Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilyanın kendisi para değilde ön tekerse tabi değiştirmeye ne alırlar o mesele
  • ya arkadaşlar sizin yaşadığınız yerdeki reno servisinde çalışan insanlarda bizim burdakiler gibimi mecaz anlamda kulanacam biraz mallar
    bir vidaçıkıp 15 dk kayboluyolar sonrada yoğunlarmış sıra gelmiyormuş.
    acaba diğer otomobil firmalarının servisleride böyle mallarla dolu.inanın birda servise gitmektense ankaranın dikmemi birdaha gelirsem s....k beni şarkısını sölerim yinede gitmembu servis yüzünden tiksindim araçtan.
    birde kazık kazık parça fiyatları 3 katı olurmu ya her parça öyle aynı maarka aynı parça kendileri 300 diyor dışarda 100 birda renault almam aslaaaa. ankaranın dikmeni reno alırsam......

• tamerozgor kullanıcısına yanıt
    arkadan ses geliyor hocam yarın servise gidicem bir sorayım buraya yazarım yarın yağ değişimi de olacak
  • Abiler megane2 nin orjinal teyipi için bass ayarlarını paylaşabilecek var mı? Şarkı sözünün önüne geçen saçma bir cızırtı var ne şekilde ayar yaptıysam götüremedim
  • coskhoon C kullanıcısına yanıt
    evet doğru marş basıyor ama ilkinde almıyor. ikincisinde alabiliyor. yakın zamanda serviste kontrol ettireceğim bakalım. teşekkürler
  • mustafasym M kullanıcısına yanıt
    dostum kolayı var arabandan neden soğuyosun öyle yada böyle aracın altında ve senin işini görüyor. Yapman gereken uygun işten anlayan ve hakkaniyetle işini yapan ehil bir usta bulmak. bunuda basit mevzularla deneme yanılma yoluyla yapabilirsin. Ben servise gitmiyorum çünkü servisin fiyatları ve yaklaşımları aynı senin belirttiğin gibi. Bunun yerine iyi bir usta buldum ve özellikle evimin civarında olmasını tercih ettim. Adamın işi ve yaklaşımı iyi memnunum küçük problemlerime bile her türlü çözüm buluyorum. Sana tavsiyem sana en yakın sanayiden 1 tane elektrikçi bir tane kaportacı bopyacı bir tanede tamirci bulman bunlarla diyalog kurman. Haaa bu arada bakımdı vs şeylerde önce parça fiyatlarını araştırıp sonra bunlara teslim etmen. Ben bu şekilde yapıyorum ve memnunum. Kaldıki arabadan küçük bir ses gelse dahi gidip baktırma taraftarı bir adamım.
  • Bugun servise uğradım
    Araçta düşük hızla giderken aniden gaza yüklenince TAAK diye bir ses geliyo
    Serviste baktılar

Alt takoz
    Üst takoz
    Şanzuman takozu
    Z rot kolu
    Ön amortisörler
    Amortisör takozları değişecek dediler 1500 lira indirimle 1150 lira dediler

Anlamadığım 3 adet takoz için 600 lira dediler
    PArçacıda 3 takoza orjinaline 200 lira dediler
    Servise soruyorum bu kadar fark normalmi diye
    Parçacıdan alacakların orjinal değil diyo
    PArçacıya bunu söyleyince has...tirsinler diyo

• naccet internetten al parçaları servis TRW marka kullanıyor orjinalide bu nette daha ucuz parçaları al işçiliği başka yere yaptır sana daha ucuza gelir servisin 4 de bir fiyatına yaptırısın
  • http://www.renaulttoptancisi.com/Lastik-Basinc-Sensoru-Scenic-II-Megane-II,PR-920.html
    bu ürün den 1 tane burda parçacıleda buldum aldım başka yoktu bir tanede bu adresten aldım
    siemens marka beyaz kutuda vedo yazıyor kutu üzerinde. ikiside aynı ürün
    serviste katırıp tanıtmaya gittim lastikcilerine taktırdım. tanıtacak arkadaş bunların orjinal olmadıgını tanıtılmadığını söyledi. başka reno servisene gittim oda aynı lafı söyledi.
    bu ürünün sahtesi varmı? ama aklıma menfaat çıkar dünyası geliyor.2 sensöree 500 tl para istediler bense burdan 90, siteden 110 tl ye aldım. burda bu işi yapacak beyinden anlayan ve cihaz yok
    nasıl cözecem bu işi

• Pioneer DEH-X2650UI teybvar arabada. çalan parçayı ve sanatcıyı saatin oldugu ekranda görmek istiyorum bunu bağlamak mümkünmü.
  • 2004 model 1.6 dynamic sedan megane 2 var bir tane arkadaşlar.Araç otomatik.155000 kmde.3 çamurluk boyalı diyor.Fiyat olarakta 24,500 istiyor.Bu araç hakkında çok bilgim yok.Fiyat olarak nasıl sizce?Temiz bir otomatik arıyorumda.Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadıklı

2004 model 1.6 dynamic sedan megane 2 var bir tane arkadaşlar.Araç otomatik.155000 kmde.3 çamurluk boyalı diyor.Fiyat olarakta 24,500 istiyor.Bu araç hakkında çok bilgim yok.Fiyat olarak nasıl sizce?Temiz bir otomatik arıyorumda.Teşekkürler...

2004 Model Dynamic seri oldukça güzel bir seridir, hali hazırda 2014 modellerde bile mevcut olmayan yağmur sensörü, far sensörü, sanruf, hız sabitleyici ile beraber oldukça dolu bir araçtır. Kendim yaklaşık 15 gün önce bu seriden ilk aracımı aldım Allah a şükür olsun gönül rahatlığı ile biniyorum ve son derece memnunum.

Bence aracı önce inceleyin, sonuçta 10 yıllık bir araba ama gene de kilometrenin orjinal olup olmadığını ilk olarak diriliğinden anlayabilirsiniz, benim araştırdığım kadarı ile aracın ateşleme bobini haricinde çok sıkıntı çıkaracak bir kronik sorunu bulunmuyor. Bir sanayiye gidip kaporta ve motor ustalarına gösterererek kilometre doğruluğunu da teyit ederek şayet gönlünüze siniyorsa ufak bir pazarlıkla 23.500-24.000 seviyelerine alınacak bir araç. Unutmadan araç ağır bakımlarının hangi kilometrede olduğunuda sorarsanız iyi olur, gerçi forumdan arkadaşlar serviste 1.200-1.500 lira aralığında bir fiyat çıkarılan ağır bakımın parçaları kendi temin edip, 500-600 TL gibi fiyatlara yaptırdıklarınıda yazmışlar nasip olursa onlardan da konu hakkında bilgi alabilirsin.

Birde unutmadan, araba bakmak eğer biraz da pinpirik varsa çok zor iş, Allah yardımcın olsun lakin bence bu işte ilk bakış önemli. Araç sahibi ile görüşüp aracı ilk gördüğünde eğer için rahat edip ben bu arabayı alıp bineceğim diye içinden geçirebiliyorsan, birde satıcı eğer güven veriyorsa araç alınabilir, tekrardan Allah yardımcın olsun.

Selametle.

• Arkadaşlar, ateşleme bobinleri hakkında internetren bakınırken e-bay sitesinde ateşelem bobinlerine rastladım. Hemen hemen 24-25 Paund luk fiyatlara 4 adet ateşelem bobini satılıyor. Cesaret edip satın alan bir arkadaş ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa Megane kullanıcıları olarak her aracımızda yedek 4 tane bobin bulundurabileceğimizi düşünüyorum :)

Buyrun linkler;

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-IGNITION-COIL-CLIO-ESPACE-KANGOO-LAGUNA-MEGANE-SCENIC-4-PACK-BRAND-NEW-/161242512904?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item258acd7e08

http://www.ebay.co.uk/itm/4-PACK-RENAULT-IGNITION-COIL-CLIO-ESPACE-KANGOO-LAGUNA-MEGANE-SCENIC-PENCIL-/150853957258?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item231f98b68a

• Merhaba arkadaslar, otomatik bir arac almayi düşünüyordum. Aslinda hb olsa daha iyidir ama bir arac dikkatimi cekti ve sedan megane 2 yi arastirmaya baslasim.

161217324 ilan nolu arac. Sizce alinirmi, ilani inceleyip yardimci olursaniz sevinirim. Normalde tüplü hb lere bakiyordum ama bu ilan dusundurmeye basladi.

alinti yaparak cevaplarsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Merhaba arkadaslar, otomatik bir arac almayi düşünüyordum. Aslinda hb olsa daha iyidir ama bir arac dikkatimi cekti ve sedan megane 2 yi arastirmaya baslasim.

161217324 ilan nolu arac. Sizce alinirmi, ilani inceleyip yardimci olursaniz sevinirim. Normalde tüplü hb lere bakiyordum ama bu ilan dusundurmeye basladi.

alinti yaparak cevaplarsaniz sevinirim.

o adam araca dizel 115 beygir demiş
    otomatik demiş 6 ileri vites demiş yalanın kırkını kırk paraya sölemiş
    sana tavsiyem bu link teki araca bak arkadşa almak için plakası ile servise gidip bilgi aldık bakımları zamanında günnde reno servislerinde yapılmış. üstelik tümağır bakımları yapılmış dedi servis. zatan linkde de adam yazmış bence bu araçta yoğunlar kardeşim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tertemiz-megane-2004-158868298/detay/

• Selamun Aleykum arkadaşlar
    Elimde bir megan 2 var arabayi kisaca anlatmak istiyorum.
    153bin kmde sunrooflu start-stoplu 2004 model en fulu butun donanimlara sahip park sensoru haric. Ama 14bin tl hasar kaydi var o da ön çamurluklar ve ön tampon kaskoda değiştiği için abartmislar biraz kaputda falan oynama boya yok sizce alınır mı? Fiyati 18000 TL simdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Bugun servise uğradım
    Araçta düşük hızla giderken aniden gaza yüklenince TAAK diye bir ses geliyo
    Serviste baktılar

Alt takoz
    Üst takoz
    Şanzuman takozu
    Z rot kolu
    Ön amortisörler
    Amortisör takozları değişecek dediler 1500 lira indirimle 1150 lira dediler

Anlamadığım 3 adet takoz için 600 lira dediler
    PArçacıda 3 takoza orjinaline 200 lira dediler
    Servise soruyorum bu kadar fark normalmi diye
    Parçacıdan alacakların orjinal değil diyo
    PArçacıya bunu söyleyince has...tirsinler diyo

maalesef servisin dediği gibi parçacıların orijinal diye sattıkları ürünün orijinal olmama olasılığı yüksek.sadece yağlı takoz 200 tl civarında.

• Arkadaşlar bu gaz pedalı megane 2 lerde elektronik , söküp temizlemek balata spreyi ile filan birazda yumşatmak istiyorum ,,söküp takan oldumu hiç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

Arkadaşlar bu gaz pedalı megane 2 lerde elektronik , söküp temizlemek balata spreyi ile filan birazda yumşatmak istiyorum ,,söküp takan oldumu hiç ?

r95master

Bu arkadaş biara ugraşmıştı.
  • Merhabalar arkadaslar bir sey soracaktim. Yeni megane II aldim ancak halojen farlari orjinal xenonla degistirmek istiyorum (ampul degil far) bu mumkun degil midir? internette o kadar aradim ama hic birsey yok bunun hakkinda.. Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wol4onak -- 20 Nisan 2014; 2:09:20 >
  • 
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.