Şimdi Ara

Avusturalya polisi, Apple Maps servisinin potansiyel olarak ölümcül hatalar içerdiğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iOS 6 lansmanı ile birlikte Apple'ın en çok başını ağrıtan konu Google Maps'in yerini alan Apple Maps servisi oldu.

Tim Cook'un özür dilemesine kadar giden sorunda Apple hem üçüncü taraf harita yazılımlarını ön plana çıkararak hem de sorunları tespit ederek, telafisi için girişimlerde bulundu. Ancak harita servisi ile ilgili şikayetler sona erecek gibi görünmüyor.

Avustralya polisi kısa süre önce bir açıklama yaparak, özellikle motorsiklet tutkunlarını Apple harita servisinin potansiyel olarak ölümcül hatalar içerdiği konusunda uyardı. Çünkü Apple haritalarında Mildura bölgesi yanlışlıkla Sunset Ulusal Parkı bölgesinde gösteriliyor. Bu park geniş bir alana sahip ve hücresel ağların çekim kapasitesi yer yer sıfıra kadar iniyor.

Bir süre önce de içerisinde aileler bulunan 6 araç, Apple haritaları nedeniyle bu bölgede kayboldu ve 24 saat sonra polisle irtibat kurabildi. Kıtada yaz dönemi yaklaştığı için polis Apple'a bir uyarı mesajı göndermiş. Ancak hata henüz giderilememiş.

Müfettişler her zaman hataların olabileceğini ancak Apple haritalarındaki bu hatanın ölümcül sonuçlar doğurabileceğini belirtiyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple ın yeni haritası gerçekten İĞRENÇ. hiç bir yeri bulamıyorum apple dan soğudum sırf bu yüzden.

google maps in en kısa zamanda geri gelmesi lazım.
  • "Bir süre önce de içerisinde aileler bulunan 6 araç, Apple haritaları nedeniyle bu bölgede kayboldu ve 24 saat sonra polisle irtibat kurabildi. "

Aninda tazminat davasi acicaksin!
  • Gecende kiz arkadasim , arkadaslariyla bir yere gitti beni de cagirdi sonradan , ama gittigi yer hakkinda fikrim yok , dedim whatsapptan konum gonder , yolladi. apple maps in tam gosterdigi yerdeyim , birakin apartmani , klube yok etrafta oldurseler kimsenin ruhu duymaz Neyse aradim konusa konusa buldum sonra , apple maps in gosterdigi yerin yaklasik 5 6 dakka ilersindeymis.

Neyse gittim yanlarina aldim kizin iphone u , nokia maps yukledim store dan , daha da apple maps i kullanmiyosun diye azarladim bir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

Bir süre önce de içerisinde aileler bulunan 6 araç, Apple haritaları nedeniyle bu bölgede kayboldu ve 24 saat sonra polisle irtibat kurabildi. Aninda tazminat davasi acicaksin!

herşey para mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

quote:

Bir süre önce de içerisinde aileler bulunan 6 araç, Apple haritaları nedeniyle bu bölgede kayboldu ve 24 saat sonra polisle irtibat kurabildi. Aninda tazminat davasi acicaksin!

herşey para mı?

24 saat boyunca kimseye haber veremedikten sonra yapacağın tek şey bu olurdu herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

quote:

herşey para mı?

Apple toplam maliyetinin 3-4 katina bir telefonu satarkan iyi. Madem tonla parasini aldin milletin, onun karsiligini vericeksin. Ayrica bu kadar onemli bir konuda yeterince test edilmemis bir servisin hizmete sunulmasi yanlistir.

Kullanicida hakkini ariyacakki, servisler duzeltilsin ve gelissin. Kullanici susarsa 1 yili update cikmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: This Time

/>

abi bu nedir yaa yarıldım yemin ederim

• Komedi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsinapsis -- 10 Aralık 2012; 13:29:11 >
  • Google maps bu kadar gelismis olmasina ragmen navigasyonu beta asamasinda sunarken appledaki bu ozguven niyedir anlamis degilim.

• Bizimde katkımız olsun;

Avusturalya polisi, Apple Maps servisinin potansiyel olarak ölümcül hatalar içerdiğini açıkladı

Hatta şununla bile eşleştirebiliriz;

• quote:

/>

Süper ya gülmekten oldum :)

• Benim anlamadığım Apple Harita uygulamasında veriler: tomtom yazıyor. Tomtomun haritası yıllardır oturmuş bir sistem olmalı diye düşünüyorum mademoyle niye bu hatalar var.

• aptal olmayacaksın apleye servet ödemeyecen. alacan 200tl bir prhana navigasyon. istersen dağın başında kal seni yola çıklarırı. iphone5 3500tl veripte yolda kalıyorsan sen bir meleksin;)

• Paylaşım için teşekkürler!

• bir kez bile google maps kullanmisligim yok (5.1.1), navigasyon kullananlar igo kursunlar telefonlarina, ben kurdum gayetde guzel calisiyo, apple mapsi iphone5 gelince denerim ama zaten igo aldigim icin cok onemlide degil

• quote:

/>

• steve jobs ölmeseydi acaba bu hatayla ilgili kendini nasıl savunurdu çok merak ediyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Bizimde katkımız olsun;

/>

bu çok iyimiş :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.