Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.056.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bahsettigim arabanın(1.6 din 2004-2006) piyasası konusunda da yardimci olursaniz beni sevindirirsiniz.
  • satışın çok olmasının sebebi aracın çok satılmasından kaynaklanıyor, yollarda çok fazla rastlayabilirsiniz. sana tavsiyem zaten yakınsın bir pazaar sabahı istanbula gel sefaköy, altunizade, kartal pazarlarını gez, en azından aradığını daharahat belkide aradığından da fazlasını bulursun.

hiç olmadı benimkinide satabilirim

problem çıkma işi tamamen şans ve kullanımdan kaynaklanıyor sakin kullanırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın,
  • quote:

Orjinalden alıntı: n95master

merhaba arkadaşlar benim arçta şöyle bir sıkıntım var . 1 ay oluyo şarz dinamosunun mili tutan kasnağı boşa donmeye başlamıştı milleberaber yeni kasnak taktırdım ama benim şarz dinamosunu döndüren kayışı değiştirmemiştim. zaten bu arıza olduğunda motordan garip sesler geliyordu yani motor şarz dinamosunu döndürünce cıkan ses . şimdi bu ses gitti ancak ilk çalıştırdığımda tak tak tak ince bir ses geliyor ve 5-10 dk sonra bu ses azlıyo düşük devirde ama çok düşükte hafif bir gaz versem çok az titretiyor deviri yukseltirsem bir sıkıntı yok bugun servise gittim ordada çalıştırdım sorunu göstermek için ama ses yok titreme yok:) dedim acaba bu kayışmı sıkıntı yaratıyor . dizellerde başına gelen varmı? Tiriger falan değişeli 3 ay oluyor ama bu kayışı değiştirmemiştim tahminim kayış farklı bir yerde olabilir . Eger bu kayış arızalı ise yaklaşık fiyatı nekadardır bilgilendirirseniz sevinirim

gecmis olsun, insallah problemin kisa zamanda cozulur. triger kayisini megane I varken degistirtmistim devamli gittigim yetkili serviste. bana tum kayis, bilye vs. sistemlerini degistirmeyi tavsiye etmislerdi. aksi halde sorun cikabiliyor ilerki zamanlarda ve sokuldugu zaman tekrar triger alman gerekir demislerdi.eger goturdugun yerden suphe ediyorsan bir de baska bir yere danis en azindan derim.

• quote:

Orjinalden alıntı: salvatore1709

arkadaslar bahsettigim arabanın(1.6 din 2004-2006) piyasası konusunda da yardimci olursaniz beni sevindirirsiniz.

en dolu modeller 2004 olanlar, 2005 ve 2006 modellerde gitgide ozellik azaliyor. mesela benim aracim 2005 model ve otomatik kararan dikiz aynasi yok.

altunizade pazari cok iyi oluyor genelde ve internet fiyatlari ucmus durumda, 2 bazen 3 bin ytl fazla yaziyorlar internette.
  • biotech 2004 modellerde atermik camda var bizde yok

rizeli@ arabayı sen yeni almıştın be hocam en fazla 6-7 ay olmuştu galiba niye satıyorsun yoksa megane III mü alacaksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

biotech 2004 modellerde atermik camda var bizde yok

rizeli@ arabayı sen yeni almıştın be hocam en fazla 6-7 ay olmuştu galiba niye satıyorsun yoksa megane III mü alacaksın

valla bendeki 2005 olmasina ragmen bende var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^Biotech^ -- 2 Eylül 2008; 23:24:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^Biotech^

direksiyon kutusunda sorun olan var mi arkadaslar?

servisteki kontrollerde arızalı dediler kutuya yenisi de 1500 ytl civarı dediler... sorun çıkartırmı diye sordum bişey olmaz böylede kullanırsın dedi usta... 1 sene oldu hala arızalı duruo sorun da çıkarmadı ya da ben anlayamadım
  • 20 ytl ye altarnator kayışını değişdirttim. hafta sonuda carbon clan yaptırmayı düşünüyorum. Bosch service 40-50 ytl ye 45 dk 1 saat süren ultrasyonik dalga ve kimyevi madde ile mazotu karıştırıp motoro veriyoruz ve tum malzemeleri temizliyor demişti yaptırmayı düşünüyorum bu hafta yaptırınca bilgi vericem motorun çekişi sesi ve tüketimi azaldı azalmadı diye
  • off inanilmaz fiyat istemisler. bana yetkili servis rot ayiri dahil 600-650 ytl civari bir fiyat vermisti. bende simdilik o sekilde kullaniyorum, umarim bir sorun olmaz.

quote:

Orjinalden alıntı: rs4

quote:

direksiyon kutusunda sorun olan var mi arkadaslar?

servisteki kontrollerde arızalı dediler kutuya yenisi de 1500 ytl civarı dediler... sorun çıkartırmı diye sordum bişey olmaz böylede kullanırsın dedi usta... 1 sene oldu hala arızalı duruo sorun da çıkarmadı ya da ben anlayamadım
  • benim araçta 2005 7 ay çıkışlı dinamik modeli bendede atermik cam var farkını pek anlamış değilim ama hava soğuduğunda morlaşıyor arkadaki camlarla aynı yeşil renkte olanıda var ama genelede reno mor olanı takıyor ama yeşil olan camda orjinal reno atermik olarak
  • gunes isigini daha iyi yalitiyormus atermik cam. ama gps antenleri veya ogs cihazlari gibi aletlerin cekim kuvvetini azalttigi soyleniyor. ben endiselerim olmasina ragmen hicbirinde sorun yasamadim.

quote:

benim araçta 2005 7 ay çıkışlı dinamik modeli bendede atermik cam var farkını pek anlamış değilim ama hava soğuduğunda morlaşıyor arkadaki camlarla aynı yeşil renkte olanıda var ama genelede reno mor olanı takıyor ama yeşil olan camda orjinal reno atermik olarak
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: salvatore1709

arkadaslar bahsettigim arabanın(1.6 din 2004-2006) piyasası konusunda da yardimci olursaniz beni sevindirirsiniz.

en dolu modeller 2004 olanlar, 2005 ve 2006 modellerde gitgide ozellik azaliyor. mesela benim aracim 2005 model ve otomatik kararan dikiz aynasi yok.

altunizade pazari cok iyi oluyor genelde ve internet fiyatlari ucmus durumda, 2 bazen 3 bin ytl fazla yaziyorlar internette.

haklısın ucuk gibi geliyor bana da fiyatlar. Örnegin ayni model(2005), ayni motor(1.6), dinamique, 50000km civarı arabaya bazısı 22500 bazısı 26 27000 ytl istiyor. Hangisi dogru bilemiyorum pazara gidince bilgim olur tabi ki de gitmeden bi bilgim olsun istiyorum arabanın piyasası hakkında. Tesekkürler simdiden.

• n95 ile gps e bağlanıyorum arabada tabiki on cama yakın turuyor telefonki uydudan sinyal alsın sıkıntı yaratmıyor. Ama sıcaklıkla bir ilgisi var bu camın sıcaga gore rengi kararip açılıyor sanki
  • ikisi arasini al fiyat olarak. bu arada aman dikkat, on camurluklar plastik icerdigi icin standart boya cihazlari ile belli olmuyor. onun icin daha titiz incelemek gerekiyor. hayirlisi olsun simdiden
  • quote:

n95 ile gps e bağlanıyorum arabada tabiki on cama yakın turuyor telefonki uydudan sinyal alsın sıkıntı yaratmıyor. Ama sıcaklıkla bir ilgisi var bu camın sıcaga gore rengi kararip açılıyor sanki

forumda soyle bir yazi buldum :

http://forum.donanimhaber.com/m_5492211/tm.htm
  • Okudum güzelmiş .Paylaşım için sağol biotech
  • rica ederim

quote:

Okudum güzelmiş .Paylaşım için sağol biotech
  • bu cd changer kolay çıkartılabiliyor mu yerinden?

• evet, bu nedenle hirsizlar icinde kolay bir hedef ne yazikki.
  • biliyorsanız eğer tarif edebilirmisiniz nasıl çıkartıldığını cd changer in?

arada cd almama işini yapıyorda. acaba içine bir şeymi kaçtı diye merak ediyorum. tabi kolay çıkartılabilirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mega2ugur -- 5 Eylül 2008; 12:13:02 >
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.