Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (886. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: h.ozgur
    shell gtl+ ile v-power arasında ne gibi fark var.

GTL+ daha yüksek performans için katkılı bir akaryakıt. Daha doğrusu katkı oranları performansa ayarlı bir akaryakıt. Güya motoru ve enjektörleri de temizliyormuş. Bu temizleme işi biraz traş ama performansı arttırdığı bir gerçek.
  • Yakıt işi : En temiz, dürüst istasyon en iyi yakıt demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

quote:

Orijinalden alıntı: h.ozgur
    shell gtl+ ile v-power arasında ne gibi fark var.

GTL+ daha yüksek performans için katkılı bir akaryakıt. Daha doğrusu katkı oranları performansa ayarlı bir akaryakıt. Güya motoru ve enjektörleri de temizliyormuş. Bu temizleme işi biraz traş ama performansı arttırdığı bir gerçek.

açıkçası benim için önemli olan tasarruf. ne de olsa hız meraklısı değilim. mazot olmuş 4 tl. bari tasarruflu olanı alalım.
  • arkadaşlar orjinal egzozların ortalama ömrü ne kadardır?şu anda aracım 95.000 km de daha orjinal egzozları üzerinde.dışında çürüme,aşırı bir paslanma yok ama sanki motor sesi eskisine oranla arttı gibi acaba içi nasıl çıkarmadan anlaşılır mı?bu arada egzoz değişince sadece kaynak yöntemi ile mi birleştiriliyor?
  • Arkadaşalar merhaba,
    yeni bir araç almayı düşünüyorum. yardımc olursanız çok sevınırım.
    megane 2 dinamik dizel 80 Bg lik 2005 model 129.00 Km de kaza boya yok sadece arka tampon değişmiş. ağır bakımlar yapılmış. (Baskı balata triger gibi) masraf olarak araçta diskler değişecekmil sert fren yapınca titremi yapıyormuş. aracın servis ışıgı yanıyordu sebebini soruncada direksiyon sargısı boşandı dedi 200 liraya yapıyorlar dedi. (ne demek istediği anlamadım).satıcı bunları fiyattan düşeriz dedi:)) (ne kadar düşcek bilmiyorum:) 24.500 istiyor. zorlasan 24.000 alırım sizce fiyat nasıl arkadaşlar. disk ve diğer masrafları 500 sayalım desem.23.500 alsam sizce nasıl arkadaşlar. edermi bu kadar bu araçlar ilk defa renault ve megane kullanacağım. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ler. ayrıca aracın kronik arızaları nelerdir. alırken nelere dikkat etmem gerekli renault ekspertiz almayı düşünüyorum.........
  • Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak bir arkadaş:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgezgin

Arkadaşalar merhaba,
    megane 2 dinamik dizel 80 Bg lik 2005 model 129.00 Km de kaza boya yok sadece arka tampon değişmiş. ağır bakımlar yapılmış. (Baskı balata triger gibi) masraf olarak araçta diskler değişecekmil sert fren yapınca titremi yapıyormuş. aracın servis ışıgı yanıyordu sebebini soruncada direksiyon sargısı boşandı dedi 200 liraya yapıyorlar dedi. (ne demek istediği anlamadım).satıcı bunları fiyattan düşeriz dedi:)) (ne kadar düşcek bilmiyorum:) 24.500 istiyor. zorlasan 24.000 alırım sizce fiyat nasıl arkadaşlar. disk ve diğer masrafları 500 sayalım desem.23.500 alsam sizce nasıl arkadaşlar. edermi bu kadar bu araçlar ilk defa renault ve megane kullanacağım. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ler. ayrıca aracın kronik arızaları nelerdir. alırken nelere dikkat etmem gerekli renault ekspertiz almayı düşünüyorum.........

arabaya bir usta baksın öyle satıcının dediklerine bakma. yoksa dediğin araç model olarak güzeldir. ancak temiz olmasını tavsiye ederim.
  • hocam tabiki baktırıcam hatta renault servisinde ekspertiz yaptıracağım. siz fiyat ve dikkat etmem gerekenler için yardımcı olunuz. megane piyasa çok var hiç kullanmadım. kronik bir sıkıntısı varmı dikkat etmem gerekenler varmı? 23.500-24.000 fiyat uygun mu ilerde satarken sıkıntı yaşarmıyım. 130.000 gazla bir km midir dizel yardımcı olursanız çok sevınırım selamlar
  • arkadaşlar merhaba,

2005 model Megane II HB Authentique aracım var. Dün akşam süpriz bir şekilde aracımın camın evin önünde kırıldığını farkettim. Kasko da yok.
    Tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir cam markası var mıdır?
  • quote:

Arkadaşalar merhaba,

Arabanın yaşı itibari ile bu yıl trigerinin 2012 değimiş olması gerekir km olarak başka zamanda yapılmış olmasıda muhtemel ama servis bakımlı araç ise kayıtlardan kontrol ettirirsiniz..(Triger +baskı balata değişimi sanayide 750 servisteise 1250 tl'den aşağı zor yapılır malzeme artı işçilik)

Meganelarda disk tornalama diye bir şey yok o yüzden ön- arkada diskler ve balatalt değişirse servis servis fiyatı 700 sanayi fiyatı 500 civarında tutar.

Airbag lambasıda megane'ın kronik bir sorunu döner kontaktör arıza sebebi ile yanmış olabilir satıcın bu konuda doğru söylüyor sanırım.Bu arıza var ise airbag çalışmaz araçta ve varsa cruise control çalışmaz. Servis fiyatı 650 tl sanayide ise 70-150 tl arasında tamir edenler var.Fakat zamanla tekrarlayan bir problemdir.Benim aracımdada vardı aynı sıkıntı mayıs ayında yaptırdım şimdilik sorun yok.

Sonuç olarak aracın alıralmaz size masrafı 500 tl'yi geçer biraz daha fiyat kırmalısınız.

Araç temiz ise fiyat bana normal geldi.
  • evet megane ci arkadaşlar..sabah sabah moralim bozuldu..derdi bitmez bu arabanın..durup dururken döner kondaktör arızasına çarpıldık..airbag ve service ışığı yanıyor,direksiyon çevirince çat çut sesler geliyor artık..en korktuğum şeylerden biri benimde başıma geldi..renault var ya senin yapacağın arabanında kondaktöründe bilmem neeeeeeeeeee.....sıfırına 400 tl dediler..araştırmadım detaylı..tamiri için önceki sayfalara baktım ancak öncelikle orjinale yakın kablousunu bulmak mesele..

aracı sanayi götürdüm,ön takımdaki o şerifsiz sesi bulalım diye,önce frenci ye gittim,bişey yok dedi,ses ön takımdandır rotçuna git baksın dedi..araçtan indi ben geçtim direksiyona allaaahhhh dedim kondaktör gitmiş..neyse nasıl çözüyoruz bu sorunu en kestirme?
  • dostlar selamlar aracın 105bin bakımını yaptırıcam ancak özel servise gitmek istiyorum. avrupa yakası cevizlibağa yakın kaliteli servis tavsiye edebilecek olan var mı? ya da onları boş verip bosch servicede yapılan http://www.otostart.com/bakim/index.php?&islem=satin_al bu paketi satın alsam mı? kullananlar varsa önerilerini dinleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

dostlar selamlar aracın 105bin bakımını yaptırıcam ancak özel servise gitmek istiyorum. avrupa yakası cevizlibağa yakın kaliteli servis tavsiye edebilecek olan var mı? ya da onları boş verip bosch servicede yapılan http://www.otostart.com/bakim/index.php?&islem=satin_al bu paketi satın alsam mı? kullananlar varsa önerilerini dinleyebilirim.

bosh ta 177 lira fiyatı bence makul
    yağ zaten 60 lira civarıdır
    filtreler de 50-60 tutar
    piyasadan bu 4 parçayı 120-130a alırsın 30-40ta değişme için alırlar sanırım
    177 lira da hem fatura alırsın hemde 50 nokta kontrolü var
    makul bence yapılır
  • istanbul içinde döner kondaktörü normal çalışır şekilde tamir eden bildiğiniz yer varmı?sadece airbag ışığının söndürülmesi değil kondaktörün tamirini yapacak ancak..
  • quote:

Arkadaşalar merhaba,

Fiyat çok yüksek 24 nedir yahu. o sargının yenisi 500TL olması lazım. Tamirine 350 falan istiyorlar. Disk + Balatası değişir o da size 160 ön 160 arka tutar. Aracın 1000e yakın masrafı var. 23den 5 kuruş fazla verme derim. Kaza boya yok da arka tampon nasıl değişmiş bir sorsaydınız. Arka koruyucu demir direk tamponun arkasında. Tampon değişecek kadar büyük bir darbe olduysa o da kesin yamulup düzeltilmiştir.

Ayrıca enjektörleri hiç bakıma alınmadıysa yakın dönemde 900TL elinizden öper.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

dostlar selamlar aracın 105bin bakımını yaptırıcam ancak özel servise gitmek istiyorum. avrupa yakası cevizlibağa yakın kaliteli servis tavsiye edebilecek olan var mı? ya da onları boş verip bosch servicede yapılan http://www.otostart.com/bakim/index.php?&islem=satin_al bu paketi satın alsam mı? kullananlar varsa önerilerini dinleyebilirim.

bu site güvenliyse ben de bakımı buraya yaptırayım bari. Fiyat oldukça uygun geldi. Lastiklerde de iyi indirim var gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

istanbul içinde döner kondaktörü normal çalışır şekilde tamir eden bildiğiniz yer varmı?sadece airbag ışığının söndürülmesi değil kondaktörün tamirini yapacak ancak..

arkadaşlar 1-2 gün içinde yer tespit etmem gerek..o yüzden bu işin ehlini bilen varsa yazarsa memnun olurum..thanks..daha neler göreceğiz bakalım bu meganecık ta..zorla soğutuyor kendini benden
  • quote:

quote:

istanbul içinde döner kondaktörü normal çalışır şekilde tamir eden bildiğiniz yer varmı?sadece airbag ışığının söndürülmesi değil kondaktörün tamirini yapacak ancak..

arkadaşlar 1-2 gün içinde yer tespit etmem gerek..o yüzden bu işin ehlini bilen varsa yazarsa memnun olurum..thanks..daha neler göreceğiz bakalım bu meganecık ta..zorla soğutuyor kendini benden

bir forumdan alıntı:

''cevizlibağ metrobüs durağının karşısında yeşil kundura binasının arkasında araç tamir işleriyle uğraşan yerlere giderlerse bu sorunu yaşanlar hallettirebilirler. ben 80tl'ye hallettim yaklaşık olarak da 30dk. kadar falan sürdü''

yapan şahsı tanımıyorum yanlış anlaşılmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

bir forumdan alıntı:

''cevizlibağ metrobüs durağının karşısında yeşil kundura binasının arkasında araç tamir işleriyle uğraşan yerlere giderlerse bu sorunu yaşanlar hallettirebilirler. ben 80tl'ye hallettim yaklaşık olarak da 30dk. kadar falan sürdü''

yapan şahsı tanımıyorum yanlış anlaşılmasın

evet onu okumuştum,olmadı oralara bakarız karambole gidip..ulem bi daha fransız malı alırsam nolim..öpüşmekten başka bi pok bilmeyen fransız ne anlar arabadan..
  • http://www.beyelektronik.com/megan-2-airbag-flex-cable-megan-2-sargi,PR-389.html

şöyle bir kablo buldum ama sökmesi değil toplaması düşünüdürüyor beni bu sersem icatı..ayrıca lehim işi çıkarsa çok ince işçilik gerekecektir tahminim..
  • 
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.