Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah arabaya bindim normal calisti ama onpanelde hic elektrik yok,emniyet uyari seside calismiyor gostergeler yol bilgissyari hepsi pasif elektrik yok ama araba gidiyor,silecekler,sinyaller fan klima calisiyor sorun neden olabilir.Hicbir anlam veremefik.Pazar pazar buldugum elektrikcide bise anlamadi..Lutfen yardim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcolak55 -- 22 Şubat 2015; 17:33:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2005 9. Ay öncesi üretimli megane larda bu sorun yaşanabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cozumu nedir hocam beyinmi gitti yoksa 10 senedir ilkkez oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

Sabah arabaya bindim normal calisti ama onpanelde hic elektrik yok,emniyet uyari seside calismiyor gostergeler yol bilgissyari hepsi pasif elektrik yok ama araba gidiyor,silecekler,sinyaller fan klima calisiyor sorun neden olabilir.Hicbir anlam veremefik.Pazar pazar buldugum elektrikcide bise anlamadi..Lutfen yardim.

akünün yanında sigorta kutusu var onun içine su girmiş.Söküp tamir ettirebilirsen ettir edemezlerse sıfırı 600 ya da 400 lira.Başıma geldi bana 350ye mal oldu tamir ettirdim ama ilçede oturduğum için usta 120 kmlik mesafeden geldi söktü 150ye tamir ettirip getirdi taktı 200 lira da kendisi aldı toplam 350 tl.Bende kilitli poşetle kapladım bir daha su girmesin diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

Sabah arabaya bindim normal calisti ama onpanelde hic elektrik yok,emniyet uyari seside calismiyor gostergeler yol bilgissyari hepsi pasif elektrik yok ama araba gidiyor,silecekler,sinyaller fan klima calisiyor sorun neden olabilir.Hicbir anlam veremefik.Pazar pazar buldugum elektrikcide bise anlamadi..Lutfen yardim.

akünün yanında sigorta kutusu var onun içine su girmiş.Söküp tamir ettirebilirsen ettir edemezlerse sıfırı 600 ya da 400 lira.Başıma geldi bana 350ye mal oldu tamir ettirdim ama ilçede oturduğum için usta 120 kmlik mesafeden geldi söktü 150ye tamir ettirip getirdi taktı 200 lira da kendisi aldı toplam 350 tl.Bende kilitli poşetle kapladım bir daha su girmesin diye.

Hocam posetledigin yerin resmini çekip beni alinti yaparak paylasman mümkün mu acaba? Firsat bulunca yaparsan cok memnun olurum. Çünkü tedbir olarak bende önlem alayim basimiza gelmesin diye. Çok tesekkurler.

• Evt

• Hocam baya bi paraymis...Su alip yanmismidir acaba..Tek tek sigortalari soksek temizlenmezmi kutu..

• megan 2 airbag sargısı arızası garantili olarak tamir edilir irtibat için 0553 602 62 06 kendimde megan 2 kullanıcısıyım meganlardaki bu kronik sorunu 2 senedir gidermekteyim kablo arayıp bulmak ve yanlış lehimden dolayı boşuna israftan muzdarip olmayın saygılarımla
  • megan 2 lerin kronik sorunu olan airbag sargısı arızanın garantili olarak tamir edilmektedir irtibat için tel 0553 602 62 06 macera aramanıza gerek yok iletişime geçebilirsiniz saygılarımla kendimde megan 2 kullanıcısıyım bu soruna 2 senedir çözüm bulduğum için mutluyum megan araçların kronik sorununu çözmek insana gurur veriyor
  • Fiyat nedir

• Selamlar,

Sallama falan meselesi değil de olay şu :

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kablo-aksesuar-follow-me-home-modulu-isik-ve-sure-ayarli-azalarak-sonduren-166130862/detay

şu üründen satın aldım. Arac Megane 2. İki ayrı yerde uğraştık hatta birisinde gece arabayı bıraktım yine de olmadı. Sorun şu ki (megane 2 için konuşuyorum diğerlerini bilmiyorum. Mazda 3 e sorunsuz bağlandı mesela) megane merkezi kilit ve direksiyon altındaki far, sis vs. şeklindeki tüm butonlar digital olarak çalışıyor. Analog olarak bir voltaj değeri alamıyorsunuz bu nedenle röle ya da bu şekildeki moduller aktifleşmiyor. LENCER arkadaşa nasıl yapıldığını sorduğumda araç tavan lambasından hat çektiğini söylemişti. Yani komutlar beyne gittikten sonra beyin çıkışı olmuş oluyor tavan lambası. Bu şekilde kaput içerisindeki beyin soketleri çıkarılır ve oradaki çıkışlardan farlara giden hatlardan paralel alınırsa çalışabilir ki halen merkezi kilit sisteminden tetiklemenin nasıl alınabileceğini çözmüş değilim. Megane2 için çözümü olan, ustası olan yaptıran ya da bu konuda tecrubesi olan arkadaşların tavsiyelerine açığım.

Selamlar.
  • Şu ilan numarasındaki arkadaşla iletişime geçip bilgi alırmısnız. Kendi ürettiği modülü ilanında da belirttiği üzere megane 2 ye takmış. Twingo ve nissan primera için senden bu modülü alan ömer yönlendirdi dersen beni hatırlar muhtemelen. Arkadaşın adı yasin bu arada

İlan no 46615372

• Ben8mde surekli servis isigim yaniyor koltuk altindaki soketten dolayi.

• Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar, geçen hafta megane 2 dynamic aracımda cam ile ilgili bir sorun yaşadım. Sizlere anlatıp fikir sahibi olmak istiyorum;

Sabah aracın bagajından eşyalarımı alıp, el alışkanlığıyla kumandanın kilitleme tuşuna basınca kapalı olan tüm camlardan sol ön şöför camı tamemen aşagıya indi. Pazar günü oldugu için açık bulunan birkaç ustaya gittim ve sorunun cam kaldırma modülünün beyninden kaynaklı oldugunu söylediler. Alel acele sanayiden bir yerden 40 tl ye cam kaldırma modülü aldım ancak usta taktıgında camı çalıştıramadı. Görüştüğüm birkaç başka usta bu cam kaldırma beyninin yan sanayi oldugu için çalışmadıgını kendilerinde bunu çalıştıracak parça oldugunu söylediler. Bugun uğradıgım bir camcı benim aldıgım modülü söküp kendi modülünü taktı birkaç saat cam çalışıyordu ancak 1 saat sonra bu sefer camın kesik kesik çalışma sorunu ortaya çıktı. Arızalı olan camda araç çalışırken 15 saniye boyunca kapalı vaziyette tuşa basıp sıfırlama yapmama rağmen bu seferde cam kesik kesik açılıyor, sanki cam açılmak istiyor ama ona engel olan bir durum var.

Konuştugum usta sorunun belki modülden belki de aradaki tellerdeki bir kopukluktan olabileceğini söylüyor.

Konu ile ilgili fikri ve tecrübesi olan arkadaş varsa bilgilendirebilirse memnun kalacağım.

Hayırlı akşamlar.
  • Arabamin sofor kapisi uzun yolda cok ses aliyor kaza sonucu degisitigi icin. Varmi cozum onerisi olan arkadas. Tesekkurler.

• Merhaba arkadaşlar. 83 bin km, 2010 model kazasız, hasar kaydı olmayan, küçük bir lokal boyası olan bir arabaya 30 bin lira vermek üzereyim. Fikriniz nedir fiyat konusunda??
  • quote:

Orijinalden alıntı: yrtby_126

Merhaba arkadaşlar. 83 bin km, 2010 model kazasız, hasar kaydı olmayan, küçük bir lokal boyası olan bir arabaya 30 bin lira vermek üzereyim. Fikriniz nedir fiyat konusunda??

araba nedir? marka, model, donanım belirtsen iyiydi:)

• Megane II bölümüne yazdığım için belirtmeye gerek görmedim hocam. Tabi ki Megane II..
  • yrtby_126 Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba

benim aracım megan 2 hb dynamc. full olan modeli 93 binde bende satsam 29,000 den aşağa vermem

buna göre değerlendir arabanı :)

piyasa bu şartlarda ilerliyor sennkinin donanımı nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cayenne_41 -- 26 Şubat 2015; 17:12:58 >
  • bugun ön lasıtıgım patladı..lastikçide yaptırdım ..sonra 80 km yol gittim.ancak araç frene dokundugumda hafif titreme yapmaya basladı.90 km dede ufak titreme oldu...bu lastıkcı 34 hava bastı önlere..bundan olabilirmi..
  • 
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.