Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (985. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcil

Dün sağolsun Peder Arabanın 120.000 bakımını yaptırdı meshur ustamda.

triger seti.
    devir daim pompası
    Antfiriz
    Conta
    yağlar
    orinal filtreler ve işçilik bana 520 TL ye mal oldu.

BOSH 670 tl gibi bir fiyat istemişti.

Sıra geldi Lastiklere Nisan Ayında da lastikleri aradan çıkartcam inşallah.

meshur ustan nerde acaba?

birde yağ seviyesi normalde 5 çubuk gösteriyordu. geçenlerde 3 çubuk gösterdi şimdilerde ise 6çubuk gösteriyor bi gariplik var ama anlamadım :S normalde yağ değişimine 9000km den fazla var
  • quote:

Orijinalden alıntı: alngac

quote:

triger seti.
    devir daim pompası
    Antfiriz
    Conta
    yağlar

meshur ustan nerde acaba?

birde yağ seviyesi normalde 5 çubuk gösteriyordu. geçenlerde 3 çubuk gösterdi şimdilerde ise 6çubuk gösteriyor bi gariplik var ama anlamadım :S normalde yağ değişimine 9000km den fazla var

İstanbul
    Sultançiftliği.

Bildiğiniz yoğun ama 2 hafta önce söyledik ancak gün verdi :)
    Sadece Motor işine bakıyor öyle hergelen arızaya bakarız hallederiz demez, hakkı neyse onu alır. Böyle bir adam. sağolsun.

• quote:

quote:

triger seti.
    devir daim pompası
    Antfiriz
    Conta
    yağlar

Motor sıcakken yağı kontrol ederseniz hep tam dolu gösterir. Motorunuz soğukken ilk çalıştırmada ve eğimsiz düz yolda en net bilgiyi verir. Ayrıca bakım aralığı 15.000 km olan aracınızda 6.000 km'de 3 çubuk kalması gayet normaldir. O kadar yağ yakması problem teşkil etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

quote:

triger seti.
    devir daim pompası
    Antfiriz
    Conta
    yağlar

Motor sıcakken yağı kontrol ederseniz hep tam dolu gösterir. Motorunuz soğukken ilk çalıştırmada ve eğimsiz düz yolda en net bilgiyi verir. Ayrıca bakım aralığı 15.000 km olan aracınızda 6.000 km'de 3 çubuk kalması gayet normaldir. O kadar yağ yakması problem teşkil etmez.

saglikli bir motor yag eksiltmez benim aracin bugúne kadar bir dis dahi yag eksilttigini görmedim. kacakta olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

Aşırı olmamak kaydıyla motorun yağ eksiltmesi normaldir.
  • quote:

saglikli bir motor yag eksiltmez benim aracin bugúne kadar bir dis dahi yag eksilttigini görmedim. kacakta olabilir

Her motor yağ eksiltir. Ama oranları önemlidir.
    Atıyorum en yenisi 3 4 yaşında olan Megane 2 için, 20/40 yağ koyarsın araba santilitre bazında yağ eksiltir. 5/40 yada 0/40 yağ koyarsın yeri gelir 1 litre bile eksiltir.

Bu tamamen motorun kullanımı ve yağın inceliğine bağlıdır. Ama sonuç olarak azda olsa her motor bir miktar yağ eksiltir.
  • quote:

quote:

Atıyorum en yenisi 3 4 yaşında olan Megane 2 için, 20/40 yağ koyarsın araba santilitre bazında yağ eksiltir. 5/40 yada 0/40 yağ koyarsın yeri gelir 1 litre bile eksiltir.

Bu tamamen motorun kullanımı ve yağın inceliğine bağlıdır. Ama sonuç olarak azda olsa her motor bir miktar yağ eksiltir.

• quote:

quote:

1 lt yağ eksiltmesi normal olamaz ha sürekli yüksek devirde kullanırsın o zaman belki eksiltebilir fakat şu anda benim 100 bindeki benzinli aracım gözle görülebilecek bir yağ eksiltme yapmadı.bundan önceki aracım eksiltiyordu fakat o aracın motorunda sıkıntı vardı segmanlar falan aşınmıştı.bu arada şu ana kadar sürekli 5w40 elf tam sentetik yağ kullandım

• quote:

arkadaşlar resimde görülen yerden sıcak su akıyor. neden olabilir?

MEGANE II BÖLÜMÜ

bugün egzozcuya gittim baktı sorun yok dedi. bende resimdeki yeri gösterdim ordan su akıyordu.. orda küçücük bi delik bırakıyorlarmış ki içinde su birikmesin yoksa 1 senede çürür dedi. böyle 5 sene gidiyor dedi.
  • merhaba arkadaşlar...
    Megane 2 için yedek parça sitelerini gezerken şu meur bulunamayan denso bobinlere rastladım. Ama sitenin güvenirliğine ve ürünlerin orjinalliğine güvenemedim. ihtiyacı olan araştırsın bence denso için bobin problemini tamamen ortadan kaldırıyor deniliyordu...

üstelik fiyatıda 40tl

http://www.arabaparcam.com/BOB%C4%B0N%20DENSO%20,%208200380267%20,%201.4%20,%201.6%2016V%20MGN%20,%20LGN%20,%20CL%C4%B0O

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviduman1 -- 30 Mart 2013; 9:36:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maviduman1

merhaba arkadaşlar...
    Megane 2 için yedek parça sitelerini gezerken şu meur bulunamayan denso bobinlere rastladım. Ama sitenin güvenirliğine ve ürünlerin orjinalliğine güvenemedim. ihtiyacı olan araştırsın bence denso için bobin problemini tamamen ortadan kaldırıyor deniliyordu...

üstelik fiyatıda 40tl

http://www.arabaparcam.com/BOB%C4%B0N%20DENSO%20,%208200380267%20,%201.4%20,%201.6%2016V%20MGN%20,%20LGN%20,%20CL%C4%B0O

2007 de parçalar iyileştirilmişti.sorunlu olan gri kafalı sagemlerdi onlar bile 60-70 bin km gidiyordu onlarda piyasada pek kalmadı zaten

• arkadaşlar kendi aracıma almıştım sıfırdan farkı yok.fakat öğrenci halimizle bu ay çok açılmışım kredi kartı borcundan dolayı maalesef satmak zorunda kaldım :)kaplama fiyatına komple sıfır gibi deri direksiyonu veriyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-sifirdan-farksiz-megane-ii-scenic-ii-deri-direksiyon-120015501/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 30 Mart 2013; 12:13:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maviduman1

merhaba arkadaşlar...

üstelik fiyatıda 40tl

2007 de parçalar iyileştirilmişti.sorunlu olan gri kafalı sagemlerdi onlar bile 60-70 bin km gidiyordu onlarda piyasada pek kalmadı zaten

daha önceki konularda iyileşme yapılsada yine sorun çıkardığı denso ile bu sorunun tamamen ortadan kalkacağı hakkında birsürü yorum var. Kaldıki o valeo ve sagemler bile 60-70 tl den aşağı değil. Bu ise denso marka ve 40tl bence bedava.bir ara bu markayı çok arayan olmuştu piyasada yoktu. Ama orjinalliği ve sitenin güvenirliliği hakkında bilgim yok.

İhtiyacı olan için çok iyi fırsat.

• arkadaslar aracimiza uygun parcalarin herhangi bir listesini bulabilirmiyiz veya araca uygun olup olmadigini nasil kontrol edebiliriz, şasi no vs..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

şimdide yağ değişimi yapılmalı diyor :S daha 9000 km gibi bir rakam varken birden böyle demeye başlaması neyden kaynaklanıyordur? bir de yağ değiştirmem gerekmiyor değil mi?

ayrıca 2000-3000 devir arasında zincir sesi gibi sürtme sesi geliyor

• quote:

Megane 2 dizellerde bakım aralığı bilgisayarda 10000km diye tanımlı. Benzinlilerde de öyle olması lazım hatta kitapçık da bile 10bin yazıyor.
  • quote:

quote:

quote:

şimdide yağ değişimi yapılmalı diyor :S daha 9000 km gibi bir rakam varken birden böyle demeye başlaması neyden kaynaklanıyordur? bir de yağ değiştirmem gerekmiyor değil mi?

ayrıca 2000-3000 devir arasında zincir sesi gibi sürtme sesi geliyor

yağ değişimi süreye ve km ye bağlıdır.10 ay dolunca uyarı vermeye başlıyor senede bir değiştirilmesi iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 31 Mart 2013; 22:35:51 >

• cevaplar için teşekkürler. demekki süreden dolayı uyarı vermeye başladı. araba şuan 95500de. 90000 bakımı yapıldı diye aldık. o yüzden içime kurt düşüyor. bu arada benzinli araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Megane 2 dizellerde bakım aralığı bilgisayarda 10000km diye tanımlı. Benzinlilerde de öyle olması lazım hatta kitapçık da bile 10bin yazıyor.

benim araç benzinli 2005model
    yağ km si 15 000 km den düşmeye başlıyor
  • quote:

cevaplar için teşekkürler. demekki süreden dolayı uyarı vermeye başladı. araba şuan 95500de. 90000 bakımı yapıldı diye aldık. o yüzden içime kurt düşüyor. bu arada benzinli araba.

90. bin bakımını serviste mi yaptırdılar dışarıda mı, serviste ise kayıtları kontrol ettir... dışarı da ise de ulaş yine sor bakalım neler yapmışlar... bizim milletin bakım diye algıladığı sadece yağ ve filtre değişimidir. hele satacağım bakım yaptırayım dediyse iyice kontrol ettirmekte fayda var. bugün vereceğin 500TL yarın 2-3 binden kurtarabilir. en azından kafan rahat olur.
  • 
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.