. Gri ve mavi sevmiyorum. Şimdiki arabam siyah, çok fazla ypranıyor ve her çiziği, kiri belli ediyor. O yüzden siyah düşünmüyorum.

831 Mesaj
14 Aralık 2012; 0:30:58 

-mehmetcelik316- Merhaba,

Mailinizi geçtiğimiz günlerde gördüm fakat kusura bakmayın geç cevap yazıyorum.

Kıyaslama dahilinde benim diyebileceğim çok bir şey yok.

Şimdi mi alsam yoksa 2013 modeller ile listeler açıklandığında araç mı alsam diye yaptığınız sorgulamayada yardımcı olamayacağım.

Çünkü mercedes ya da bmw her ikisi de kişinin keyfine beğenise kalan tercihtir.

Bu beğeni ile beraber tabi ki kişinin maddi olanakları ne el verir bilinmez ama ben beğendiğim bir şey varsa o gün alırım.
Çünkü günüm tutmaz ve ileride an itibariyle alabilecek olduğumu almadığım için hayıflanmak istemem.
Bu benim için geçerlidir genelde insanlar bu tarifeye tabi olmadığından sıralı giderler.
(Geçerli olduğum tarifeyi daha sonra detaylandıracağım)

Alırım yaparım derken, Tabi ki önce takdir...

Ayrıca,

İkinci el değeri vs. gütmem.Ceremesini çekerim.

ama k.ç benim baş benim kime ne...der geçerim.

Onun haricinde bugunlerde çok gözlemleme fırsatım olmuyor ama bildiğim piyasa itibarıyla alınabilecek en iyi araç f10'dur.

Diğeri panamera diesel'dir.

Özellik ve yarıştırma muhabbetine benim girmeme gerek yok dh'de 20 mesajdan 15'i bu konuşmayla ve sataşmayla geçer.Forumunda cılkı bu noktada çıkar.

Neyse.
Bir de,

Ataşehir Ağaoğlu'nun Patlayan projesinde son 150 daire diye kendince de millete sardığını sandığı(reklam içindeki senaryo ile) ismini tekrar etmek istemediğim projesinden kelepire ev denk getirmek fikridir.
Önce bir kattan daire isteyin..Diyecekler orada dairelerimizin hepsi satılmış sonra ahhh... bir tane opsiyonlu mevcut ama 2 gün beklenemiz ve kaparo bırakmanız gerekli diyecekler.
Siz de kaparo bırakıp 2 gün bekleyeceksiniz ve bilinen gerçekle telefon size geri dönülerek diyeceği şu kızın...
Beyefendi çok şansılısınız opsiyonladığımız diğer müşteri verilen süre içinde gelmedi hemen gelin işlemleri yapalım diyecek...
Sizde apar topar gidecek ama pazarlık için nasıl sıkıştırsam diye düşünürken Pa... dediğiniz de aman beyefendi ne pazarlığı bu daire sizin arkanızdan başkasına opsiyonlandı size satmazsak ona her türlü satarız diye lafı yapıştıracak...

ve tüm emsal işler bu şekilde tarihin tekerrürü içinde ali-cengiz yeni keşif oyun taktikleri ile devam edecek.

Yani diyeceğim F10,

Yarın öbürgün el de patlaması ya da satılamaması sadece ilan çokluğu ile sıra gelmemesinden olabilir.

Şahit olduğum olayla yanıldığımıda pek düşünmüyorum...

Malum tahsilatlarda büyük zorluk çektiğimiz şu günlerde çek ödemelerinde garip bir sürece girmiş bulunmaktayız.

Şahit olduğum kişi aldığı F10'dan sonra aradan geçen 1 ay sonunda yazdırdığı çek ile geleceğininde geçmişinide koymuş g.tüne gitmiş.

Boşver anasını satayım F10 yeter bana diyerek ticaret sicilini çizdirip bu çizeğe merhem olarak f10 sürmüş ve sokmuştur.

Ayrıca bu araç rehinsiz olup 15 dakika satabilecekken bu kıyaslamada f10 tercih etmiştir.Rengini belirtmeme gerek yok ama beyazdır.
Böyle olunca mercedes, audi hatta ötesi vırt zırttır.

Bu tırıvırı muhabbeten sonra bu konuda çok boş konuşup hiç bir şey diyemeyeceğimi yineliyorum.

Hatta haddim değil diyerek bu işin Sevdalısı ve Ülkemizin En Candan insanlarından olan, her stres altında bile sorulandan istenenden imtina etmeyen CemUsUs isimli üyenin doğru tavsiyeler ve fiyatlama ile destek olacağını inanıyorum.

İnanın imkanınınız varsa Bursa Teknik Oto'dan ya da CemUsUs nereden ne alın yapın diyorsa oradan alın yapın.

Bereketi Artacaktır, göreceksiniz.

Bunu yazdığım için belki kızacaktır ama inanın samimiyetle söylüyorum.

Zaten gerekli ilgiliyi göstermiş ve yönlendirmeyi de yapmış.

Bu kadar uzun laftan sonra değinmek istediğim bir şey var, sona gelmişken sonra diyorum.

İstenenden çok, fuzuli olanı yazdığım için kusura bakmayın.

80 bin bandında kalacaksanız başka hiç bir şeye bakmayın.

Bir de Bilenlere bir sorum olacak bayiler artık prof.navi araç getirmiyor herhalde ya da talep edildiğinde aylarca bekleyeceksin diye kafadan küstürüp zaten harita müdürlüğü izinleri vs ile ayrıca garanti dışında kalacağı bahanelerle kursakta kalan hevesin acısını atmak için kendilerin öte bir adres belirtiyorlar.

Bu Bmw'de böyle değildi eskiden, sonradan mı böyle oldu ve süreklilikle mi böyle olacak?

5627 Mesaj
14 Aralık 2012; 4:55:16 

quote:

hayir raif abi.. ama 4 matic fiyatlariyla aralarinda ucurum yok.. 5-6 bin tl oynuyor, ki pazarlik elin kuvvetli su siralarda.. dusunuyor musun :)

Valla dostum düşünmek isterim ama şu sıralar zor.
Yalnız 4 matic olan motor 2000cc üstü;
Eğer Mercedes %130 ötv yiyen aracı 155-160 bin civarına veriyorsa-verebiliyorsa Borusan 5 serisinden dehşet para kazanıyor.
Bir de zamanında sıfır e60 ı donanımına göre 54-62 bin eurodan verdiklerini düşününce kendimi iyice kazıklanmış hissine kapılıyorum.
Bu kafayla ya da bu fiyatlarla benim sıfır araba almam zor.Gerçi hanım kafa buluyor,koyunlara o kadar para bağladın,şimdi gider ne istersen alırdın diye.Ama o da bir merak ve ticaret yapacak birşey yok.
Benim 5 serisi almam için fiyatların 60 bin eurodan başlaması lazım bu da herhalde ancak kasa değişirken olabilir ;(

"Yan çizme" yazın.

136 Mesaj
14 Aralık 2012; 9:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: pershing105

Cevap için teşekkür ederim.

Dün Özgörkey'den konuştuğum satış temsilcilerinden biri 2013'te KDV artışı da gelecek haberiniz olsun dedi. Bende bi panik abimi aradım, bi an önce almazsam arabayı 2013'te çok daha pahalı bir fiyata almak zorunda kalacam diye... Abim, merak etme laf cambazı bunlar dedi. Arabanın değeri maksimum budur, daha da artmaz dedi. 2013'e kadar bekleyelim dedi.

Şimdi sizin yazıyı okuyunca (özellikle şu daire olayını) inanılmaz hak verdim :)) son derece yerinde bir isabet olmuş. O yüzden tekrar teşekkür ediyorum. İyiki "CemUSUS" isimli arkadaşı dinleyip size mail atmışım..

1125 Mesaj
14 Aralık 2012; 10:58:23 

iç dış ///M paket almanı öneririm.

Money, Power, Respect.

4100 Mesaj
14 Aralık 2012; 11:15:14 

5 serisi şık güzel bir araba hiç kullanmadım ama içine binme fırsatım oldu. 30-50 arasındaki herkesin ilgi odağı olan bir model.

Bu günlerde ilgileniyor olsam muhtemelen makyajlanma dönemini beklerdim, 2013 olmasa bile 2014'de makyajlanabilir, 2013 yazlarında da makyajlı fotoğrafları görürüz kanımca.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 14 Aralık 2012; 11:16:33 >

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2012; 15:46:52 

sn mehmetcelik316;

karşılıklı ozan atışması (ama olumlu olanından) gibi olacak ama, böyle hakettiğimin çok çok üzerinde iltifatlar aldığım zaman elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum.. ben sn pershing105'in nasıl bir insan olduğunu düşünüyorsam, o aynı kelimeleri benim şahsıma söylemiş.. burada yazdığı mesajı ve tanışmamıza da vesile olan forumda açtığı tek konuyu okursanız, zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız..

sizin haberiniz yoktur ancak ben sizden hemen sonra alpay bey ile görüştüm.. araçların sınırlı sayıda geldiğini ve kapışıldığını söyledi.. sizin için maildan girip teklife baktım:

0XA11 BMW 525d xDrive Sedan EURO 39,750.00
BOYA : A5205 METALİK GRİ / SPACE
DÖŞEME : NASW3 SİYAH/SİYAH NAPPA DERİ(456
43102 ELEKTROKROM İÇ AYNA
4UR02 İLAVE AYDINLATMA
50202 FAR YIKAMA SİSTEMİ
50802 PARK MESAFE KONTROL
52202 BI-XENON FARLAR
6S102 TÜRKÇE ÖN PANEL
7R302 7R3
84502 AKUSTİK KEMER UYARISI
8S302 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
6NK04 BLUETOOTH VE USB BAĞL. PAKET
6WA04 GELİŞMİŞ GÖSTERGE PANELİ
97604 976
00505 SPECIAL EDITION 7,750.00
22305 DİNAMİK SÜSPANS.KONTROLÜ
25505 SPOR DERİ DİREKSİYON
2AH05 HMJ, TÜRBİN, STİL 329, 18"
32305 SOFT CLOSE OTOMATİK KAPILA
3MB05 INDIVIDUAL DIŞ KAPLAMA
41605 MANUEL YAN PERDELER
45305 ÖN KOLT HAVALN.(LC/NA+456+49
45605 ELEK.KOLT/COMF(488+LC/NA İLE
48805 ELEKTRİK.ORTOPEDİK BEL AYARI
4CE05 AHŞAP KAPL./ANTRASİT
4M505 BMW INDIVIDUAL ÖN PANEL
53405 OTO. KLİMA İLAVE ÖZELLİKLERİ
60905 NAVİGASYON SİST./PROFESSIONA
67605 HI-FI HOPARLÖR SİSTEMİ
6NR05 APPS (601/609+6NF)
76105 GÜNEŞ KORUMALI CAMLAR
77505 ANTRASİT TAVAN DÖŞEMESİ
00909 COMFORT 2,200.00
40309 ELEKTRİKLİ AÇILIR CAM TAVAN
41509 ELEKTRİKLİ ARKA CAM PERDESİ
43009 ELEKTROKROM AYNALAR (431)
49409 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
91209 912

VERGİSİZ TOPLAM (EURO) 50,800.00
ÖTV ( 080.0 ) (EURO) 40,640.00
ÖTV'Lİ TOPLAM TUTARI (EURO) 91,440.00
KDV ( %18 ) (EURO) 16,459.20
CARİ KUR ÜZERİNDEN (TL) TUTAR 238,726.98
TESCİL MASRAFLARI (TL) 2,041.40
ANAHTAR TESLİM TUTARI (TL) 240,768.38
ANAHTAR TESLİM TUTARI (EURO) 108,821.86

anahtar teslim son fiyat: 99.000 euro

NOT: NORMAL LİSTE FİYATI : 124.500 EU
2000 CC.DİZEL,4X4
218 BG;
0-100 KM./H : 7 SN.
ORT. YAKIT : 5.1 LİTRE DİZEL

size bir de normal ekonomik 525xd teklifi bulayım..

0XA11 BMW 525d xDrive Sedan EURO 39,750.00
BOYA : 300 BEYAZ / ALP
DÖŞEME : K8DF BEJ SENTETİK DERİ DÖŞEME 492.00
43102 ELEKTROKROM İÇ AYNA
4UR02 İLAVE AYDINLATMA
50202 FAR YIKAMA SİSTEMİ
50802 PARK MESAFE KONTROL
52202 BI-XENON FARLAR
6S102 TÜRKÇE ÖN PANEL
7R302 7R3
84502 AKUSTİK KEMER UYARISI
8S302 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
43009 ELEKTROKROM AYNALAR (431)
49409 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
91209 912
KDV ( %18 ) (EURO) 13,982.28
CARİ KUR ÜZERİNDEN (TL) TUTAR 211,490.85
TESCİL MASRAFLARI (TL) 2,041.40
ANAHTAR TESLİM TUTARI (TL) 213,532.25
ANAHTAR TESLİM TUTARI (EURO) 92,546.37
Günlük Döviz Satış Kuru -1 EURO 2.30730TL

ANAHTAR TESLİM SON FİYATI:85.280€

bunların bir ay arayla gelen iki teklif.. 83000 demiştim bu araç için, hafızam beni yanıltmış..

ben, bu şartları bilerek şu an mümkün değil 85.000 euro 525xd'ye vermem.. elim gitmez..

bu arada 2011 martta aldığım teklifte 520d için baz fiyat 39.750 euro idi.. şimdi 525xd için baz fiyat bu..

şu son üç senede araba konusunda gelen üç fırsatı kaçırdığıma çok üzüldüm..... son derece dolu bir 740iL'yi 140.000 euro, o zamanki kurla 270.000TL'ye alamamıştım.. sonrasında 2011 mart ayında o zamanki dolu comfort paketli 520d için 143.000TL'lik bir teklifi kaçırdım.. en son ve en çok koyanı da buydu.. birileri terlemeden kolayca paraları götürürken ve ben sadece işimi üçkağıda karışmadan, düzgün yapmaya çalışarak paramı kazanmaya çalışırken beni ve mesleğimi geri götürenlere lanet ettirdi..

bende de kısmetsizlik var.. millet ötv vs derken aldığı aracı karla satarken 2009'da 54000 euroya aldığım bir 320d'den ise 20.000TL'den fazla zarar ettim..

fakat bunların bana öğrettiği, fırsat bitmez.. ... satış temsilcilerinin ötv zammı/kdv zammı vb gibi ittirmelerine gelmeyin.. abinizin söylediği doğrudur..

son olarak, maddi durumunuza bağlı olarak bu edition serisinden gelen 525xd'lerin ikinci el az kullanılmışlarından kovalamanızı tavsiye ederim.. benim yapacağım ise, illa sıfır km alacaksam, senede 50.000km yapıyor olmama rağmen 155.000TL'ye 1.8 cgi 204hp premium veya amg E250 almak olurdu..

raif abi;

e250 cdi 4 matic'te 205bin'lere kadar indiklerini biliyorum.. belki almak üzere oturduğumda 200bin bandına indirebilirim.. ama hiç düşünmediğim için hiç oturup pazarlığını da yapmadım.. e250 cgi üzerineydi benim konuşmam..
koyuna kuzuya bağladığın paraya da acıma bence.. kötü bir zamanda girdin belki ama, hiç değilse tecrübe..

136 Mesaj
15 Aralık 2012; 18:54:14 

Sn. CemUsUs;
İlgilendiğiniz ve fikirleriniz paylaştığınız çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi satış temsilcilerine kanmamak lazım. şu anda 2013'ü beklemeyi göze alamayacak bir durum da yok.

Confort+premium+türkiye paketli olan ve bunların dışında extra hiç bir özelliği olmayan araca 88.000 euro (206.000 tl civarı)istiyorlar.

Heralde bu aracı 2013 yılında da bu fiyata alırız. Daha yukarıya da bu aracı satabildiklerine satsınlar. Ben almam heralde. Çünkü şu anda %130 ötv ile birlikte e250 cdi 4matic 196.000 tl'ye veriliyor (avantgard paket).

Evet, İkinci el special edition bulursak uygun fiyata alınabilir.

136 Mesaj
15 Aralık 2012; 18:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

5 serisi şık güzel bir araba hiç kullanmadım ama içine binme fırsatım oldu. 30-50 arasındaki herkesin ilgi odağı olan bir model.

Bu günlerde ilgileniyor olsam muhtemelen makyajlanma dönemini beklerdim, 2013 olmasa bile 2014'de makyajlanabilir, 2013 yazlarında da makyajlı fotoğrafları görürüz kanımca.

0

Makyajlanmasını beklemeye kalkarsam bu süre iyice uzar ya :( ama böyle bir durum düşünülebilir tabi. Yalnız fiyat da biraz daha artar. Opsiyon şanşım azalır. Dışı biraz daha güncel olabilir fakat içi boş bi araç almak zorunda kalacam o zaman.

Ben de 2013 yazında veya sonbaharında makyajlanacak diye okudum bir iki yerde.

141 Mesaj
27 Şubat 2013; 16:54:27 

525 xd araçta integral aktif direksiyon özelliği yok diyorlar...bunun mantığı ne olabilir sizce..

PROJEKSİYONLAR: BenQ W1070---Promacto Pro X10..... .....PROJEKSİYON PERDELERİ: Specta 300x169 Kontrast Gri Fixed Frame---Fullscreen 180x180 Kontrast Gri Motorlu..... .....MEDİA PLAYER: Egreat R160S Pro HD..... .....ANFİ: Pioneer VSX 322 3D..... .....HOPARLÖR: Pioneer S-ES3TB..... .....SUBWOOFER: Pioneer S21W

9 Mesaj
5 Mart 2013; 22:30:31 

a

9 Mesaj
5 Mart 2013; 22:34:11 

XA11 BMW 525d xDrive Sedan 40.750,00
300 BEYAZ / ALP
LCDF BEJ ’DAKOTA’ DERÝ DÖSEME 2.078,33
TÜRKÝYE PAKETÝ
423 VELUR HALI PASPASLAR
428 REFLEKTÖR / ÝLKYARDIM ÇANTASI
430 ELEKTROKROM ÝÇ VE DIS AYNALAR
431 ELEKTROKROM ÝÇ AYNA
4UR ORTAM AYDINLATMA
502 FAR YIKAMA SÝSTEMÝ
508 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARKA
522 BI-XENON FARLAR
6NK BLUETOOTH VE USB BAGL. PAKETÝ 568,48
6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
7R3 7R3
845 AKUSTÝK KEMER UYARISI
8S3 OTOMATÝK KAPI KÝLÝT FONK.
COMFORT 2.750,00
002 403 ELEKTRÝKLÝ AÇILIR CAM TAVAN
002 415 ELEKTRÝKLÝ ARKA CAM PERDESÝ
002 456 ELEKTRÝKLÝ KONFOR KOLTUK.(488) 997,53
002 494 ISITMALI ÖN KOLTUKLAR
002 912 912
PREMIUM 1.750,01
006 323 ’SOFT CLOSE’ OTOMATÝK KAPILAR
006 3AG GERÝ GÖRÜS KAMERASI
006 534 OTO. KLÝMA ÝLAVE ÖZELLÝKLERÝ
006 6WB ÇOK ÝSLEVLÝ GÖSTERGE EKRANI
006 976 976
EXTRA DONANIMLAR
223 DÝNAMÝK AMORTÝSÖR KONTROLÜ 1.343,70
255 SPOR DERÝ DÝREKSÝYON 144,71
2K2 HMJ, V KOLLU, STÝL 328, 18" 930,25
322 KONFOR ERÝSÝM SÝSTEMÝ 909,59
488 ELEKTRÝKLÝ BEL DESTEGÝ 372,10
4BN PARLAK AHSAP KAPLAMA / K.KAHVE 547,82
524 ADAPTÝF FARLAR 465,12
575 ÝLAVE 12-VOLT GÜÇ KAYNAGI 62,02
5AC OTOMATÝK UZUN FAR FONKSÝYONU 155,04
609 NAVÝGASYON SÝSTEMÝ / PROF. 2.594,37
677 HI-FI HOPARLÖR SÝSTEMÝ / PROF. 1.012,94
6NF AKILLI TELEFON MÜZÝK ARAYÜZÜ 103,36
6NR APPS (601/609+6NF) 155,04
761 GÜNES KORUMALI CAMLAR 361,77
Ara Toplam 58.052,18
Müsteri No : 800000
20.01.2013 17:47:20
BORUSAN OTO SERVÝS VE TÝCARET A.S. BALGAT SUBESÝ
BÝLGÝ FORMU - I
1 / 2
Ara Toplam 58.052,18
Vergi Hariç Araç Bedeli 58.052,18 EUR
Ö.T.V. ( % 80,00 ) 46.441,74 EUR
Ö.T.V. li Toplam 104.493,92 EUR
K.D.V. ( % 18,00 ) 18.808,91 EUR
Genel Toplam 123.302,83 EUR
Tescil masrafları 1.851,75 TL

9 Mesaj
5 Mart 2013; 22:35:10 

abi siparişini verdim nisan sonu gelecekmiş

5212 Mesaj
5 Mart 2013; 22:47:04 

e250 cdi 4matic makyajlı kasası nısan ayında satılacak ve ınanın bana 525 den cok daha rahta bır arac arka koltuk duzenlemesı e sınıfına yakısır pozısyonda

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1085 Mesaj
5 Mart 2013; 22:48:37 

quote:

Hocam bizde var araç size pm attım

http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#82697641]

............... iPhone 5S Kullanıcı Kulübü...............[/link]
iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi

136 Mesaj
5 Mart 2013; 23:14:45 

quote:

Orijinalden alıntı: benlidayi

abi siparişini verdim nisan sonu gelecekmiş

Araca bu kadar parayı vermeyi kabul ettiniz mi gerçekten? Bence çok fazla bir miktar..

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2013; 2:35:42 

mutlaka indirimini almistir.. o paraya m paket 535d space grey bir arac fatura ettiklerini biliyorum istinye'den..

yalniz daha showroomda bile o bej deriler kot kumasindan boyanmisti..

136 Mesaj
6 Mart 2013; 15:43:11 

Bana da biraz fazla geldi zaten. Ama bu özellikler olmayınca da birşeye benzemiyor araba orası ayrı.. Ben aracımı sattım, şimdi yeni E250 bekliyorum. Fiyatı belli olduktan sonra bakalım Allah ne nasip ederse birini alacaz inşallah.. Standart paket+camond+geri görüş (veya 360 derece görüş) araç planlıyorum E250 için. Umarım fiyatı 200 bin TL'yi çok geçmez.. GLK için aynı opsiyonlarla 200 bin TL istiyorlar çünkü..

5627 Mesaj
6 Mart 2013; 16:14:33 

quote:

raif abi;

e250 cdi 4 matic'te 205bin'lere kadar indiklerini biliyorum.. belki almak üzere oturduğumda 200bin bandına indirebilirim.. ama hiç düşünmediğim için hiç oturup pazarlığını da yapmadım.. e250 cgi üzerineydi benim konuşmam..
koyuna kuzuya bağladığın paraya da acıma bence.. kötü bir zamanda girdin belki ama, hiç değilse tecrübe..

Valla Cem bu mesajı aralık ayında atmışsın ben daha şimdi görüyorum.
Hanım yalnız benle feci kafa buluyor,"paranı koyuna kuzuya bağladın,ne güzel alırdın 525xd" diye.
Yalnız bu fiyatlardan ben durumum olsa bile araba almam.Alana da diyeceğim yok ama E segment arabanın edeceği benim gözümde maksimum 65-70 bin euro.

"Yan çizme" yazın.

854 Mesaj
6 Mart 2013; 16:24:08 

Ben mercedes e250 al derim. Cunku mercedes sahibini en az üzen araba seçildi

9 Mesaj