Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (976. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: figor44

fitillerden giren su kapı dibinden dışarı dreyn olur..ancak dreyn delikleri tıkanırsa kapı içerisinde su birikmeye başlar ve resimde gösterilen gözlere su dolar...eğilip kapının en altına bakın orada bir yerlerde delik ya da delikler görürsünüz açık olduğundan emin olun...

eyvallah sabah bi kontrol ederim. İnşallah çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgokhan1985

quote:

fitillerden giren su kapı dibinden dışarı dreyn olur..ancak dreyn delikleri tıkanırsa kapı içerisinde su birikmeye başlar ve resimde gösterilen gözlere su dolar...eğilip kapının en altına bakın orada bir yerlerde delik ya da delikler görürsünüz açık olduğundan emin olun...

eyvallah sabah bi kontrol ederim. İnşallah çözülür.

Kapının altında ince uzun siyah parça va o ve kapı kilidiin en altında delik var bunlar tozdan çamurdan tıkanıyor.

• 4 Adet 205/55/16 Bridgestone ER300 aldım rot balans ve bir adet rot kolu değişimi dahil 860 TL ye maloldu.eski lastiklerim michelindi ve her zaman ne zaman yarılacak korkusu vardı.çok şükür ER300 ler bu sorunu ortadan kaldırdı.bizim ülkeye en uygun lastik diyebilirim.tabi bu güvenliği konfordan önce tutanlar için.
  • Bırakın artık şu michelin yarılır hurafesini. İyice şehir efsanesi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Passenger

4 Adet 205/55/16 Bridgestone ER300 aldım rot balans ve bir adet rot kolu değişimi dahil 860 TL ye maloldu.eski lastiklerim michelindi ve her zaman ne zaman yarılacak korkusu vardı.çok şükür ER300 ler bu sorunu ortadan kaldırdı.bizim ülkeye en uygun lastik diyebilirim.tabi bu güvenliği konfordan önce tutanlar için.

Bu lastik yarılması başınıza geldimi bu güne kadar?

Ben bundan önceki iki aracımda 2 takım mıchelın energy saver eskittim hiç bir problem yaşamadım.
    Mart-Nİsan gibi bende lasitk alıcam yine mıchelın alma niyetindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: leki

selamlar.
    5-6 yıldır clio kullanıyorum. 3 şeyden ötürü 2004 megane hb'lere bakıyorum bugünlerde, sunroof, güçlü motor ve otm vites.
    forumunuz maşallah oldukça yüklü, geriye doğru okumaya başladım, sanırım bir ayda biter. clio 2 sayfasından tanıdık isimler de gördüm, demek ki doğru yoldayım :)
    iyi forumlar..

leki sizi clio 2 kullananlardan hatırlıyorum
    bende şimdiki megane 2 hb 2005 dyn exe+tekno pack aracımdan önce yine 2005 model 1.2 hb cilo sahibiydim.Çok keyifle ve memnununiyetle sürdüğüm bir araçtı.Ev aldığım için satmıştım.
    Ama tabiki megane cilo'ya göre çok geniş ve konforlu ve teknolojik kalıyor.Özellikle aileye yeni bireyler eklenince üst sınıfın farkını hissediyor insan.

İnş. gönlünüze göre temiz bir araç bulur aramıza katılırsınız.

Benim görüşüm 2005 ve üzeri model dynamıc + extra paketli, dizel bir hb alırsanız tadından yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

4 Adet 205/55/16 Bridgestone ER300 aldım rot balans ve bir adet rot kolu değişimi dahil 860 TL ye maloldu.eski lastiklerim michelindi ve her zaman ne zaman yarılacak korkusu vardı.çok şükür ER300 ler bu sorunu ortadan kaldırdı.bizim ülkeye en uygun lastik diyebilirim.tabi bu güvenliği konfordan önce tutanlar için.

Ben bundan önceki iki aracımda 2 takım mıchelın energy saver eskittim hiç bir problem yaşamadım.

bendeyken olmadı ama serviste test sürüşünde sol ön lastik yarıldı.yanaklardada çatlamalar başlamıştı.dördünüde çıkarıp attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Passenger -- 19 Şubat 2013; 14:57:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

bendeyken olmadı ama serviste test sürüşünde sol ön lastik yarıldı.yanaklardada çatlamalar başlamıştı.dördünüde çıkarıp attım.

Açıkcası ben de okuduğumu hatırlıyorum Michelin lastikler yarılır muhabbetini ama nasıl oluyor onu bilmiyorum maalesef?
    Her halde araçla yolda giderken durduk yere bu olay meydana gelmiyor? Benim tahminim park etmeye çalışırken kaldırım vs. gibi taşlara hızlı sürtme olursa ki genelde markadan bağımsız olarak bu yarılma tepkisinin diğer lastiklerde de olabileceğini düşünüyorum? Diğer markalara nazaran daha mı yumuşak olduğundan bu şekilde danayaksız olur deniyor acaba?

• hem ucuz hem konforlu aracımı cok seviyorum......

• Yan kapılardan gelen sesi nasıl kesebiliriz, hızla giderken ön kapılardan derinden çıtır çıtır ses geliyor, sanki rüzgar giriyor kilitten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapı kollarının altındaki gövdeye yapışık plastik parçalar geveşemişse ses yapar...kürdan ucuna süreceğiniz yapıştırıcıyla yerine sabitlerseniz ses yapmaz..
  • quote:

kapı kollarının altındaki gövdeye yapışık plastik parçalar geveşemişse ses yapar...kürdan ucuna süreceğiniz yapıştırıcıyla yerine sabitlerseniz ses yapmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 22 Şubat 2013; 8:34:26 >
  • quote:

kapı kollarının altındaki gövdeye yapışık plastik parçalar geveşemişse ses yapar...kürdan ucuna süreceğiniz yapıştırıcıyla yerine sabitlerseniz ses yapmaz..

Deneyelim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

quote:

Deneyelim bakalım.

aynen dediği gibi yerinden çıkarıp etrafına ince şekilde sür japonu yapıştır gitsin..
  • Merhaba,

Aracım 2007 model, 1.5 Dci ( Previlige ) Megane 2 HB . Şu anda 110.000 KM bakım zamanı geldi.
    Normalde tüm bakım ve parça değişimleri bugüne kadar hep yetkili serviste oldu. Bu bakım büyük bakım değil ama
    telefonla sordum ve tahmini 350 TL tutacağı bildirildi bu bakım bedelinin. Klasik bakım dışarıda çok daha uygun biliyorum ama
    aracı satarken yetkili servis bakımlı olması çok farkediyor biliyorsunuz ve genelde de bir sıkıntı olduğunda yetkili serviste hak aramak daha kolay oluyor ( sanayideki yerlere nazaran ).

Bu konuda başımdan ufak bir olay geçti Clio aracım olduğunda. Dışarıda parça değişimleri vs. yapılmıştı, ekstradan araca sis farları takıldı.
    Daha sonra sis farının tekinde sıkıntı çıktı takıldıktan kısa süre sonra ve gidip problemi söylediğimde adamlar hiç umursamadı bile, elektrikçinin hatasıdır biz bir şey yapamayız garanti veremeyiz tarzı eveleyip gevelediler. 2.000 TL'ye yakın tutarda parça aldığım ve nakit ödediğim bir yer yaptı bu olayı. Gürültü patırtı çıktı ve bir daha sanayide bilmediğim yerlere adım atmamaya çalışıyorum o gün bugündür. Sıkıntı olmayacak işlerde ( ampül veya sigorta değişimi vs. ) ancak gidiyorum eğer çok zorda kalırsam.

Şimdi; daha önce hiç özel servise vs. gitmediğimden nerede düzgün yer var bilemiyorum. Sanayide usta falan da bilmem, gidip bırakayım aracı.
    İstanbul / Beylikdüzü'ndeyim. Avrupa yakasında ( yakın bölgede ) özel servis var mı önerebileceğiniz, kaliteli, uygun fiyatla iş yapan, yani aracı bıraktığımızda gözümüz arkada kalmayacak? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Bir kaç sayfa önce yazdım dışarıdaki bakım fiyatı ile servisin verdiği fiyatı. Dediğin gibi parçaları kendin alıp güvenilir bir özel servise bakım yaptırman daha mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Bir kaç sayfa önce yazdım dışarıdaki bakım fiyatı ile servisin verdiği fiyatı. Dediğin gibi parçaları kendin alıp güvenilir bir özel servise bakım yaptırman daha mantıklı olur.

Yanıt için teşekkür ederim. Mesajınızı buldum ve inceledim. Bulunduğum yere yakın bir Bosch Car servisi varmış şimdi internetten baktım.
    Sanırım onlarda işlem yapılırsa da uygun olabilir ve biraz daha pro çalışırlar diye tahmin ediyorum. Gün içerisinde vakit bulursam gidip bilgi ve fiyat alacağım.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Nette biraz arama yapınca Bosch Car servislerinde de sıkıntı olduğunu okudum. Elbette hepsi değil ama güvenilir ve işinin ehli servis ortamı hepsinde olmadığından iyisini bulmak gerek. Biraz daha araştırmaya devam edeceğim.
  • quote:

Merhaba,

Aracım 2007 model, 1.5 Dci ( Previlige ) Megane 2 HB . Şu anda 110.000 KM bakım zamanı geldi.
    Normalde tüm bakım ve parça değişimleri bugüne kadar hep yetkili serviste oldu. Bu bakım büyük bakım değil ama
    telefonla sordum ve tahmini 350 TL tutacağı bildirildi bu bakım bedelinin. Klasik bakım dışarıda çok daha uygun biliyorum ama
    aracı satarken yetkili servis bakımlı olması çok farkediyor biliyorsunuz ve genelde de bir sıkıntı olduğunda yetkili serviste hak aramak daha kolay oluyor ( sanayideki yerlere nazaran ).

Bu konuda başımdan ufak bir olay geçti Clio aracım olduğunda. Dışarıda parça değişimleri vs. yapılmıştı, ekstradan araca sis farları takıldı.
    Daha sonra sis farının tekinde sıkıntı çıktı takıldıktan kısa süre sonra ve gidip problemi söylediğimde adamlar hiç umursamadı bile, elektrikçinin hatasıdır biz bir şey yapamayız garanti veremeyiz tarzı eveleyip gevelediler. 2.000 TL'ye yakın tutarda parça aldığım ve nakit ödediğim bir yer yaptı bu olayı. Gürültü patırtı çıktı ve bir daha sanayide bilmediğim yerlere adım atmamaya çalışıyorum o gün bugündür. Sıkıntı olmayacak işlerde ( ampül veya sigorta değişimi vs. ) ancak gidiyorum eğer çok zorda kalırsam.

Şimdi; daha önce hiç özel servise vs. gitmediğimden nerede düzgün yer var bilemiyorum. Sanayide usta falan da bilmem, gidip bırakayım aracı.
    İstanbul / Beylikdüzü'ndeyim. Avrupa yakasında ( yakın bölgede ) özel servis var mı önerebileceğiniz, kaliteli, uygun fiyatla iş yapan, yani aracı bıraktığımızda gözümüz arkada kalmayacak? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

bence senede bir defa yapilan bir bakim icin 3-5 krs hesabi yapilmaz icinizin rahat etmesi icin yetkili serviste yaptirmanizi tavsiye ederim sadece yag degisimi yapilmiyor arac bastan sona kontrol ediliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

bence senede bir defa yapilan bir bakim icin 3-5 krs hesabi yapilmaz icinizin rahat etmesi icin yetkili serviste yaptirmanizi tavsiye ederim sadece yag degisimi yapilmiyor arac bastan sona kontrol ediliyor

Evet siz de haklısınız, zaten aracı 6 senedir hep yetkili servise götürüyoruz ancak bazı ağır bakımlarda dışarıda ( orjinal parçalar kullanılarak ) 500-600 TL'ye halledilecek işlemleri yetkili servise 1.200-1.300 TL fiyat verdiklerinde sıkıntı olabiliyor. En azından ağır bakımlar için de iyi bir alternatif olması adına özel servis bakıyordum.

Yoksa dediğiniz gibi , 50-100 TL oynama durumlarında tercihim yetkili servistir.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.