Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (982. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aviregal

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Arkadaşlar merhaba, aracımı satmayı düşünüyorum fiyat belirleme konusunda sizden yardım almak istiyorum.

Aracım 2009 model 1.5 dci extreme versiyonu. ve km si 152.000 araçta ne değişen ne de boya hiç bir şey yok. Çalışmayan hiç bir aksam yok. Araçta motorla ilgili de hiç problem yok. Yani bazı arkadaşlar km si yüksek gibi görebilir ama son derece düzenli bakımları serviste yapılmış servis kayıtları olan bir araç. Bunları göz önüne alarak bir fiyat belirlememe yardım eder misiniz?

valla bende 2006 model lpg sedan var...benımkısı orj 72 bınde benımkısı 20 tl eder senınkısıde en az 25 bın eder...

2006 megane ı 20 bine veriyorsanız yarın sabahtan almaya gelirim fiyatları bu kadar öldürmeyin 20 bin lirayı 2000 model corollalara,meganelara istiyorlar ben o civarda araç arıyorum aylardır temiz araç bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, aracımı satmayı düşünüyorum fiyat belirleme konusunda sizden yardım almak istiyorum.

Aracım 2009 model 1.5 dci extreme versiyonu. ve km si 152.000 araçta ne değişen ne de boya hiç bir şey yok. Çalışmayan hiç bir aksam yok. Araçta motorla ilgili de hiç problem yok. Yani bazı arkadaşlar km si yüksek gibi görebilir ama son derece düzenli bakımları serviste yapılmış servis kayıtları olan bir araç. Bunları göz önüne alarak bir fiyat belirlememe yardım eder misiniz?

valla bende 2006 model lpg sedan var...benımkısı orj 72 bınde benımkısı 20 tl eder senınkısıde en az 25 bın eder...

2006 megane ı 20 bine veriyorsanız yarın sabahtan almaya gelirim fiyatları bu kadar öldürmeyin 20 bin lirayı 2000 model corollalara,meganelara istiyorlar ben o civarda araç arıyorum aylardır temiz araç bulamadım

2004 model olan aracımı 21000 e indirdim. Satıyorum. İlgilenirsen görüşelim arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: korner12

quote:

quote:

quote:

2004 model olan aracımı 21000 e indirdim. Satıyorum. İlgilenirsen görüşelim arkadaşım.

tesekkùrler hocam aslinda max 19 bin liralik sedan bir arac bakiyorum sedana 20 bin tl deyince fiyatin uygun oldugunu belirtmek amaciyla söyledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

valla bende ısterım fıyatların oyle olmasını ama ınternette o fıyatların yukseltıldıgı gercek ben su an satmak ıstersem anca o fıyata gıder dızel ıcınde zaten en assagı olarak 25 bın yazdım ama oda en fazla 27 bın olabılır...cunkı bende kafamdakı dızel araca gore yazdım ornek...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-cok-acil-satiliktir-2011-model-focus-trend-x-dizel-1,6-manuel-114230247/detay/

• quote:

O focusa 27bin çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

O focusa 27bin çok.

ben meganımı satarsam eger kesın kafamdakı arac budur....
  • quote:

Detaylı bilgi için teşekkür ederim. Bende sahibinden de baktım. Oraya göre 28 in altında satmamam gerekiyor gibi bir izlenime kapıldım ama emin değilim onun için sizlerden bilgi alayım istedim.

Rica ederim.

Yalnız; dediğim gibi sadece internetteki fiyatlar yanıltıcı olabilir. Zira; oraya aracı satışa çıkaranlar genelde kendi arabalarının özelliklerine yakın araçların fiyatlarını baz alıp rakamları belirliyorlar ve bazen fiyatlar aşırı şişebiliyor.

Örn. benim aracımın gerçek piyasası 25.000 TL diyelim. Ben ilanı veriyorum o fiyata, aracıma yakın özellikteki bir başka aracın sahibi benim ilanı görüp
    onun araç 25 ise benim araç kesin 26 eder diye ekliyor, bu şekilde bir reaksiyon ortaya çıkıyor.

Çünkü ilan verdiğim dönemlerde ( ki hergün ve sık sık ilanları inceleliyordum ) verilen ilanların kısa sürede fiyatlarının değiştiğini gördüm.
    Kimisi daha fazla yukarı çekiyor, kimisi daha aşağı indiriyor.

Bazı piyasayı bilen alıcılar telefonla arayıp durumu bildiriyor. Mesela Clio Hb aracım vardı ve piyasası 16.000 TL idi. Ama yetkili servis bakımlı olması, kazasız ve km düşük olması ( 6 yaşında araç 60.000 KM idi ) gibi etkenlerle ben 18.000'den ilanı ekledim ( 500 tl pazarlık payı bırakıp 17.500'e satarım diye düşünmüştüm ) . Bir kaç telefon gelince fiyat konusunda fiyatı düzenledim ve 16.500'e satılacak şekilde fiyatı güncelledim. Arabayı elimde daha fazla bekletmemek adına açıkcası fiyatı uygun tuttum.

Zaten ertesi gün alıcı farklı bir şehirden gelip aracı gördükten 10 dakika sonra satış işlemine başlamıştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qube26 -- 15 Mart 2013; 17:06:11 >

• Gece gece üşenmedim gittim gösterge panelini söktüm içini temizledim. Arkasına sağına soluna sünger koydum kapattım. Kocaman paneli 1 vidayla tutturmuşlar ya
  • merhaba,
    sağ sol sinyal verirken normal sinyal aralığının dışında çok sık bir aralıkta sinyal vermesine neden olan şey nedir bilgisi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: figor44

merhaba,
    sağ sol sinyal verirken normal sinyal aralığının dışında çok sık bir aralıkta sinyal vermesine neden olan şey nedir bilgisi olan var mıdır?

ampul yanmıştır :)
  • merhaba arkadaşlar

megane 2 1.6 autatique hb aracım var brc lpg'li. aracım bugünlerde seyahat halinde iken arada gaz kesilir gibi oluyor. eski arabalarda distürübitöre su girdiginde veya bujilere su kaçtığında olduğu gibi. bazende trafikte ilk kalkışta stop ediyor veya stop edecek gibi olup toparlıyor. Yol bilgisayarında herhangi bir arıza veya uyarı mesajı yok. motor arıza ışığı filanda yanmıyor.rolanti devrinde herhangi bir oynama yok. Genelde 2500dev/dak altında çok belli oluyor üstünde ise hissedilmiyor. çok sıkda değil ara ara yapıyor. sebebi nedir acaba bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. bu sorunla karşılaşan arkadaşlar yardım ederlerse çok iyi olur.
    Bu arada arabam 145000km de bilyalardanda uğultu gelmeye başladı, arka sağdan sanırım. acaba ses gelenimi yoksa hepsininmi bilyasını değiştirmek iyi olur. bu km de bilya bozulurmu ilginç.

tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. özellikle şu tekleme sorunuyla ilgili.
    şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: madxyloid

quote:

merhaba,

ampul yanmıştır :)

kesıinlikle anpullerden biri patlamış ...ama senin sucun yok aracımız fransızca konustugundan sen anlamamış olabilirsin...yada cok genc bir kardeşimizsin...
  • Arkadaşlar Selam;

İşaretlerle gösterdiğim yerde bir sünger gibi birşey var hatta sünger. Camın altından boydan boya gidiyor.
    Sürekli ordan siyah kurum gibi toz geliyor ıslak mendille siliyorum havalandırmayı açayım yada açmayayım 1-2 gün sonra muhtemelen kuruyunca yine geliyor.

Nedir bu Değişiyor mu çıkarayım dedim yıkayım falan yapıştırılmış çıkmıyorda.. ?

• merhaba arkadaşlar,
    madem sinyal lambasının patladığını bildiniz nasıl değiştirileceğini de söyleyiverin bi zahmet....farı komple sökmek gerekiyor mu?
  • quote:

merhaba arkadaşlar,
    madem sinyal lambasının patladığını bildiniz nasıl değiştirileceğini de söyleyiverin bi zahmet....farı komple sökmek gerekiyor mu?

İki seçeneginiz var.

1-Parmaklarınız küçük ise kaputu açıp far ın arkasından girceksiniz.

2-Direksiyonu tam sag yada sol yapıp davlumbazdaki kapagı açıp ordan müdahale etçeksiniz.

Sinyali çıkarmak için ulaştıgınızda para gibi ince plastik gelcek elinize sag yada sola çevirin yerinden çıkar ampul onun içinde.Kolay gelsin.
  • quote:

merhaba arkadaşlar,

bir zahmet izleyiver....teşekkür etmene gerek yok...

http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 19 Mart 2013; 17:15:54 >
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

Bu videoyu daha önce izlemiştim.Aklıma takılan şu.Golf ile megane tampon ile ön cam arası ölçüleri aynı degil.Megane daha kısa durum böyle olunca far arkası na ulaşamaması normal.Diger konu adam servis elemanı çagırdı lastigi falan söktü.Ben daha ampul için lastik sökeni görmedim.Bu arada elektrikçiyim kendim geçen yıl tamponu sökmeden xenon taktım aracıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

İngilizler zaten her işi tersten yapar. Öyle olmasa direksiyon sağda olmazdı Gidip lastiği sökende akıl yok zaten. Lastiği sökeceğine kaputu açıp farın üstündeki vidaları söküp farı komple sökse daha kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 19 Mart 2013; 8:49:00 >
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

Bu videoyu daha önce izlemiştim.Aklıma takılan şu.Golf ile megane tampon ile ön cam arası ölçüleri aynı degil.Megane daha kısa durum böyle olunca far arkası na ulaşamaması normal.Diger konu adam servis elemanı çagırdı lastigi falan söktü.Ben daha ampul için lastik sökeni görmedim.Bu arada elektrikçiyim kendim geçen yıl tamponu sökmeden xenon taktım aracıma.

dostum aracta en korktugum iş lanbanın patlaması inan nasıl yapılacak bilmiyorum....ama bu arac okadar ekonomik ki satmaya kıyamıyorum yoksa aklımda ford focus dizel var....bu arada ne tarafta elektirikcisiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

dostum aracta en korktugum iş lanbanın patlaması inan nasıl yapılacak bilmiyorum....ama bu arac okadar ekonomik ki satmaya kıyamıyorum yoksa aklımda ford focus dizel var....bu arada ne tarafta elektirikcisiniz?

Yani dükkanım falan yok kendim anlıyorum E.M.L. mezunuyum.Ewet focus un yakıt tüketimi bizimkilerden fazla.

• 
Sayfa: önceki 980981982983984
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.