Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vİtes geçişlerinde vites kolundan gelen ses acayip derece arttı?? Tak tuk oluyor nerdeyse. Aracı ilk aldığımızda sanki vites kolu 2 süngerin arasında gidip geliyor gibiydi. Şimdi acayip tıkırtı geliyor. Sanki sert plastik yuvalardaki o süngerler gittmiş sert plastiğe sürtüyor gibi vites katur kutur.

Bunun balatayla ilgisi var mı? kemik sesi dedikleri bu mu ki?
  • Uzun zamandır Airbag hatası veriyor aracım. Koltuğu ileri geri yapmak fayda etmiyor. Bazen yanmıyor, belli bir süre gittikten sonra yanıyor.
    Bu "ön koltuk altındaki" kablolar/soketler tam olarak nerede? Bir de onları kontrol edeyim.
  • arkadaşlar daha yeni 2005 megane 2 aldım. 1.4 98 hp olanlardan. bu araca tüp taktırmayı düşünüyorum, sizce hangi markayı tercih et meliyim? hiç tüp taktırmasam çok mu yakar? sende ortalam 10000 yaparım gibime geliyor ve 2 -3 yıl da kullanırım bu arabayı . yakıt tüketimi tüple çok fark eder mi. acil yardıma ihtiyacım var çünkü ruhsatı üzerime geçirmeden tüp işini halletmeyi düşünüyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
    bu arada araç hb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binziyad -- 14 Mart 2011; 17:17:19 >
  • arkadaşlar aracın yağ değişim zamanı geldi teknik serviste kaça değişiyorlardır biliyormusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Uzun zamandır Airbag hatası veriyor aracım. Koltuğu ileri geri yapmak fayda etmiyor. Bazen yanmıyor, belli bir süre gittikten sonra yanıyor.
    Bu "ön koltuk altındaki" kablolar/soketler tam olarak nerede? Bir de onları kontrol edeyim.

Sürücü koltuğunun tam ortasına giden siyah bi bezle sarılmış gibi kalabalık kablolar var, aracın tabanında dikdörtgen şeklinde bi deliğin içine giriyor ve kabloların soketleri o deliğe saklanmış bulunakta. İki parmağızla soketi bulup yukarı çekerseniz kolayca cıkartabilrsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için koltuğunuzu en geriye çekmenizde yarar var. Eğer oynatmakla geçmiyorsa, kablolar kırılmış veya soketlerin demir uçları oksitlenmiş olabilir. Zımpara ile girebildiğiniz gerek kadar zımparalayabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: cadawra055

quote:

Uzun zamandır Airbag hatası veriyor aracım. Koltuğu ileri geri yapmak fayda etmiyor. Bazen yanmıyor, belli bir süre gittikten sonra yanıyor.

Sürücü koltuğunun tam ortasına giden siyah bi bezle sarılmış gibi kalabalık kablolar var, aracın tabanında dikdörtgen şeklinde bi deliğin içine giriyor ve kabloların soketleri o deliğe saklanmış bulunakta. İki parmağızla soketi bulup yukarı çekerseniz kolayca cıkartabilrsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için koltuğunuzu en geriye çekmenizde yarar var. Eğer oynatmakla geçmiyorsa, kablolar kırılmış veya soketlerin demir uçları oksitlenmiş olabilir. Zımpara ile girebildiğiniz gerek kadar zımparalayabilirsiniz

Deneme yapıcam. Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar megane 2 Hb 2006 sportway çelik jant yok.

Araç kaç kilo biliyormusunuz?

Birde işyerimden arkadışımda 2010 megane 3 dizel var 50 km de ortalama 3,8 köprü trafiği dahil yakıt tüketimi var bu nasıl iştir yahu.Bizim 6 dan aşşağıya düşmüyor.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanerler

Arkadaşlar megane 2 Hb 2006 sportway çelik jant yok.

Birde işyerimden arkadışımda 2010 megane 3 dizel var 50 km de ortalama 3,8 köprü trafiği dahil yakıt tüketimi var bu nasıl iştir yahu.Bizim 6 dan aşşağıya düşmüyor.

Teşekkürler.

Aynı yolda aynı şartlarda seninki 6 ise o zaman bu nasıl iş denebilir :)

Ama adam bu 50kmnin büyük kısmını otobanda gelip köprüde bi 5dk tın tın gidip işine geliyorsa gayet yapılabilir ;)
    Bir de bu bilgisayar verisi herhalde? üstüne biraz daha koymak lazım bu 3.8'in :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Teşekkürler.

Aynı yolda aynı şartlarda seninki 6 ise o zaman bu nasıl iş denebilir :)

Ama adam bu 50kmnin büyük kısmını otobanda gelip köprüde bi 5dk tın tın gidip işine geliyorsa gayet yapılabilir ;)
    Bir de bu bilgisayar verisi herhalde? üstüne biraz daha koymak lazım bu 3.8'in :)

Walla dostum aynı yolu denemek lazım tabiki,

Megane 2 ile megane 3 motoru arasında teknoloji farkı bu kadar bariz olamaz herhalde.

• Değil zaten merak etme ;) Aynı motor platformu küçük değişiklikler işte :p

Benim bildiğim K9K motoru 2008 Yılı içersinde bir revizyon geçirdi.
    80BG ---> 85BG
    100BG ---> 105BG oldu :) başka bir değişim yapılmadı diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 15 Mart 2011; 10:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Değil zaten merak etme ;) Aynı motor platformu küçük değişiklikler işte :p

Benim bildiğim K9K motoru 2008 Yılı içersinde bir revizyon geçirdi.
    80BG ---> 85BG
    100BG ---> 105BG oldu :)

Bir de 2011 itibariyle EDC şanzımanlı araçlarla 110BG versiyonu geldi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 15 Mart 2011; 10:59:30 >
  • quote:

Teşekkürler.

sedanlar 1200 kg civarında hb lerinde o civarda bir ağırlığı vardır ruhsatta yazması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Teşekkürler.

sedanlar 1200 kg civarında hb lerinde o civarda bir ağırlığı vardır ruhsatta yazması lazım

Teşekkürler arkadaşlar.
  • megane 2 lere dijital km taktırma şansımız varmı saatin olduğu yerde kaç km hızla gittiğimiz gözükse böyle bir şey yapılabilirmi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cadawra055

quote:

Deneme yapıcam. Teşekkür ederim.

Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1414

megane 2 lere dijital km taktırma şansımız varmı saatin olduğu yerde kaç km hızla gittiğimiz gözükse böyle bir şey yapılabilirmi

bol paran varsa neden olmasın... aynı modelin dijital km lisi olmadığına göre
    tüm göğüs kısmını bile değiştirmen gerekebilir sağlam masrafa hazırlıklı ol...
  • quote:

Teşekkürler.

1170 kg olmalı.
    Bende expression var, çelik jant yok, 1170 kg benim ruhsatta yazan.
  • bol param olsa yeni arba alaırım ne işim olur dijital km ile merak ettim benim gibi aklına gelen olmadımı acaba....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1414

bol param olsa yeni arba alaırım ne işim olur dijital km ile merak ettim benim gibi aklına gelen olmadımı acaba....

benim hiç aklıma gelmemişti belkide ben ondan zevkimi aldığım içindir :)önceki aracım tipo idi bu arada aslında çıkma bir tipo konsolu alıp yapılabilir ama çokta gerekli değil uğraşmaya değmez farklı birşeyler düşünseniz daha iyi olur mesela alcantra deri karışımı iç döşeme süper olur aracın içini tamamen farklı bir havaya sokuyor
  • alcantre deri döşeme ne kadar tutar sizce ? airback yerleri nasıl döşeme yapıcaklar
  • 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.