Şimdi Ara

BMW 525d xdrive hakkında tavsiyesi olan? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
3
Favori
55.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Orijinalden alıntı: kaizer25

arkadaşlar her türlü mekanik doğalgaz kat kolarifer işlerini taahhüt ediyoruz istanbulda bir cok iş yeri ve sitenin tüm mekanik işlerini yaptık uygun fiyat ve kalite için bizle görüşebilirsiniz yıldırım tesisat 0507 253 77 08

"kolarifer" neyse 5 serisinde standart klima var :--)

Tezgahı kalantör başlığına açmış :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel seçim.Bizde de var 525.Gerçekten süper araba.Eğer gelirse(pek sanmıyorum geleceğini)Prof.nav. lu alın.O büyük ekran gerçekten diğerinden daha hoş görünüyor.M paket alabilirsiniz.Arabaya çok hoş bir hava katıyor ve daha hoş görülüyor.Bir de vakumlu kapılar olabilir.Özellikle sürücü tarafındaki kapıyı arabaya binip kapattığınızda genelde tek seferde kapanmıyor biraz sert kapatmak gerekiyor.Bunada bazen sinir oluyorsunuz.O yüzden vakumlu kapılar olması bence çok ama çok iyi olur.F1 şanzımanda bence olması lazım.Bizimkin de var.Normaline göre daha hoş ve daha spor duruyor.Vites biraz daha küçülüyor,aynı zamanda direksiyon yanlarına vites değiştirmek için kulakçıklar geliyor.Spor kullanacağınızda size daha da zevk verebilir.Bence iyi olur F1 şansıman.Onun dışında zaten bence çok önemli bir şey yok.Tekrardan çok iyi bir seçim.Kesinlikle pişman olmazsınız(Bizim araç: 2012 model,beyaz,comfort,Technology ve türkiye paketli.84000 euro)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcelik316

BMW 525d xdrive almayı düşünüyorum. 2013 model olması için bekliyorum.

Seçeneklerim arasında Mercedes E250 cdi 4matic de vardı ama son olarak bunda karar kıldım. Araç konusunda ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlardan veya kullananlardan araçta sipariş verirken olmazsa olmaz dediğiniz ne özellikler istemeliyim.

Aracın comfort+premium+Türkiye paketli hali 2012 model olarak 85 bin Euro deniliyor. Fiyatı da biraz makul seviyelerde tutmak koşuluyla önereceğiniz özellikleri belirtmenizi rica ediyorum.

İlgilenen ve cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Çok güzel seçim.Bizde de var 525.Gerçekten süper araba.Eğer gelirse(pek sanmıyorum geleceğini)Prof.nav. lu alın.O büyük ekran gerçekten diğerinden daha hoş görünüyor.M paket alabilirsiniz.Arabaya çok hoş bir hava katıyor ve daha hoş görülüyor.Bir de vakumlu kapılar olabilir.Özellikle sürücü tarafındaki kapıyı arabaya binip kapattığınızda genelde tek seferde kapanmıyor biraz sert kapatmak gerekiyor.Bunada bazen sinir oluyorsunuz.O yüzden vakumlu kapılar olması bence çok ama çok iyi olur.F1 şanzımanda bence olması lazım.Bizimkin de var.Normaline göre daha hoş ve daha spor duruyor.Vites biraz daha küçülüyor,aynı zamanda direksiyon yanlarına vites değiştirmek için kulakçıklar geliyor.Spor kullanacağınızda size daha da zevk verebilir.Bence iyi olur F1 şansıman.Onun dışında zaten bence çok önemli bir şey yok.Tekrardan çok iyi bir seçim.Kesinlikle pişman olmazsınız (Bizim araç: 2012 model,beyaz,comfort,Technology ve türkiye paketli.84000 euro)

• Arkadaşlar, aşağıda özelliklerini yazdığım arabanın siparişini geçmek üzereyim. Fiyatı bana biraz yüksek gibi geliyor ancak sorduğum birkaç bayi bu fiyatın altına inmedi.

Model Yılı: 2013
    BMW 525d xDrive Sedan

A8905 Metalik Mavi Imperial (Brilliant Effect denilen cinsi)
    Bej Dakota Deri Döşeme (Gerçek dei bu değil mi?)

Türkiye Paketi
    Velur Halı Paspaslar
    Reflektör/İlkyardım Çantası
    Eletrokrom iç ve dış aynalar
    Ortam Aydınlatma
    Far yıkama sistemi
    Park mesafe kontrol/ Ön-Arka
    Bi-Xenon Farlar
    Hands-Free ve USB bağlantısı
    Türkçe Ön Panel
    7R3 (Bu nedir bilmiyorum!)
    Akustik Kemer Uyarusı
    Otomatik Kapı Kilit Fonksiyonu

Executive Donanımlar
    Premium
    Soft Close Otomatik Kapılar
    Geri Görüş Kamerası
    Otomatik Klima İlave Özellikleri
    Çok İşlevli Gösterge Paneli
    976 (Bunun da ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok!)

Comfort
    Elektrikli Açılır Cam Tavan
    Elektrikli Arka Cam Perdesi
    Elektrikli / Hafızalı Koltuklar
    Isıtmalı Ön Koltuklar
    912 (bu nedir?)

Luxury Edition
    Sport Deri Dierksiyon
    HMJ Radyal Kol Stil 237 18 inch Jantlar
    Individual Dış Kaplama (yani ne oluyor kişisel kaplama olunca?)
    Ahşap Kaplama / Antrasit

Fiyat 90300 Avro cuk!

Sizce nasıl? Siparişini geçtim gibi ama her an vazgeçebilirim. Fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Özellikle benzer özelliklerde bir aracı daha uygun fiyata vermeye hazır bildiğiniz bir bayi var mı?

Şu anda BMW X3 kullanıyorum ve memnunum.

Bir de 221 kasa S450 4Matic aracım var, onun keyfinin hiç birisinde olmadığını biliyorum ancak her zaman kullanmam malesef mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: evrenay

Arkadaşlar, aşağıda özelliklerini yazdığım arabanın siparişini geçmek üzereyim. Fiyatı bana biraz yüksek gibi geliyor ancak sorduğum birkaç bayi bu fiyatın altına inmedi.

BMW 525d xDrive Sedan

Türkiye Paketi
    Velur Halı Paspaslar
    Ortam Aydınlatma
    Far yıkama sistemi
    Bi-Xenon Farlar
    Türkçe Ön Panel
    Akustik Kemer Uyarusı

Executive Donanımlar
    Premium
    Geri Görüş Kamerası

Comfort
    Isıtmalı Ön Koltuklar
    912 (bu nedir?)

Luxury Edition
    Sport Deri Dierksiyon
    Ahşap Kaplama / Antrasit

Fiyat 90300 Avro cuk!

Sizce nasıl? Siparişini geçtim gibi ama her an vazgeçebilirim. Fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Özellikle benzer özelliklerde bir aracı daha uygun fiyata vermeye hazır bildiğiniz bir bayi var mı?

Bir de 221 kasa S450 4Matic aracım var, onun keyfinin hiç birisinde olmadığını biliyorum ancak her zaman kullanmam malesef mümkün değil.

5 kasa makyajlanacak.Yeni E makyajlandı,E kasa daha mantıklı.
    Ayrıca adaptif far olmadan olmaz. :)

• quote:

Arkadaşlar, aşağıda özelliklerini yazdığım arabanın siparişini geçmek üzereyim. Fiyatı bana biraz yüksek gibi geliyor ancak sorduğum birkaç bayi bu fiyatın altına inmedi.

BMW 525d xDrive Sedan

Türkiye Paketi
    Velur Halı Paspaslar
    Ortam Aydınlatma
    Far yıkama sistemi
    Bi-Xenon Farlar
    Türkçe Ön Panel
    Akustik Kemer Uyarusı

Executive Donanımlar
    Premium
    Geri Görüş Kamerası

Comfort
    Isıtmalı Ön Koltuklar
    912 (bu nedir?)

Luxury Edition
    Sport Deri Dierksiyon
    Ahşap Kaplama / Antrasit

Fiyat 90300 Avro cuk!

Galerilerde daha ucuza daha donanimli araclar var onlara neden bakmiyosunuz?? Onlardada 2 yil borusan garantisi var

• F10 nun makyajı; Auto Motor und Sport dergisinin Almanya'da çıkan versiyonuna göre sonbaharda yapılacakmış, Türkiye'deki arkadaşlara göre makyaj Temmuz ayındaymış.

Her halükarda makyajlı kasanın Türkiye'ye gelmesi Aralık 2013 ü bulur. Ben Mayıs ayında gelecek Nisan üretimi araçları bile bekliyemiyorum.

Adaptif fara çok ihtiyacım yok (sol elimin arada sırada bir işe yaraması gerek değil mi?), kurvenlicht tabir edilen viraj ışığını benim S450 den tanıyorum, olursa iyi, olmazsa çok da önemli değil diye düşünüyorum.

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz.

Not: Malesef dört çeker olmazsa olmazım o yüzden gözümün önünde 72000 Avro ya 2012 model 520d alan (standart paketlerin dışında birkaç ekstra donanımı da vardı) arkadaşımın aracını gözüm görmedi.
  • Liste fiyatı ne çıktı bu aracın?
  • 97053 Avro liste fiyatı gözüküyor.

Galerilere gerek ÖTV gerek yeni araç gerekse garanti konularında güvenmiyorum.

Grey market ten araç almıyoruz.

Bu araçta navigasyon ve koltuk soğutması olmaması canımı sıkıyor ama fiyatı da buna bukabil istediğim seviyede değil.

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

F10 nun makyajı; Auto Motor und Sport dergisinin Almanya'da çıkan versiyonuna göre sonbaharda yapılacakmış, Türkiye'deki arkadaşlara göre makyaj Temmuz ayındaymış.

Her halükarda makyajlı kasanın Türkiye'ye gelmesi Aralık 2013 ü bulur. Ben Mayıs ayında gelecek Nisan üretimi araçları bile bekliyemiyorum.

Adaptif fara çok ihtiyacım yok (sol elimin arada sırada bir işe yaraması gerek değil mi?), kurvenlicht tabir edilen viraj ışığını benim S450 den tanıyorum, olursa iyi, olmazsa çok da önemli değil diye düşünüyorum.

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz.

Not: Malesef dört çeker olmazsa olmazım o yüzden gözümün önünde 72000 Avro ya 2012 model 520d alan (standart paketlerin dışında birkaç ekstra donanımı da vardı) arkadaşımın aracını gözüm görmedi.

Ben makyajlı E 250 Cdi 4 Matic alıp doldururdum.

• Bence %8-10 arası bir indirim almanız lazım. Ona göre hesaplayın işte . Yüzde 8 alsanız 89000 küsür euro yapar. Yüzde 10 indirim aldım diyenler oluyor forumda ama ben fazla yüzde 8 aldım
  • Makyajlı E250 4Matic daha mı ucuza geliyor?
  • 90 bin Euro'dan ucuz olacağını düşünüyorum.

• X3 ü 2009 yılında ÖTV indirimi varken almıştık. En son 55000 Avro ya düşmüşlerdi, sonra vura vura 52200 gibi bir fiyata indirmiştik.

Bu araçta biraz acele ettim gibime geliyor, öte yandan memlekette nasıl kriz varsa, nakit nasıl dönmüyorsa, Eskişehir gibi bir vilayette 650000 TL ye yeni Range Autobiography alan mı istersin, 5 almak için tırmalayan mı ararsın, hal böyle olunca insan istediği gibi bastıramıyor.
  • Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yukarıda özelliklerini yazmış olduğum aracı Imperial Blue dış renk ve bej deri döşemelerle 90300 Avro'ya (sanırım toplamda kasko dahil 220.000 TL gibi bir rakam ödedim) satın aldım.

Şimdiye kadar 2000 km yol yaptım, memnun oduğumu söyleyebilirim. Çok tutumlu ve motor hacminden beklenmeyen bir performansa sahip.

Teknik Oto fiyatta hiç indirim yapmadı. Anladığım kadarıyla şu anda 525 xd ler yok satıyormuş. Bilmiyorum belki de algıda seçicilik yapıyorum ama trafikte hep daha fazlasına rastlıyorum.

90000 Avro'ya değer mi? Dörtçeker, yeterli performansa sahip, sedan ve premium marka başka araç bulamadığım için değer demek zorundayım.

Ancak bu fiyattaki bir araçta navigasyon sistemi olmaması gerçekten anlaşılır şey değil. Çok ayıp ediyorlar bu araçların standart donanımlarına navigasyon sistemini eklemeyerek. Vakumlu (assissted) kapılar, elektrik ayarlı hafızalı koltuklar olmasa da olur ama navigasyonsuz olmaz, diye düşünüyorum.

• hayırlı olsun çok güzel bir araç gerçekten
  • quote:

Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yukarıda özelliklerini yazmış olduğum aracı Imperial Blue dış renk ve bej deri döşemelerle 90300 Avro'ya (sanırım toplamda kasko dahil 220.000 TL gibi bir rakam ödedim) satın aldım.

Şimdiye kadar 2000 km yol yaptım, memnun oduğumu söyleyebilirim. Çok tutumlu ve motor hacminden beklenmeyen bir performansa sahip.

Teknik Oto fiyatta hiç indirim yapmadı. Anladığım kadarıyla şu anda 525 xd ler yok satıyormuş. Bilmiyorum belki de algıda seçicilik yapıyorum ama trafikte hep daha fazlasına rastlıyorum.

90000 Avro'ya değer mi? Dörtçeker, yeterli performansa sahip, sedan ve premium marka başka araç bulamadığım için değer demek zorundayım.

Ancak bu fiyattaki bir araçta navigasyon sistemi olmaması gerçekten anlaşılır şey değil. Çok ayıp ediyorlar bu araçların standart donanımlarına navigasyon sistemini eklemeyerek. Vakumlu (assissted) kapılar, elektrik ayarlı hafızalı koltuklar olmasa da olur ama navigasyonsuz olmaz, diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun.Gerçekten çok güzel araç.Navigasyon olmaması gerçekten çok ayıp.Ama vakumlu kapının kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum.Çünkü her arabaya binişimde neredeyse kapıyı 2 defa da kapatıyorum.Ama sonradan alışıyorsunuz.Neyse tekrardan hayırlı olsun.

• quote:

Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

sayin evrenay;

aracinizi saglikli gunlerde kullanin.

aracinizdaki dakota deri gercek deridir. sentetik dosemenin bir ust kademesi, ancak onun da uzerinde nappa var. nappanin da uzerinde ise individual olarak yurtdisinda satilan, turkiye'ye bir elin parmaklarini gecmeyecek kadar girmis olan cok cok daha kaliteli bir deri kullaniliyor.

insanlari icinde bulunduklari sartlarda degerlendirmek gerekir. ben dakota koltuk+comfort koltugu kendim icin yeterli gormekteyim. nappa koltugun yumusakligina ve kalitesine inanamamistim, ancak aradaki 3000 euroyu farkli bir donanimla degerlendirmek benim icin daha mantikli.

siz ise w221 sahibi olarak daha altiyla tatmin olmazsiniz.

arac aliminizin biraz talihsiz bir doneme denk geldigini dusunuyorum.

bundan 4 ay oncesine kadar o premium paket haric, sentetik deri dosemeli 525xd'leri 78.000 euro'ya sattilar.

ayni sekilde liste fiyati 128.000 eurolari bulan ve gercekten cok guzel doluluktaki 525xd'leri ise 98.000'den verdiler. o zamanlar o versiyon special edition olarak geciyordu. tekliflerini bu konuda veya diger konuda paylasmistim.

simdi verdikleri special editionlar ise bombos ve 90.000 euro.

makyaj gecirmek uzere olan bir arac icin bu yaptiklarini anlamis degilim. ya arac yok ve almanya ile guzel bir anlasma yapamadilar, veya ne bileyim, 525xd nasil olsa kendini satiyor dusuncesi var.

elif cekildikten sonra nokta koyan cok olurmus. fiyat konusunda biraz gec de olsa bunlari dusunuyorum. tadinizi kacirmak icin istemedim, oyle olduysa kusura bakmayin. sonucta sanirim sizin de bir vakit sikintiniz vardi. bu sartlarda en iyisi bu.

eskisehir'de cok degisik araclar gormekteyim. hem de eskisehir plakali olarak. ferrari vs'lerden bahsetmiyorum. turkiye'nin anlayamadigim bir bolgesidir orasi. mesela istanbulda dahi gorememisken eskisehir plakali bir rs6 sedan gormustum vaktiyle.

• Sayın CemUsUs,

o 98000 Avro'ya satılan araçları biliyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi; araç alımı için biraz şanssız bir döneme denk geldim, sanırım. Benim W221'de Passion deri ve Multikontour koltuklar var(yani bu maraba arabalarıyla kıyası mümkün değil).

Sanırım Borusan ve bayiler 525 nasıl olsa satıyor diye hiçbir indirim yapmıyor. Liste fiyatı 123000 Avro olan Touring bir 525xd yi en son 103000 Avro ya bıraktılar. Araç oldukça dolu ve individual bir boya rengine sahipti. Kendileri de biliyorlar o arabayı aldığım anda 20000 Avro değer kaybına uğrayacağını ve benden başka bir touring meraklısı bulmalarının uzun süreceğini ama yine de 103000 Avro'nun altına inmediler.

Merak ettiğim bir mevzu var, fikir beyan ederseniz sevinirim: Siz benim yerimde olsaydınız benzer donanıma sahip E250 CDı 4 Matic mi tercih ederdiniz?
    Cevabınızın sebebini de biraz açabilirseniz mutlu olurum.

Eskişehir plakalı ne tip araçlar gördüğünüzü merak ettim gerçekten. Bir ara futbolcu Batuhan'a bir Lamborghini vardı. Ayrıca ETİ'de de bir tane Lamborghini var diye biliyorum.

Görmüş olduğunuz RS6 (gerçi onun plakası 34 DAM şeklindedir ama); fabrikasını İtalyanlara satıp, meşhur bir özel okulun Eskişehir şubesini açan 65 yaşlarında bir ağabeyimize ait.

Eğer 272 BG deki çift turbolu S6 dan bahsediyorsak o da ETİ'den mimar bir arkadaşa iş karşılığında geçmişti.

Onun haricinde ben pek 26 plakalı ilginç otomobil görmüyorum.
    Sanırım birkaç Panamera, Cayenne (biraz da Boxster var) ilginç sınıfına girmiyordur.

Ha, bir ara PVC işiyle uğraşan birisi SL55 falan almıştı ama çabuk kayboldu piyasadan.

• Evet biraz şanssız dönemde 525d yi almışsınız. Bu fiyattan daha iyi fiyatlara araç verdikleri oldu. Şimdi borusanı anlamak mümkün değil. Geçen ay sorduğum 83.000 dedikleri araca bu ay 75.000 diyorlar.

Navigasyon konusuna hiç takılmayın, 5000 tl büyük ekran orjinal BMW F10 navigasyonu aracınıza ekletebilirsiniz. Zaten bu araçlarda küçük ekran sırıtıyor bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.