MEGANE II BÖLÜMÜ
22226 Cevap1749378 Görüntüleme83 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     178 [180] 182 183 184 185 186 187      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

619 Mesaj
6 Temmuz 2010; 0:04:39 

quote:

Orijinalden alıntı: alkan67

arkadaşlar 4 aydır aracı satmaya karar verdim verecem ve sonunda satmaya karar verdim. bu sefer kesin. maddi nedenlerden dolayı satmam gerekiyor. evdeki hesap çarşıya uymadı... aracım megane 2 sedan 1.6 dinamik düz vites xenon far far yıkama 6 lı cd çalar var. sunroof filan yok... aracım 27500 km de... rengi kahverengi bej diye geçiyor ruhsatta. arcım gerçekten çok temiz satmak içimden gelmiyor ama çok mecbur kaldım... aracımda çalışmayan hiç biiiir aksam yok yürüyeni falan kaporta on numara... kaportada sol arka çamurlukta ve sol arka kapı da dıştan boya var... kesinlikle kazdan çarpmadan çarpışmadan değil sürtme nedeniyle çok derin olmayan çiziklerden dolayı boyattım... kapı parça boya ile kurtuldu. hiç belli olmuyor. bu arada arabada tüp yok. fiyatını 22500 düşünüyorum... galerilerdeki ve internetteki ilanlara bakınca ucuza veriyorum gibi geliyor... km yi de baz alırsak sizce fiyat düşük müdür. görüşleriniz benim için çok önemli bu ay içinde satmam lazım...

Hangi ildeniz kardeş?
Aracın km'si gerçekten düşük.
Galericilere falan satayım deme.
19'a alır, 24'e satarlar.

2007 Toyota Corolla 1.4 D4-D-füme
2013 Fiat Punto 1.4 dualogic-platin gri

14 Mesaj
6 Temmuz 2010; 3:05:47 

quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

quote:

Orijinalden alıntı: alkan67

arkadaşlar 4 aydır aracı satmaya karar verdim verecem ve sonunda satmaya karar verdim. bu sefer kesin. maddi nedenlerden dolayı satmam gerekiyor. evdeki hesap çarşıya uymadı... aracım megane 2 sedan 1.6 dinamik düz vites xenon far far yıkama 6 lı cd çalar var. sunroof filan yok... aracım 27500 km de... rengi kahverengi bej diye geçiyor ruhsatta. arcım gerçekten çok temiz satmak içimden gelmiyor ama çok mecbur kaldım... aracımda çalışmayan hiç biiiir aksam yok yürüyeni falan kaporta on numara... kaportada sol arka çamurlukta ve sol arka kapı da dıştan boya var... kesinlikle kazdan çarpmadan çarpışmadan değil sürtme nedeniyle çok derin olmayan çiziklerden dolayı boyattım... kapı parça boya ile kurtuldu. hiç belli olmuyor. bu arada arabada tüp yok. fiyatını 22500 düşünüyorum... galerilerdeki ve internetteki ilanlara bakınca ucuza veriyorum gibi geliyor... km yi de baz alırsak sizce fiyat düşük müdür. görüşleriniz benim için çok önemli bu ay içinde satmam lazım...

Hangi ildeniz kardeş?
Aracın km'si gerçekten düşük.
Galericilere falan satayım deme.
19'a alır, 24'e satarlar.
[/qu
Bartın. plaka zonguldak plakası. 67... çok mecbur kalmassam galeriye satamam zaten. hayırlısı olsun

1148 Mesaj
6 Temmuz 2010; 13:46:08 

quote:

Orijinalden alıntı: martel48

selamlar,
2004 megane 2 dynamic typtronic vites lpgli aracım var,yaklaşık 1 ay önce aldım.geçen yaptığım ölçüme göre lpg tüketimi şehir içi-dışı karışık kmde 0.24 kuruş çıktı.sizce normalmidir bana biraz fazla gibi geldi.
bir de sunroofdan ses gelmeye başladı açıp kapanırken , bakımı nasıl yapılmalı,neyle temizlenmeli bilen var mı?teşekkürler..

ben lpg nin litresini 1.80 tl den alıyorum ve km de 0,18 kuruş yakıyor sen bir kontrol ettirlpg sistemini.

sonrufa gelince sanrufu tam açık konuma getir bir tabure veya sandalye yardımıyla sanrufun kızak bölgelerine ulaşarak temizle iyice sonrada güzelce yağla ve bunu ayda birkere yap yoksa sanrugun pabuçları kırılır ve parçalar 275 tl kolay gelsin.

[DH] VOLVO

25 Mesaj
6 Temmuz 2010; 16:25:03 

quote:

Orijinalden alıntı: turusan

quote:

selamlar,
2004 megane 2 dynamic typtronic vites lpgli aracım var,yaklaşık 1 ay önce aldım.geçen yaptığım ölçüme göre lpg tüketimi şehir içi-dışı karışık kmde 0.24 kuruş çıktı.sizce normalmidir bana biraz fazla gibi geldi.
bir de sunroofdan ses gelmeye başladı açıp kapanırken , bakımı nasıl yapılmalı,neyle temizlenmeli bilen var mı?teşekkürler..

ben lpg nin litresini 1.80 tl den alıyorum ve km de 0,18 kuruş yakıyor sen bir kontrol ettirlpg sistemini.

sonrufa gelince sanrufu tam açık konuma getir bir tabure veya sandalye yardımıyla sanrufun kızak bölgelerine ulaşarak temizle iyice sonrada güzelce yağla ve bunu ayda birkere yap yoksa sanrugun pabuçları kırılır ve parçalar 275 tl kolay gelsin.

teşekkürler turusan,1.90 küsürden alıyorum lpgyi.peki sizin araç düz vitesmi yoksa otomatik,tiptronic mi?aracı aldığım arkadaş düz vites olmadığı için normal dedi 0.24 kuruşa.

megane ll dynamic 2004

2259 Mesaj
6 Temmuz 2010; 17:06:00 

Arkadaşlar Kadran Testini hangi tuş kombinasyonu ile yapıyorduk ?

PSN : besiktasss

...::: FiiO E12 Portable Headphone Amplifer :::...
...::: Audio Technica CKM99 & Sony MDR-V700DJ :::...
...::: Samsung 46C750 3D LCD TV & Vu+Duo HD Receiver :::...
...::: İphone 5S 16GB Gold & İpad 4 16GB+4G Black :::...
...::: PlayStation 4 500GB JetBlack :::...

619 Mesaj
6 Temmuz 2010; 17:25:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Kilometre sıfırlama tuşuyla start tuşu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Temmuz 2010; 22:45:58 

quote:

selamlar,

Martel48 lpg tüketimin, standart lpgli araçlara göre fazla gibi görünsede Megane triptronic için normal. Benim de aracım 2004 Dynamic Triptronic ve o civarlarda yakıyor. Megane da kullanılan otomatik şanzıman çokta yeni nesil bir şanzıman değil ayrıca 4 ileri olması da yakıt tüketimini yükseltiyor ve manuel'e göre hatrı sayılır bir fark çıkıyor.

1148 Mesaj
7 Temmuz 2010; 0:27:36 

quote:

quote:

quote:

selamlar,

teşekkürler turusan,1.90 küsürden alıyorum lpgyi.peki sizin araç düz vitesmi yoksa otomatik,tiptronic mi?aracı aldığım arkadaş düz vites olmadığı için normal dedi 0.24 kuruşa.

bva denilen hem otomatik hem triptonik olan vites

[DH] VOLVO

1148 Mesaj
7 Temmuz 2010; 0:31:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Stranges

quote:

selamlar,

Martel48 lpg tüketimin, standart lpgli araçlara göre fazla gibi görünsede Megane triptronic için normal. Benim de aracım 2004 Dynamic Triptronic ve o civarlarda yakıyor. Megane da kullanılan otomatik şanzıman çokta yeni nesil bir şanzıman değil ayrıca 4 ileri olması da yakıt tüketimini yükseltiyor ve manuel'e göre hatrı sayılır bir fark çıkıyor.

sallamayın kardeşim ben kullanıyorum otomatik megan şehir içi 18kuruş yalıyor bundan az yakan araç bedavaya gidiyor demektir sen aracını iyice bir bakıma sok boşboşuna km başına 8-10 kuruş fazla verme zaten 30 kuruş benzin yakıyor km de 6 kuruş içinmi lpg farkı verdin araca benim aracın yol bilgisayarı 9lt/100km gösteriyor benzini seninki ne civarda?

[DH] VOLVO

2259 Mesaj
7 Temmuz 2010; 1:00:52 

quote:

quote:

Dostum birkaç kez denedim ama olmadı maalesef.Başka yolu yok mu ?

619 Mesaj
7 Temmuz 2010; 1:15:54 

quote:

quote:

quote:

Aracınız Faz II ise boşuna denemeyin.
Reno Faz II'lerden onu da çalmış.

2259 Mesaj
7 Temmuz 2010; 13:00:45 

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç 2005 model Full+Full Paket.Artık Faz 2 mi oluyor Faz 5 mi oluyor bilmiyorum o kadarını :)

619 Mesaj
7 Temmuz 2010; 13:28:40 

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç 2005 model Full+Full Paket.Artık Faz 2 mi oluyor Faz 5 mi oluyor bilmiyorum o kadarını :)

2005 ise faz I oluyor. 2007'ye kadar faz I, 2007 ve ötesi faz II oluyor.
Sizde o özelliğin bulunması gerekiyor.
Ama neden yapamadığınızı kestiremedim.
Araç viteste olacak.
Kilometre sıfırlama tuşuna parmağınız basılı olacak.
Aynı anda da starta basacaksınız.
Bu şekilde yapıyor da uygulamayı başlatamıyorsanız bilemeyeceğim artık problemi.

4004 Mesaj
7 Temmuz 2010; 15:49:24 

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç viteste olacak.
Bu şekilde yapıyor da uygulamayı başlatamıyorsanız bilemeyeceğim artık problemi.

yanlış biliyorsunuz debriyaja veya frene basın start düğmesiyle silecek kolunun ucundaki yol bilgisayarına baktığımız düğmeye aynı anda basın çalışacaktır bunu durdurmak için ise km sıfırlama düğmesine basacaksınız

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 16:22:30 

Faz II lerde olmuyor.Benim araçtada öyle...
Guest
7 Temmuz 2010; 16:52:28 

2005 model 63.bindeki megane2 1.6 16v aracımda bu ikinci el freni kolu arızası iyice soğuttu beni otomobilimden.. orjinal olan deri kaplı fren kolu 55 bin km de arızalandı. serviste 290 küsür lira işçilik dahil fiyat verince onun yerine otantik versiyondaki mat siyah renkli fren kolunu taktırmıştım daha cüzi fiyata.. şimdi o da arızalandı nedir bu el fren kolundan çektiğim anlamadım..

588 Mesaj
7 Temmuz 2010; 18:47:10 

El fren kolu nasıl arızalandı biraz ayrıntılı anlatabilirmisiniz.

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG

4004 Mesaj
7 Temmuz 2010; 18:54:17 

quote:

Orijinalden alıntı: rs4

2005 model 63.bindeki megane2 1.6 16v aracımda bu ikinci el freni kolu arızası iyice soğuttu beni otomobilimden.. orjinal olan deri kaplı fren kolu 55 bin km de arızalandı. serviste 290 küsür lira işçilik dahil fiyat verince onun yerine otantik versiyondaki mat siyah renkli fren kolunu taktırmıştım daha cüzi fiyata.. şimdi o da arızalandı nedir bu el fren kolundan çektiğim anlamadım..

sizden kaynaklanan bir arıza olabilir mi?sert falan çekiyorsanız bozulmuş olabilir benim 2004 megane da bugüne kadar hiç rastlamadım

677 Mesaj
7 Temmuz 2010; 21:50:02 

test modu yanlış izah edilmiş arkadaşlar

araç çalıştırılırken start tuşu ile birlikte yol bilgisayarına eliniz basılı olacak bu şekilde deneyin

test modundan çıkmak için kilometre sıfırlama düğmesine basacaksınız

2004 Marea Liberty / LPG = LandiRenzo
2004 MEGANE II 1.6 HB. DYNAMİQUE / LPG = KME
2000 1.6 Clio RXT /LPG=Longas
Lenovo Z500 - LG 4X HD

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 23:58:58 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Stranges

quote:

selamlar,

sallamayın kardeşim ben kullanıyorum otomatik megan şehir içi 18kuruş yalıyor bundan az yakan araç bedavaya gidiyor demektir sen aracını iyice bir bakıma sok boşboşuna km başına 8-10 kuruş fazla verme zaten 30 kuruş benzin yakıyor km de 6 kuruş içinmi lpg farkı verdin araca benim aracın yol bilgisayarı 9lt/100km gösteriyor benzini seninki ne civarda?

Turusan, öncelikle "sallamayın kardeşim" vs türevindeki üslubunu heyecanına veriyorum. Kendi aracımla ilgili bir veriyi söylerken böyle bir şey yapmak absurd olurdu ayrıca, onu düşünmekte absurdlükya neyse.

Martel , aracının ne kadar makul ne kadar fazla yaktığının hesabını, diğer insanların aynı özellikteki aracının kilometrede ne tutar yaktığı hesabıyla net olarak bulamazsın. Bu durum bir çok etmene göre değişir. (Kilometrede x tl yakıyor diyen kişi gazın litresini kaç tl den alıyor, aracını şehir içimi dışımı kullanıyor, şehir içinde gittiği yol düz mü, yokuşmu vs.) Aracın 100 km de kaç litre gaz tüketiyor onu bulman lazım. (gaz deposunu doldurup 100-200 km gidip tekrar fulleyip en güvenilir veriye ulaşırsın.) Aracının yol bilgisayarındaki 100 km de ortalama tüketim kaç litreyse buna %20 ekleyerek normal şartlarda tükettiği gaz miktarını bulursun. (Yol bilgisayarı 100 km ortalamada 10 litre benzin gösteriyorsa gazda 12 litreye tekabül eder ortalama olarak.) Megane 1.6 triptronic için 100 km de 10-12.5 litre arası gaz tüketmesi makul diyebiliriz. Eğer ki aracın 14-15 litre tüketiyorsa sorun var demektir tabiki. Ama o ortalamalardaysa normaldir.
Guest
8 Temmuz 2010; 1:48:25 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orijinalden alıntı: rs4

sizden kaynaklanan bir arıza olabilir mi?sert falan çekiyorsanız bozulmuş olabilir benim 2004 megane da bugüne kadar hiç rastlamadım

5 yıllık otomobilimde hiç bir zaman sert çekmedim el frenini... hani sinirlenipte çektiğim falan da yok ztn sinirlenince bile sakin kullanan birisiyim aracımı. ilk deri kaplı olan fren tabancası için serviste kullanıcı hatası da denmedi frenin iç tertibatındaki dişlinin ordaki pim arızalı çıktı çekince geri iniyordu dişli sesi falan gelmeyince şüphelenmiştim neyse değiştirdim yine aynı sorun oldu.. sabah tekrar servise gidip baktıracam sorunun ne olduğuna dair... araç zaten son 18 ay içinde çok az kullanıldı askerdim aracı da evin önüne park etmiştim sadece 10 15 dakikalık çalıştırmalar oldu yerinden bile çok az oynadı o süre içinde.. niye arızalanıyor anlamıyorum..

206 Mesaj
8 Temmuz 2010; 8:55:38 

arkadaşlar dün akşama benim arabanın sağ ön cam kapanmamaya başladı. kapatma düğmesine basınca azcık kapanıyor ama sanki bişeye takılmış gibi geri aşağı ininyor. zor bela kapattım gece. bu akşama müsait olursam göstereceğim bi ustaya, sizce problem nedir? bir de bu işten oto elektrikçiler mi anlar?

hyundai ix20
samsung galaxy s2
htc google nexus one
nikon coolpix P510

2259 Mesaj
8 Temmuz 2010; 11:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

quote:

quote:

Araç viteste olacak.

yanlış biliyorsunuz debriyaja veya frene basın start düğmesiyle silecek kolunun ucundaki yol bilgisayarına baktığımız düğmeye aynı anda basın çalışacaktır bunu durdurmak için ise km sıfırlama düğmesine basacaksınız

Teşekkür ederim.Deniycem

1069 Mesaj
8 Temmuz 2010; 12:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: nova730

arkadaşlar dün akşama benim arabanın sağ ön cam kapanmamaya başladı. kapatma düğmesine basınca azcık kapanıyor ama sanki bişeye takılmış gibi geri aşağı ininyor. zor bela kapattım gece. bu akşama müsait olursam göstereceğim bi ustaya, sizce problem nedir? bir de bu işten oto elektrikçiler mi anlar?

cam krikosunun plastigi kırılmıstır aynısı basıma gelmişti gecen sene tatilde, elektrikciler yapar ama sadece o plastik parca kırılmısssa onu sanayide bulup eliniz yatkınsa takabilirsiniz ama biraz ugrastırıcı bi iş, yapamazsanız plastik değişimi size 100 e yakına patlar,

2011 Mitsubishi ASX

4004 Mesaj
8 Temmuz 2010; 12:39:49 

quote:

Orijinalden alıntı: nova730

aynı şekilde sağ ön cam benimde başıma geldi binenler kapıyı bir çekiyor cam otomatiği bozuluyor içinde siyah dişli var 3 tane tırnağı var tırnakları kırılıyor ben o parçayı servisten çıkma olarak temin ettim ve kendim taktım eliniz biraz yatkınsa çok basit

368 Mesaj
8 Temmuz 2010; 14:17:07 

arkadaşlar selam, arattım ama bulamadım. megane almayı düşünüyorum benim için otomatik vites ve dizel olması önemli. maganenın dizelde otomatik vitesini tavsiye edermisiniz?

2796 Mesaj
8 Temmuz 2010; 14:21:11 

Piyasa da çok az var otm.+ dci lerden... 100 Hp lik motor ve otomatik vitesin uyumu bence iyi olur.. kendini kanıtlamış bir otomatik şanzımanı var zaten renault un.. Ama dediğim gibi piyasada diğer modelleri gibi çokça bulunmuyor...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

864 Mesaj
8 Temmuz 2010; 14:36:24 

Arkadaşlar 2005 model servis bakımlı megane2 1.5 DCi Dynamique modelini almaya karar verdik, aracı servise gösterdik, herhangi bir sorun görmediler (zaten bakımları sürekli serviste yapılmış) ancak benim aklıma takılan soru üzerinde park sensörü yağmur ve far sensörü olunca fazla elektronik aksam olunca sorun çıkartmasından korkuyorum, sık sorun çıkartma olur mu? Başka sizin fikir ve görüşleriniz nelerdir?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

978 Mesaj
8 Temmuz 2010; 16:09:22 

Merhaba arkadaslar bizde yeni bir megane aldık sizlerinde görüşlerini almak isterim daha önce hiç lüx arabaya binmedim hep tofaşa binmiştim ozelliklerinden anlamıyorum biraz yardımcı olursunuz aracı 17500 e aldık 2004 model 1.6 16V megane dynamıc benzinli araç sizce nasıl yakar yakıtı çok mudur 6 ay sonra tüp taktırmayı düşünüyoruz.aracın bi arka sol çamurluk değişmiş yan kapı boyanmış kaputun üstünde az bi yerde boya var.Toplam 4 parça da boya var sizce fiyat nasıl arac 102 binde bakımları yenı muayne 2 gün önce motor ustası servis fln baktı iyi dedi pazarlıgı yaptık yarın devir işlemleriyle arabayı teslim alacagiz...

SeVmIşiM SeVdAnIn çOk öTeSiNdE....!!!

DH Tofaş Kuş Serisi Grubu
2008//Fiat Linea 1.3 Multijet Active StiLL Paket//Mistik Gri
~ || ..DH Bazar Artizleri.. || ~

823 Mesaj
8 Temmuz 2010; 17:59:57 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

Arkadaşlar 2005 model servis bakımlı megane2 1.5 DCi Dynamique modelini almaya karar verdik, aracı servise gösterdik, herhangi bir sorun görmediler (zaten bakımları sürekli serviste yapılmış) ancak benim aklıma takılan soru üzerinde park sensörü yağmur ve far sensörü olunca fazla elektronik aksam olunca sorun çıkartmasından korkuyorum, sık sorun çıkartma olur mu? Başka sizin fikir ve görüşleriniz nelerdir?

Forumda kronik sorunlarla karşılaşan daha önceki sayfalarda yazdı.Son teknoloji araçlarda elektronik kaçınılmaz.İnşallah sorunsuz binersin.Hayırlı olsun.

2006 MEGANE II SEDAN DCİ SPORTWAY ANGORA BEJ

823 Mesaj
8 Temmuz 2010; 18:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_helboy

Merhaba arkadaslar bizde yeni bir megane aldık sizlerinde görüşlerini almak isterim daha önce hiç lüx arabaya binmedim hep tofaşa binmiştim ozelliklerinden anlamıyorum biraz yardımcı olursunuz aracı 17500 e aldık 2004 model 1.6 16V megane dynamıc benzinli araç sizce nasıl yakar yakıtı çok mudur 6 ay sonra tüp taktırmayı düşünüyoruz.aracın bi arka sol çamurluk değişmiş yan kapı boyanmış kaputun üstünde az bi yerde boya var.Toplam 4 parça da boya var sizce fiyat nasıl arac 102 binde bakımları yenı muayne 2 gün önce motor ustası servis fln baktı iyi dedi pazarlıgı yaptık yarın devir işlemleriyle arabayı teslim alacagiz...

Bende tofaş tan megane geçtim.Fiyatı güzel arabanızın.Lpg takacagınız için ekonomik olur.

Kafanızda takılan özellik olursa paylaşırız.

978 Mesaj
8 Temmuz 2010; 19:36:34 

quote:

Orijinalden alıntı: meganizm

quote:

Bende tofaş tan megane geçtim.Fiyatı güzel arabanızın.Lpg takacagınız için ekonomik olur.

Sagolsun teşekkür ederim... 3 tane Doğandan sonra iyi hayırlı olur inş. bide avrupa arabaya bınelım fakat kapı kollarında ufaktan soyulmalar vardı aracın araştırdım da bir kaç yerde 230 TL gibi bir fiyatmış ilk adımda dilim yandı.. Doğanımında kırılmıştı 8 TL a almıştım.. artık idare ediceğiz bide aracın özellikleri hakkında bilginiz varmı hız sabitleyici varmı yok mu aracta sunroof hariç herşey var dedi araçta far sensörü flnda varmıs lacıver renkte hepinize teşekkür ederim....

Saygılar..

4004 Mesaj
8 Temmuz 2010; 20:25:07 

quote:

araç hb mi sedan mı?fiyat çok uygun geldi araca iyi baktırsaydınız km orjinal mi iyi araştırın yetkili servistre kaydına bakın ayrıca sunroof dışında herşey var lafına gıcığım sunroof olmayınca genelde çoğu özellik olmaz çünkü paket olarak çıkar araçlar

978 Mesaj
8 Temmuz 2010; 21:03:01 

Araç sedan hocam baktırdık 1 motor ustasına gösterdik kaporta aksamınıda servis onayladı aracın lastiğe ihtiyacı var 2 senedir trafikte borcundan dolayı yatıyodu o işlemler hal oldu bugun yarın satısını alacagız inş. ayrıca kızmanıza mana veremedim yukardada bahsettiğim gibi bu tür araçlara pek binmiş bir insan değilim ben satıcının lafını soyledım sadece böyle tepkı vermenız yanlış bnce

201 Mesaj
8 Temmuz 2010; 21:12:13 

230 lira neki ne paralar duyacan ağzın açık kalacak,çok ararsın doğanı direksiyonun üzerinde düğmeler varsa sabitleyicin vardır,fiyatı baya baya uygun hayırlı olsun

HONDA CİVİC 2011 BEYAZ ELEGANCE..NAVİTECH NX-41
NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

978 Mesaj
8 Temmuz 2010; 21:17:40 

Sagolun hocam tekekür ederim araçta TV var DVD oynatıcı var idare ediceğiz safir mavi yarın araba gelınce fotolarla destekliyeceğim hatırladıgım kadarıyla direksiyonda bişi yoktu ama sinyal kolu gibi az aşağıda bir sürü düğme vardı teybin olabilir düşüncesindeydim...

4004 Mesaj
8 Temmuz 2010; 21:37:52 

quote:

Araç sedan hocam baktırdık 1 motor ustasına gösterdik kaporta aksamınıda servis onayladı aracın lastiğe ihtiyacı var 2 senedir trafikte borcundan dolayı yatıyodu o işlemler hal oldu bugun yarın satısını alacagız inş. ayrıca kızmanıza mana veremedim yukardada bahsettiğim gibi bu tür araçlara pek binmiş bir insan değilim ben satıcının lafını soyledım sadece böyle tepkı vermenız yanlış bnce

yanlış anladınız size bir lafım yok satan arkadaşlar sunroof dışında araç full diyorda lafım onlara bu arada aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah

823 Mesaj
8 Temmuz 2010; 22:00:43 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meganizm

quote:

Sagolsun teşekkür ederim... 3 tane Doğandan sonra iyi hayırlı olur inş. bide avrupa arabaya bınelım fakat kapı kollarında ufaktan soyulmalar vardı aracın araştırdım da bir kaç yerde 230 TL gibi bir fiyatmış ilk adımda dilim yandı.. Doğanımında kırılmıştı 8 TL a almıştım.. artık idare ediceğiz bide aracın özellikleri hakkında bilginiz varmı hız sabitleyici varmı yok mu aracta sunroof hariç herşey var dedi araçta far sensörü flnda varmıs lacıver renkte hepinize teşekkür ederim....

Saygılar..

Benim kapı kolları 4 yıldır tertemizdi.Maalesef oglum araba da otururken tırnagıyla sıyırdı.Ben tam soyulunca öyle kullanırım.
Megane III te zaten kaplama yok sade plastik.Başka forumda yapan arkadaş vardı boyamıştı fena olmamış.
Direksiyon ve kapı kollarını sedef kaplatan gördüm tercih meselelesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganizm -- 8 Temmuz 2010; 22:18:08 >

174 Mesaj
8 Temmuz 2010; 22:47:28 

Aracin fiyati gercekten uygunmuş.Bende de baz dynamique var ve aracta olmayanlar xenon,cc,sunroof,lastik basinc sensörü. (Benim bildiklerim)

Donanım olarak gayet iyi bir arac kronik sorunlarla karsilasmazsaniz sizi üzmez...

iyi forumlar ,hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sco06 -- 8 Temmuz 2010; 22:48:17 >

Megane II Hb 1,6 Dynamique

978 Mesaj
8 Temmuz 2010; 22:50:11 

Çok teşekkür ederim arkdaslar bu arada yasım 16 benden buyuksunuzdur hepiniz. Saygıda kusur oluyor biraz tanıyana kadar mazur görün aracın kullanma klavuzu fln herşeyi duruyor adam o koltugun paspasın oralarda bişi etti çıkardı dosayalarını fln ama yedek kart yok arabda yedek kart cıkarmayı düşünüyoruz biri kaybolsa biri ile acalım kapayalım bide manuel açma yerının ustundekı kab düşmüş onuda bulabilirmiyiz...?

201 Mesaj
9 Temmuz 2010; 10:32:03 

Anahtarın tanesi 400 lira servisde,İstanbul'da aynısını kodlayan biryer vardı 100 lira gibi bir fiyat istiyordu ama ne kadar güvenilir bilemeyiz bir kopyasınıda kendisine çıkarıp arabanı götürebilir

NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

2259 Mesaj
9 Temmuz 2010; 13:35:18 

Arkadaşlar benim hız kadranı araba hareket halinde olmadığında bile 0 ile 10 arasında duruyor.Hareket halinde iken de Cruzz controlde 84 yazarken analog göstergede 90 gösteriyo.Bu analog kadranı düzeltme şansımız yokmudur ?
Belki öyle büyük bi sorun değil ama naapim gözüme takılıyor kıl oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 9 Temmuz 2010; 13:36:42 >

1131 Mesaj
9 Temmuz 2010; 14:19:48 

Arkadaşlar merhaba, Megane 2 dinamik var 1.6 16v. benzinli, tüp hiç takılmamış, tüp için brc öneriliyor veya italyan öneriliyor kimse atikeri tavsiye etmiyor (burada çok iyi ustalığı olan esnaf yok maalesef o yüzden risk almak istemiyorlar bildikleri brc var bunu vermek istiyorlar) BRC sistemlerinde PİPO aparatı bizim bu araçlara oluyormu, yoksa atiker veya başka markadaki gibi delmekmi gerekiyor? Bilgi ve tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim. Selamlar.

201 Mesaj
9 Temmuz 2010; 15:10:13 

quote:

Arkadaşlar benim hız kadranı araba hareket halinde olmadığında bile 0 ile 10 arasında duruyor.Hareket halinde iken de Cruzz controlde 84 yazarken analog göstergede 90 gösteriyo.Bu analog kadranı düzeltme şansımız yokmudur ?

test modu ibredeki hataları falan düzeltiyor diyorlardı bir dene istersen

NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

823 Mesaj
9 Temmuz 2010; 20:59:37 

quote:

Arkadaşım ben bir kere arka stop ampulleri ile çalışıyodum bi ara senin dedigin gibi oldu sök tak yaptım düzeldi.Bir ihtimal kısa devre olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganizm -- 9 Temmuz 2010; 21:05:10 >

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2010; 22:54:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Arkadaşlar merhaba, Megane 2 dinamik var 1.6 16v. benzinli, tüp hiç takılmamış, tüp için brc öneriliyor veya italyan öneriliyor kimse atikeri tavsiye etmiyor (burada çok iyi ustalığı olan esnaf yok maalesef o yüzden risk almak istemiyorlar bildikleri brc var bunu vermek istiyorlar) BRC sistemlerinde PİPO aparatı bizim bu araçlara oluyormu, yoksa atiker veya başka markadaki gibi delmekmi gerekiyor? Bilgi ve tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim. Selamlar.

Pipo sistemi evet oluyor. Brc tavsiye ederim zira aradaki fiyat farkının karşılığını fazlasıyla verir. Atiker ve brc enjektörler karşılaştırılmaz bile. Pipo sistemi, monifold delinmeden yapıldığı için kulağa hoş geliyor fakat en uygunu monifold u deldirip yaptırmaktır bu arada. sonuç olarak motoru parçalamıyorlar monifold deliniyor sadece.

864 Mesaj
9 Temmuz 2010; 23:25:25 

Hocam bu kronik sorun neler oluyor? Hangi parçalarda bu kronik sorun oluyor, biraz özet geçersen sevinirim.

Bir de bu Hız Sabitleyici Dinamik modellerinde mevcut mu?Yağmur ve far sensörü mevcut, hız sabitleyici hakkında bilgim yok.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

619 Mesaj
9 Temmuz 2010; 23:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabc

Hocam bu kronik sorun neler oluyor? Hangi parçalarda bu kronik sorun oluyor, biraz özet geçersen sevinirim.

Bir de bu Hız Sabitleyici Dinamik modellerinde mevcut mu?Yağmur ve far sensörü mevcut, hız sabitleyici hakkında bilgim yok.

Direksiyonun üstünde R-O ve +/- yazı ve işaretleri olan 4 tuşlu (2 sağda, 2 solda) bir şey yoksa hız sabitleyici yok demektir.
Dinamiklerde var ama hepsinde değil. Bilmem ne paketli olanlarda var.

10 Mesaj
10 Temmuz 2010; 12:05:51 

2003 Model Megane 2 HB aracım var 117.400 km de Aracıma atiker taktırdım şimdilik çok memnunum. Bende taktırmadan önce brc mi diye düşündüm ve araştırdım aradaki fiyat farkı ve çok fazla bir kalite farkı olmadığına karar verdim. Bu kararımda arabanın motorunun tipi etkili oldu çünkü komplike bir motor değil yani turbolu, fsi veya volvo 20T gibi değil. Tabiki durumum iyi olsa brc de değil teleflex düşünürdüm ama yerli malı yurdun malı dedik ve atikeri taktırdık. Gayet memnunum 21 kuruş karma tüketim şimdilik gaz ayarı yapıldı ve şimdi gerçek tüketim belli olacak. Antalyadayım ve klima sürekli çalışıyor buda tüketimi baya etkiliyor bilginize.
Bir tavsiye daha işçilik markadan daha önemli ve ben üst manifoldu söken yer araştırdım ve daha sonra manifoltun eşit aralıklarla delinmesi gerekli yakışın iyi olması için ayrıca bende performans düşüşü olmadı kimileri var diyor. ağır bakımda da yağa bor katkısı koydurdum çekişi arttırdı sesi azalttı ama yakıta katkısı ne olacak bilmiyorum. öğrenince yazarım.

alitarik06

323 Mesaj
10 Temmuz 2010; 14:51:16 

merhaba.
manyetik kaptör tam olarak nerdedir bilen varmı acaba?

2004 Megane II Dynamic 16V 1.6 Sedan

201 Mesaj
10 Temmuz 2010; 15:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: figor44

merhaba.
manyetik kaptör tam olarak nerdedir bilen varmı acaba?

çok sakat bir yerde,değişimi için baya biryer sökülüyor ve motorun soğuk olması gerekiyor 2saatten fazla süren işçiliği var lpg li araçlarda lpg sisteminin çoğu parçası sökülüyor,benim aracımdada sorunlu manyetik kaptör ama servis bunları anlatınca değiştirtmekten vazgeçtim..Ara sıra aracım kaptörden dolayı çalışmıyor ateşleme yapıyor fakat çalışma moduna geçmiyor servisin öğrettiği ufak bir hareket var onu yapınca en az 6 ay sorun çıkartmıyor

NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

323 Mesaj
10 Temmuz 2010; 15:54:22 

battalgazi hocam açıklaman için teşekürler.bir de şu servisin öğrettiği haraketi paylaşsanda biraz daha sevaba girsen...

201 Mesaj
10 Temmuz 2010; 17:20:31 

quote:

battalgazi hocam açıklaman için teşekürler.bir de şu servisin öğrettiği haraketi paylaşsanda biraz daha sevaba girsen...

kardeş bir ucu hava filtresine bir ucu motora giren bir boru var motoru açınca görürsün,o boruyu vidalarından gevşeterek çıkart çok basit sökmesi..Boru çıkarılınca oluşan boşluktan kolunu aşağıya doğru uzat,bir kol mesafesi kadar aşağıda motora giren musluk hortumu kalınlığında bir boru daha var bu borunun arkasında iki adet çok ince kablo var hemen üstüste(yukardan bakılınca görünmüyor)bu kablolar manyetik kaptörün kabloları ve oksitlendiği için motorun çalışmasını engelliyor,o ince kablolara elimizle yapacağımız ufak temas yeniden motorla iletişime geçmesini sağlıyor yani temas etmemiz bile yeterli ..ilk kez başima geldiğinde yol yardım çağırmıştım oda aynı şekilde çalıştırdı daha sonra en üç defa kendim yaptım anlatımım biraz karışık olabilir ama gerçekten çok kolay

NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

323 Mesaj
10 Temmuz 2010; 20:33:10 

allah razı olsun battalgazi hocam.

201 Mesaj
10 Temmuz 2010; 23:15:42 

quote:

allah razı olsun battalgazi hocam.

önemli değil dostum

NİKON D3100 18-55 55-200
ASUS N55s

644 Mesaj
11 Temmuz 2010; 11:15:19 

Arkadaşlar bende eski kasa aracımı sattım yeni kasa alacagım benzinlimi yoksa dizlmi alayım die düşünüyorum benzinli alırsım tüp taktırıcam hemen hangısı bana daha az masraf cıkartır ..

SARIYLA KIRMIZIYLA

ANLIMIZIN AKIYLA

4004 Mesaj
11 Temmuz 2010; 13:13:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ere21m

Arkadaşlar bende eski kasa aracımı sattım yeni kasa alacagım benzinlimi yoksa dizlmi alayım die düşünüyorum benzinli alırsım tüp taktırıcam hemen hangısı bana daha az masraf cıkartır ..

ben yaklaşık 3.5 senedir benzinli 2004 megane kullanıyorum çok memnunum benzinli almayı düşünüyorsanız kesinlikle öneririm benzinli araç alırken dikkat edeceğiniz yerler ateşleme bobinleri değişmiş mi?sorunlu olanları sagem yeşil kafalı olanlar bobinler bordo kafalı veya siyah kafalıysa size bir sorun çıkarmaz.birde açı kaydırıcı 80.000 km civarında ses yapmaya başlıyor o değişmiş mi onları öğrenin.

174 Mesaj
11 Temmuz 2010; 15:18:27 

Merhaba arkadaslar 1ay önce aracin periyodik bakimini yaptirdim yag degisimi, filtreler vs.

Polen filtreside degisti tabi ki ancak o günden beri bariz bi klimada sogutmama problemi var.Soguk hava geliyor ancak eskisi gibi sogutmuyor.Filtreden kaynaklanan bi problem olabilir mi acaba?
Çünkü filtre takilmadan önceki haliyle bariz bir fark var.

Megane II Hb 1,6 Dynamique