Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (889. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın sanruf düğmesinin bulunduğu çerçeve yerinden çıktı bende oturtmaya çalışırken çatladı ikiye bölündü...
    Neyse yapıştırırz dedik düğmenin arkasından klipsli kablo var çıkardık yerinden.Yapıştırıp tekrar kabloyu taktık.Ama sanruf çalışmadı.Bu neden olabilir.Başına gelen oldumu.Kabloyu söküp takmak la bozulmaz bu meret heralde....Sigorta sağlam kontrol ettim.Kabloyu hiç gerdirmeden çok dikkatli çıkarıp taktık.Sinir oldum yaaa....................
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

Arkadaşlar aracımın sanruf düğmesinin bulunduğu çerçeve yerinden çıktı bende oturtmaya çalışırken çatladı ikiye bölündü...
    Neyse yapıştırırz dedik düğmenin arkasından klipsli kablo var çıkardık yerinden.Yapıştırıp tekrar kabloyu taktık.Ama sanruf çalışmadı.Bu neden olabilir.Başına gelen oldumu.Kabloyu söküp takmak la bozulmaz bu meret heralde....Sigorta sağlam kontrol ettim.Kabloyu hiç gerdirmeden çok dikkatli çıkarıp taktık.Sinir oldum yaaa....................

söktükten sonra resetlemeniz lazımdı kontak açıkken sunroof düğmesinin ortası ile km sıfırlama tuşuna tık sesi gelene kadar beraber basın güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

quote:

Orijinalden alıntı: wetssss

quote:

arkadaşlar benim araç 2004 model ve kaset çalar var, mp3 dinlemek için usb ve hafıza kartı kullanan bir cihaz almak istiyorum. orjinalliğide bozulmasın istedim. daha önce xcarlink isimli cihaz önerilmiş ama bana fiyatı yüksek gelmişti muadil bir cihaz buldum ancak kullanan var mı, performansını merak ettim. tavsiye edermisiniz bu tür cihazları. yoksa teybe aux çıkışı yaptırıcam.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-audio-system-renault-megane-2003-2008-arasi-usb-sd-aux-aparati-94381420/detay/

hocam hic gerek yok o parcaya...

ben aux yaptım 2 ayda bozuldu...ugrastıgımla kaldım.Hepsıburadadan pıoneer teyp aldım aracımdakı normal kasetcaların altındakı bosluga tam oturdu soketıde uyumlu cıktı sansıma.montajı kendım yaptım 10 dk ta taktım(ilk teyp baglayısım)..mukemmel ses var...158 tl ye aldım cd calmıyor ancak usb ve aux herseye yetiyor...
    kesınlıkle tavsıye ederım..

teybi yakın zamanda mı aldınız? modeli nedir acaba?

Pioneer MVH 1400UB MP3/WMA/WAV Çalar
    model bu 1 hafta oldu alalı ve kesınlıkle cok kullanıslı...baglantısıda dedıgım gıbı sadece soketı tak calıstır...

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Arkadaşlar aracımın sanruf düğmesinin bulunduğu çerçeve yerinden çıktı bende oturtmaya çalışırken çatladı ikiye bölündü...

söktükten sonra resetlemeniz lazımdı kontak açıkken sunroof düğmesinin ortası ile km sıfırlama tuşuna tık sesi gelene kadar beraber basın güle güle kullanın

Dediğnizi yaptım teşekkür ederim.....
    Bu arada elim değmişken sanruf ayaklarını da alıp değiştirdim süper oldu artık sanruf sesi yok
    40 tl ye aldım ayakları sanayi mahallesinden

• arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır megane II 2006 model dci sportway aracım var. 30.000 km yol yaptım. aracım uzun yolda ortalama yükle klima kapalı iken 3.5 litre yakıyor.kesinlikle önerecegim bi araçtır.yedek parça ucuz. ayrıca ben her 5 bin km de bir hava filtresi degiştiriyorum. hem yakıt hem performansiçin. çok memnunum ancak 120.000 km ye geldi. bu aracı daha önce kullanan arkadaşlar 120 bin km de triger ile birlikte devri daimde degiştirin diyorlar bu konudaki fikriniz nedir? ve sizce hangi marka triger seti almalıyım? tşkler.
  • dostum ben bu aracın 2006 modeline sahibim. inan çok memnunum. benim ilk dizelimdi. ve süper bir araç. uzun yolda cruise control de 3,4-3,5 litre yakıt tüetirisin. tabi 92 sabit hızla. gerçekten gerek yedek parça gerek performans acısından meganeII süper. sana tavsiyem dizel arac alırken temizini al 500 fazla ver. çok hırpalanmış arac alma. şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemturk27

arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır megane II 2006 model dci sportway aracım var. 30.000 km yol yaptım. aracım uzun yolda ortalama yükle klima kapalı iken 3.5 litre yakıyor.kesinlikle önerecegim bi araçtır.yedek parça ucuz. ayrıca ben her 5 bin km de bir hava filtresi degiştiriyorum. hem yakıt hem performansiçin. çok memnunum ancak 120.000 km ye geldi. bu aracı daha önce kullanan arkadaşlar 120 bin km de triger ile birlikte devri daimde degiştirin diyorlar bu konudaki fikriniz nedir? ve sizce hangi marka triger seti almalıyım? tşkler.

Böylesine önemli parçalarda tabiki orjinal renault-mais yedek parça kullanmak lazım.

Birde devirdim en fazla 100-120 tl'lik bir parça o yüzden hazır açılmışken kaçıma yapmıyorsa bile değiştirin derim.Çünkü kısa süre sonra arıza yaparsa yine aynı işçilk masrafını hatta yeni bir triger seti almanız gerekebilir

• quote:

quote:

quote:

Bu arada elim değmişken sanruf ayaklarını da alıp değiştirdim süper oldu artık sanruf sesi yok

Bahsettiğiniz ayaklar gerçekten baya önemli iş görüyor,bende yaz başında internetten 55 tl'ye getirtip taktırmıştım.
    Bütün sunroff tıkırtılları kaybolmuştu.

• arkadaşlar bu linkteki jantlın markasını modelini bilen varmı

http://imageshack.us/photo/my-images/9/spa0770.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

quote:

quote:

Bahsettiğiniz ayaklar gerçekten baya önemli iş görüyor,bende yaz başında internetten 55 tl'ye getirtip taktırmıştım.
    Bütün sunroff tıkırtılları kaybolmuştu.

umarım ömrü uzun olur......ama sanmam ki çabuk eskisin en az 2 yaz geçer bu şekilde sonra tekrar alırız sorun değil...........
    Bu arada sanruf düğmesinin etrafındaki çerçeve kırıldı
    parçacı orjınali 450tl dedi
    içinde sanruf düğmesi ve sanruf ayakları da var dedi...
    yuh dedim parçayı yapıştırdım devamm...

• evet arkideşler malum kontaktör belası kablosu elime ulaştı..tahminimden küçük bişeymiş genişlik olarak..uçlarının bakır ve sivri olması lehim işini kolayştıracak en azından..bu hafta sökme ve montajını gerçekleştiririm kısmetse..kargoda gözükmeyince tekrar yollamışlar,2 adet geldi..ikincisini iade ederim yada kenarda bekletirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 3 Eylül 2012; 15:10:19 >
  • Megane II 1.5 dci aracımızın triger değişimi geçen hafta yapıldı,

Aracı servisden alırken araçda sorun yoktu tek marşda çalıştı,

ertesi gün sabah araç tek marşda çalışmadı, tekrar start düğmesine bastım araç titreyerek ve zar zor çalıştı.

şuan araç bazen tek marşda çalışıyor, bazen ikinci marşda zorlanarak çalışıyor bazende araç tek marşda çalışıyor ama 3-5 saniye içinde kendiliğinden stop ediyor.

servisi aradım getirin bakalım dediler ama önümüzdeki hafta sonunu randevu verdiler.

Sorun neden kaynaklanabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar benim araç 2004 model ve kaset çalar var, mp3 dinlemek için usb ve hafıza kartı kullanan bir cihaz almak istiyorum. orjinalliğide bozulmasın istedim. daha önce xcarlink isimli cihaz önerilmiş ama bana fiyatı yüksek gelmişti muadil bir cihaz buldum ancak kullanan var mı, performansını merak ettim. tavsiye edermisiniz bu tür cihazları. yoksa teybe aux çıkışı yaptırıcam.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-audio-system-renault-megane-2003-2008-arasi-usb-sd-aux-aparati-94381420/detay/

hocam hic gerek yok o parcaya...

ben aux yaptım 2 ayda bozuldu...ugrastıgımla kaldım.Hepsıburadadan pıoneer teyp aldım aracımdakı normal kasetcaların altındakı bosluga tam oturdu soketıde uyumlu cıktı sansıma.montajı kendım yaptım 10 dk ta taktım(ilk teyp baglayısım)..mukemmel ses var...158 tl ye aldım cd calmıyor ancak usb ve aux herseye yetiyor...
    kesınlıkle tavsıye ederım..

teybi yakın zamanda mı aldınız? modeli nedir acaba?

Pioneer MVH 1400UB MP3/WMA/WAV Çalar
    model bu 1 hafta oldu alalı ve kesınlıkle cok kullanıslı...baglantısıda dedıgım gıbı sadece soketı tak calıstır...

ilginiz için teşekkür ederim bende bakınıyorum şimdi, maaşta alıcam kısmetse birtane. hayırlısı bakalım.

• quote:

quote:

quote:

dostlar selamlar aracın 105bin bakımını yaptırıcam ancak özel servise gitmek istiyorum. avrupa yakası cevizlibağa yakın kaliteli servis tavsiye edebilecek olan var mı? ya da onları boş verip bosch servicede yapılan http://www.otostart.com/bakim/index.php?&islem=satin_al bu paketi satın alsam mı? kullananlar varsa önerilerini dinleyebilirim.

bosh ta 177 lira fiyatı bence makul
    yağ zaten 60 lira civarıdır
    filtreler de 50-60 tutar
    piyasadan bu 4 parçayı 120-130a alırsın 30-40ta değişme için alırlar sanırım
    177 lira da hem fatura alırsın hemde 50 nokta kontrolü var
    makul bence yapılır

teşekkürler, hafta sonu yaptırıcam muhtemelen sonuçları burada paylaşırım.

bakım paketini cuma günü aldım ve cumartesi günü güngören itimat bosch serviste bakımı yaptırdım. bosch araca özel kutusu önümde açıldı ve parçalar takıldı, araca check-up yapıldı, eksik gedik noktalar söyleyip işlemin faturasını kesildi. ben şahsen memnun kaldım. tavsiye ederim.

• Hep sorun hep sorun fakat bugün aracım beni o kadar mutlu ettiki :)

Arabamda 3 kişi benle beraber 4 kişi ile 300 km lik bir yola çıktık. Aracımdaki kişilerde 2004 Vectra Comfort 1.6 Benzin / 2000 Astra 1.6 16 V diğerinde çaça şahin vardı. Giderken dijital yakıt göstergesini sıfırladım bu arada aracım 1.5 dCİ. Yola çıktık geldik sanırım 12 LT gibi bir rakam yaktım ve araçtakiler saç baş yoldular :) Araçlarını çok övüyorlardı fakat inerken kıpkırmızı oldular. Renault Renault diyorlardı ama bir nevi benzin canavarı araçlarından soğuttu Meganem onları. Yakıt konusunda 1 numarasın megane :D
  • Megane II 1.5 dci aracımızın triger değişimi geçen hafta yapıldı,

Aracı servisden alırken araçda sorun yoktu tek marşda çalıştı,

ertesi gün sabah araç tek marşda çalışmadı, tekrar start düğmesine bastım araç titreyerek ve zar zor çalıştı.

şuan araç bazen tek marşda çalışıyor, bazen ikinci marşda zorlanarak çalışıyor bazende araç tek marşda çalışıyor ama 3-5 saniye içinde kendiliğinden stop ediyor.

servisi aradım getirin bakalım dediler ama önümüzdeki hafta sonunu randevu verdiler.

Sorun neden kaynaklanabilir.
  • Arkadaşlar geçen gün iç kapı kolu değişimi için megane 2007 aracımı servise götürdüm. Serviste işlemler yapılırken arabayı yerinden oynatınca birde ne görelim yerde en az 1 litre yağ. Hemen ustalardan biri aracın kaputunu açıp baktı. Kaputa kadar yağ fışkırmış. Yağ tıpası patlamış veya düşmüş dedi ve değişimini gerçekleştirdi. Ustaya göre Allahın sevdiği kuluymuşum farkedilmese motor inerdi dedi. Arızanın sebebini sorunca triger değişimi yaptırdıysan yapan usta gevşek bırakmış olabilir dedi. 1 ay önce sanayide triger değişimi yaptıran biri olarak artık servisten şaşmayacağım.
    Triger değişimi yapılırken bu hususa dikkat edin arkadaşlar. Birde bu yağ tıpası olayı başına gelen arkadaş oldu mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dostlar selamlar aracın 105bin bakımını yaptırıcam ancak özel servise gitmek istiyorum. avrupa yakası cevizlibağa yakın kaliteli servis tavsiye edebilecek olan var mı? ya da onları boş verip bosch servicede yapılan http://www.otostart.com/bakim/index.php?&islem=satin_al bu paketi satın alsam mı? kullananlar varsa önerilerini dinleyebilirim.

bosh ta 177 lira fiyatı bence makul
    yağ zaten 60 lira civarıdır
    filtreler de 50-60 tutar
    piyasadan bu 4 parçayı 120-130a alırsın 30-40ta değişme için alırlar sanırım
    177 lira da hem fatura alırsın hemde 50 nokta kontrolü var
    makul bence yapılır

teşekkürler, hafta sonu yaptırıcam muhtemelen sonuçları burada paylaşırım.

bakım paketini cuma günü aldım ve cumartesi günü güngören itimat bosch serviste bakımı yaptırdım. bosch araca özel kutusu önümde açıldı ve parçalar takıldı, araca check-up yapıldı, eksik gedik noktalar söyleyip işlemin faturasını kesildi. ben şahsen memnun kaldım. tavsiye ederim.

Ben de aynı yerden 182TL lik paketi aldım dizel megane 2m için. Çobançeşmedeki bosch car servisinde yaptırdım. Gayet özenle yapıldı. Faturalı iş olması, özenleri, kaliteli malzeme kullanmaları ( yağ 10-40 yerine 5-40 olaydı keşke ) bence tercih sebebi olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

evet arkideşler malum kontaktör belası kablosu elime ulaştı..tahminimden küçük bişeymiş genişlik olarak..uçlarının bakır ve sivri olması lehim işini kolayştıracak en azından..bu hafta sökme ve montajını gerçekleştiririm kısmetse..kargoda gözükmeyince tekrar yollamışlar,2 adet geldi..ikincisini iade ederim yada kenarda bekletirim..

Selamlar. Kabloyu nereden aldınız ve kaça aldınız acaba? Benim direksiyon da ötmeye başladı haşur huşur.

• 
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.