Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar söyledikleriniz için teşekkürler umarım işinize yarar ama sökecek arkadaşlar dikkatli olsun benim tırnaklardan birisi koptu(ben 5 kere açtım :))tırnaklara dikkat edin ve işlem sırasında ortam ısısının yüksek olmasına dikkat edin ( 20 derece üstü) plastikler esneyebilsin

sayın ahmet 414 fanın görevi içerideki hava değişimini daha çabuk sensörün algılamasını sağlamak(bu benim yorumum)ayrıca 2006 ve 2007 dinamik aracı olan arkadaşlar aynanın önündeki kısmı (resmideki) kendi araçları ile karşılaştırıp aynı olup olmadığını yazarlarsa sevinirim
    bugün sabah aracımdaki fanda ses yoktu bakalım birkaçgün daha ses gelmezse size nasıl bir yöntem uyguladığımı yazacağım ama daha öncede taktığımda sesin kesilip birkaç gün sonra tekrar geldiğini biliyorum
    efsane 06 fana dışarıdan hava tutulabilir ama sanırım sadece tozları alır ses olayına bir faydası olacağını sanmıyorum çünkü olay tamamen tasarım hatası fan kontağı açar açmaz çalışıyor taki stop edene kadar ve buda ağır bir çalışma bence fan buna dayanamıyor sesin tarzı hep aynı bence bir mühendislik hatası

merak ettiğim konu yüksek modelli meganı olanlar bu kısmın resmini koyabilirlermi?onlarda fanın olup olmadığını çok merak ediyorum

• arkadaşlar hava filitresi nasıl sökülüyor acaba
    forumda verilmiş olabilir ama ben bulamadım(polen filitresini forumda buldum) resimli varsa çok sevinirim cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinkcadillac -- 8 Ekim 2007; 11:06:04 >
  • hava filtresinin sökümü ile ilgili bilgiyi en kısa sürede hazırlamaya çalışırım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

hava filtresinin sökümü ile ilgili bilgiyi en kısa sürede hazırlamaya çalışırım..

Teşekkürler kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: pinkcadillac

arkadaşlar hava filitresi nasıl sökülüyor acaba
    forumda verilmiş olabilir ama ben bulamadım(polen filitresini forumda buldum) resimli varsa çok sevinirim cevaplar için şimdiden teşekkürler

hava filtresini sökmede birşey yok ya akünün orda kutu içerisinde 2 tane vida tutuyor zaten söktükten sonra yukarı çekince hava filtresi görürsün ben sürekli söküp temizlerim zarar görecek birşey yok yani
  • sayın pulpa ben fanı yaklaşık iki hafta önce söktüm ince pas çözücü yağ ile fanın arkasındaki yatağı yağladım ogünden beri ses yok yanlız şuna dikkat ettinizmi bilmiyorum fanın arkasındaki yatak yumuşak bakırdan yapılmış klasik sürtünmeli yatak mil ise sert çelik acaba sizin yatak biraz fazla aşındıda sesmi yapmaya başladı birde aklıma şu geldi bilgisayar fanlarıda ekran kartı fanları daha doğru olur bu tipte fanlar sadece kanat çapları büyük onların bu mil yatakları sökülüp bu fana takılabilirmi bu konuda fikriniz nedir
    quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

arkadaşlar söyledikleriniz için teşekkürler umarım işinize yarar ama sökecek arkadaşlar dikkatli olsun benim tırnaklardan birisi koptu(ben 5 kere açtım :))tırnaklara dikkat edin ve işlem sırasında ortam ısısının yüksek olmasına dikkat edin ( 20 derece üstü) plastikler esneyebilsin

sayın ahmet 414 fanın görevi içerideki hava değişimini daha çabuk sensörün algılamasını sağlamak(bu benim yorumum)ayrıca 2006 ve 2007 dinamik aracı olan arkadaşlar aynanın önündeki kısmı (resmideki) kendi araçları ile karşılaştırıp aynı olup olmadığını yazarlarsa sevinirim
    bugün sabah aracımdaki fanda ses yoktu bakalım birkaçgün daha ses gelmezse size nasıl bir yöntem uyguladığımı yazacağım ama daha öncede taktığımda sesin kesilip birkaç gün sonra tekrar geldiğini biliyorum
    efsane 06 fana dışarıdan hava tutulabilir ama sanırım sadece tozları alır ses olayına bir faydası olacağını sanmıyorum çünkü olay tamamen tasarım hatası fan kontağı açar açmaz çalışıyor taki stop edene kadar ve buda ağır bir çalışma bence fan buna dayanamıyor sesin tarzı hep aynı bence bir mühendislik hatası

merak ettiğim konu yüksek modelli meganı olanlar bu kısmın resmini koyabilirlermi?onlarda fanın olup olmadığını çok merak ediyorum

• @Pulpa çalışmların süper eline sağlık.Birde şu hava filtresi olayını anlatırsanız süper olacak
  • cumartesi çevremde güveneceğim yağcı bulamadığım için mecburen yağ değişimi için servise gittim 5 lt elf evolution SXR 5W30 motor yağı ve yağ filitresi 90 ytl tuttu salıncakları rotları rotilleri kontrol ettiler normalmiş bide iç dış yıkama yapmışlar buda servis fiyatı
  • quote:

Orjinalden alıntı: murats123

cumartesi çevremde güveneceğim yağcı bulamadığım için mecburen yağ değişimi için servise gittim 5 lt elf evolution SXR 5W30 motor yağı ve yağ filitresi 90 ytl tuttu salıncakları rotları rotilleri kontrol ettiler normalmiş bide iç dış yıkama yapmışlar buda servis fiyatı

hava filtresinide dğiştirmeleri gerekmiyor mu?
  • hava filtresini 1500 km önce kendim değiştirdiğim için değiştirmeyin dedim
  • daha önce yazdım gibi arattım ama bulamadım tekrar yazalım
    HAVA FİLİTRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

önce hava borusunu çekerek çıkartın
    1. okla gösterilen vidayı sökün
    2.okla gösterilen boruyu kutudan ayırın
     MEGANE II BÖLÜMÜ

3. ve 4. okla gösterilen vidaları sökün ve kutuyu cekerek çıkartın hava filitresini göreceksiniz
     MEGANE II BÖLÜMÜ

kolay gelsin

• ARKADAŞLAR SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİGİM BİR ŞEY VAR EYER YARDIMCI OLA BİLİRSENİZ SEVİNİRİM? BEN ARABAMIN SOL TARAFINI ( ÖN CAMURLUK TAMPON KAPI) TAHMİNİ 1.5 YIL ÖNCE CARPTIM VE RENAULT LEVENT ANA BAYİ İNDE YAPTIRDIM ALIRKEN ARABANIN BOYASINDA BİR FARKLILIK OLDUGUNU ANLAMIŞTIM AMA YENİ BOYA DİYE ÖNEMSEMEMİŞTİM ZAMANLA GÜNEŞ YEDİKCE3 FELAN DÜZELİR DEDİM AMA LAESEF HALA GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE FARK VAR BİRDE KAPI KENARLARI YANİ KAPININ BİTTİGİ YERLERDE DÖKÜLMELER OLDU HANİ KAPIYI ACIPTA DUVARA VURURSUN YA ONUN GİBİ AMA İMKANI YOK ÖYLE VURMAMIN DELİK DEŞİK DURUMDA .. SİZCE NE YAPMALIYIM RENAULTA GİDİP SİZ BUNU YAPMIŞTINIZ AMA BÖYLE BÖYLE DESEM SORUNU CÖZERLERMİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: abusser

quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

kapı kolları ve yan bantlar kendim boyadım nasıl olmuş arkadaşlar
    gecen gece gören bir arkadaşım kapı kollarını değiştirdiğimi sanmış

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

Hakikaten boyamış olduğun parçalarla birlikte daha da güzel durmuş ama tamponlar biraz sırıtmış onları da boyarsan mükemmel olacak gibi... Ancak çok yakından çekilmiş fotoğrafları da (sadece boyalı parçaları) koyabilirsen memnun olurum.

Bu arada arka çamurluğun üzeri, benim araçta da aynı şekilde, ufak bir darbe almış yoksa bu megane'ların kaderimidir bu?

abi yazıyı okurken bende hemen meganelerin kaderi mi dedim kendi kendime benim iki taraftada var. az ama kırmızıda daha çok belli ediyo

birgün arabamı değiştirecek olursam öncelikle beyaz yada metalik gri alcam yaa

Renk konusunda benim seçimim metalik bej (bal köpüğü de diyorlar) Bu araçtan önce bej megane I vardı bende rengine de bayılıyordum şu anki aracım metalik kül gri megane II ama bir dahaki sefere de bej tercih edeceğim. Toz toprak hiç belli etmiyordu

• quote:

Orjinalden alıntı: stopal

ARKADAŞLAR SİZLERE DANIŞMAK İSTEDİGİM BİR ŞEY VAR EYER YARDIMCI OLA BİLİRSENİZ SEVİNİRİM? BEN ARABAMIN SOL TARAFINI ( ÖN CAMURLUK TAMPON KAPI) TAHMİNİ 1.5 YIL ÖNCE CARPTIM VE RENAULT LEVENT ANA BAYİ İNDE YAPTIRDIM ALIRKEN ARABANIN BOYASINDA BİR FARKLILIK OLDUGUNU ANLAMIŞTIM AMA YENİ BOYA DİYE ÖNEMSEMEMİŞTİM ZAMANLA GÜNEŞ YEDİKCE3 FELAN DÜZELİR DEDİM AMA LAESEF HALA GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE FARK VAR BİRDE KAPI KENARLARI YANİ KAPININ BİTTİGİ YERLERDE DÖKÜLMELER OLDU HANİ KAPIYI ACIPTA DUVARA VURURSUN YA ONUN GİBİ AMA İMKANI YOK ÖYLE VURMAMIN DELİK DEŞİK DURUMDA .. SİZCE NE YAPMALIYIM RENAULTA GİDİP SİZ BUNU YAPMIŞTINIZ AMA BÖYLE BÖYLE DESEM SORUNU CÖZERLERMİ

O şekilde çözüm elde edemezsin. Başta da edemezdin bu tür durumlarla karşılaşılabiliyor malesef bence önce başka bir servise be kaporta-boyacılara gidip önce bu tür durumların çaresi olup olmadığını öğren öncelikle. Çaresi varsa zaten önüne iki seçenek çıkıyor ya boyattırdığın yere gidip o işlemi talep etmek yada çözüm üretene yaptırmak

• ARKADAŞLAR 1.6 16V NİN HAVA FİLRESİNİN SÖKÜLÜŞÜNÜ HAZIRLADIM RESiMLER CEPTELEFONU İLE ÇEKİLDİ ÇOK KALİTE DEİL AMA SANIRIM İŞİNİZİ GÖRÜR ÖNCELİKLE AKÜNÜN ÜSTÜNDEKİ KAPAĞI SÖKÜYORUZ...

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 9 Ekim 2007; 0:28:03 >

• BENİM DAHA ÖNCE ALDIĞIM FİLTRELER HEP FRANSIZ MALIYDI(FİLRE KAĞIDINDA YAZACAK)EN SON FİLTREDE (SANIRIM TEMMUZ AYI) PİYASADA FRANSIZ MALI BULAMADIM VE SERVİSE GİTTİM SERVİSTEDE FRANSIZ MALI YOK MAİS TUNUS MALI GÖNDERMİŞ ONU TAKIYORUZ DEDİLER (PİYASADADA ORJİNAL OLARAK TUNUS MALI OLANI VERDİLER)BENDE ONU ALDIM SERVİSE GİDEN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİN RENO SERVİSİNDE NE TAKIYORLAR PİYASADA 12- 15- 17 LİRALARA ALINANLAR KİM NE DERSE DESİN ORJİNAL DEİL ORJİNALİNİ 20 LİRANIN ALTINA BULMANIZ BİRAZ ZOR SERVİSTE NEKADAR BİLMİYORUM ORJİNAL KULLANMAYA ÇALIŞIN DİĞERLERİNİN BENCE KAĞIDI VE GEÇİRGENLİĞİDE ÇOK FARKLI HAVA FİLTRESİ ÖNEMLİ BİR ELEMAN KOLAY GELSİN

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

• sayın murat123
    buraya başka bir milyatağı veya fan uydurmak zor fanı tek olarak (yuvadan çıkarıp sadece fan)çalıştırınca ses yok ses fanın takıldığı siyah plastik ve onunda vidalandığı beyaz kısımla ilintili fandaki titreşim buralarda ses yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 9 Ekim 2007; 0:06:00 >
  • HAVA FİLİTRESİ İLE İLGİLİ SORUMA YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER
    BENCE BURASI TÜRKİYE'NİN EN İYİ RENAULT SERVİSİ
  • PULPA Tek kelimeyle SÜPERSİNNNNNNNNNNNNNNNNNN..ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER ANLATIM İÇİN ÇOK ŞEY ÖĞRENMEMİZE YARDIMCI OLDUN.ALLAH RAZI OLSUN SENDEN...
  • Pulpa arkadaşım bende sana bir soru sorayım. Diüer arkadaşlarda biliyorsa cevaplayabilirler. Sol ön kapıdan 1 yıldır ses geliyor. Servise 5 kere gittim sesi çözemediler.
    Belli bir hızdan sonra (70 - 80 km) sol kulağıma ses geliyor sanki boşta bir tel varda oynuyor gibi. Hız arttıkça ses de artıyor.
    Tahmin ediyorum rüzgar ile ilgili.

Serviste yağladılar, silikon yaptılar ses geçmedi. Sizce ses nerden geliyor olabilir. Kontrol edebileceğim yerleri söyleyebilirsen sevinirim.

İkinci olarak aracımda manuel klima var ve çok az soğutuyor. Üfleme ile ilgili sorun yok sadece çok üflese bile gelen hava pek soğuk olmuyor.
    Yine servise gittim. Kontrol edildi kaputun altındaki klima borusuna el değmiyor soğukmuş, problem polen filtresinden kaynaklanıyor dediler.

Değiştirdim durum aynı. Bu konudaki önderilerinizi alabilirmiyim.

Düşününkü büyük bir servis bu sorunlarıma çözüm bulamadım. Ses olayını 5 kere anlattım çözemediler. Klima problemini 2 kere anlattım sorunu çözemediler.
    Bir dahaki servise gittiğimde artık nazik davranmayacağım burdada arıza var bakarmısınız yerine ....... BU 1 YILDIR ARIZALI YETER ARTIK BAKIN YOKSA MÜDÜRÜNÜZE GİDECEĞİM diyeceğim

Saygılar. Biraz dolmuşum kusura bakmayın...

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.