Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş kronik sıkıntılar ile uğraşmak istemiyorsan uzak dur megane 2 den, denizde kum megane 2 de kronik sıkıntı, sanayi sanayi dolaşırsın sonra

Rölantide stop etme
    Ekzantrik sensor
    Açı kaydırıcı
    Kam mili kaptörü
    Kelebek boğazı
    Volant dişlisi
    Otomatik far sorunu
    Direksiyon kutusu
    Direksiyon makarası
    İç aksamdan gelen sesler
    Vites ve kollarda soyulmalar
    Geri vitese zor geçme
    Vs vs

Al bir ford focus ya da toyota corolla rahatına bak, megane 2 aldığım güne sövüyorum, abone oldum sanayiye bu kronik sıkıntılar yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 12 Haziran 2016; 1:46:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Kardeşim amma sıkıntısı varmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    50 binde olsa bile soyulmalar can sıkıcı boyutta oluyor. Çok şükür diğerleri ile hiç karşılaşmadım ama ekleme yapmak gerekirse sigorta tablası kabloları da her megane 2 nin derdi ve kablo soyulmaları diğer arızaları tetikliyor.
    Volant dişlisi sorunu nasıl belli ediyor merak ediyorum tarif edermisiniz lütfen? Aracım satılık ve Dün aracı almak isteyen acemi bir arkadaş ile test sürüşü yaptık.Acemi hep yarım debriyaj yaptı arabaya bir ara araba hızlanırken titredi sanki asr devreye girmiş gibi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Ubeyd*

Kardeş kronik sıkıntılar ile uğraşmak istemiyorsan uzak dur megane 2 den, denizde kum megane 2 de kronik sıkıntı, sanayi sanayi dolaşırsın sonra

Rölantide stop etme
    Ekzantrik sensor
    Açı kaydırıcı
    Kam mili kaptörü
    Kelebek boğazı
    Volant dişlisi
    Otomatik far sorunu
    Direksiyon kutusu
    Direksiyon makarası
    İç aksamdan gelen sesler
    Vites ve kollarda soyulmalar
    Geri vitese zor geçme
    Vs vs

Al bir ford focus ya da toyota corolla rahatına bak, megane 2 aldığım güne sövüyorum, abone oldum sanayiye bu kronik sıkıntılar yüzünden

Maşallah başınıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş. Ancak bunları kronik demeniz abartı olmuş. Ya siz çok şanssızsınız ve bakımsız bir araca denk gelmişsiniz, ya da ben çok şanslıyım saydıklarınızdan mekanik olanlardan direksiyon makarası hariç hiç biri başıma gelmedi. O bile kablo plastiğiyle alakalı.

10 yaşındaki sıfırken aldığım ve gül gibi baktığım arabamın sorunlarını yazayım herkese ışık olsun:

- Araç içi plastikler elyaf kaplı da olsa öyle çok kaliteli değil. Tıkırtılar baya var. Bağlantı noktalarına çift taraflı bant düşünüyorum. Gene bu forumda gres sürenleri görmüştüm.
    - Müzik dinlemeyi seven birisi için 15 wattlık hoparlörler bir zaman sonra su koyveriyor. Zamanı kullanıcıya göre değişir. 13 cmlik küçük hoparlör olduğu için güçlü alırsanız iyi markalar pahalı.
    - Ön kapı kolları soyuldu, Renault değiştirdi, gene soyuldu. O yumuşak kaplama illa soyuluyor. Tamamen soyup boyayanlar var, sanırım en iyisi o şekilde.
    - Yıllarca kullanınca far merceği kararıyor. Yan sanayisi kalitesiz, orijinali de pahalı. Buna bir çözüm düşünüyorum.
    - Benim de başıma gelen belki de tek kronik sorun direksiyon içindeki hava yastığı kablo makarasında kabloyu kaplayan plastiğin sertleşip çatlayıp kırılması olayı. Kablo kopuyor ve hava yastığı arıza ışığı yanıyor. Kablo makarasını değiştirmek çözüm.
    - Bir de uyarı: Kauçuk temelli malzemelerin ömrü çok uzun değil. Mesela fren hidrolik hortumu gibi bir malzemeyi 4 yıldan uzun süre kullanmayın, çatlar akıtır yolda kalırsınız. Servise/ustaya kontrol ettirin ve değiştirin. Aynı şekilde motor takozları da öyle. Bunlar ömürlük parçalar değil.

• Tavan döşemesi silindiğinde sarkarsa ne yapmak lazım? Yeni tavan döşemesi mi alınacak araca? Araç hb yıkamacı küf lekeleri gider ama tavan sarkar dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

Tavan döşemesi silindiğinde sarkarsa ne yapmak lazım? Yeni tavan döşemesi mi alınacak araca? Araç hb yıkamacı küf lekeleri gider ama tavan sarkar dedi.

çıkması ile değiştir hocam sarkıyormuş bende komple yıkatacaktım sarkma yapıyormuş. çözüm nedir tam bilmiyorum.
  • Sarkacaksa tavanı sildirmenin alemi yok o zaman. Her tarafı küf içinde tavanın. Çıkması düzgün olur mu tavan döşemesinin? Sonuç itibariyle araç satılık adama izahat etmek zor olmaz mı?
    Bir de hb lerde tavanda airbag yazısı var airbag falan patlamaz mı tavan döşemesi sökülürken?

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

Sarkacaksa tavanı sildirmenin alemi yok o zaman. Her tarafı küf içinde tavanın. Çıkması düzgün olur mu tavan döşemesinin? Sonuç itibariyle araç satılık adama izahat etmek zor olmaz mı?
    Bir de hb lerde tavanda airbag yazısı var airbag falan patlamaz mı tavan döşemesi sökülürken?

onu bilemem. burda değiştirten bi eleman vardı o görürse cevap verir. ben olsam küflü döşemeli arabayı almazdım. bi ton sıkıntı
  • Herkese Merhaba;

Megane II 2005 Model olup 2006'da trafiğe çıkmış aracımı satıyorum. İlgilenenler için ilan linki:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-servis-bakimli-1.6-dynamique-307150980/detay/

Araç hakkında her şeyi sorabilirsiniz. Ancak ciddi olanlar lütfen arasın.
  • maverick8141 kullanıcısına yanıt
    Evdeki halı yıkama makinası ile yıkıyorum ben sarkma felanda olmadı,yıkama dediysem şaldır şaldır su değil tabi,makina deterjanlı suyu pulvarize şekilde püskürtüyor,peşinden de vakum ile emiyorsun,senede 1 yapmak lazım,ancak komple yıkama yorucu bir iş tabiki
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Halı yıkama makinem yok. Hayvan tamircide elinin yağını sürdü zaten kötüydü iyice kötü oldu. Aspirix ile bimden leke bırakmayan bez ile temizlesem sarkar mı? Sarkmaya meyilli sanırım arka tavan tırnakları işlevini kaybetmiş.

• Aspirinden ziyade lock diye bir temizleyici var,anway in ürünü onunla temizle,aspirin beyazlatabilir çünkü,yumuşak mikrofiber bez kullan,usturuplu silersen bişiy olmaz.
  • Bugün benim arac enjeksiyon arızası verdi . araba çalışmıyor ne kadardir bu

• quote:

Orijinalden alıntı: hdurak

Bugün benim arac enjeksiyon arızası verdi . araba çalışmıyor ne kadardir bu

Enjeksiyon arızası sigorta tablasına giden kablolardan yapıyor genelde. Renault club da görseller var

• Cümleten hayırlı günler,

2008 model dci extreme 99.000de Bir kaç gün önde tam arabayı stop ederken "elektronik arızası" uyarısı verdi.Araba seyir halinde birden devir düşüp yigilma yapip gaz yememeye başladı.Sanayiye götürdüm, bilgisayara bağladık gaz pedali uyarısı verdi.Usta da bilgi vermişti meganeların kronik sorunu bu diye.

Uc seçenek var, gaz pedalı, sonra tesisat, en son beyin dedi.Gaz pedalı orjinalle değişti, yarım saat sonra yine aynı sorun ortaya çıktı, arac giderken aniden devir düşüp gaz yemiyor.Ustayı aradım konuştum, tesisata bakıcaz, olmazsa beyin değişecek dedi.Daha yeni masraf yaptığım cok sevdigim arabadan sogudum bir anda.Benim anlamadığım, bu arabaya bağlanan bilgisayar yanlış mı gösterdi, kazıklanıyor muyum.Önerileriniz nelerdir?

• Merhabalar..araniza yeni katildim..
    2006 model 1.6 benzinli sedan 110hp
    Arac aldim üç ay önce.suan 91000km de.ön diskler balatalar amortisör takozlarini degistirdi usta.
    Sıkıntı şu;sanki araba sollarken yada ani hizlanma yapmak gerektiginde hele birde 4 kisi varsa araçta bir türlü atilmiyo pusup kalio yavas yavas hizlaniyor.uzun yolda 300krs yakiyor
    Nedir sizce sorun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Absinth_

Cümleten hayırlı günler,

2008 model dci extreme 99.000de Bir kaç gün önde tam arabayı stop ederken "elektronik arızası" uyarısı verdi.Araba seyir halinde birden devir düşüp yigilma yapip gaz yememeye başladı.Sanayiye götürdüm, bilgisayara bağladık gaz pedali uyarısı verdi.Usta da bilgi vermişti meganeların kronik sorunu bu diye.

Uc seçenek var, gaz pedalı, sonra tesisat, en son beyin dedi.Gaz pedalı orjinalle değişti, yarım saat sonra yine aynı sorun ortaya çıktı, arac giderken aniden devir düşüp gaz yemiyor.Ustayı aradım konuştum, tesisata bakıcaz, olmazsa beyin değişecek dedi.Daha yeni masraf yaptığım cok sevdigim arabadan sogudum bir anda.Benim anlamadığım, bu arabaya bağlanan bilgisayar yanlış mı gösterdi, kazıklanıyor muyum.Önerileriniz nelerdir?

Gaz pedalı sorununu ilk defa duyuyorum. Geçmiş olsun. Madem usta sorunun kaynağını deneme yanılmayla bulacak, bari çalışmayan çözümlerin parasını vermeyin. Hiç yoktan pedal değiştirmişsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak6774

Merhabalar..araniza yeni katildim..
    2006 model 1.6 benzinli sedan 110hp
    Arac aldim üç ay önce.suan 91000km de.ön diskler balatalar amortisör takozlarini degistirdi usta.
    Sıkıntı şu;sanki araba sollarken yada ani hizlanma yapmak gerektiginde hele birde 4 kisi varsa araçta bir türlü atilmiyo pusup kalio yavas yavas hizlaniyor.uzun yolda 300krs yakiyor
    Nedir sizce sorun?

Hava filtresi ve bujiler ne alemde? Bujilerin ve hava filtresinin her 15.000 km'de bir değişmesi gerekiyor. Eğer ki değişmediyse bunların değiştirilmesi gerekir.
    Benzin filtresi tıkanmış olabilir. Bu da motor yeterli benzini çekemediği için performans kaybı yaşatabilir. Değişmesi gerekir.
    Boğaz kelebeği (gaz kelebeği) kirlenmiş olabilir, temizlenirse hava akışı normale döner hızlanmaya etkisi çoktur.

Dört kişi varken hızlanmaması normaldir, varsayalım 5.vites 90 - 100 km/s hızda giderken sollamaya çıktığınızda araç +3 kişinin verdiği fazla ağırlıktan dolayı yavaş hızlanmaya başlar. Bu durumda 4. veya 3. vitese atıp sollamaya çıkıldığında daha çabuk hızlanma göstermiyorsa yukarıda saydığım parça değişimleri ve temizlik işlemlerini yaptırmanız gerekir.
    Uzun yolda 30 kuruşluk tüketim normal, benzin litre fiyatı yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Absinth_

Cümleten hayırlı günler,

quote:

Orijinalden alynty: Absinth_

Cümleten hayyrly günler,

2008 model dci extreme 99.000de Bir kaç gün önde tam arabayy stop ederken "elektronik aryzasy" uyarysy verdi.Araba seyir halinde birden devir dü?üp yigilma yapip gaz yememeye ba?lady.Sanayiye götürdüm, bilgisayara ba?ladyk gaz pedali uyarysy verdi.Usta da bilgi vermi?ti meganelaryn kronik sorunu bu diye.

Uc seçenek var, gaz pedaly, sonra tesisat, en son beyin dedi.Gaz pedaly orjinalle de?i?ti, yarym saat sonra yine ayny sorun ortaya çykty, arac giderken aniden devir dü?üp gaz yemiyor.Ustayy aradym konu?tum, tesisata bakycaz, olmazsa beyin de?i?ecek dedi.Daha yeni masraf yapty?ym cok sevdigim arabadan sogudum bir anda.Benim anlamady?ym, bu arabaya ba?lanan bilgisayar yanly? my gösterdi, kazyklanyyor muyum.Önerileriniz nelerdir?

Gaz pedaly potansiyometresi bu tarz bir aryzaya yol açabiliyor gaz yememe vb. gibi. Bu parçanyn aryzasynda elektronik aryza de?il, enjeksiyonu kontrol edin yazysynyn çykmasy gerekiyor. De?i?im yapyp aryza tekrarlady?yna göre pedalda sorun yok.
    Aryzayy tekrar etti?inde yine cihazla kontrol ettirdiniz mi? ?ayet kontrol edilmedi ve aryza tekrarladyysa eski pedal sa?lamdyr. Yeni pedaly iade etmeli ve verdi?iniz pedal ücretini geri almalysynyz. Bu sorun kronik de?ildir. Kronik diyen i?i bilmeyen insanlardyr.

Akü yanynda bulunan sigorta kutusunu kontrol ettirin, oksitlenme olabiliyor.

• useru U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam onlara bi baktirayim...

• 
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.