MEGANE II BÖLÜMÜ
22769 Cevap1900795 Görüntüleme83 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     29 [31] 33 34 35 36 37 38      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

182 Mesaj
28 Temmuz 2007; 22:08:57 

quote:

Orjinalden alıntı: SELÇUKİ

arkadaşlar dci araçlarda uygun devirde gidilmediğinde turbonun zarar gördüğüne yönelik bir inanç var,
söylendiğine göre 5.viteste en azından 100 ile gitmek gerekiyormuş.90 ile gidilirse turbo bozuluyormuş

90 km hızda 5.viteste devir yaklaşık 2000 civarında seyrediyor.Bu durumun ne zararı var?
Bir de yazları özellikle hava filtresine dikkat etmeliymiş,1000km de hava filtresini değiştirmek gerekiyormuş.

turbo sarjlı motor lar ya turbo devrinin altında yada üstünde kullanılmalıdır , yakıt tasarrufu yapmak icin araç

turbo devrini gectikten sonra vites buyutulur ve turbo devreden cıkar, sonra tekrar devreye girer hooop bidaha

vites buyutulur ve yine devreden cıkar, bu sekilde kullanımlarda aracınızda orta vadede ciddi turbo problemleri yasamanız

kacınılmazdır zira turbo dizel aracların devirli kullanılması gerektiği buradan gelmektedir, tavsiyem vites buyuttugunuzde dahi

devrin 2000rpm nin altında olmamasıdır. Hava filitresinide tavsiyem yaz aylarında oturdugunuz bolgenin durumunu göz önüne

alarak 3000-5000 km arasında degistirmenizdir, normal motor havayı alır, turbolu motor ise süpürge gibi emer, ucuz ve

degistirmesi kolay bi parcadır zaten

The only two things that are infinite in size are the universe and human stupidity. And I'm not completely sure about the universe...

4055 Mesaj
28 Temmuz 2007; 22:27:06 

arkadaşlar megane larda şöyle özellikler var ben bunların ne işe yaradığını bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
1.akıllı ön cam silecekleri
2.atermik ön cam(ben bunu güneşin ısısını iletmiyor diye biliyordum öyle bir görevi yok)
3.değişken takviyeli direksiyon

hepsini cevaplamanıza gerek yok hangisini biliyorsanız onu yazın

2 Mesaj
28 Temmuz 2007; 22:36:35 

Arkadaşlar bende 2008 Megane II HB auth 1.4 16 sahibi olmak üzereyim.Üzereyim çünkü trafik 2 Ağustosta kayıt işlemlerine izin veriyormuş sanırsam o yüzden aracı 2-3 Ağustos gibi teslim edecekler.Sizden öğrenmek istediğim 2008 auth model de yenilikler varmı bilgilendirirseniz sevinirim

2008 Megane II HB Auth 1.4 16V

604 Mesaj
29 Temmuz 2007; 12:28:45 

27.000 km 1.6 16v hb 2006 gümüş gri 24.000 ytl. umarım fiyat iyidir :)

www.arusada.com

4055 Mesaj
29 Temmuz 2007; 12:39:11 

quote:

Orjinalden alıntı: iStPaLaDiN

27.000 km 1.6 16v hb 2006 gümüş gri 24.000 ytl. umarım fiyat iyidir :)

ne bu dynamique mi otantik mi?

113 Mesaj
29 Temmuz 2007; 15:03:59 

1.4 motorun bu ağır kasayı kaldırabileceğine şaşıyorum doğrusu. Neticede Clio motoru.
Clio'larda bile 1.6 16v seçeneği varken ondan 300 kg daha ağır Megane2de 1.4 16v kullanılmasına aklım ermiyor..

quote:

Orjinalden alıntı: Celebrimbortr

Arkadaşlar bende 2008 Megane II HB auth 1.4 16 sahibi olmak üzereyim.Üzereyim çünkü trafik 2 Ağustosta kayıt işlemlerine izin veriyormuş sanırsam o yüzden aracı 2-3 Ağustos gibi teslim edecekler.Sizden öğrenmek istediğim 2008 auth model de yenilikler varmı bilgilendirirseniz sevinirim

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

113 Mesaj
29 Temmuz 2007; 15:14:08 

alabora

Şu turbo konusunu biraz açabilirmiyiz ?
Yani aracı kaç devirler arasında kullanmalı.

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

182 Mesaj
29 Temmuz 2007; 23:01:29 

vites degistirdiginizde de arac turbo devrinin üstünde kalmalıdır, örnegin

turbo 2000 devirde devreye giriyorsa vites buyuttukten sonrada arac 2000 devrin üstünde olmalıdır

bu sekilde hem daha saglıklı hemde daha performanslı sürüş söz konusudur

turbo ikide bir devreye girip cıkmadıgındanda orta vadede (50-60 bin km ) turbo arıza sorunu yasamazsınız

The only two things that are infinite in size are the universe and human stupidity. And I'm not completely sure about the universe...

462 Mesaj
30 Temmuz 2007; 15:51:18 

quote:

Orjinalden alıntı: _SANTRAL_

[Öncelikle 100 HP grafiği için teşekkürler, Mais'in broşürlerinde bile yalan-yanlış grafikler basılmaya devam ediliyor. Şu an elimdeki broşürde 106 HP- 79 Kw grafiği 100 HP - 74 Kw diye sunmuşlar,yersek !

Motor performansı derken 100 beygir dizel aracın toplamını kastediyorum sadece motoru değil. Yoksa tork eğrisi 3200 den itibaren düşüyor. Tabi bu noktadaki yükselişini sürdüren GÜÇ eğrisini es mi geçmeliyizoda ayrı bir soru.
Doğrusu Güç(Beygir) ile Tork arasındaki ilişkiyi tam olarak anlayabilmiş değilim. Bilginiz varsa paylaşalım.

Benim gözlemlemlediğim
5. viteste 2700 devirde 4,7l/100km sarfiyatın
4. viteste 3300 devirde 4,2l/100km.ye düştüğü.
( Haftaya uzun yola çıkacağım inşallah o zaman ayrıntılı bir gafik çıkartıp sizinle paylaşırım. )

Yani vitesli bir bisikleti düşünürsek, en uygun vites: en az zorlandığımız/yorulduğumuz vitestir öyle değil mi?
Bunu bir arabaya uyarlarsak en az yakıt tüketimi yapan nokta= en uygun vites diyemezmiyiz?

Bundan önce çok kısa süreli - 1 ay- 2004 model 80beygir dizelim olmuştu. Zannedersem aracı hep düşük devirde kullandıklarından araç 3000 devrin üzerine çıkmadıkça artık egzantrikte mi yoksa başka bi yerde mi- bir sürtme ve zorlanma sesi geliyordu.

Böyle bir tecrübem olduğundan arabamı sıfırdan 6000 km ye kadar 2500 devrin altına zorlamadım.
Şimdi12000km deyim 2000 devirde bile örneğin rampada zorlasam böyle bir ses gelmiyor.

düz bir yolda 90 km sabit hız için 5. vitesle daha az yakıt tüketirsin
grafikleri baz aldığımızda en uygun devirin 2500-3000 devir aralığı olduğu gözüküyor
başka bir arkadaşında söylediği gibi 2000 devir turbonun devreye girdiği devir bu sınırın altı ve üstü arasında çok fazla gidip gelmemek en sağlıklısı
yakıt tüketimi için güç eğrisinden çok tork eğrisi gözönüne alınmalı
zaten üreticiler 90 km lik hızı en büyük(dişli oranı olarak en küçük ) olan vitesteki deviri maksimum torkun verildiği bant aralığına oturtmaya çalışırlar.

269 Mesaj
1 Ağustos 2007; 20:57:30 

arkadaslar yeni araba almıs birileri yokmu. kaça aldı nasıl aldı anlatsalar. 80bg ile 100 bg dizel arasında çok fark varmı 100 bg almaya degermi. sehir içi yakıt sarfiyanız nasıl. teşekkürler

113 Mesaj
1 Ağustos 2007; 21:25:08 

Şehiriçi 7lt/100km.
Şehirdışı 5lt/100km.

Sarfiyatım var klima kapalı.

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

736 Mesaj
2 Ağustos 2007; 11:52:48 

quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

arkadaşlar megane larda şöyle özellikler var ben bunların ne işe yaradığını bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
1.akıllı ön cam silecekleri
2.atermik ön cam(ben bunu güneşin ısısını iletmiyor diye biliyordum öyle bir görevi yok)
3.değişken takviyeli direksiyon

hepsini cevaplamanıza gerek yok hangisini biliyorsanız onu yazın

1: yağmur sensörü
2: aynen öyle
3: hızlandıkca direksiyonun sertleşmesi ve şehiriçinde direksiyonun daha yumuşak hareket etmesi

bildiklerim bu şekilde yanlışlık varsa düzeltin

2006 Megane II Sedan 1.4 16V 98 Hp Authentique Platin Gri
İNTİKAM EN İYİ SOĞUK YENEN YEMEKTİR. NE KADAR SOĞUK OLURSA O KADAR LEZZETLİ OLUR...

76 Mesaj
2 Ağustos 2007; 15:32:54 

1- araç durduğunda örnek kırmızı ışık veya dur kalk gibi sileceklerin de yavaşlaması hatta periyoda göre durması-motoru yanmasın diye buz tutmuş sileceğin çalışmaması
2-ön cam büyük olduğu için ısı yalıtımı özel bir cam, dediğiniz gibi güneş ışınlarını epey bir durdurur. termos kabı gibi düşünülebilir onun saydam olanı.
3- hıza göre ve manevraya göre örnek park manevrası direksiyon elektrik motorunun extra güç takviyesi sertleşme yumuşama şeklinde

"In the land of the blind the one eyed man is king."

1188 Mesaj
3 Ağustos 2007; 3:35:06 

100 kmde ortalama yakıt tüketimini gösteren bir rakam var
Yakıt tüketimi ortalamasını yeniden nasıl baslatabiliriz ?
Yoksa bu rakam sürekli sabit mi kalıyor gidilen her 100 km (son 100) ün ortalamasını mı hesaplıyor?
Tesekkürler..

587 Mesaj
3 Ağustos 2007; 13:02:36 

Sağdaki kolun üstünde bir tuş var, ona bas bütün değerleri görürsün. Km sıfırlamaysa hız göstergelerinin altında küçük bir çubuk var, ona bas tüm değerler sıfırlanır. KM'nin altındaki mesafeyi ise o seçeneğe gelerek, aynı tuşa basarak sıfırlarsın..Saygılar..

736 Mesaj
3 Ağustos 2007; 20:10:02 

torpido nasıl sökülür

öncelikle airbağ iptal düğmesini çıkartıyoruz
0

düğmeyi sıkıca tutup sağa sola oynatarak çekiyorsunuz kolayca çıkıyor arkasında soketi çıkartarak parçayı bir kenara ayırıyorz
0

görüldüğü gibi küçük düz bir tornavidayı kapağın altına sokuyoruz ve dışarı doğru esneterek çıkarıyoruz
kapak hemen çıkacaktır tutan birşey yok zaten
kapak tırnaklarını attırdıktan sonra önce kendinize sonra yukarı doğru çekerek kolayca çıkarabilirsiniz
0

0

toridoyu tutan vidalardan bir tanesi bunu söküyorsunuz
0

diğer iki vidada işaretli yerlerde onlarıda söküyorsunuz güzelce
alttaki vidayı sökmek biraz uğraştırıyor plastik parça tam vidanın önüne geliyor tornavida sokamıyosunuz bunun için
sarıyla işaretli yerdeki tırnağı düz tornavida ile kolayca attırıp parçayı esneterek vidayı sökebilirsiniz
0

bundan başka gizli vida yok zaten, şimdide torpidonun içinde üst kıstımdaki vidaları söküyorsunuz ordada 3 tane vida var
0

0

vida sökme işi bitti kendinize doğru çekince işlem tamam
torpidoyu tutan tek şey işaretli yerdeki plasltik tırnak. onuda çıkartığınızda torpido elinize gelecektir
0

kolay gelsin

NOT: BU İŞLERE ELİNİZ YATKIN DEĞİLSE LÜTFEN ANLAYAN BİRİLERİNE YAPTIRIN ZARAR GÖRMENİZİ İSTEMEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 3 Ağustos 2007; 20:13:46 >

İNTİKAM EN İYİ SOĞUK YENEN YEMEKTİR. NE KADAR SOĞUK OLURSA O KADAR LEZZETLİ OLUR...

1479 Mesaj
3 Ağustos 2007; 20:45:32 

abi görüşmeyeli gene döktürmeye başlamışsın

psn: xradiancexx
DV6-1146et

2048 Mesaj
3 Ağustos 2007; 20:49:42 

@tturnusolSen bu arabayı komple söker sonra bir daha monte edersin valla korkulur senden

2005 Megane II HB 1.4 98 Hp Authentique Ateş Kırmızı

736 Mesaj
3 Ağustos 2007; 20:58:11 

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

abi görüşmeyeli gene döktürmeye başlamışsın

OOOOOOOOOOOOO
Eyvallah kardeş hoşgeldin sağol
nerdesin adanadamı ??

736 Mesaj
3 Ağustos 2007; 21:01:16 

quote:

Orjinalden alıntı: red_power

@tturnusolSen bu arabayı komple söker sonra bir daha monte edersin valla korkulur senden

sağol dostum elimizden geleni yapyoruz. motor hariç dediğin doğru

1479 Mesaj
3 Ağustos 2007; 21:08:56 

quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

OOOOOOOOOOOOO
Eyvallah kardeş hoşgeldin sağol
nerdesin adanadamı ??

hoşbulduk abi. denizlideyim abi,anladın sen onu

psn: xradiancexx
DV6-1146et

4036 Mesaj
4 Ağustos 2007; 0:25:45 

Arkadaşlar Megane II 1,6 16V Sedan Dynamic (2004-2005 model,manuel vites) Xenon+Sunrooflu kısaca en full modelini kullanıp da özellikle şu sorunlarından veya şu özelliklerinden rahatsızım diyen birisi var mı ve İstanbul'da şehiriçinde yakıt tüketiminiz(manuel vites) ne durumda acaba?

İkinci elde bu araçlardan alırken özellikle şu bölgelerine dikkat edin diyebileceğiniz yerler var mı ve bakımları hangi km.lerde yapılıyor ve bakım ücretleri nasıl?

Biraz fazla soru sordum ama şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiyba -- 4 Ağustos 2007; 0:27:07 >

2011 Focus II 109 Tşi
powered by taşıtmatik

4055 Mesaj
4 Ağustos 2007; 1:27:36 

quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Arkadaşlar Megane II 1,6 16V Sedan Dynamic (2004-2005 model,manuel vites) Xenon+Sunrooflu kısaca en full modelini kullanıp da özellikle şu sorunlarından veya şu özelliklerinden rahatsızım diyen birisi var mı ve İstanbul'da şehiriçinde yakıt tüketiminiz(manuel vites) ne durumda acaba?

İkinci elde bu araçlardan alırken özellikle şu bölgelerine dikkat edin diyebileceğiniz yerler var mı ve bakımları hangi km.lerde yapılıyor ve bakım ücretleri nasıl?

Biraz fazla soru sordum ama şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

bende var cam tavan hızlı giderken içeri ses alıyor tek sorun o.arabanın özelliklerine ağzın açık kalır herşey elektronik.yakıt tüketimi ş.i. 218 lira ş.d. 170 lira yakıyor.alırken dikkat edeceğin en önemli şey direksiyon kutusudur direksiyonu sağa sola kır tak diye ses geliyorsa arızalıdır kronik sorundur.ayrıca bakımları her 15.000 de yapılır en büyük bakımı 60.000-120.000 olarak devam eder 60.000 e yaklaşmış bir arabanın bakımı yapılmamışsa alma

4036 Mesaj
4 Ağustos 2007; 12:18:05 

Teşekkür ederim dostum bilgilendirmelerin için..Almayı düşündüğümüz araçların arasındaki bu fiyat aralığındaki en donanımlı araç Megane ve şu anda bize en yakın araç olarak gözüküyor..

Peki HB modelinin Sedanlara göre daha az tutulmasının ve fiyatının hemen hemen 1500-2000 YTL daha az olmasının tasarımdan başka bir nedeni olabilir mi?

Kronik sorun ve bakım olaylarına gelince alacağımız araç ne olursa olsun kesinlikle yetkili serviste ve kendi ustamızda detaylı kontrollerini yaptıracağız,özellikle de sizin üzerinde durduğunuz konulara dikkat edeceğim :)

quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

bende var cam tavan hızlı giderken içeri ses alıyor tek sorun o.arabanın özelliklerine ağzın açık kalır herşey elektronik.yakıt tüketimi ş.i. 218 lira ş.d. 170 lira yakıyor.alırken dikkat edeceğin en önemli şey direksiyon kutusudur direksiyonu sağa sola kır tak diye ses geliyorsa arızalıdır kronik sorundur.ayrıca bakımları her 15.000 de yapılır en büyük bakımı 60.000-120.000 olarak devam eder 60.000 e yaklaşmış bir arabanın bakımı yapılmamışsa alma

2011 Focus II 109 Tşi
powered by taşıtmatik

3 Mesaj
5 Ağustos 2007; 2:11:23 

dün 2008 Megane II HB 1.4 16V Auth aracımı teslim aldım herşeyiyle çok güzel bir araba

2048 Mesaj
5 Ağustos 2007; 13:30:21 

quote:

Orjinalden alıntı: atiyba

Teşekkür ederim dostum bilgilendirmelerin için..Almayı düşündüğümüz araçların arasındaki bu fiyat aralığındaki en donanımlı araç Megane ve şu anda bize en yakın araç olarak gözüküyor..

Peki HB modelinin Sedanlara göre daha az tutulmasının ve fiyatının hemen hemen 1500-2000 YTL daha az olmasının tasarımdan başka bir nedeni olabilir mi?

Kronik sorun ve bakım olaylarına gelince alacağımız araç ne olursa olsun kesinlikle yetkili serviste ve kendi ustamızda detaylı kontrollerini yaptıracağız,özellikle de sizin üzerinde durduğunuz konulara dikkat edeceğim :)

Hb modellerin donanım olarak sedanlardan bir farkı yok.Tek farkı sedanlara göre arka koltuk boşluğunun daha dar olması ama bu darlık çok rhatsızlık verici şekilde değil tabi.Benim hb almamın nedeni sadece daha spor görünmesi ve hb modelerini sevmem. Daha önce başka bir topicte okumuştum hb ler sedanlara göre daha iyi yol tutuyormuş.Aman bir tartışma başlatmak değil amacım lütfen yanlış anlşılmasın

2048 Mesaj
5 Ağustos 2007; 13:34:43 

quote:

Orjinalden alıntı: Celebrim

dün 2008 Megane II HB 1.4 16V Auth aracımı teslim aldım herşeyiyle çok güzel bir araba

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde binersin inşallah.Senide klüp renaulta bekliyoruz.üye olursan seviniriz

588 Mesaj
6 Ağustos 2007; 1:24:06 

tturnusol kardeş, allah senden razı olsun.
senin sayende arabanın heryerini öğreniyoruz, bugün torpidoyu söküp polen filtresini temizledim. içinde ne ararsan vardı toz, yaprak, kağıt parçası vs. :)
fitreyi görünce hemen değiştirmek lazım diye düşündüm, ama vaktim yoktu şimdilik temizliyerek kullanıyorum. Tekrar teşekkürler
bakalım daha ne cevherler göstereceksin, sabırsızlıkla bekliyorum.

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG

3878 Mesaj
6 Ağustos 2007; 15:11:09 

quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

torpido nasıl sökülür

öncelikle airbağ iptal düğmesini çıkartıyoruz
0

düğmeyi sıkıca tutup sağa sola oynatarak çekiyorsunuz kolayca çıkıyor arkasında soketi çıkartarak parçayı bir kenara ayırıyorz
0

görüldüğü gibi küçük düz bir tornavidayı kapağın altına sokuyoruz ve dışarı doğru esneterek çıkarıyoruz
kapak hemen çıkacaktır tutan birşey yok zaten
kapak tırnaklarını attırdıktan sonra önce kendinize sonra yukarı doğru çekerek kolayca çıkarabilirsiniz
0

0

toridoyu tutan vidalardan bir tanesi bunu söküyorsunuz
0

diğer iki vidada işaretli yerlerde onlarıda söküyorsunuz güzelce
alttaki vidayı sökmek biraz uğraştırıyor plastik parça tam vidanın önüne geliyor tornavida sokamıyosunuz bunun için
sarıyla işaretli yerdeki tırnağı düz tornavida ile kolayca attırıp parçayı esneterek vidayı sökebilirsiniz
0

bundan başka gizli vida yok zaten, şimdide torpidonun içinde üst kıstımdaki vidaları söküyorsunuz ordada 3 tane vida var
0

0

vida sökme işi bitti kendinize doğru çekince işlem tamam
torpidoyu tutan tek şey işaretli yerdeki plasltik tırnak. onuda çıkartığınızda torpido elinize gelecektir
0

kolay gelsin

NOT: BU İŞLERE ELİNİZ YATKIN DEĞİLSE LÜTFEN ANLAYAN BİRİLERİNE YAPTIRIN ZARAR GÖRMENİZİ İSTEMEM

paylaşım için sağol dostum

2004 Toyota Corolla Terra 1.6 16v VV-TI Sedan / GranitGri

18 Mesaj
7 Ağustos 2007; 0:02:41 

merhaba arkadaslar. ben de megane hb almayı düsünüyorum fakat kafama takılan bircok soru var. ilk 14 sayfayı okudum ve sonlara dogru epey sorun gördüm. aracın cesitli yerlerinden gelen sesler ile ilgili. kaliper, ön direkler vs.. ayrıca sikayetvar.com'dan da arastırınca kroniklesen bircok sorun gördüm bunlar gibi. 2. el ve büyük ihtimalle garantisi bitmiş bi arac alacagım için beni cok tedirgin ediyor bu sorunlar. tabi bu sorunlar sadece ufak tefek seslerle de bitmiyor birçok motor arızası da okudum egzantrik dişlisi, baskı balata gibi... 2005 model hb dynamique düsünüyorum fakat acaba bunu alacagım paraya 2007 model makyajlı kasa 1.4 authentique mi tercih etmeliyim? beni aydınlatırsanız sevinirim. cünkü aracı aldıktan sonra kaliper degişimi için ya da farklı bi kronik sorun 1milyar gibi bi para vermek zorunda kalırsam cıldırırım. makyajlı kasalarda bu sorunlar giderilmiş midir acaba? simdiden tesekkürler.

2007 Chevrolet Aveo Hb 1.4 SX

4055 Mesaj
7 Ağustos 2007; 1:48:00 

quote:

Orjinalden alıntı: velespit

merhaba arkadaslar. ben de megane hb almayı düsünüyorum fakat kafama takılan bircok soru var. ilk 14 sayfayı okudum ve sonlara dogru epey sorun gördüm. aracın cesitli yerlerinden gelen sesler ile ilgili. kaliper, ön direkler vs.. ayrıca sikayetvar.com'dan da arastırınca kroniklesen bircok sorun gördüm bunlar gibi. 2. el ve büyük ihtimalle garantisi bitmiş bi arac alacagım için beni cok tedirgin ediyor bu sorunlar. tabi bu sorunlar sadece ufak tefek seslerle de bitmiyor birçok motor arızası da okudum egzantrik dişlisi, baskı balata gibi... 2005 model hb dynamique düsünüyorum fakat acaba bunu alacagım paraya 2007 model makyajlı kasa 1.4 authentique mi tercih etmeliyim? beni aydınlatırsanız sevinirim. cünkü aracı aldıktan sonra kaliper degişimi için ya da farklı bi kronik sorun 1milyar gibi bi para vermek zorunda kalırsam cıldırırım. makyajlı kasalarda bu sorunlar giderilmiş midir acaba? simdiden tesekkürler.

ya o sorunlar her arabada yok götür 2 -3 servise kontrol ettir arabayı ustan varsa ustanada kontrol ettir.bu sorunlar arabaları hor kullanmaktan oluyor güzel kullanılmış bir arabada o sorunların hiçbiri olmaz

2048 Mesaj
7 Ağustos 2007; 1:52:36 

quote:

Tıkırtı sorunu var bunu ben şahsen inkar edemem.Bendede oldu çoğu zaman ama serviste veya sanayide tanıdığım bir kaç arkadaşıma bu sorunları hallettirdim.
Diğer konuya gelince benim şahsi görüşüm 2007 model alman çünkü yeni çıkan makyajlı megane larda kronik sorunların çoğu çözülmüş durumda bunuda bilmeni isterim.

2048 Mesaj
7 Ağustos 2007; 2:02:45 

Benim arabada bazen gaza basarken(özellikle 1 ve 2. viteste) sanki gaz pedalının altından bir sürtünme olayı oluyormuş gibi hissediyorum.Ayağımın tabanında belirgin şekilde hissediliyor.Bunun sebebi ne olabilir sizce?
Herzaman olmuyor bu olay nadiren...
Arkadaşlar aynı soruyu otomobil bölümündede sorum ama burdada sormak istiyorum nedeni ne olabilir??

18 Mesaj
7 Ağustos 2007; 2:09:50 

tesekkürler hocam. peki 2007 model hb authentique için olması gereken fiyat nedir ben nette 23.500ün altında göremedim bu fiyat bana fazla gelio 2.el en az 15bin km yapmıs bi arac için cünkü ben lpg taktırıp binicem bu araca yani arabaya verdigim parayla kalmıcak o yüzden bu fiyata 2.el alacagıma sıfır grande punto dizel alırım diyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Tıkırtı sorunu var bunu ben şahsen inkar edemem.Bendede oldu çoğu zaman ama serviste veya sanayide tanıdığım bir kaç arkadaşıma bu sorunları hallettirdim.
Diğer konuya gelince benim şahsi görüşüm 2007 model alman çünkü yeni çıkan makyajlı megane larda kronik sorunların çoğu çözülmüş durumda bunuda bilmeni isterim.

2007 Chevrolet Aveo Hb 1.4 SX

2048 Mesaj
7 Ağustos 2007; 2:37:27 

quote:

tesekkürler hocam. peki 2007 model hb authentique için olması gereken fiyat nedir ben nette 23.500ün altında göremedim bu fiyat bana fazla gelio 2.el en az 15bin km yapmıs bi arac için cünkü ben lpg taktırıp binicem bu araca yani arabaya verdigim parayla kalmıcak o yüzden bu fiyata 2.el alacagıma sıfır grande punto dizel alırım diyorum.

Tercih tabiki senin ama 2007 model aut model için o fiyat çokda fazla değil bence iyi bulabileceğin fiyat 22500 olur çünkü şu anda 2005-2006 modeller bile 19000-21000 arasında oynuyor.
Punto hakında çok bilgim yok.O artık senin tercihin oluyor

736 Mesaj
7 Ağustos 2007; 13:31:13 

@ ft_fatalrhymer ve @selimiye
sağolun arkadaşlar

1252 Mesaj
7 Ağustos 2007; 13:39:38 

quote:

slm arkadaşlar ,

velespit arkadaş hiç düşünmeden yenisini al ....1 milyar gibi para vermek zorunda değil 10 milyar para vermek zorunda kalabilirsin .demediler deme ....

tsi

2048 Mesaj
7 Ağustos 2007; 19:48:32 

@telenor senin bilgilerine dayanarak yukarıda sorduğum sorunun cevabı hakkında tahminin varmı.
Gaz pedalından hissettiğim sürtünme hakkındaki soru.Yukarıda görebilirsin?

1252 Mesaj
7 Ağustos 2007; 22:36:48 

valla arkadaş gaz pedalı ile ilgili şikayet hiç duyulmamış. altta paspas vs..birşey sürtmüyorsa gaz pedalı aslında bir switch tir . onu söküp baktır derim.yada kenarından biryerden philipsin yağlı spreyinden sık dene yada reno servislerinde würth ün malları var ...eğer herşeye rağmen devam ederse söktürüp bi baktır olmadı tabi ki değişim ...çok fazla para tutacağını sanmam ama yakınındaki bir serviste baktır istersen.uzun yolda problem çıkarmasın. bazı arızalar ufak tefek şikayetlerle kendini belli etmeye başlıyor ...

tsi

3004 Mesaj
8 Ağustos 2007; 0:19:19 

meganede direksiyon kutusundaki sorunun teşhisi nasıl yapılıyordu* direksiyonu sonuna kadar sağa sonrada sonunakadar sola çevirince en sonda tık diye bir sesmi gelecekti yada kendisini nasıl belli ediyor yardımıcı olursanız sevinirim

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

4055 Mesaj
8 Ağustos 2007; 1:18:09 

quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

meganede direksiyon kutusundaki sorunun teşhisi nasıl yapılıyordu* direksiyonu sonuna kadar sağa sonrada sonunakadar sola çevirince en sonda tık diye bir sesmi gelecekti yada kendisini nasıl belli ediyor yardımıcı olursanız sevinirim

aynen öyle

3004 Mesaj
8 Ağustos 2007; 8:41:34 

bu sesten başka ne oluyor peki sıkıntı nasıl kendini belli ediyor?başına gelen bir arkadaş varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 8 Ağustos 2007; 8:42:08 >

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

2048 Mesaj
8 Ağustos 2007; 11:56:46 

quote:

Orjinalden alıntı: telenor

valla arkadaş gaz pedalı ile ilgili şikayet hiç duyulmamış. altta paspas vs..birşey sürtmüyorsa gaz pedalı aslında bir switch tir . onu söküp baktır derim.yada kenarından biryerden philipsin yağlı spreyinden sık dene yada reno servislerinde würth ün malları var ...eğer herşeye rağmen devam ederse söktürüp bi baktır olmadı tabi ki değişim ...çok fazla para tutacağını sanmam ama yakınındaki bir serviste baktır istersen.uzun yolda problem çıkarmasın. bazı arızalar ufak tefek şikayetlerle kendini belli etmeye başlıyor ...

Saol dostum en iyisi gidip göstermek.
Ama benimki paspas sürtünmesi değil belli ediyor kendini.

1252 Mesaj
8 Ağustos 2007; 14:04:14 

quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

bu sesten başka ne oluyor peki sıkıntı nasıl kendini belli ediyor?başına gelen bir arkadaş varmı?

ok ,şu şekilde ; önce çukurlu yollarda yol darbelerini elinizde yani direksiyonda hissetmeye başlıyorsunuz. sonra kasislerden geçerken rod başları gevşekmiş gibi log log diye sesler gelmeye başlıyor.,daha sonra sonuna kadar sağ ve sola kırmalarda tak tak diye sesler gelmeye başlıyor . servise gidince de oradaki cotech sonuna kadar sağ kırıp çok hızlı bir şekilde sağ sol yapıyor boşluğun sonlarında log log diye sesler duymanızı sağlıyor sonra da geçmiş olsun 3800ytl diyor.sizde hayırlı traşlar deyip faturayı alıp önce müşteri hizmetlerine şiir okuyorsunuz en fazla % 20 bizden çalışır diyor . tabi bu yetmez deyip pazara çıkıyorsunuz .....olay bundan ibaret değerli arkadaşlar .....

red power arkadaş sen bi würth yağlı spreyi dene çözümlenir diye düşünüyorum ....

tsi

126 Mesaj
10 Ağustos 2007; 16:41:14 

0
ARKADAŞLAR MEGANE II 1.4 ARABAMIN DİREKSİYON SİMİDİNİ DEGİŞTİRDİM SİZCE NASIL OLMUŞ

2004 megane II hb 1.4

126 Mesaj
10 Ağustos 2007; 16:44:05 

ESKİ DİREKSİYON SİMİDİMDE BU
0

2004 megane II hb 1.4

4055 Mesaj
10 Ağustos 2007; 17:12:19 

çok güzel olmuş direksiyon simidi güle güle kullan

113 Mesaj
10 Ağustos 2007; 18:54:56 

Hayırlı olsun. kaça maloldu ? Bize de tavsiye edermisin ?

2007 meganeII HB exp
1.5 dCi 100 HP

149 Mesaj
10 Ağustos 2007; 22:27:14 

arkadaşlar 1998 model megane 1.6 e rte 90 bg megane sahibiyim.Ankarada oturuyorum.Maksimum 19000 ytl ye kadar megane II 1.4 otantik sedan almak istiyorum fakat birkaç sorum olacak sedan 1.4 kullanan arkadaşlar aracın performansından memnunlarmı ben fazla hız yapmayan şehir içindede sakin kullanan biriyim.Yakıt olayı nasıldır forumda 1.4 sedanı olan arkadaşlardan yardım bekliyorum selamlar

126 Mesaj
11 Ağustos 2007; 1:08:28 

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜRLER 400 YTL FİYATI TAVSİYE HEM EDERİM HEM ETMEM PARASINDAN DOLAYI ETMEM GÖRÜNÜMÜNDEN DOLAYI DEGİŞTİRMEK AKILLICA DEGİL BENİM DEGİŞTİRMEMİN BAŞKA Bİ SEBEBİ VARDI RESİMDE GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ GÜMÜŞ GÖSTERGE VAR ONUDA BENİM ESKİ GÖSTERGE ARIZA YAPTI GARANTİDEN DEGİŞTİRDİLER ELLERİNDE ESKİ KALMAMIŞTI BUNU TAKTILAR BİDE CIKMACIDAN KOLCAK ALMIŞTIM OKADAR ŞİMDİKİ AMACIM ARABANIN BÜTÜN CITA VS AYNALAR HEPSİ ARABANIN GÖVDE RENGİNE BOYATMAK VE CAM FİLMİ AMA ŞUNA KARA VEREMİYORUM KAPI KOLARI GRİMİ YOKSA GÖVDE RENGİM OLSUN..

2004 megane II hb 1.4

126 Mesaj
11 Ağustos 2007; 1:28:59 

BU ARADA BU DİREKSİĞYON SİMİDİNİ İHTİYACI OLAN Bİ ARKADAŞA UYGUN FİYATA VERBİLİRİM
0

2004 megane II hb 1.4

1252 Mesaj
11 Ağustos 2007; 9:03:48 

quote:

Orjinalden alıntı: stopal

0
ARKADAŞLAR MEGANE II 1.4 ARABAMIN DİREKSİYON SİMİDİNİ DEGİŞTİRDİM SİZCE NASIL OLMUŞ

güzel olmuş .birde şu sağdaki teybi orjinal cd -radyo ile değiştirme imkanın varsa daha güzel duracak . sana tavsiyem aracını her yıkadığında direksiyonun deri kısımları yapış yapış olmaması için onu da köpükle yıka ...

tsi

126 Mesaj
11 Ağustos 2007; 13:20:06 

quote:

Orjinalden alıntı: telenor

güzel olmuş .birde şu sağdaki teybi orjinal cd -radyo ile değiştirme imkanın varsa daha güzel duracak . sana tavsiyem aracını her yıkadığında direksiyonun deri kısımları yapış yapış olmaması için onu da köpükle yıka ...

telenor tşk ler orjinal cd calar demişsin cıkmacılarda 450 ytl istiyolar bana cok pahalı geldi ama uygun birşey bulabilirsem bende aqlamyı düşünüyorum .. şu köpük konusundad bu köpük iç temizlik için dimi eyer öyleyse haqngi marka almalıyım

2004 megane II hb 1.4

587 Mesaj
11 Ağustos 2007; 13:42:48 

Gittigidiyorda oto elektronik bölümüne gir, orada bulursun. 200 YTL'ye cd changer aldım, çok memnunum..

126 Mesaj
11 Ağustos 2007; 20:01:40 

cenin cd calar mp3 te calıyomu ? ve bende mp3 calar bula bilirmiyim baktım oraya bitane gördüm mp3 calar ama gri idi

2004 megane II hb 1.4

1252 Mesaj
11 Ağustos 2007; 22:53:42 

quote:

Orjinalden alıntı: stopal

cenin cd calar mp3 te calıyomu ? ve bende mp3 calar bula bilirmiyim baktım oraya bitane gördüm mp3 calar ama gri idi

arada bir yıka da neyle olursa olsun . çünkü bir süre sonra deri direksiyonlar eline yapışmaya başlıyor .daha önceki deri olmadığını gördüğüm için hatırlatmak istedim . cd changere gelince gayet keyifli hale geliyor araç.daha bir lüx oluyor . bu changerlerin orjinalleri mp 3 okuyan versiyonları ise CABASSE yazılı olan priviliegelerde geliyor sadece ve rengi genelde bej oluyor .

aslında şu aralar komple bir megane 2 bej priviliege full + full gözüme bayağı iyi gelmeye başladı .makyajan sonra bayağı sorun giderilmiş .geriye kalanı her arabada var bi nebze .... ama fiatı çok abarttıkları için o fiata millet başka seçeneklere kayıyor .

tsi

126 Mesaj
11 Ağustos 2007; 23:15:09