Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Siz reno servisindemi calisiyorsunuz?

böyle bir kanıya nereden vardınız?

Herseye müdahale ediyon, servis açsan müsterin cok olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Siz reno servisindemi calisiyorsunuz?

böyle bir kanıya nereden vardınız?

Herseye müdahale ediyon, servis açsan müsterin cok olur

madem istemiyorsunuz bu bölümde bu son mesajım olur.

• merhabalar,

megane 2 hb bagaj pandizotu askılığını tutan tuvarlak parçalar kırılmış , bunları nereden tedarik edebiliriz bilen var mıd acaba ?
  • mcil kullanıcısına yanıt
    özel serviste yağ + yağ filtresi değişimi = 100-150 Tl arası
    yetkili serviste : Elf yağ ile 300 TL , Motrio yağ ile 160-180 TL tutar
  • Arkadaşlar bu kapı altındaki ışıkları yakıp kapatan bi şey varmıdır yoksa düğme gibi birşey yapabilirmiyim ışığın yanına yere bişey düştümü tepedeki ışıklar pek iş görmüyorda :) olsa iyi olur ön ikisi bir düğmeye arka ikisi bir düğmeye veya hepsi ayrı ön iksi bir olcak şekil. Aynı zamanda bagaj ışığı içinde olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkGuardian-53

Arkadaşlar bu kapı altındaki ışıkları yakıp kapatan bi şey varmıdır yoksa düğme gibi birşey yapabilirmiyim ışığın yanına yere bişey düştümü tepedeki ışıklar pek iş görmüyorda :) olsa iyi olur ön ikisi bir düğmeye arka ikisi bir düğmeye veya hepsi ayrı ön iksi bir olcak şekil. Aynı zamanda bagaj ışığı içinde olur mu ?

Bahsettiginiz ışıkları enerjisi sigorta kutusundan alıp kapı anahtarında geçip yanıyor.Sigortadan hattı ayırarak ayrı anahtar kullanmanız gerek.
  • Arkadaşlar galeri işiyle uğraşan bir arkadaşım geçen sene 23.500'e sattığı 2004 model ful cam tavan 140.000 km'de otomatik vites 1.6 dynamic Hatchback lpgli gümüş gri aracı 22.500'e sattığı kişiden alabileceğimizi söyledi. Aracı görmedim amcak temiz olduğunu söyledi. Piyasada fiyatları sanki daha fazla. Düşünceleriniz neler, temizse alınır mı? Renault servisine mi götürmeliyim baktırmak için. Tokat'ta sanırım servis en iyi yol. Kaç tl aliyor servisler bakıma
    Son olarak bagajına bebek arabası ve valiz sığar mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: history_10

Arkadaşlar galeri işiyle uğraşan bir arkadaşım geçen sene 23.500'e sattığı 2004 model ful cam tavan 140.000 km'de otomatik vites 1.6 dynamic Hatchback lpgli gümüş gri aracı 22.500'e sattığı kişiden alabileceğimizi söyledi. Aracı görmedim amcak temiz olduğunu söyledi. Piyasada fiyatları sanki daha fazla. Düşünceleriniz neler, temizse alınır mı? Renault servisine mi götürmeliyim baktırmak için. Tokat'ta sanırım servis en iyi yol. Kaç tl aliyor servisler bakıma
    Son olarak bagajına bebek arabası ve valiz sığar mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kesinlikle expertiz yaptırın.Hb bagaj konusunu araştırın bence.

• Herkese selamlar. Bir kaç aydır buraya uğrayamıyordum. Şöyle bir 2004 full hb megane fiyatlarına bir bakayım dedim fakat harbiden çok şaşırdım. Fiyatlar enaz 2000-3000 tl artmış. Hiç kazasız orjinali sanırım 26000 den aşağı alınamayacak. Tamam sıfır araçlar çok artmış ama artık bizim meganlarda 10 yaş oldu. Geçen yaz 20 bine en fulünü otomatiğini almamıştım. Şimdi 25000 diyorlar. Kısmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: history_10

Arkadaşlar galeri işiyle uğraşan bir arkadaşım geçen sene 23.500'e sattığı 2004 model ful cam tavan 140.000 km'de otomatik vites 1.6 dynamic Hatchback lpgli gümüş gri aracı 22.500'e sattığı kişiden alabileceğimizi söyledi. Aracı görmedim amcak temiz olduğunu söyledi. Piyasada fiyatları sanki daha fazla. Düşünceleriniz neler, temizse alınır mı? Renault servisine mi götürmeliyim baktırmak için. Tokat'ta sanırım servis en iyi yol. Kaç tl aliyor servisler bakıma

Expertiz kesin şart. Madem galerici arkadaşınız var o daha iyi anlar. Belki paraya sıkıştığı için falanda satıyor olabilir. Servis sanırım 200-300 lira ister expertiz için. Ama güzelce bakarlar. Boyada değişenden ziyade şanzuman ve motor önemli. Sunroof sorunsuz çalışıyormu. Arıza ışığı söndürülmüşmü, lpg sorunsuz uyumlu çalışıyormu gibi. Ağzı yanan başına gelenleri sorar tabi öncelikle

Bagajına büyük bir valiz ve üstüne çocuk arabası sığıyordu. Hatta sağına soluna eşyalar bile sığmıştı. 2 kişi 2 çocuk 4 kişi rahatlıkla memlekete gidip geliyoruz.

• Çok teşekkür ederim önerileriniz için umuyorum temiz bir araçtır ve alırım :) Aslında hiç aklımda olmayan bir marka ve modeldi. Otomatik viteslerde Renault tutuluyor mu bilmiyorum bile. Vites geçişleri sorunsuz mu yokuşta geri kaçırır mı. Ama servis bunlara bir cevap verecektir. Bu arada Tokat'taki Renault servisi 150TL istiyor boya, kaporta ve mekanik kontrolüne. Gayet makul bir fiyat gibi geldi.
  • Arkadaşlar merhaba..
    Ocak ayında 2004MEGANE II DYNAMIQUE araç aldım otomatik 175 binde önümüzdeki ay triger değiştireceğim geçtiğimiz gün ustaya sordum sadece işçilik ( Triger değişimi-devirdaim değişimi- filtreler değişecek yağ değişecek )200 tl istedi sizce nasıl fiyat olarak..

teşekürler..
  • history_10 H kullanıcısına yanıt
    alınmaz, galericiden ne bir şey alınır ne satılır, ne de onun tavsiye ettiği bir şey alınır. Dost ile ye iç alış veriş etme demişler, galeri ile ye iç ama sakın alış verişin lafını bile etme derim.
  • babu35 B kullanıcısına yanıt
    işçilik ücreti 200 , diğerleri de 350-400 tutsa çok. hepsi dahil 450-500 den fazla vermem ben
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Hocam belki haklisiniz ama kimseye de güvenemeyeceksek halimiz nice olur. Nihayetinde serviste expertiz yaptircaz, sanayide ayrica ustaara gostereceğiz
    Beğenmezsek almayiz. Yine de teşekkür ederim fikirleriniz için.

• history_10 H kullanıcısına yanıt
    serviste expertiz raporu vermiyorlar, araca şöylesine baktıkttan sonra (10-15 dk) 100 TL alıyorlar en az. Yakın çevrede esxpertiz özel merkezleri varsa oraya götürün 150 TL verin aracın her şeyini en ince ayrıntılarına göre söylerler. Ayrıyeten ustaya da göstermenize gerek kalmaz böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

serviste expertiz raporu vermiyorlar, araca şöylesine baktıkttan sonra (10-15 dk) 100 TL alıyorlar en az. Yakın çevrede esxpertiz özel merkezleri varsa oraya götürün 150 TL verin aracın her şeyini en ince ayrıntılarına göre söylerler. Ayrıyeten ustaya da göstermenize gerek kalmaz böylece.

Evet en güzeli bu. Hatta şimdiden kendiniz bir servis bulun konuşun ben böyle bir araç buldum almak istiyorum ama bana düzgün bir cevap verin fiyatınıda söyleyin de. Galerici arkadaşda olsa yanlış anlama ama çok güvenmemek lazım. Megane ilk kez alırken bende güvenemedim otomatiğe ve düz almıştım. Sebebide otomatik baktığım aracın bagajındaki çantasında şanzumanla ilgili bir kaç servis raporu görmüştüm Ama bu demek değildirki sorunlu çıkacaktır. Şanzumanın en güzel testi aracı biraz dik bir yokuşa getir ve D konumunda ayağını frenden çek. Tam otomatik olduğu için geri kaydırmamalı hatta hafifce yukarı doğru aracı ittirmeye çalışmalı. Sonrada açık bir yolda gerek gaza fazla basarak gerekse yumuşak kullanımlarla vites geçişlerinde şanzumanın tutukluk yapıp yapmadığını anlayabilirsin.

Dediğim gibi sunroofu test et. Xenon farlar aynı güçte sorunsuz yanıyormu mesela. Bunlar biraz masraflı işler.

• Merhaba,

Aracım 2007 Model 1.5 Dci Privilege HB ( Manuel ) modeli. Geçenlerde muayene zamanı geldi ve götürdüğümde ağır kusurlu olduğu için geçemedi.
    Kusur olarak da sağ ve sol rotilllerde boşluk var yazıyordu.

Yetkili servise götürdüm aracı ( tüm bakım ve parça değişimleri için yetkili servise götürüyorum ). Kontrol ettirdiğimde
    olayın sadece rotil boşlukları değil direksiyon kutusu, salıncak vs. de değişmesi gerektiği bildirildi. Liste halinde değişmesi gereken parçalar ve fiyatları verildi.
    Şu anda 3 yaş üzeri araçlarda kampanya olduğundan ( %25 ) indirimle beraber toplam maliyeti 950 TL dendi. Bu araca sanayide vs. hiç müdahale yaptırmadım diyebilirim. O yüzden ne usta tanırım ne de yer bilirim. Clio aracım vardı daha önce, bir kez sanayide ustaya götürdüm ve sonrasında yaşadığım ( fevri davranış yüzünden ) bir daha da uğramadım sanayiye vs.

Şimdi; bana verilen liste ve fiyatları aşağıda paylaşıyorum. Kampanyalı yetkili servis fiyatı. Bir de sizin görüşlerinizi almak isterim fiyat konusunda.
    Bu arada; bir süredir de direksiyonu çevirdiğimde inceden bir tak sesi de geliyordu, sanırım direksiyon kutusu sıkıntısından dolayı geliyormuş o da.

Fiyatlar indirimli ( %25 indirimli ve KDV dahil olarak yazılı )

1 ) Sol Salıncak............123,00 TL
    2 ) Sağ Salıncak...........123,00 TL
    3 ) Direksiyon Kutusu....414,55 TL
    4 ) Sök-Tak ön beşik sökme-takma...223,02 TL
    5 ) Ön takım alt salıncak kol değiştirme..105,32 TL
    6 ) Direksiyon grubu sökme takma........6,20 TL

Toplam ( İndirimli )..............................995 TL ( 950 TL'ye çekeriz dendi. )

• babu35 B kullanıcısına yanıt
    Ben talihsiz bir kaza sonucu köpeğe çarptım ve Arabam 118.000 km de idi 120.000 de triger vs değişecekti bu vesile ile ustama çektim aracı. 200 TL verdim yapılanları sayayım.
    1.Hasarlı parçaları söktü ön panel komple radyatör dahil
    2. Yağlı Kasnak değişti
    3. Triger seti değişti
    4. Bujiler değişti
    5. Yağlar ve filtreler değişti.
    6. Antifiriz değişti.
    7. Radyatör değişti.
    8. Söktüğü parçaları geri topladı

İvedik OSB 'de ustam tavsiye ederim Mutlu OTO 749. sk. no19
  • quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Merhaba,

Aracım 2007 Model 1.5 Dci Privilege HB ( Manuel ) modeli. Geçenlerde muayene zamanı geldi ve götürdüğümde ağır kusurlu olduğu için geçemedi.
    Kusur olarak da sağ ve sol rotilllerde boşluk var yazıyordu.

Yetkili servise götürdüm aracı ( tüm bakım ve parça değişimleri için yetkili servise götürüyorum ). Kontrol ettirdiğimde
    olayın sadece rotil boşlukları değil direksiyon kutusu, salıncak vs. de değişmesi gerektiği bildirildi. Liste halinde değişmesi gereken parçalar ve fiyatları verildi.
    Şu anda 3 yaş üzeri araçlarda kampanya olduğundan ( %25 ) indirimle beraber toplam maliyeti 950 TL dendi. Bu araca sanayide vs. hiç müdahale yaptırmadım diyebilirim. O yüzden ne usta tanırım ne de yer bilirim. Clio aracım vardı daha önce, bir kez sanayide ustaya götürdüm ve sonrasında yaşadığım ( fevri davranış yüzünden ) bir daha da uğramadım sanayiye vs.

Şimdi; bana verilen liste ve fiyatları aşağıda paylaşıyorum. Kampanyalı yetkili servis fiyatı. Bir de sizin görüşlerinizi almak isterim fiyat konusunda.
    Bu arada; bir süredir de direksiyonu çevirdiğimde inceden bir tak sesi de geliyordu, sanırım direksiyon kutusu sıkıntısından dolayı geliyormuş o da.

Fiyatlar indirimli ( %25 indirimli ve KDV dahil olarak yazılı )

1 ) Sol Salıncak............123,00 TL
    2 ) Sağ Salıncak...........123,00 TL
    3 ) Direksiyon Kutusu....414,55 TL
    4 ) Sök-Tak ön beşik sökme-takma...223,02 TL
    5 ) Ön takım alt salıncak kol değiştirme..105,32 TL
    6 ) Direksiyon grubu sökme takma........6,20 TL

Toplam ( İndirimli )..............................995 TL ( 950 TL'ye çekeriz dendi. )

Direksiyon kutusu yanilmiyorsam 220 tl civarinda olacak hittit marka serviste bunu kullaniyor.
    Servis bakimli olmasini tabii ki avantaji vardir ama yazik gunah ya, yari fiyatina disarida rahat yaptirirsin. Yeter ki kendine düsüst isten anlayan nazını cekebilecek bi rusta bul.

• 
Sayfa: önceki 11121113111411151116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.