Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11421143114411451146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

daha bi atak mı oluyor izce hocam araç ne zaman filtreler değişse bunu hissediyorumda

Yag degişiminde moleküller yenilendigi için motor rahat çalışıyor.Hava filtresi ise dizellerde önemli;turbo elektrik süpürgesi gibi vakum yapar dış havayı emerek basınçlı bir şekilde intercooler e daha sonra pistonlara.Eger filtre kirli ise rahat emiş saglamaz ve zengin karışıma dogru gider yakıt tüketimi artar.Birde dizel motorda performanslı sürüş rejim sıcaklıgında güzel oluyor.Ben bu eylül de 5-30 tam sentetik yagı denicem bakalım nasıl olcak paylaşırım buradan.

Bu gün aldıklarımı taktırdim bu gün mazot filtresi orjinal digerleri yan sanayi dedi adam taktirdim gitti bilerek almistim zaten yag camur gibi olmustu motoruyakmadan iyiki gelmissin dedi arac 5 litre yag aldi 10 40 castrol magnatec diesel yagindan koydum ama kafama takildi 5 litre yag aldi motora sıkıntı yaratmasın ? 5-30 tam sentetik bende denicem hocam illaki koycam bir gun motora bu yag bile motorun sesini değistirdigine gore o ne yapar kimbilir sonuclarimutlaka yaz👍

Yalnız şöyle bir durum var;100 bin km üstüne 5-30 yag önermiyorlar.Benim araç 60 bin şuan.

Motor yagını sık sık kontrol edin 400 gr fazla konmuş.4,5-4,6 falan alıyor bizim araçlar.

• LENCER L kullanıcısına yanıt
    Unutmusum dedigin dogru hocam napalim 10 40 devam o zaman bugun uzun yola cikacagim orada fazlaligi yaksa iyi olur sabah bir bakayim cubuktan ne kadar yukarida fazla yag eksilten bir aracta degil yoksa cektirsem mi birazini bi cubukla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Dün araç muayenesinde ön -sol ve sağ rotil boşluğu olduğundan dolayı ağır kusurlu olarak geçemedim. Tamirciye gitmeden önce size danışayım dedim. Nasıl bir işlem yapılacaktır. Yakın zamanda değiştiren varmı? Ne kadar mal olur?

teşekkürler
  • zizimi Z kullanıcısına yanıt
    Gayet normal.Benim de bir önceki muayene de olmuştu.
    Gerekli parçalar uygun fiyata bulunabilir.Büyük masraf olmaz.

Gayet önemli parçalar aslında ama fiyatları ekonomik.
    Rot rotil parçaları 30-40 tl fiyata bulunabilir.(parca basina)
    Netten de bir bakın.

• Abiler birşey soracam Aks'lardan ufaktan yağ geliyor falan dedi babam bende bu işlerle çok aram iyi olmadığı için sorayım dedim nedir ne kadara yapılır bilen var mıdır? Arabanın gidişinde, sesinde hiçbirşeyinde bişey yok uzun yola gitse sıkıntı olur mu sizce?
  • arka diskleri değişmem lazım servisten ve dışarıdan fiyat aldım.

servis
    Arka Disk : 400 tl
    Arka Balata : 138 tl
    --
    Ön disk : 301 tl
    Ön balata : 166 tl
    Total: 1,005TL

Dükkan
    Arka Disk : 230TL Orj.
    Arka Balata : 80 TL Orj.
    --
    Ön Disk : 130tl TRV Marka
    Ön Balata : 120 tl Orj.
    Total: 560TL

arada uçurum var. ama cesaret edemiyorum yan sanayi almaya. kullanan var mı? TRV marka yan sanayi ???

birde bosch fiyatlarına baktım. en azından marka, ve fiyatları yan sanayiye oranla biraz daha makul görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 30 Ağustos 2014; 0:52:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zizimi

Arkadaşlar,

Dün araç muayenesinde ön -sol ve sağ rotil boşluğu olduğundan dolayı ağır kusurlu olarak geçemedim. Tamirciye gitmeden önce size danışayım dedim. Nasıl bir işlem yapılacaktır. Yakın zamanda değiştiren varmı? Ne kadar mal olur?

teşekkürler

aynısı 1 ay önce basıma geldi..bende geçemedim.iyikide ağır kusur yazmış.usta bir yerden uçardın dedi.50 tl parça 50 tlde ustaya verdim.halloldu..hiç bekleme hemen yaptır
  • quote:

Orijinalden alıntı: zizimi

Arkadaşlar,

teşekkürler

ancak bende sadece sol da problem vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

arka diskleri değişmem lazım servisten ve dışarıdan fiyat aldım.

servis
    --

Dükkan
    --

arada uçurum var. ama cesaret edemiyorum yan sanayi almaya. kullanan var mı? TRV marka yan sanayi ???

birde bosch fiyatlarına baktım. en azından marka, ve fiyatları yan sanayiye oranla biraz daha makul görünüyor.

araç sedan mı.dukkan dediğin yerde arka disk pahalı gibi geldi bana.
  • Rizeli kullanıcısına yanıt
    Gecen ay sanayide bosh ön disk + trv balata + balata spreyine 220 tl verdim.
    Disk ve balatalardan şuanda memnunum.
  • quote:

servis
    --

Dükkan
    --

daha henüz değiştirdim arka balatalar 55tl ye
  • Araç 2006 SW

Bocsh mantıklı geliyor ama anlaşılan daha düsük fiyatlarda mevcut. Trv ye güvenemiyorum.

Bosch icin uygun fiyat nerden alırım?
    Avr. Anadolu yakası farketme.

• Buda benim araç

MEGANE II BÖLÜMÜ
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Gündüz farı uygulaması oldukça güzel olmuş, kendiniz mi yaptınız yoksa yaptırdınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KurabiyeeCanavari

Gündüz farı uygulaması oldukça güzel olmuş, kendiniz mi yaptınız yoksa yaptırdınız mı?

Teşekkür ederim :)
    Kendi yapımım power led ile yaptım. sislerin yanındaki mazgalların arasında duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 31 Ağustos 2014; 15:53:14 >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Evet yeri dolayısıyla da oldukça orjinal durmuş, ön görünüm itibariyle güzel araca benziyor iyi seyirler, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
  • Babamın aracı 2004 Model Megane II # Bugün arabanın klima paneli tarafını sildikten sonra klima panelindeki AC yazısı gitti nedeni nedir acaba ? Aracı yeni aldığımız için pek bilgimiz yok çözemedik  MEGANE II BÖLÜMÜ
  • quote:

Araç 2006 SW

Bocsh mantıklı geliyor ama anlaşılan daha düsük fiyatlarda mevcut. Trv ye güvenemiyorum.

Bosch icin uygun fiyat nerden alırım?
    Avr. Anadolu yakası farketme.

gecen ay bende aracın ön arka diskleri değiştirdim.bu sw lerın arka disklerı çok pahalı.ben bosh taktırdım.arkalar 365 tl ye geldi.eğer aracı kullanıcaksan orjınalden şaşma derim ben..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atakan-

Babamın aracı 2004 Model Megane II # Bugün arabanın klima paneli tarafını sildikten sonra klima panelindeki AC yazısı gitti nedeni nedir acaba ? Aracı yeni aldığımız için pek bilgimiz yok çözemedik  MEGANE II BÖLÜMÜ

bazı problemlere an basıtten baslamak gerek.soldakı ac yazısına bas çıkar:)))

• quote:

servis
    --

Dükkan
    --

TRW Audi'nin de orjinal ekipmanı. İyi markadır, sıkıntı olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 11421143114411451146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.