- x
MEGANE II BÖLÜMÜ
23007 Cevap1979669 Görüntüleme86 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     325 [327] 329 330 331 332 333 334      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

330 Mesaj
1 Mart 2013; 19:14:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

Merhaba arkadaşlar MEGANE 2 ile ilgili birkaç dip not başına gelen olur bir dünya para harcamasın

*** megane 2 aracınızın camlara su atmıyor, klima ve arka cam rezistans ışıkları yanmıyor.

Çözüm = direksiyonun sol tarafında sigorta kısmı var sigortanız yanmıştır %1.000.000 basit bir işlem anlıyorsanız kendiniz değiştirin anlamıyorsanız sıradan bir elektirikçi de yanmış olan sigortayı değiştirin 0.25 kuruş sigortanın tanesi (ilk başıma geldiğinde afalladım ne yapacağımı şaşırdım sonra tecrübe oldu kendim yaptım çakmaklıkta ufak bir kısa devre sonu sigortam yanmıştı)

*** megane 2 aracınıza süt döküldü 100 gr 200 gr (işallah dökülmez)

Çözüm = Arabayı satınnnn demiyorum her yerde yanı yorumu okudum başıma geldi ve çözdüm tek ricam konuyu okuyan kimse kim nasiplenebildiyse bir teşekkür etmesi yeterli, aylarca araştırdım deliye döndüm arka koltuğuma süt döküldü ve alt döşemeden megane 2 nin gizli bölmelerine kadar süzüldü denemediğim şey kalmadı iç dış detaylıya verdim olmadı yine yanı koku yine aynı iğrençlik internette araştırdım okudum kimse çözümünü bulamamış fakat bir alışveriş sitesinde bir sipreyle karşılaştım 25tl gibi bir fiyatı var allahtan ümit kesilmez dedim aldım denedim dökülen yerin büyüklüğüne göre değişir ama ben 3 kutu kullandım komple kurtulmak için ve çıktı sipreyin adı "dr mat hijyen sprey" allah başa getirmesin ama ben kurtuldum çok uğraştım arka koltuğu söktüm götürdüm eve yumoşlamı yıkamadım kosla mı kullanmadım banamısın demedi dediğim sipreyi kullandım ve olayı çözdüm. çok şey değil bir dua bir teşekkür yeter .

*** aracınızı tüve sokacaksınız ama 2009 da takılmış ise stepneye örneğin tüvden geçmez

Çözümü = makine mühendisleri odasına gidersiniz sızdırmazlık testi için stepneyi açarsınız bakar bu araç geçmez der neden çünkü stepnenin bulunduğu kısım sert plastiktir. orasının metal bir havuz olmasını isterler sonra apar topar gazcıya gidersiniz gazcı size oraya bir saç monte eder sonra tüpü yeniden üstüne otuturur kontrolleri yapar ve gönderir. bu işlme ücreti 80 tl 130 tl arası.

*** aman dikat aracınızda spoyler varsa sakın benzinliklerdeki araba yıkama otomatlarına girmeyin tavsiye !!!

faydalı bilgiler verebildiysek ne mutlu bana hepsi bizzat tecrübeyle denenmiştir... Emeğe saygı lütfen çalmayın başka yerde kendi adınıza yayınlamayın teşekkürler.

bilgi paylaşımı için tşkler

Ey insan Kaf dagı kadar yüksekte olsanda,kefene sığacak kadar küçüksün unutma..!! Ölümde var..!!!

Acer aspıre 5920G cor2duo 2.1ghz 4gb ddr2 160gb hdd 1024mb nıvıdıa geforce

Palio speedgear 1.2 16v EL
Megane 2 1.5dci Expession

3281 Mesaj
1 Mart 2013; 21:13:30 

Teşekkür ederim arkadaşlar. İlanın linkini paylaşıyorum sizlerle. Aracımın temizliğini sizlerde biliyorsunuz. Oraya da açıkca herşeyi yazdım. Pazarlık payım elbette var. Satmak için acelem de yok. Hadi hayırlısı bakalım. Elbette uğrayacağım sizleri bilgilendiririm cruze ile ilgili

http://www.sahibinden.c...rafsiz-116707665/detay/

506 Mesaj
2 Mart 2013; 11:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: CooSeeN

Herkeze merhaba cok faydali paylasimlari buldugum bu bölümde bir derdime care yada bir fikir ariyorum.
Benim aracim Renault Megane II 1.6 16v Grandtour 2004 Model 147.000Km aracta söyle bir sorun var ilk kalkista (yavas kalkis) sag ön taraftan yada mevkiyi tam olarak bilemiyorum ardi arkasina tak tak tak diye ses geliyor 20km yada yeterince hizlaninca geciyor cok fazla sürmüyor 10-15 saniye kadar. bir fikri yada daha önce basina gelen oldumu? tamirci bir arkdasim var sanzimandan gelebilecegini söyledi ama emin degilim dedi bir fikri olan varmi? eger masrafi agir birsey ise arabayi satmayi düsünüyorum.

benimde kalkışlarda alttan vuruntulu sesler geliyordu,stop edecek gibi silkeleniyordu alt taraf tak tuk seslerle..kalkış tamamlanınca hiçbirşey yok..ustama götürdüm,acaba şanzuman takozu mu kopuk falan veya başka birşey mi diye..aracın arkası kaldırım üstündeydi dükkanın önünde,ön tekerleri fazla yüksek olmayan kaldırımdan yola indirip geri viteste gaz vermeden yavaşça zorlayarak tam çıkarmadan birkaç dakika böyle kastırdı..sonunda pis kokular ve duman çıktı baskı balatadan..ancak sonuç:kalkışlarda hiçbir titreme silkeleme vuruntu takırtı tukurtu kalmadı..büyük ihtimalle baskı balatayı traşladı,pislik yağlanma çizilme veya varsa temizledi..3 gün sonra forumlardan birinde okuduğumda farkettim aynı işlem olduğunu..bana söylemedi ancak bilerek bunu yapmıştır büyük ihtimalle..

Renault Megane II 1.5 Dci Dynamique Ateş Kırmızı

366 Mesaj
2 Mart 2013; 18:12:32 

2004 Megane 2 HB otomatik aracımın ön takımdan gelen seslerden gına geldi ve hanımdan aldığım gazla soluğu ustanın yanında aldım. Ön takımda ses yapması muhtemel ne varsa değiştirdim. Çünkü daha öncede lokal parça değişikliği (rot başı-z rotu vs) yaptırmıştım ses kesilmemişti.
Neyse uzatmayayım değiştirdiğim parça ve fiyatları

Direksiyon kutusu......... ............. 220 TL
Travers Burcu................2x22,5= 45 TL
Alt Salıncak.....................2x90= 180 TL
Rotbaşı............................2x35= 70 TL
Z-Rotu.............................2x30= 60 TL
Ön Amertisör....................2x75= 150 TL
Amertisör Takozu..............2x45= 90 TL
Şanzıman Kulağı........................ 55 TL
Rot Ayarı....................................25 TL
İşçilik........................................200 TL
TOPLAM....................................1095 TL

Neticesinde kullanımı, sesi ile bambaşka bir araba oldu.

2011 90.Yıl Özel Seri Mazda3 Otomatik - Asus G73 - Nokia Lumia 920

4359 Mesaj
2 Mart 2013; 20:05:33 

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

benimde kalkışlarda alttan vuruntulu sesler geliyordu,stop edecek gibi silkeleniyordu alt taraf tak tuk seslerle..kalkış tamamlanınca hiçbirşey yok..ustama götürdüm,acaba şanzuman takozu mu kopuk falan veya başka birşey mi diye..aracın arkası kaldırım üstündeydi dükkanın önünde,ön tekerleri fazla yüksek olmayan kaldırımdan yola indirip geri viteste gaz vermeden yavaşça zorlayarak tam çıkarmadan birkaç dakika böyle kastırdı..sonunda pis kokular ve duman çıktı baskı balatadan..ancak sonuç:kalkışlarda hiçbir titreme silkeleme vuruntu takırtı tukurtu kalmadı..büyük ihtimalle baskı balatayı traşladı,pislik yağlanma çizilme veya varsa temizledi..3 gün sonra forumlardan birinde okuduğumda farkettim aynı işlem olduğunu..bana söylemedi ancak bilerek bunu yapmıştır büyük ihtimalle..

Gözümde canlandı.. ise yarıyorsa iyiymiş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

11 Mesaj
3 Mart 2013; 20:37:03 

Önerin icin cok tesekkür ederim fakat bende kalkislarda silkelenme olmuyor sadece 5-10 saniye kadar süren tak tak tak diye bir ses geliyor. Baski balatadan olacagini düsünmüyor ustama götürdüm sesi kendisi duydu bana söyledigi sey böyle sürmeye devam et satariz sonra :) bende ustama katiliyorum yakin süre icinde satmayi düsünüyorum. Cok tesekkürler ama yinede bahsettigin cözüm yöntemini yarin deneyecegim eger ise yarar bir sonuc alirsam haberdar ederim.

CooSeeN

1059 Mesaj
3 Mart 2013; 22:22:55 

Arkadaşlar bakım zamanı geldi 1.5 dci için aşağıda linkteki filtreleri almayı planlıyorum. Hepsiburada dan puanlarım var ne dersiniz ?

http://www.hepsiburada....d%26fh_refview%3dlister

Tuning'de yeni bir eğlence
http://forum.donanimhaber.com/m_84567654/f_//tm.htm#84567654

Bir gün

366 Mesaj
4 Mart 2013; 18:37:58 

quote:

Orijinalden alıntı: CooSeeN

Önerin icin cok tesekkür ederim fakat bende kalkislarda silkelenme olmuyor sadece 5-10 saniye kadar süren tak tak tak diye bir ses geliyor. Baski balatadan olacagini düsünmüyor ustama götürdüm sesi kendisi duydu bana söyledigi sey böyle sürmeye devam et satariz sonra :) bende ustama katiliyorum yakin süre icinde satmayi düsünüyorum. Cok tesekkürler ama yinede bahsettigin cözüm yöntemini yarin deneyecegim eger ise yarar bir sonuc alirsam haberdar ederim.

Hocam seninki usta değil danışmanmış

1527 Mesaj
5 Mart 2013; 22:33:07 

Arkadaşlar merhaba,
99 Model Lagunam vardı geçen hafta sattım, bir arkadaşımda da 2005 model megane dynamique 1.5 dCi var, 138000 de gri renkli, boya kaza değişen yok. Onu almak üzereyim 25 istedi ama 24.250 gibi anlaştık nasıl sizce ?
Eğer alırsam yeni bir meganecı olarak aranıza katılacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 5 Mart 2013; 22:34:16 >

650 Mesaj
6 Mart 2013; 13:00:06 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Arkadaşlar merhaba,
99 Model Lagunam vardı geçen hafta sattım, bir arkadaşımda da 2005 model megane dynamique 1.5 dCi var, 138000 de gri renkli, boya kaza değişen yok. Onu almak üzereyim 25 istedi ama 24.250 gibi anlaştık nasıl sizce ?

Fiyat normal hayırlı olsun şimdiden.Ekran da herhangi arıza ışıgı yanıyormu dikkat edin.

650 Mesaj
6 Mart 2013; 13:01:14 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Arkadaşlar merhaba,

Fiyat normal hayırlı olsun şimdiden.Ekran da herhangi arıza ışıgı yanıyormu dikkat edin.

506 Mesaj
7 Mart 2013; 12:38:39 

1.5 dci motorun rölanti devri kaç olması gerek?800 mü 900 mü?

2743 Mesaj
7 Mart 2013; 12:39:24 

quote:

1.5 dci motorun rölanti devri kaç olması gerek?800 mü 900 mü?

900

Xigmatek Pantheon

11 Mesaj
7 Mart 2013; 19:08:18 

Arkadaşlar aracımın sağ ön çamurluğunda taş çarpması sonucu küçük bi delik açıldı görüntü olarak hoş durmuyor serviste değiştireyim diyorum ne kadar masraf çıkar bide araçta ilk değişen parça olacak plastik olduğu için orjinalliği açısından sıkıntı olmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz

RENAULT MEGANE II 1.6 DYNAMIQUE 16V

843 Mesaj
7 Mart 2013; 21:41:52 

Sağ ön hoparlörüm patlamış sanırım değişmesi gerekecek,tavsiyesi olan varmı acaba?

Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.
K.ATATÜRK

650 Mesaj
7 Mart 2013; 22:23:48 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 8 Mart 2013; 15:14:36 >

729 Mesaj
7 Mart 2013; 23:28:29 

quote:

Orijinalden alıntı: boran116

Arkadaşlar aracımın sağ ön çamurluğunda taş çarpması sonucu küçük bi delik açıldı görüntü olarak hoş durmuyor serviste değiştireyim diyorum ne kadar masraf çıkar bide araçta ilk değişen parça olacak plastik olduğu için orjinalliği açısından sıkıntı olmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz

Kaskonuzun mini onarım desteği yok mudur? Bu tür ufak tefek işlerde mini onarım aslında iyi oluyor.

Durdurun dünyayı!!! İnecek var.

729 Mesaj
7 Mart 2013; 23:32:53 

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

Sağ ön hoparlörüm patlamış sanırım değişmesi gerekecek,tavsiyesi olan varmı acaba?

Orjinal olarak dışarıda bulunur mu bilmiyorum ama dışarıdan temin edecekseniz ( başka bir model vs. ) birebir aynı çapta bulamazsanız orjinal hoparlör yerini keserek yerleştirmeye çalışacaklardır.
Nacizane önerim; böyle bir işlem sonrası mutlaka kesilen bölümün çevresine izalasyon yaptırın yoksa bir sonraki yağmurda kapı cepleri su ile dolacaktır.

Ben aracıma ses sistemi yaptırdığımda bunu gözden kaçırmıştık ve iki cep de su dolmuştu. Daha sonra sistemi yaptırdığım yere götürüp izalasyon yaptırdıktan sonra su alma problemi çözüldü.

Orjinal hoparlör konusunda isterseniz bir de yetkili servisten fiyat alın, belki çok uçuk rakam çekmezlerse dışarıdan alınan hoparlör ile uğraşmadan oradan hallettirirsiniz sorunu.

Durdurun dünyayı!!! İnecek var.

506 Mesaj
8 Mart 2013; 10:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

900

soğuk motorda 900 devirde bir süre çalışıyor daha sonra 1000 devirin altındaki çizgide çalışıyor,yani 800 devir..ve biraz düşük geliyor bana sanki,daha titreşimli çalışıyor,900 e kendim getirince daha dinç çalışma hissi veriyor..

2743 Mesaj
8 Mart 2013; 10:48:05 

quote:

Hocam o zaman özel serviste veya serviste bi bilgisayara bağlatın bir değerlere baksınlar normal mi diye. Çok titriyorsa vardır bir anormallik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnkpln -- 8 Mart 2013; 10:48:26 >

Xigmatek Pantheon

1595 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
W.W
8 Mart 2013; 15:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Merhaba
Öncelikle şunu söyleyeyim işlem çok basit az çok lehim yapmayı bilen biri için dakikalık iş.
Kablo normal hemen her elektronıkçide olan iki ucu stereo kablo.Kablonun bir ucunu kesip uçalrını açıcaksınız.İçinden 3 adet kablo çıkıcak.Siyah kırmızı ve sarı.Bazen siyah kablo yerine çıplak saşe de çıkabilir..Kırmızı ve sarı sağ sol çıkışlar siyah yada çıplak kablo da şase yada eksi uç diyelim.
Teybi söküp üst kapağını çıkarın.Kaset mekanizmasını 3-4 vidası var söktükten sonra lehimleme işlemine geçiyoruz.lehimlenecek yerleri resimlerde gösterdim ...Sonra kaset mekanizmasını yerine taktıp teybi topladıktan sonra işlem tamam.Kaset modunda çalışıyo Bunun için herhangi bir kaset alıp bandını söküp atıyoruz..Boş kaseti teybe itince aux çıkışı aktif oluyo.Şu an ben sürekli kaset içerde kullanıyorum:SRC tuşu ile radyo ve kaset (yani artık aux) arasında geçiş yaparak kullanıyorum.Ses kalitesi mükemmel..Tek sorun lehimleme ben bilgisayar-elektronik işi yaptığım için bana kolay ama size zor gelebilir..
Bu işi oto elektrıkçiler 40-50liraya yapıyolar.Tek masraf kablo oda 2-3tl

Hocam bunu gördüm ve beni büyük masraftan kurtardınız.

Yaptırmaya çalışacağım bu olayı umarım anlayan birini bulurum.

Yanlız bi kaç sorum olacak.

Aux girişi teybin arkasında mevcut mu?

Mevcut ise kabloyu nereden çekiyorlar? (ses kaynağı ile teyp arasına)

Cevap verirseniz sevinirim.

edit:

Lehimlediğimiz kablo aux kablosu oluyormuş pardon

Edit 2: hocam lanet olasi kasetcalar vidalarini 64 tane uc denememize ragmen acamadik..

Yarin oto elektrikciye gitcez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizan -- 8 Mart 2013; 20:25:54 >

3 Mesaj
8 Mart 2013; 20:42:38 

quote:

istanbul izmir veya ankarada yaşıyor iseniz öncelikle çıkmacılara gitmenizi öneririm.
benim arka kapılarda hoparlör yoktu çıkmacıdan temin etmiştim yaklaşık 5-6 ay önce çiftini 35tl'ye almıştım.(izmir)

4054 Mesaj
8 Mart 2013; 21:39:01 

quote:

şuraya bakabilirsiniz fiyat uygun
http://www.sahibinden.c...parlor-116994197/detay/

901 Mesaj
8 Mart 2013; 21:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fizan

Hocam bunu gördüm ve beni büyük masraftan kurtardınız.

Yaptırmaya çalışacağım bu olayı umarım anlayan birini bulurum.

Yanlız bi kaç sorum olacak.

Aux girişi teybin arkasında mevcut mu?

Mevcut ise kabloyu nereden çekiyorlar? (ses kaynağı ile teyp arasına)

Cevap verirseniz sevinirim.

edit:

Lehimlediğimiz kablo aux kablosu oluyormuş pardon

Edit 2: hocam lanet olasi kasetcalar vidalarini 64 tane uc denememize ragmen acamadik..

Yarin oto elektrikciye gitcez

faydası olduysa ne mutlu bize
işlem çok basit ama lehim işi temiz olursa yoksa cızırtı yapar
kasetçalar tork vidaydı sanırım tam hatırlayamadım şimdi

umarm sonuçtan memnun kalırsınız

iyi akşamlar

O halde siz Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz (Rahman Suresi)

472 Mesaj
9 Mart 2013; 14:28:14 

http://www.sahibinden.c...megane-116238461/detay/

bu araç ile ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim.. fiyat falan nasıl sizce

HİÇBİR ŞEY SİZİN DEĞİL, SADECE SİZİNLE

650 Mesaj
9 Mart 2013; 22:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: tinziri

http://www.sahibinden.c...megane-116238461/detay/

bu araç ile ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim.. fiyat falan nasıl sizce

Fotolarda.

Vites kolu direksiyon yıpranmış 70000 binde olması ihtimal.

2 Parça degişen var.

Renk füme.

Bunlar düşündürüyor başka araca bakın.Buarada adana damısınız.

4054 Mesaj
9 Mart 2013; 23:32:22 

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

Fotolarda.

Vites kolu direksiyon yıpranmış 70000 binde olması ihtimal.

2 Parça degişen var.

Renk füme.

Bunlar düşündürüyor başka araca bakın.Buarada adana damısınız.

renkler tartisilmaz fakat megane sedana yakisan iki renkten biri bu(sedefli kûl gri) digeride ates kirmizi diye dúsúnúyorum.bu arada aracin fiyati fazla gibi sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

148 Mesaj
10 Mart 2013; 0:14:25 

Arkadaşlar
Megan 2 ve scenic lere bakıyorum
fakat eşimden dolayı otomatik olacak
bu araçların otomatiğini tavsiye edermisiniz?

Toshiba 40 XV733
Profilo 1000 Str

1998 Mesaj
10 Mart 2013; 1:28:33 

quote:

Merhaba. Megane 2 hb aracımı satmadan önce sağ ön hoparlör patlamıştı. Denge bozulmasın diye ön 2 hoparlörü de değiştirmiştim. 13 cm Pioneer aldım. 120 TL ödemiştim o zamanlar. Ama performansından hiç memnun kalmamıştım. Orijinal hoparlörü daha güzeldi. Bulabilirsen orijinalini al derim ben...

2012 Citroen C5 Dynamique 112 hp MCP

PSN: anamurcat33

3281 Mesaj
10 Mart 2013; 7:46:44 

http://www.sahibinden.c...rtemiz-116707665/detay/

Almayı düşünen arkadaşlar. Aracım satılık...

2872 Mesaj
10 Mart 2013; 12:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: korner12

http://www.sahibinden.c...rtemiz-116707665/detay/

Almayı düşünen arkadaşlar. Aracım satılık...

fiyat fazla, daha düşük km de daha üst paketler de bulabilirsin,

örnek vermek gerekirse

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-servis-bakimli-2005-dizel-full-117589790/detay

araştırınca daha temizlerinin de bulunma ihtimali vardır.

...BİZ ŞAMPİYON OLMADIĞIMIZ SÜRECE LİG HER ZAMAN TEMİZDİR...
KEMAL TANCA (ayakkabıyı satarım, arkasında durmam, paranın üstüne yatarım) alma, aldırtma Türkiye Türklerindir!

6 Mesaj
10 Mart 2013; 19:33:58 

Bende 2 haftadır aldım 2005 model 1.6 dCi Dynamique 78000 km de sunroof var. 23500 Tl ye aldım lpg 1 aydır takılmış.Atiker marka.Kapılarda 2 tane boya var. İzmir de 70 TL vererek expertize baktırdım.Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazo21 -- 10 Mart 2013; 19:34:23 >

sevgide ve dostça kalınız...

921 Mesaj
10 Mart 2013; 20:00:11 

quote:

Orijinalden alıntı: nazo21

Bende 2 haftadır aldım 2005 model 1.6 dCi Dynamique 78000 km de sunroof var. 23500 Tl ye aldım lpg 1 aydır takılmış.Atiker marka.Kapılarda 2 tane boya var. İzmir de 70 TL vererek expertize baktırdım.Herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Hayırlı olsun. Aracınız dci değil yani dizel değil önce onu söyleyeyim.
Bende araştırıyorum 20-21 civarına bulabilirsek alabiliriz.

292 Mesaj
10 Mart 2013; 21:20:58 

Arkadaşlar bugün megane 2 1.5dci siyah aracımın ön kaputunda çatlama oldu 5 cm kadar. Bunu nasıl yaptırabilirim. Derin bir çatlak değil.

Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz

366 Mesaj
10 Mart 2013; 22:31:22 

quote:

Orijinalden alıntı: etranger

Arkadaşlar
Megan 2 ve scenic lere bakıyorum
fakat eşimden dolayı otomatik olacak
bu araçların otomatiğini tavsiye edermisiniz?

Hocam 3 yıldır 2004 HB otomatik kullanıyorum ve çok memnunum. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz

4054 Mesaj
10 Mart 2013; 22:49:55 

yarından itibaren servislerde 4 yaş üstü araçlar için %30 indirim olacakmış bakım yaptırmak isteyen arkadaşlar kaçırmayın sanayi fiyatlarına yakın bir fiyat çıkıyor

3281 Mesaj
11 Mart 2013; 7:19:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

fiyat fazla, daha düşük km de daha üst paketler de bulabilirsin,

örnek vermek gerekirse

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-servis-bakimli-2005-dizel-full-117589790/detay

araştırınca daha temizlerinin de bulunma ihtimali vardır.

Nasip kısmet bakalım. Umarım satabilirim

2872 Mesaj
11 Mart 2013; 9:03:19 

quote:

Nasip kısmet bakalım. Umarım satabilirim

kusura bakma ben alacağını varsayarak yazmıştım

KEMAL TANCA (ayakkabıyı satarım, arkasında durmam, paranın üstüne yatarım) alma, aldırtma Türkiye Türklerindir!

3281 Mesaj
11 Mart 2013; 11:33:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

kusura bakma ben alacağını varsayarak yazmıştım

Önemli değil Satılır diye ümit ediyorum. Çünkü çok uğraştım araçla en ufak malzemesini orijinal taktırdım

14 Mesaj
11 Mart 2013; 15:12:17 

4 yaş üzeri renaultlarda %30 bakım indirimi başlamıştır

2006 megane 2 dci 1.5 privilege

2872 Mesaj
11 Mart 2013; 15:22:23 

quote:

Orijinalden alıntı: asigo70

%60 da indirim yapsa, benim dışarıda yaptırdığım fiyata yine yaklaşamaz

41 Mesaj
11 Mart 2013; 15:56:19 

quote:

Orijinalden alıntı: asigo70

periyodik bakıma girenler için indirim var.örneğin baskı balata değişmek isteseniz hiç bir indirim yok.

Megane II Faz I
1.5 dCi Sportway

330 Mesaj
11 Mart 2013; 20:04:46 

quote:

Önemli değil Satılır diye ümit ediyorum. Çünkü çok uğraştım araçla en ufak malzemesini orijinal taktırdım

cruze nasıl..

Ey insan Kaf dagı kadar yüksekte olsanda,kefene sığacak kadar küçüksün unutma..!! Ölümde var..!!!

3281 Mesaj
11 Mart 2013; 20:44:51 

Cruze canavar :) Hem normal canavar hem benzin canavarı

4054 Mesaj
11 Mart 2013; 23:28:47 

quote:

Orijinalden alıntı: The Passenger

periyodik bakıma girenler için indirim var.örneğin baskı balata değişmek isteseniz hiç bir indirim yok.

baskı balata için de %30 indirim var.

41 Mesaj
11 Mart 2013; 23:40:52 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

baskı balata için de %30 indirim var.

Ilginc.bana baski balata fix paket kapsamina girmiyor dedi.sanirim illere gore farklilik var.

Megane II Faz I
1.5 dCi Sportway

4331 Mesaj
12 Mart 2013; 14:30:22 

Aranızda belki hatırlayanlar vardır. Bir ara kamilin(arabamın adı) altından godzilla kükremesi gibi sesler geliyor demiştim. Kime anlattıysam güldüler, güldük :) Ama bizim godzillacık bu sabah sağlam bir kükremeyle tekrar ortaya çıktı.

İşe giderken önce aracın ABS arıza ışığı yandı. Ne iş bu, ne ayak demeye kalmadan godzilla sağlam bir şekilde kükredi ve kamilin arkası sola doğru savruldu. Şans eseri kayarak yolun sağında durabildim.

Ucuz diye tercih ettiğimiz kalitesiz kasko şirketim ile çekici konusunda ciddi sorunlar yaşadıktan sonra zar zor aracı çalıştığım yetkili servisimize çektirebildim.

Sonuç: Rulman dağıtmış, disk eğrilmiş. Arka diskler, balatalar ve ABS kaptörü değişecek. 700 küsür lira yapıyor. Ama şu an Renault Yetkili servislerindeki bakım indirimi sayesinde 500 lira civarına düşüyor.

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seizure -- 12 Mart 2013; 14:52:38 >

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

2743 Mesaj
12 Mart 2013; 15:14:48 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Büyük geçmiş olsun. ( Bornova değil mi orası?) İyi fiyat vermişler

Xigmatek Pantheon

4331 Mesaj
12 Mart 2013; 15:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Büyük geçmiş olsun. ( Bornova değil mi orası?) İyi fiyat vermişler

Çok teşekkürler, sağolun. Evet Bornova, Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağında kaldım.

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

921 Mesaj
12 Mart 2013; 17:53:40 

quote:

seizure

Hocam geçmiş olsun. Bu neden olur? Çok ilginç geldi bana.

2872 Mesaj
12 Mart 2013; 18:31:30 

üstadım geçmiş olsun, Allah'tan savrulup takla atmadın, veya başkasına vurmadın... buna da şükür...

330 Mesaj
12 Mart 2013; 20:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Çok teşekkürler, sağolun. Evet Bornova, Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağında kaldım.

geçmiş olsun

139 Mesaj
12 Mart 2013; 21:59:47 

direksiyonu sağa sevirince vııjk diye ses geliyor bugün farkettim. uzun zamandır cam açık gitmiyordum. bugün güneşi görünce açtım ki sesi duydum. ön salıncak değişmişti. usta dedi biraz sür sağa sola çekme yaparsa rot ayarı yaptırırsın dedi bende tamam dedim hız olarak 100e yaklaşınca çekme yapıyor fazla hızlı gitme fırsatım olmadığı için sonradan farkettim acab ondan mı kaynaklanıyordur ya da neden kaynaklanıyordur?

1318 Mesaj
13 Mart 2013; 16:58:20