MEGANE II BÖLÜMÜ
22268 Cevap1760335 Görüntüleme83 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     292 [294] 296 297 298 299 300 301      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

139 Mesaj
11 Ağustos 2012; 16:34:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: hakangul

Mitto hocam merhaba;

Bugün aracıma baktırmak için sanayiye gittim. Gitmişken sizin dediğiniz fren müşürüne (switch) eğilip bir baktım. Çok basit bir yerde hemen fren pedalının üzerinde sola doğru çevirince çıkıyor. Birde klipsini çıkarınca switch elinizde. 35 tl ye yenisini aldım yerine taktım. 15 saniyede şanzıman problemi kalmadı. Aslında bu swtich in arızalı olduğunu anlamalıydık. Çünkü fren pedalına basmadan da araç çalışıyor.

Size ve foruma çok teşekkür ederim. Şanzımancıya gitseydim kim bilir başıma (revizyon=2500tl) neler gelebilirdi.

Sonuç olarak otomatik vitesler hemen her elektronik arızaya tepki veriyor. Hatayı şanzımanda aramadan önce diğer kısımlara bakmakta fayda var.

Tekrar teşekkürler mitto hocam 'Hayat paylaşınca güzel'

Büyük ihtimalle daha önce başına gelmiş bir arkadaşımız paylaşımda bulunmasaydı sorunun fren müşüründen kaynaklandığı çok zor bulunurdu gibime geliyor. Tekrardan geçmiş olsun.

YAPI KREDİ AŞ. KASKO-TRAFİK-SİGORTA ACENTELİĞİ
2004 Megane II HB 1.5 dCi Dynamique (Pack Techno+Pack Executive)

4164 Mesaj
11 Ağustos 2012; 18:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Bir kaç gündür analog klima panelinin ışıkları yanmıyor. Klima panelini söktüm içine baktım bir sorun göremedim, klima çalışıyor ama ışıkları yanmıyor ( AC ve Arka Cam Buğu çözücü değil onlar sağlam, dediğim zemin aydınlatma, hani çevirdiğimiz şeylerin simgelerini aydınlatan). Araç içi ve dışındaki tüm sigortaları kontrol ettim sapasağlam hepsi. 4 numaralı sigortayı ( 10luk) değiştirdim yine eş değeriyle. Güya tabloya göre o sorumluymuş ışıktan. ama değişen hiçbir şey yok. Hala ışıklar yanmıyor. Çaresiz kaldım.

Alıntı yaparak cevap verirseniz çok sevinirim.

Ledlerde sorun olmasın?

İçinde 2 tane lamba var şeffaf halde. Sanırım led yerine o tip bir ışıklandırma kullanıyor. Yerinden sökemedim ama sağlam gibiydiler. Akkor ampül gibi yapıdaydı. Telleri sağlamdı içindeki ama olmadı onları değiştireceğim artık.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

1033 Mesaj
11 Ağustos 2012; 20:32:57 

valla megane 2 çokmu sorunlu arkadaşlar ya..heveslendim alacağım bir tane 2006 model ..fakat enteresan sorunlar okudukça gözüm korktu resmen...şu ana kadar hep opel kullanmıştım ekonomi ve 2. eldeki kolaylığından dolayı düşünüyorum..ama çok kararsız kaldım..beni rahatlatacak birşeyler yazın bari:)

2821 Mesaj
11 Ağustos 2012; 20:50:39 

Megane çok sorunlu bir araç değildir. Her aracın sorunu vardır. Aracına iyi bakarsan seni üzmez. Tabi birazda kısmet işi... Eğer megane2 bakıyorsab servise göstermeden alma. Derin kazası olmasın. Motoru temizse sorun çekmezsin. Alacağın aracın kullanıcı profilini de iyi incelemwk lazım. Araca nasıl baktığı önemli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...BİZ ŞAMPİYON OLMADIĞIMIZ SÜRECE LİG HER ZAMAN TEMİZDİR...
KEMAL TANCA (ayakkabıyı satarım, arkasında durmam, paranın üstüne yatarım) alma, aldırtma Türkiye Türklerindir!

471 Mesaj
12 Ağustos 2012; 1:32:47 

arkadaşlar selamlar bende 2004 1.6 dynamic sedan ile aranıza katıldım. araçtan şimdilik çok memnunum ama bir iki sorum olucak. aracı ilk sahibinden aldım tamamen servis bakımlı ama iç kapı kolları felan soyulu biraz. onlar için bi hak talep edebilirmiyim servisten, değiştiren bir kaç arkadaş gördüm nette. ikinci sorum hızlı giderken şöför kapısından bir çıtırtı geliyor, sanki bulaşık telini elde sıkılınca çıkan derin bir ses gibi, kaynağı ne olabilir bu durumu yaşayan arkadaş var mı? bunun yanında birde debriyaj pedalı gıcırdıyor ama çözümü forumda buldum wd40 sıkıcam yayına çözülüyomuş. cevaplarınızı bekliyorum.

Herşeyi paylaşmak için!!!

4006 Mesaj
12 Ağustos 2012; 1:41:58 

quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

arkadaşlar selamlar bende 2004 1.6 dynamic sedan ile aranıza katıldım. araçtan şimdilik çok memnunum ama bir iki sorum olucak. aracı ilk sahibinden aldım tamamen servis bakımlı ama iç kapı kolları felan soyulu biraz. onlar için bi hak talep edebilirmiyim servisten, değiştiren bir kaç arkadaş gördüm nette. ikinci sorum hızlı giderken şöför kapısından bir çıtırtı geliyor, sanki bulaşık telini elde sıkılınca çıkan derin bir ses gibi, kaynağı ne olabilir bu durumu yaşayan arkadaş var mı? bunun yanında birde debriyaj pedalı gıcırdıyor ama çözümü forumda buldum wd40 sıkıcam yayına çözülüyomuş. cevaplarınızı bekliyorum.

öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin araç servis bakımlı olduğu için 5 krş bile vermeden kapı kollarını,vites topuzunu vs değiştirebilirsiniz araç servis bakımlı olduğu için renault her zaman arkanızda olacaktır renault un sitesinden mesaj gönderin dönüş yapacaklar.kapıdan gelen çıtırtı kapı kollarının altında eller serbest ön hazırlığı var fakat Türkiye deki meganeların birçoğunda bu özellik yok siyah plastik kapak sallanıyor onu sıkıştırın 4 kapınınkinide kontrol edin en ufak ses kalmaz.

96 Mesaj
12 Ağustos 2012; 1:46:43 

[font="Times New Roman"]arkadaslar acil cevap lasım...

muhakkak salıncak değiştiren olmustur
aracım 2005 hb megane 2

bu aracta Koni Ölçüsü : 16 mı yoksa Koni Ölçüsü : 18 mi kullanılıyor bilgisi olan varsa acil paylaşşın sipariş verice
m bekliy
orum....

4006 Mesaj
12 Ağustos 2012; 1:51:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mekale

valla megane 2 çokmu sorunlu arkadaşlar ya..heveslendim alacağım bir tane 2006 model ..fakat enteresan sorunlar okudukça gözüm korktu resmen...şu ana kadar hep opel kullanmıştım ekonomi ve 2. eldeki kolaylığından dolayı düşünüyorum..ama çok kararsız kaldım..beni rahatlatacak birşeyler yazın bari:)

megane sorunlu bir araç değil ufak tefek her araçta olabilecek sorunları oluyor sizin halledebileceğiniz o konuda da her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz kullanıcısını kesinlikle memnun edecek bir araçtır.sorun denildiği zaman benim aklıma opel gelir çünkü her yerde opel kötülenir arkadaşımın vectrasını bıraksan sanayi yolunu kendi bulacak şimdi sizde çıkar ben hiç sorun yaşamadım dersiniz şans yani...ben 2004 benzinli yaklaşık 6 senedir kullanıyorum daha çok uzun süreler daha kullanırım yani beni bu konu altında bir aksilik çıkmazsa en az 10 sene daha görebilirsiniz forumlarda her yazılanlar doğruyu yansıtmıyor aracı kötüleyenler araca hiç sahip olmamış kişilerdir bu sadece megane için değil tüm piyasa araçları için böyledir forumlarda hangi araç için araştırma yaparsanız o araçtan soğursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 12 Ağustos 2012; 1:54:14 >

471 Mesaj
12 Ağustos 2012; 2:43:49 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: notredame_kamburu

öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin araç servis bakımlı olduğu için 5 krş bile vermeden kapı kollarını,vites topuzunu vs değiştirebilirsiniz araç servis bakımlı olduğu için renault her zaman arkanızda olacaktır renault un sitesinden mesaj gönderin dönüş yapacaklar.kapıdan gelen çıtırtı kapı kollarının altında eller serbest ön hazırlığı var fakat Türkiye deki meganeların birçoğunda bu özellik yok siyah plastik kapak sallanıyor onu sıkıştırın 4 kapınınkinide kontrol edin en ufak ses kalmaz.

teşekkür ederim cevaplarınız için. bayram sonrası reno ile iletişime geçicem. ses olayı ile de yarn sabah ilgilenicem.

Herşeyi paylaşmak için!!!

323 Mesaj
12 Ağustos 2012; 3:36:33 

merhaba,
benim aracın silecekleri yavaşladı, dün söktüm motorun olduğu kısmı görünürde bir şey yok mekanik olarak. elektrik motoru mu yanmaya başladı acaba.en son kademede bile yavaş yavaş süpürüyor. bu arada akü sağlam...daha önce bu tip sorun yaşayan olduysa yardımlarınızı bekliyorum.

2004 Megane II Dynamic 16V 1.6 Sedan

2004 Mesaj
12 Ağustos 2012; 4:34:19 

quote:

Orijinalden alıntı: figor44

merhaba,
benim aracın silecekleri yavaşladı, dün söktüm motorun olduğu kısmı görünürde bir şey yok mekanik olarak. elektrik motoru mu yanmaya başladı acaba.en son kademede bile yavaş yavaş süpürüyor. bu arada akü sağlam...daha önce bu tip sorun yaşayan olduysa yardımlarınızı bekliyorum.

Sanırım rahmetli olmak üzere. Ben bu sene silecek motorunu değiştimek istedim. 500 TL dediler. Çıkma aldım 250'ye. Şimdilik sorun yok...

2012 Citroen C5 Dynamique 112 hp MCP

PSN: anamurcat33

953 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:37:43 

quote:

Mitto hocam merhaba;

Bugün aracıma baktırmak için sanayiye gittim. Gitmişken sizin dediğiniz fren müşürüne (switch) eğilip bir baktım. Çok basit bir yerde hemen fren pedalının üzerinde sola doğru çevirince çıkıyor. Birde klipsini çıkarınca switch elinizde. 35 tl ye yenisini aldım yerine taktım. 15 saniyede şanzıman problemi kalmadı. Aslında bu swtich in arızalı olduğunu anlamalıydık. Çünkü fren pedalına basmadan da araç çalışıyor.

Size ve foruma çok teşekkür ederim. Şanzımancıya gitseydim kim bilir başıma (revizyon=2500tl) neler gelebilirdi.

Sonuç olarak otomatik vitesler hemen her elektronik arızaya tepki veriyor. Hatayı şanzımanda aramadan önce diğer kısımlara bakmakta fayda var.

:) Sorununuzun çözüldüğüne çok sevindim zira bende zamanında bu sorunun çözümü için kaç usta gezdiğimi inanın bilmiyorum. Anlı şanlı bir şanzımancı bile indirmeyi teklif etti. 25-30 liralık bir parça yüzünden binlerce liradan olabilirsiniz ve sonuçta arıza yine düzelmez. :) Geçmiş olsun tekrardan...

Fatih

1188 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:38:12 

.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_gorunmez -- 12 Ağustos 2012; 12:59:07 >

841 Mesaj
12 Ağustos 2012; 14:10:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mitto

quote:

Mitto hocam merhaba;

:) Sorununuzun çözüldüğüne çok sevindim zira bende zamanında bu sorunun çözümü için kaç usta gezdiğimi inanın bilmiyorum. Anlı şanlı bir şanzımancı bile indirmeyi teklif etti. 25-30 liralık bir parça yüzünden binlerce liradan olabilirsiniz ve sonuçta arıza yine düzelmez. :) Geçmiş olsun tekrardan...

Bu okuduklarıma gerçekten çok sevindim,bu forum ve bunun gibi bir çok alan bizler için çok faydallı oluyor kesinlikle.
Emek gösteren vakit ayıran herkeze kendi adıma çok teşekkür ederim.

Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.
K.ATATÜRK

96 Mesaj
12 Ağustos 2012; 18:56:07 

quote:

Orijinalden alıntı: wetssss

aracım 2005 hb megane 2

bu aracta Koni Ölçüsü : 16mm mı yoksa Koni Ölçüsü : 18mm mi kullanılıyor bilgisi olan varsa acil paylaşşın sipariş verice
m bekliy
orum....

arkadaslar konu güncel
bilen varsa cevap yazarsa cok sevinirim

1033 Mesaj
13 Ağustos 2012; 1:33:46 

arkadaşlar..alacağım araç 2006 model dynamic..çok bakımlı ve temiz bir araç..lakin 130000 km de...2 yıl bineceğimi düşünürsem ortalama 150000 km civarında aracı satmayı planlıyorum....sizce 150000 km olunca satışında sıkıntı yaşarmıyım..aynı modelde 120000 kmden aşağı araçta neredeyse hiç bulamadım..görüşleriniz nedir acaba

560 Mesaj
13 Ağustos 2012; 1:47:15 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 13 Ağustos 2012; 10:32:34 >

34 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:25:00 

@mekale
Alacagınız arac anladıgım kadarıyla dizel oldugundan dolayı endıse ediyorsunz. aracı bildiginiz bir yerde baktırıp, mekanik(turbo,enjektörler vs...) de problem yoksa alınabilir aynı zamanda dcı yakıt cımrısı dıyede tabir ediliyor bu arada kronik problemleri vardır umarım canınızı sıkmaz.
edit:. imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34et -- 18 Eylül 2013; 1:50:19 >

34 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:27:23 

quote:

quote:

aracım 2005 hb megane 2

bu aracta Koni Ölçüsü : 16mm mı yoksa Koni Ölçüsü : 18mm mi kullanılıyor bilgisi olan varsa acil paylaşşın sipariş verice
m bekliy
orum....

arkadaslar konu güncel

bu lınkte 18mm yazıyor fakat hb*lerle sedanların ölçüleri aynı mı degil mi bilgim yok
http://www.eparcacim.co...-18MM-MAiS_10604.html#0

96 Mesaj
13 Ağustos 2012; 19:59:03 

quote:

Orijinalden alıntı: blue2oths

quote:

quote:

aracım 2005 hb megane 2

m bekliy
orum....

arkadaslar konu güncel

bu lınkte 18mm yazıyor fakat hb*lerle sedanların ölçüleri aynı mı degil mi bilgim yok
http://www.eparcacim.co...-18MM-MAiS_10604.html#0

saşe noyu girince bakılıyormuş parçacıda..

bende bu gun baktırdım usta 16mm dedi ilginçtirki heryerde 18 mm var napıcamı şaşırdım alanda takanda yok herhalde....!!!

34 Mesaj
13 Ağustos 2012; 20:12:11 

@wetssss

bizimde bilgilenmemiz açısından, bu parçayı tam olarak neden degiştiriyorsunuz

edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34et -- 18 Eylül 2013; 1:51:18 >

96 Mesaj
13 Ağustos 2012; 21:10:26 

quote:

@wetssss

edit

önceki sayfada yazmıstım....direksiyondan ses geliyodu cukurlara girince....

aracımda salıncaklardaki rotil ve burçlarda problem varmış.üstündeki salıncaklar orjinal ve yamuk değil...
2 rotil ve burçları değiştirmem gerekio ancak bu sağlıklı olurmu?...önceki sahibi sağ rotili değiştirmiş ancak şu an patlak...değiştiren veya tavsiyesi olan varmı?
ayrıca yan sanayi kullanan varsa yorumlarını bekliyorum...

34 Mesaj
13 Ağustos 2012; 21:33:32 

quote:

quote:

@wetssss

edit

aracımda salıncaklardaki rotil ve burçlarda problem varmış.üstündeki salıncaklar orjinal ve yamuk değil...
2 rotil ve burçları değiştirmem gerekio ancak bu sağlıklı olurmu?...önceki sahibi sağ rotili değiştirmiş ancak şu an patlak...değiştiren veya tavsiyesi olan varmı?

benim aracımdada bu sorun vardı. direksiyon çevirirken ses geliyordu sonradan yetkili serviste direksiyon kutusu ve rot ayarı yapıldı sorun çözüldü.65000km direksiyon kutusu degiştigini söylemişsiniz acaba yetkili serviste mi ve orjinal parça mı takıldı onu bir araştırın derim..

22 Mesaj
13 Ağustos 2012; 22:40:30 

Arkadaşlar,
Vites kolunu söktüğümde,
Bir soket (Kırmızı elips içerisindeki, makas tarafı) gördüm. Herhangi bir bağlantısı yoktu.
Ne işe yaradığını bilen var mı?

Diğer soketlerden biri çakmaklığın, diğeri de otomatik vites göstergesi için (M, +, -)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmwturk -- 13 Ağustos 2012; 22:43:58 >

Serkan Karaca
A Rh (+)
Karacabey-BURSA
bmwturk@yahoo.com

96 Mesaj
13 Ağustos 2012; 22:53:15 

quote:

quote:

quote:

@wetssss

edit

benim aracımdada bu sorun vardı. direksiyon çevirirken ses geliyordu sonradan yetkili serviste direksiyon kutusu ve rot ayarı yapıldı sorun çözüldü.65000km direksiyon kutusu degiştigini söylemişsiniz acaba yetkili serviste mi ve orjinal parça mı takıldı onu bir araştırın derim..

aslında aynı sorun ddil...şöyel anlatıyım benim aracımda direksiyonu cevirme anında bi şey yok cevirdikten sonra yol alırken(yani sadece dönüşlerde)cukurlarda yada bozuk yollarda takırtı yapıyor ve bu zamanla artıyor
direksiyon kutusu ve rotlarda sorun yok(z rotu dahil)amortisörlerde ve takozlarda sorun yok

sadece salıncaklardaki rotillerde sorun görüldü ve değişmesi gerektiğini söyledi usta...
ancak ben orjinal parca ararken sadece rotilinde değiştiğini öğrendim...presle çaktırılıyormuş....
şu anda sanırım onu yapacagım int. te parçacıcan trw salıncak buldum ancak ölçüsünü bilemediğimden alamadım...o yüzden bilgi almak istiyordum daha önce bu sorunu yaşayanlar varsa...

560 Mesaj
13 Ağustos 2012; 23:09:42 

quote:

quote:

quote:

quote:

@wetssss

edit

aslında aynı sorun ddil...şöyel anlatıyım benim aracımda direksiyonu cevirme anında bi şey yok cevirdikten sonra yol alırken(yani sadece dönüşlerde)cukurlarda yada bozuk yollarda takırtı yapıyor ve bu zamanla artıyor
direksiyon kutusu ve rotlarda sorun yok(z rotu dahil)amortisörlerde ve takozlarda sorun yok

sadece salıncaklardaki rotillerde sorun görüldü ve değişmesi gerektiğini söyledi usta...
ancak ben orjinal parca ararken sadece rotilinde değiştiğini öğrendim...presle çaktırılıyormuş....
şu anda sanırım onu yapacagım int. te parçacıcan trw salıncak buldum ancak ölçüsünü bilemediğimden alamadım...o yüzden bilgi almak istiyordum daha önce bu sorunu yaşayanlar varsa...

Önceki sayfada cevap yazmıştım gözden kaçmış sanırım.Bende aynı problem vardı.Burç denilen parça degişmesi gerekiyormuş.Burç 20-30 lira civarı masrafı vardı.Tamircim komple salıncak al dedi.Bende parçacıdan gittim sedan hb demedim megane 2 sol salıncak dedim 80 liraya aldım türk malı.Yalnız montajı zahmetli.Ön tabla iniyor.

96 Mesaj
14 Ağustos 2012; 1:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

quote:

quote:

Önceki sayfada cevap yazmıştım gözden kaçmış sanırım.Bende aynı problem vardı.Burç denilen parça degişmesi gerekiyormuş.Burç 20-30 lira civarı masrafı vardı.Tamircim komple salıncak al dedi.Bende parçacıdan gittim sedan hb demedim megane 2 sol salıncak dedim 80 liraya aldım türk malı.Yalnız montajı zahmetli.Ön tabla iniyor.

görmemişim yazdıgını...

burc derken salıncak burcumu yoksa dıreksiyonda tıkırtı burcu die bişey var omu?

(salıncagın üstünde 2 burc 1 rotil var...)

560 Mesaj
14 Ağustos 2012; 4:15:10 

Salıncak burcu.Bu arızanın tespitini sizde yapabilirsiniz kriko ile kaldırıp ön tekeri çamurluk ve zemin tarafına ittirince ses yapar.

504 Mesaj
14 Ağustos 2012; 14:00:35 

bu sabah direksiyon tıkırtı burcunu değiştirdik..en fazla 15-20 dk süren bir iş..yalnız yeterince test edemedim..direksiyonda hissettiğim metal vuruntusu devam ediyor gibi..alt tabladan lok lok sesi sanırım amortisörlere ait..direksiyondaki boşluk kayboldu..rot balans ta yaptırdık mecburen..tıkırtı burcu işçilik 30 parça 10 tl..rot balans 50..hayırlı işler

direksiyon alt tarafından duyduğum o ses aracı ilk aldığımda da oluyordu ancak daha yoğundu..alt plastikleri söküp baktığımda kalın bir vida gevşediğinden oradaki bir parça zıngırtı yapıyormuş..yine kontrol etmem gerek..bu direksiyondan aşağıya doğru giden mil üzerinde herhangi bir burç falan varmı?aşınması muhtemel bir plastik parça vs vs?

Ekteki dosya (1)

Renault Megane II 1.5 Dci Dynamique Ateş Kırmızı

504 Mesaj
14 Ağustos 2012; 14:04:29 

bu da takıldığı yer..sağ tekerin arka tarafından içeri doğru görünüm..o milin içine doğru bakarsanız yeni konan plastik görünüyor..

Ekteki dosya (1)

504 Mesaj
14 Ağustos 2012; 14:29:04 

birde sol havalandırma kanalı ile gösterge paneli şapkası arasında içten bi yerden çıtırtı sesi geliyor,düz yolda hızlanıınca 80km den sonra net duyuluyor..benim gibi tıkırtı çözücü bi adam bunu hala bulamadı geçen gün sökmüştüm şapkayı ve göstergeleri,havalandırma kanalına doğru silgi sokuşturdum boşluğunu aldım ama sanırım orada titreyen bir parça var..balans sorunu vardı,heralde o yüzden titreşim oluyor diyordum ama bugün rot balans ta oldu cızırt devam ediyor..du bakali neymiş

504 Mesaj
14 Ağustos 2012; 18:09:30 

sanırım direksiyon mafsallarının oradan geliyor ses..kontak açık direksiyonu sağ sol hızlı ve kısa kısa hareket ettirince aynı ses geliyor..bazı çukur ve setlerde direksiyonun alt kısmında bi bölgeyi silkeleyip düşürmüş gibi ses çıkıyor..direksiyon kutusu tıkırtı burcu değilmiş demekki mesele..

ya bu reno mühendisleri harbiden zor bulunan tipler olsa gerek..park ampulünü değiştireyim dedim elimde kaldı soketin kablosu..iç taraftan söküldüğü için mecbur tampon-far indirmem gerekecek..

14 Mesaj
15 Ağustos 2012; 12:39:19 

saygıdeğer forum kullanıcıları 3 gün önce 2004
model megane 2 1.6 otomatik vites aracimda 1
günün içerisinde motordan dizel motor gibi
hatta traktör gibi ses gelmeye başladı ve
ekranda yag değişimi yapılmalı uyarisi belirdi.
bende bunun üzerine aynı gün, 1 ay önce motor
yağını degistirdigim yere gidip gösterdim ve
usta motor yağını tekrar değiştirdi ama ses
aynen devam etti. sesin geldiği yerin eksantrik
dislisi oldugunu soyledi. bende oradan gene
ayni gun çıkıp aracimi yetkili servise götürdüm,
servis bir tur atip araci life kaldırdı ve sesin tam
olarak nereden geldiğini bulmak icin gaz verdi
ve takir tukur ses gelip araç stop etti ve birdaha
çalışmadı. motorun silindir kapagini sokup
baktığımızda aci bir manzara beni bekliyordu.
pistonlar, sekman, silindir üst kapagi gitmişti.
servis yeni motorun 12000tl olduğunu,
toplamaninda 6,7 bin tl yi bulabileceğini
soyledi. tabi öncelikle bu vahim olay Allahin
takdiridir, imanin sartlarindan olan kazaya ve
kadere iman etmiş bir musluman olarak elbette
üzüldüm ama elden gelen birsey yok. Allah
beterinden saklasın diyorum artik ve geriye
bakmak yerine artik ileriye bakip ne yapilmasi
gerekiyorsa yapmaliyim diyorum. servisin bana
12bin lira dediği motorun aynısını yani sifirini
4bin liraya buldum. simdi tereddüt de kaldigim
nokta şu acaba bu motora guvenilir mi? dikiş
tutar mi? taktirayim mi? yoksa 4bin liranin
altinda bir masraf çıkarsa motoru mu
toplayayim?

504 Mesaj
15 Ağustos 2012; 12:43:49 

geçmiş olsun hackkoss..motoru o hale getiren sebep neymiş servise göre peki?o da egzantrik mi dedi?

14 Mesaj
15 Ağustos 2012; 13:51:25 

sagolun. pistonlardan biri yagsiz kalmis diyor.

504 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:04:18 

quote:

Orijinalden alıntı: hackkoss

sagolun. pistonlardan biri yagsiz kalmis diyor.

enteresan,bunun sebebi oldukça eksik yağ olabilirmi?eski aracımda yağ değişimi yaptık hesapta..bi baktık 1 gr yağ yok içinde

bu egzantrik dişlisi zincirle mi yoksa kayışlamı bağlı bilmiyorum tam olarak ancak sanki oradan bi kopma ile motor sübapları pistonları delmiştir,sübaplarda haliyle eğilip büzülmüştür diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 15 Ağustos 2012; 14:13:16 >

504 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:07:28 

ha birde neden blok motor takmak istiyorsunuz anlamadım blok ta sorunlumu?çıkma piston gömlek sekman kapak conta derken daha az maliyetle toplayabilirsiniz aslında..

4457 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:27:16 

mrb arkadaşlar,

bu gunlerde kaskom bıtecek bır kac hafta kaldı sımdı fıyat alıyorum..

2 yıldır ankara sıgortadan hesaplı bır sekılde kaskomu yaptırıyorum..

fakat bir kaç yorum okudum aklım karıstı buyuk kazalarda ( allah korusun ) bıraz sıkıntı cıkartıp parayı gec oduyor vs. gıbı..

axa dedıler onda da karar vermedım.. sizlerin onerecegı bir şirket var mi ?

sımdıkı aldıgım fiyatlar şöyle ;

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

4006 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:33:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

mrb arkadaşlar,

fakat bir kaç yorum okudum aklım karıstı buyuk kazalarda ( allah korusun ) bıraz sıkıntı cıkartıp parayı gec oduyor vs. gıbı..

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

axa dünyadaki en iyi siigorta şirketidir onarımlarını her zaman renault yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz ayrıca yanlış hatırlamıyorsam cam kırıldığı zaman hasarsızlık bozmadan orjinal cam takılıyor diğer firmalar yan sanayi takıyorlar ben axadan fiyat aldığımda Anadolu ile yaklaşık 2 kat fark vardı o yüzden anadolu yaptırdım

4457 Mesaj
15 Ağustos 2012; 14:50:25 

quote:

quote:

mrb arkadaşlar,

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

axa dünyadaki en iyi siigorta şirketidir onarımlarını her zaman renault yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz ayrıca yanlış hatırlamıyorsam cam kırıldığı zaman hasarsızlık bozmadan orjinal cam takılıyor diğer firmalar yan sanayi takıyorlar ben axadan fiyat aldığımda Anadolu ile yaklaşık 2 kat fark vardı o yüzden anadolu yaptırdım

cok karışık şeyler var..

eger ankara sıgorta yaptırırsam bu yıl 3. yılı dıye 700 lıraya kadar olan hasarlarda hasarsızlıgı etkılemıyecek.

4006 Mesaj
15 Ağustos 2012; 15:02:52 

quote:

quote:

quote:

mrb arkadaşlar,

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

cok karışık şeyler var..

eger ankara sıgorta yaptırırsam bu yıl 3. yılı dıye 700 lıraya kadar olan hasarlarda hasarsızlıgı etkılemıyecek.

kasko işi çok karışık ben anadolu da hasarsızlık teminatı eklettim senede bir sefer hasarın miktarı ne olursa olsun hasarsızlık bozulmuyor.Allah göstermesin ama insanın başına birşey gelmeyince de hangi kaskonun iyi veya kötü olduğunu anlayamıyoruz

4457 Mesaj
15 Ağustos 2012; 15:08:53 

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb arkadaşlar,

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

cok karışık şeyler var..

kasko işi çok karışık ben anadolu da hasarsızlık teminatı eklettim senede bir sefer hasarın miktarı ne olursa olsun hasarsızlık bozulmuyor.Allah göstermesin ama insanın başına birşey gelmeyince de hangi kaskonun iyi veya kötü olduğunu anlayamıyoruz

evet hangı kasko yapan sırkete sorsam bırbırlerını kotuluyorlar..

kesınlıkle kullanıcı yorumları cok cok onemlı

1033 Mesaj
15 Ağustos 2012; 21:01:15 

slm arkadaşlar..bugün bende 2006 model megane2 dci dynamic2 ile aranıza katıldım....servis bakımlı bir araç..lakin siz tecrübeli arkadaşlara il sorunumu anlatayım..araçta xenon farlar mevcut ve alırken 2 ampulun çalışmadığını öğrendim fakat fiyattan biraz kırarak sorun etmedim..sizlere sormak istediğim şey ampuller odukça pahalı tanesi 200 tl civarı dendi...şu aşamada 400 tl gibi bir rakam vermek isteiyorum..piyasadaki diğer ampullerden kullannmamın sakıncası olurmu acaba..ya da alternatif ne önririsinzi en ekonomik şekilde

560 Mesaj
15 Ağustos 2012; 21:55:52 

quote:

slm arkadaşlar..bugün bende 2006 model megane2 dci dynamic2 ile aranıza katıldım....servis bakımlı bir araç..lakin siz tecrübeli arkadaşlara il sorunumu anlatayım..araçta xenon farlar mevcut ve alırken 2 ampulun çalışmadığını öğrendim fakat fiyattan biraz kırarak sorun etmedim..sizlere sormak istediğim şey ampuller odukça pahalı tanesi 200 tl civarı dendi...şu aşamada 400 tl gibi bir rakam vermek isteiyorum..piyasadaki diğer ampullerden kullannmamın sakıncası olurmu acaba..ya da alternatif ne önririsinzi en ekonomik şekilde

Aracınız hayırlı olsun.Maalesef orjinal xenon farları normal ampul takılmaz.Ancak farlar degişmesi gerek oda aynı fiyatı bulabilir.Bence çıkma araştırın.

1033 Mesaj
15 Ağustos 2012; 22:02:44 

quote:

quote:

Aracınız hayırlı olsun.Maalesef orjinal xenon farları normal ampul takılmaz.Ancak farlar degişmesi gerek oda aynı fiyatı bulabilir.Bence çıkma araştırın.

piyasadki diğer xenon ampuller olmazmı acaba

308 Mesaj
15 Ağustos 2012; 23:00:27 

quote:

mrb arkadaşlar,

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

Ankara sigortayı onermıyorum benım basımdan kotu bır tecrube gectı ayrıca bır arkadasım kaza sonrası neden gostermeksızınb odeme yapmayı reddeden ankara sıgortayla 2 yıldır suren mahkemesı halen devam edıyor renault grubunda axa dan sasmayın derım ben 1994 den buyana oyak-axa oyak-axa sıgortayla calısıyorum cok sukur sorun yasamadım

Ey insan Kaf dagı kadar yüksekte olsanda,kefene sığacak kadar küçüksün unutma..!! Ölümde var..!!!

Acer aspıre 5920G cor2duo 2.1ghz 4gb ddr2 160gb hdd 1024mb nıvıdıa geforce

Palio speedgear 1.2 16v EL
Megane 2 1.5dci Expession

560 Mesaj
16 Ağustos 2012; 1:36:28 

quote:

quote:

quote:

piyasadki diğer xenon ampuller olmazmı acaba

Hocam şu linki inceleyin bakalım.

http://www.sahibinden.c...ge=tr&sorting=price_asc

4457 Mesaj
16 Ağustos 2012; 8:40:36 

quote:

Orijinalden alıntı: scada

quote:

mrb arkadaşlar,

ak sigorta 1150

axa 860

ankara 660

Ankara sigortayı onermıyorum benım basımdan kotu bır tecrube gectı ayrıca bır arkadasım kaza sonrası neden gostermeksızınb odeme yapmayı reddeden ankara sıgortayla 2 yıldır suren mahkemesı halen devam edıyor renault grubunda axa dan sasmayın derım ben 1994 den buyana oyak-axa oyak-axa sıgortayla calısıyorum cok sukur sorun yasamadım

tşk ederım oyle ise ankara sıgortadan vazgecmenın zamanı geldı

684 Mesaj
16 Ağustos 2012; 16:18:56 

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

sanırım direksiyon mafsallarının oradan geliyor ses..kontak açık direksiyonu sağ sol hızlı ve kısa kısa hareket ettirince aynı ses geliyor..bazı çukur ve setlerde direksiyonun alt kısmında bi bölgeyi silkeleyip düşürmüş gibi ses çıkıyor..direksiyon kutusu tıkırtı burcu değilmiş demekki mesele..

ya bu reno mühendisleri harbiden zor bulunan tipler olsa gerek..park ampulünü değiştireyim dedim elimde kaldı soketin kablosu..iç taraftan söküldüğü için mecbur tampon-far indirmem gerekecek..

Park ampulunu bende degistirdim tampon sokmeden ama. Yalniz cok dar oldugu icin adami zorluyor tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2008 Megane 1.5 DCI 85 HP
2006 Clio II 1.5 DCI 86 HP (Satıldı)
30" cinema display with Mac Pro 2xQuadcore 3.2 GHz
17" Macbook Pro

96 Mesaj
16 Ağustos 2012; 19:52:48 

quote:

Orijinalden alıntı: DR_SHARP

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo Pacino

ya bu megane a lpg iyi gidiyomus arkadaslar km de 90 bin fln yakıyomus hangi megane alıp lpg takmalı 1.6 mı 1.4 mu

1.6sı daha az yakıor lpg takıncada nasıl benzin harcıyorsa o oranda lpg yakar (yaklaşık olarak) ama sana tavsiyem 1.5 dci modelini al bende var ben memnunum benzinliği unutuyorsun

+1000

bende 1.4 hb megane 2 var tup taktıralı 5000 km oldu cok memnunum....
arkadasta 1.6 sedan tuplu var karsılastırma yapıyoruz sık sık

ve her zaman benım 1.4 az yakıyor ki ben daha sert kullanıyorum

yalnız motor farkından baska bende subap yaglama ve turbo charcer takılı,ne kadar farkeder bilmiyorum...

ancak guç farkı cok fazla...

temizini bulsaydım 1.6 alırdım ama kısmet 1.4 eymiş....

özetle ben memnunum aracımdan....

1151 Mesaj
16 Ağustos 2012; 21:58:23 

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacımız var. 2004 Model Megane dynamic aracımız var. Fakat sağ koltuğun altındaki gizli bölmeye klimanın suyu geliyor daha önce burada anlatılmış sorunun çözümü sanırım fakat o kadar sayfanın arasından bulmak zor diye tekrar ben sorayım dedim şimdiden teşekkürler alıntı yaparak cevap verirseniz sevinirim.

560 Mesaj
16 Ağustos 2012; 22:47:57 

Klima tahliyesi.

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 16 Ağustos 2012; 23:08:46 >

841 Mesaj
16 Ağustos 2012; 23:03:28 

Özellikle benzin motorlu megane sahiplerinin bu konuyu okumasını isterim.
Egzantrik Açı kaydırıcı konusu hakkında

megane 2 motorum inflak etti

Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.
K.ATATÜRK

1033 Mesaj
16 Ağustos 2012; 23:43:32 

megane 2 dci için en ideal yağ hangisidir arkadaşlar...5/30 5/40 yoksa 10 /40 mı

4006 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:01:18 

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

Özellikle benzin motorlu megane sahiplerinin bu konuyu okumasını isterim.
Egzantrik Açı kaydırıcı konusu hakkında

megane 2 motorum inflak etti

açı kaydırıcı ile ilgisi yokki bunu nerden çıkardınız?

879 Mesaj
18 Ağustos 2012; 1:11:30