Şimdi Ara

VW Golf Gt motor problemi ve VW in yaklaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
4.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, hatırlayan olacaktır olmasa da özet olarak nisan ayında 4 aylık bir arama süresinden sonra 2007 model Golf Tsi Gt Dsg aldım 50.000 km de idi araba aldığımızda engelli bir abimizden satın aldım. Araçta kaza boya değişim problem yok, hatta ilk sahibinin engelli olmasından dolayı gayet temiz bakılmış, zorlanmamış ve yetkili servis bakımlı araç.

Neyse araç şimdi 70.000 de, bende aldığımdan bu yana işin doğrusu zevkle kullanıyordum ve çok da memnundum. 2 hafta evvel akşam işyerimden çıkıp eve gitmek üzere arabaya bindim çalıştırdım, çalıştırdım ama arabadan çıkan sesi hiç beğenmedim arabayı hiç yerinden oynatmadan kontağı kapattım ve şirket arabalarından biri ile eve gittim. Ertesi sabah arabayı tekrar çalıştırdım baktım ses gene aynı gene kapattım kontağı servisi aradım. Arabayı hiç oynatmadan çekici ile oraya göndermemi istediler aynen dedikleri yaptım, biz bi bakalım haber verecez dediler. Bu arada bahsettiğim servis Gaziemir Vosmer, dipnot olarak söyliyeyim bu servise ve orada çalışanlara teknik konuda güvenim tamdır gayet güzel iş yapıyorlar diye düşünüyorum, daha önce bu araba ile ilgili bir tecrübe de ustalıklarını bana ispatladılar diyebilirim.

İlk incelemede motorda ölçüm yaptıklarında 3. silindirin değeri düşük çıktı, buna bağlı olarak daha detaylı inceleme istediler bende tamam dedim, velhasıl kelam sonuç olarak arabada "zincir uzamasına" bağlı olarak motorda bazı sübaplarda sıkıntı oluştuğu ve yaklaşık 6-7 bin TL arası masraf olduğu hatta bazı parçaların da Almanya'dan gelmesi gerektiği söylendi. Doğal olarak buna neyin sebep olduğunu sordum, acaba ben mi birşey yaptım (bu arada çoluklu çocuklu 40 yaşında adamım öyle gazlamam filan yoktur zaten o arabaları biraz bilen varsa anlar öyle gazlamak da kolay değil o arabalarda tehlikeli) dedim gelen cevap şu şekilde idi. "Bu zincir ömürlük bir parça, değiştirilmesi veya bakım yapılması gerekmiyor". Ama bu cevaba ve durumun açıklığına rağmen merkeze sorulduğunda bu parça ve oluşan hatadan dolayı bir sorumluluk kabul etmediler ve hasarın tümünü benim ödemem gerektiğini bildirdiler. Dediklerine göre araç 2007 model ve 70.000 km de olduğu için böyleymiş eğer araç 4 yaş veya daha küçük ve 60.000 civarında olsa imiş daha positif bakarlarmış...

İşin doğrusu ben arabayı alırken nasıl bir araba aldığımın farkında idim ama golü kendi takım arkadaşımdan yemiş gibi oldum. Bu araçta superşarj ve turbo var ikisi de arızaya açık ve evveliyatı temiz değilse sıkıntı yaratabilir, DSG artık doğru-yanlış baya bir sıkıntı konusu, ama ben aracın nasıl kullanılıp bakıldığını ve DSG nin de sıkıntılı olan kuru7 değilde ıslak6 olmasından dolayı rahattım.

Ama bu arızayı ve VW'in 2007 model bir arabanın kendi koyduğu ömürlük bir parçadan dolayı oluşan zararda beni yalnız bırakacağını tahmin etmemiştim.

Servis müdürü ile görüştüğümde de ona aynen söyledim, bu araba bir VW, tüm bakımları yetkili servisde ve zamanında yapılmış, bu arıza ve hasar ile ilgili bir kullanıcı hatası yok bu yaklaşım mantıklımı? Dünyanın heryerinde 2007 ve model veya daha büyük bir sürü VW var insanlar bu arabaları çöpe mi atsınlar veya ikinci el bu çeşit bir VW almasınlar mı kullanıcı hatası olmayan, ömürlük bir parçadan dolayı oluşan hasarda nasıl sorumluluk almaz? Servis müdürü de tekrar merkez ile görüşüp ne yapabileceklerine bakacağını söyledi. Ama işin doğrusu 2 haftalık stres ve üzüntüm bu masraf benden çıksa da çıkmasa da benim görüşümü ve hayal kırıklığımı değiştirmeyecek ki olumlu bir durum da gözükmüyor.

Bu benim 7. VW nim, 2 kere sıfır aldım çeşitli kereler de 2. el. Hepsinde yetkili servislere gittim ilk defa da böyle bir durum yaşıyorum. Ben hep daha farklı düşünürdüm VW i işin doğrusu ama galiba yanılmışım. Neyse insan beşer şaşar, sanırım hala öğrenecek çok şeyimiz var yalnız bu ders hem maddi hem manevi biraz pahalı oldu.
    Neden bu yazıyı yazdım, çünkü ben bu arabayı almadan evvel çok araştırdım fakat bilgi çok düşük seviyede idi özellikle kullanıcı yorumları... aldıktan 10.000 km sonra da oturdum gene buraya iyi-kötü yazdım, şimdi bu durumu da yazıyorum ki alacak olan bilsin değerlendirsin ona göre alsın.
    İyi akşamlar

• Hocam paylaşım için teşekkürler.

Gazlanacak araba değil yazmışsınız ama 170 hp değil mi o alet?
  • Gecmis olsun hocam bir vw klasiği ile karşı karşıyayız. Beklenmedik yerden gol gelmiş haketten. Omurluk parca deyip garanti vermemek olmamış. Bakalım vw sevdalıları size nasıl yorumlar yapacaklar. Panayıra doner birazdan burası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Hocam paylaşım için teşekkürler.

Gazlanacak araba değil yazmışsınız ama 170 hp değil mi o alet?

Evet 170 beygir ama daha önce de yazdım gittiği kadar durabilen bir araba değil bana göre
  • Çift sarjlı tsi motorlar'ın fazla bi ömrü kalmadı. Yavaş yavaş vw'de bu motorları kaldıracak.

Kendi servisleri de diyor bunlar hassas motor abi narin davranacaksın. Ulan narin davranacaksam 170 hp motor'u ben niye alayım ?

Dediğinize göre sizde uslu kullanmışsınız ama sizden önceki sahibi pek sağlam kullanmamış anlaşılan.

Çift sarjlı tsi motorlar ve Dsg şanzıman 2. el'de geçmisi bilinmiyorsa BÜYÜK PROBLEM !!!

Bunu herkes kabul edip , buna göre yaklaşmalı artık. Mağdur olan insan sayısı her geçen gün artıyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 9 Aralık 2012; 20:01:50 >
  • Şu tsi maceramı kazasiz belasiz atlatirsam cok sevinecegim.

• sanki birtek sizin başınıza gelmiş gibi davranılması şaşırtıcı. vw bunu bilmiyor sanki. herkes biliyor.
  • Geçmiş Olsun Üzüldüm Hocam İnşallah sorunun hallolur iyi veya kötü.
    aracınız 1.4 TSI 170HP mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

Geçmiş Olsun Üzüldüm Hocam İnşallah sorunun hallolur iyi veya kötü.
    aracınız 1.4 TSI 170HP mi ?

Teşekkür ederim, ben yeterince üzüldüm ve sıkıldım, başkası üzülmesin diye yazdım sizde üzülmeyin. Bu arada arabam yazdığınız gibi 1.4 TSI DSG 170 beygir
  • Tekrardan Geçmiş olsun Sizde Sağolun Vw artık çift şarjli üniteleri kaldırıyor bilirsiniz 1.4 tsı 140hp eskıden çift şarjlıydı şimdi 1.4 TSI ACT 140hp de tek turbo var. Bilgi yanlışsa Affola
  • quote:

Tekrardan Geçmiş olsun Sizde Sağolun Vw artık çift şarjli üniteleri kaldırıyor bilirsiniz 1.4 tsı 140hp eskıden çift şarjlıydı şimdi 1.4 TSI ACT 140hp de tek turbo var. Bilgi yanlışsa Affola

Onda da silindir kapatma var uzak durmakta fayda var.

• Mesele vw Türkiye ile doğuş otomotiv ile alakalı değil mi vwe bir temasınız oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Mesele vw Türkiye ile doğuş otomotiv ile alakalı değil mi vwe bir temasınız oldu mu ?

servis hala görüşüyor, ben ayrıca bir girişimde bulunmadım servisten gelecek cevabı bekliyorum, ama ilkinde red cevabı verdiler
  • Hocam arac yetkili servis bakimli ise iyi niyet garantisi yokmu sordunuzmu

Sonuc alamazsaniz sikayetvar.com'a yazin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Hocam arac yetkili servis bakimli ise iyi niyet garantisi yokmu sordunuzmu

sikayetvar.com olmasa vosvos'cular ne yapacaktı acaba ? Çözüm bu mu yani ?
  • quote:

Aslında bende iyi niyet garantisi bekledim ama dediğim gibi servis sorulduğunu ve red cevabı verildiğini söyledi. İkinci kere sorulacağını söyledi servis müdürü bunun cevabını bekliyorum onda da yardımcı olmazlarsa bende başta Almanya olmak üzere sıkıntımı paylaşıcağım.
    Yine de hondata'ya katılıyorum yazdığı ile ilgili, aracın durumu bakımları tüm geçmişi kabak gibi ortada hasarın sebebi de gayet açık, bu durumda sağa sola yazmaya gerek varmı? Kurumsal bir firma ile alışveriş yaptığınızda böyle şeyler beklemezsiniz, beklemediğiniz için de fiyat farkı vs gibi bazı durumları gözardı edersiniz, en azından ben böyle düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Tekrardan Geçmiş olsun Sizde Sağolun Vw artık çift şarjli üniteleri kaldırıyor bilirsiniz 1.4 tsı 140hp eskıden çift şarjlıydı şimdi 1.4 TSI ACT 140hp de tek turbo var. Bilgi yanlışsa Affola

Onda da silindir kapatma var uzak durmakta fayda var.

yine en güzeli 1.4 tsi 122ps
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

En azindan tum sikayetlere cevap aliyoruz

Bak bir zahmet honda orada kac tane soruna cevap vermis ?

• Bastir hocam benimde 2008 yilinda 2005 model passat 2.0 tdi in kilma kompresoru dagildi.garanti bitmisti once iyi niyet garantisi yuzde 50 geldi sonra itiraz ettim.sonra yuzde yuz geldi
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w.antilles -- 9 Aralık 2012; 21:26:38 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

En azindan tum sikayetlere cevap aliyoruz

Bak bir zahmet honda orada kac tane soruna cevap vermis ?

Ya ne cevabı verilmiş ? Adama cevap verilmiş sorunu çözülmemiş , adam saydırıyor halen sitede ?

Banane honda'dan ? Konu vw. Ben bi şikayetim varsa böyle abuk subuk siteler yerine , yetkili kişilere ulaşırım.

Honda Türkiye'ye ulaşıp da çözmedikleri bi sorunumu görmedim. Ama sizin sorunlarınız doğuş çözemiyor , abuk subuk önerilerde bulunuyorsunuz.

Bırak honda'yı falan cihan , ortada ki rezilliğe bi bak ilk önce.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.