Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Megane 2 saatteki ısı göstergesi yanlış gösteriyor sanırım. Güneşin altında araca biniyorum kontağı açıyorum -30 dereceden başlıyor 5 dakika sonra falan +20-25 dereceye kadar geliyor acaba bu bir sorunmu sorunsa nereden kaynaklanmaktadır? (Ben dikiz aynasındaki motordan şüpheleniyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Merhaba, Megane 2 saatteki ısı göstergesi yanlış gösteriyor sanırım. Güneşin altında araca biniyorum kontağı açıyorum -30 dereceden başlıyor 5 dakika sonra falan +20-25 dereceye kadar geliyor acaba bu bir sorunmu sorunsa nereden kaynaklanmaktadır? (Ben dikiz aynasındaki motordan şüpheleniyorum)

Sizinkinde sorun var sanırım.
    Bu havada -30 derece göstermememsi lazım.
    Ben hiç öyle bir görüntüyle karşılaşmadım.
  • Selamlar dünkü yolculugumda tesadüfen çektim.Üç megane sırayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganizm -- 25 Temmuz 2010; 21:01:53 >
  • dikiz aynasındaki motor sıcaklığı değiştirmez ancak dikiz aynası altında sıcaklık sensoru var o bozulmuş olabilir. o değilse göğüslüğün ordaki ekjranı sökeceksin sıcaklık ölçüm kartıda radyo ekran kartı ile tümleşik kart üzerinde bir parçada bozulmuş olabilir kontrol ettirmen gerekecek.
  • megane 1.6. dynamic hb kullanıyorum. acaba bu arabada en ekonomik devir hangisidir. hangi devirlerde daha az yakar bu araç.. daha önceki aracım polo idi. 2000 devirde en ekonomik gidiyordu. bunda ne kadardır
  • Arkadaşlar arabadan polen filtresini zorla çıkardım. Çok kirli ve pisti.

Herkesin polen filtresini kontrol etmesini tavsiye ediyorum. Daha sağlıklı olacaktır.

İyi günler.
  • 80bg dci lerde ortalama yakıt tüketimleriniz nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Merhaba, Megane 2 saatteki ısı göstergesi yanlış gösteriyor sanırım. Güneşin altında araca biniyorum kontağı açıyorum -30 dereceden başlıyor 5 dakika sonra falan +20-25 dereceye kadar geliyor acaba bu bir sorunmu sorunsa nereden kaynaklanmaktadır? (Ben dikiz aynasındaki motordan şüpheleniyorum)

aynı sorun bugün bende vardı. Sıcaklık göstergesinin sensörü bildiğiniz gibi sağ dikiz aynasında altta görünen siyah parça... bugün söktüm kolay kolay arıza yapma ihitimali olan bi parça değil. Benim araçtaki sorun aynanın soketindeymiş... Soketi sökün uçlarını biraz temizleyin sorun hallolur diye tahmin ediyorum. Sökümü basit, aynanın iç taraftaki plastik kapağı alın camın ön tarafındaki kapı üzerinde içerde kalan köşe kapaktan bahsediyorum çekince geliyo bu kapak. Sokete ordan ulaşın... Üst kısımdaki çentiği bastırarak çekin soketi çıkıyo... kolay gelsin...

• selam arkadaşlar aranıza antalyadan katılıyorum...uzun zamandır forumu takip ediyorum...
    bende megan 2 sahibi olmaya karar verdım... size sormak istediğim 2004 model dynamik modeli alsam bana çok sorun çıkarır mı.. yoksa 2006 ve üzeri modeller mı daha az sorun çıkarıyor...
    anladığım kadarı ile sorun yaşayanlar çok..
    lütfen yardımcı olursanız sevınırım..teşekkürler..
  • İnce stepne yapmak istiyorum nasıl bir jant ve lastik bulmak lazım daha önce alan varmı... lpg ciler görüşlerinizi bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaveJ

Arkadaşlar arabadan polen filtresini zorla çıkardım. Çok kirli ve pisti.

Herkesin polen filtresini kontrol etmesini tavsiye ediyorum. Daha sağlıklı olacaktır.

İyi günler.

Torpidoyu sökmeden mi çıkardın.Biraz zahmetli dedigin gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

80bg dci lerde ortalama yakıt tüketimleriniz nasıl?

Ben sıfır aldım düzenli bakımlarını yapıtırıyorum.Şehir dışı 100 km 4 LT şehir içi ise 6-7 LT civarı.Bu arada renaultun en cimri motoru 80 bg lik.

• quote:

Orijinalden alıntı: visiter007

selam arkadaşlar aranıza antalyadan katılıyorum...uzun zamandır forumu takip ediyorum...
    bende megan 2 sahibi olmaya karar verdım... size sormak istediğim 2004 model dynamik modeli alsam bana çok sorun çıkarır mı.. yoksa 2006 ve üzeri modeller mı daha az sorun çıkarıyor...

Ewet 2006 ve sonrası ön gögüs te birçok parçada degişiklik yapıldı.FİYATLARI 2-3 Bin fazladır.

• quote:

selam arkadaşlar aranıza antalyadan katılıyorum...uzun zamandır forumu takip ediyorum...

2004 model olup 2008 den daha temiz olan birçok araç gördüm o yüzden modele değilde aracın temizliğine göre alın temiz kullanılmış bir araç çok masraf çıkarmaz bu arada en donanımlı modeli 2004 tür 2004 ten sonra malzemeden çalmış renault
  • vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim..birde megan 2 alırken nelere dikkat etmem gerekiyor..araç içinden çok mu tıkırtı geliyor..otomatik vites sorun çıkarır mı...tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar..
  • quote:

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim..birde megan 2 alırken nelere dikkat etmem gerekiyor..araç içinden çok mu tıkırtı geliyor..otomatik vites sorun çıkarır mı...tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar..

benim araçtan tıkırtı falan gelmiyor ben bu konunun çok abartıldığını düşünüyorum özellikle ben köy yollarında da kullanırım bir sıkıntı yok megane 2 benzinli alacaksanız ateşleme bobinlerine bakın yeşil kafalı ise sorun çıkarabilir bordo veya siyah kafalı olanlar sorunsuz.sonra triger seti en son ne zaman değişmiş 60000 km de veya 4 yılda bir değişmeli yaklaşık 1000 tl tutar bunlara dikkat edin
  • bugun aradılar müşteri hattından müşteri memnuniyeti adına garantisi geçmiş olsada dahi ön iki kapı kolu + ön 2 kapı cam açma düğmeleri cercevesi + vites topusunu ücretisiz olarak yarın değişecekler. Renault u seviyorum :) sattığı arabaya sonuna kadar destek veriyor
  • 2008 Megane II 1.5 dci aracımda özellikle çok sıcak havalarda (yani bugünlerde) vites değiştirirken sanki vites kolu bi yere yapışmış gibi çok zor hareket ediyor ve bariz bi şekilde vitesi zorlayarak vites geçiriyorum,

başka bir ifadeyle,

hareket halindeyim yaklaşık 200 - 250 metre ilerde kırmızı yandı vites düşürerek yavaşlıyorum 4 den 3 aldım 3 den 2 ye alırken aniden vites çok sertleşiyor. araç duruyor bire takıyorum birden ikiye geçerken yine çok sert,

fakat bu sorun her zaman olmuyor, kırmızıyı geçiorum 5 km ilerde yine benzer bi kırmızı denk geliyor bu sefer hiç sorun yok,

dikkatimi çeken tek nokta, bu sorunu devamlı gündüz aşırı sıcak havalarda yapması, gece bu sorunla hiç karşılaşmadım,

sorun neden kaynaklanıyor olabilir,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

2008 Megane II 1.5 dci aracımda özellikle çok sıcak havalarda (yani bugünlerde) vites değiştirirken sanki vites kolu bi yere yapışmış gibi çok zor hareket ediyor ve bariz bi şekilde vitesi zorlayarak vites geçiriyorum,

başka bir ifadeyle,

hareket halindeyim yaklaşık 200 - 250 metre ilerde kırmızı yandı vites düşürerek yavaşlıyorum 4 den 3 aldım 3 den 2 ye alırken aniden vites çok sertleşiyor. araç duruyor bire takıyorum birden ikiye geçerken yine çok sert,

fakat bu sorun her zaman olmuyor, kırmızıyı geçiorum 5 km ilerde yine benzer bi kırmızı denk geliyor bu sefer hiç sorun yok,

dikkatimi çeken tek nokta, bu sorunu devamlı gündüz aşırı sıcak havalarda yapması, gece bu sorunla hiç karşılaşmadım,

sorun neden kaynaklanıyor olabilir,

Araç soguk iken vites geçişleri sert olu.Sebebi şanzuman içindeki yağ ısınınca vites geçişleri rahatlar.Sizin problem ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: n95master

bugun aradılar müşteri hattından müşteri memnuniyeti adına garantisi geçmiş olsada dahi ön iki kapı kolu + ön 2 kapı cam açma düğmeleri cercevesi + vites topusunu ücretisiz olarak yarın değişecekler. Renault u seviyorum :) sattığı arabaya sonuna kadar destek veriyor

bende renaulta kapı kolları için mail atmıştım, benide aradılar ve kapı kollarını ücretsiz değiştireceklerini, istediğim zaman istediğim yetkili serviste değiştirebileceğimi söylediler ( aracım 2003 megan2 hb 90000'de) ayrıca renaultun kapı ollarını ücretsiz değiştirmesinde aracın benden önceki sahibinin tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırmasının etkisi var...

Ve de arkadaşlar bi sorum olcak, bugun ön yolcu paspasında ufak bi ıslaklık fark ettim, tam torpidanun altı, neden olabilir, bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.