Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşar 2003 1.6 16V megan2 triptonik aracım tüpte (marka lovato) dün ölçtüm ve km'de şehiriçi (istanbul tarfiği) 0.25 kuruş yakıyo, bana fazla geldi... bu normal midir, yoksa gaz ayarım mı bozulmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kindness

arkadaşar 2003 1.6 16V megan2 triptonik aracım tüpte (marka lovato) dün ölçtüm ve km'de şehiriçi (istanbul tarfiği) 0.25 kuruş yakıyo, bana fazla geldi... bu normal midir, yoksa gaz ayarım mı bozulmuş...

Banada çok geldi.Ama daha net yorum yapabilmemiz için lt/100 km cinsinden tüketiminizi yazmanız lazım. Yani km de 0.25 krş ama lt sini kaçtan aldınız?
  • quote:

arkadaşar 2003 1.6 16V megan2 triptonik aracım tüpte (marka lovato) dün ölçtüm ve km'de şehiriçi (istanbul tarfiği) 0.25 kuruş yakıyo, bana fazla geldi... bu normal midir, yoksa gaz ayarım mı bozulmuş...

Kabaca otamatik olan aracınızın istanbul şehir içinde 10 litre yaktığını düşünürsek.Lpg'de otomobiliniz litre bazında %20 fazla yakar buda 12 litre LPG'ye denk gelir. Lpg'yi 2 TL'den aldığınızı düşünürsek , 240 kuruş eder.Siz 250 yakmışsınız.istanbul şehir içi için bence oldukça normal.Zaten bunun üstüne çıkmanız oldukça zor.Şehir dışında ise aracınız otomatik olduğu için 165-175 arası yakarsınız.Bende manuel var sıcaklarında etkisiyle 155 kuruş tüketimim oldu uzun yolda ve kışın bu rakam 165 kuruş civarındaydı.Yinede kullanıcı sizsiniz bu rakamlar sizde şüphe uyandırıyorsa ayara baktırmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 27 Haziran 2010; 15:29:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fottili

quote:

Kabaca otamatik olan aracınızın istanbul şehir içinde 10 litre yaktığını düşünürsek.Lpg'de otomobiliniz litre bazında %20 fazla yakar buda 12 litre LPG'ye denk gelir. Lpg'yi 2 TL'den aldığınızı düşünürsek , 240 kuruş eder.Siz 250 yakmışsınız.istanbul şehir içi için bence oldukça normal.Zaten bunun üstüne çıkmanız oldukça zor.Şehir dışında ise aracınız otomatik olduğu için 165-175 arası yakarsınız.Bende manuel var sıcaklarında etkisiyle 155 kuruş tüketimim oldu uzun yolda ve kışın bu rakam 165 kuruş civarındaydı.Yinede kullanıcı sizsiniz bu rakamlar sizde şüphe uyandırıyorsa ayara baktırmakta fayda var.

detaylı cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.... gazın litresini 1.99 a aldım, buna göre yaklaşık 100 km'de 12,5 lt re fln tüketmiş oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kindness -- 27 Haziran 2010; 18:42:12 >

• ben lpg nin litresini 1.80 tl den alıyorum opetten ve km de şehir içi 0,186krş yakıyorum hesabımıda şöyle yapıyorum, depo bitene kadar lpg almıyorum ve depo bitince yaptığım km yi not alıyorum sonra depoyu fullüyorum nekadar ödediysem yaptıuğım km yi bölüyorum en doğru ölçüm bu şekilde yapılır sizede tavsiyem budur 100km de nekadar lpg yaktığını kesin olarak kimse bilemez herkez varsayımla hareket eder ve hataya düşer.aracımı yazmayı unuttum 2004 1.6 megane 2 bva

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 28 Haziran 2010; 17:41:54 >
  • Fiyat pahalı ,araç temize benziyor.Servise en son ne zaman ve hangi kilometrede girmiş bakmak lazım.İyi bir pazarlıkla ve temizse alınabilir. Hb olduğu için 2. eli biraz ağır gider.
  • 26.000 tl uygun mudur?
    fiyatı indirebirsem..
    eşim için alıcam ya..

2008 CLIO lar bile 24.000-25.000 tl civarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerer

26.000 tl uygun mudur?
    fiyatı indirebirsem..
    eşim için alıcam ya..

2008 CLIO lar bile 24.000-25.000 tl civarı..

aracın km si düşük fiyatı pahalı falanda değil kazası belası yoksa fiyatıda dediğin gibi 26bine vaya 26.500tl ye alabilirsen al ama mutlaka reno yetkili servisine git ekspertiz yaptır.
  • aracı gördüm..
    ön kaput son çizgide kayma vardı..eşim de gördü aynı görüntüyü.
    kadın ve kocası servise gidelim dedi.27.000 tl den aşağıda inmedi.içime sinmedi.vazgeçtim..
    ama güzel araba..kart anahtarlı,döşeme kumaşı güzel falan ama sis farı yok,park sensörü yok..
    Neyse 2008 CLIO HB DCİ 32.000 KM de 21.800 TL buldum.. Bu nasıl pekii.
  • Arkadaşlar Merhaba. Geçenlerde Başımdan Ufak Bir Kaza Gecti. Ön Farlarımın Camları Ve İç Aynaları Kırıldı. Bunların Onarımı Mümkünmüdür? Far Tamiri Varmıdır? Resimleri Ekliyorum Şimdi Bana Bir Yardımcı Olursanız Sevinirim. Araç 2004 Model Megane II Dynamıque Full+Full

Yetkili Servisin Vediği Fiyat Çifti İçin 1.200 Liraİstanbul Pendik Taraflarındayım. Eğer Bildiğiniz Yerler Varsa Yardımcı Olun Lütfen

• Merhabalar,

geçen hafta aracımla 3200 km yol yaptım.Evin önüne park ettim.sabah çalıştırayım dedim araç çalışmadı bir türlü.yol yardımı aradım geldi, bilgisayara bağladı, manyetik kaptör, kam mili kaptörü ve 2 numaralı enjektör değişecek dedi.baya bi mebla tutuyor tabii.sonrasında servisci arkadaş kaptörü soketten çıkardı taktı tekrar bilgisayar bağladı, aracla biraz turladık bilgisayar üzerinde resetlediğinde arazılar söndü.ancak sonra gene sorun çıkarabilir dedi.şimdilik değiştirmedik , daha önce bu tür kaptör arızası yaşayan arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?
  • barısince kardeş bak gördüğüm kadarıyla farın camları kırlmış servise gitsen dünya para ister sana tavsiye araba parçası satan sitelerde araştır megane mercekli farlardan uygun fiyatta olanını bul al. hem aracın ful+full müş baya yakışır yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihezer -- 28 Haziran 2010; 20:45:34 >
  • Barısİnce kardeş geçmiş olsun farların tamirinin olacağını zannetmiyorum keşke kasko yaptırsaydınız kaskosuz binilmez şimdiki arabalara.temiz çıkma bulabilirseniz araştırın
  • Aşağıdaki adreste satılık faz II mercekli far var: 200 TL'ye satıyor arkadaş. Oldukça hesaplı.
    Arkadaş İstanbul'dadır.

http://www.meganeforum.net/forum1/index.php?topic=2422.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer33 -- 28 Haziran 2010; 23:10:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

Aşağıdaki adreste satılık faz II mercekli far var: 200 TL'ye satıyor arkadaş. Oldukça hesaplı.
    Arkadaş İstanbul'dadır.

http://www.meganeforum.net/forum1/index.php?topic=2422.0

Bu mesaj neden silinmiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer33 -- 28 Haziran 2010; 23:11:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerer

aracı gördüm..
    ön kaput son çizgide kayma vardı..eşim de gördü aynı görüntüyü.
    kadın ve kocası servise gidelim dedi.27.000 tl den aşağıda inmedi.içime sinmedi.vazgeçtim..
    ama güzel araba..kart anahtarlı,döşeme kumaşı güzel falan ama sis farı yok,park sensörü yok..
    Neyse 2008 CLIO HB DCİ 32.000 KM de 21.800 TL buldum.. Bu nasıl pekii.

21bine alabiliyorsan al ille dizel istiyorsun anlaşılan servise götürmeden alma sakın.
  • arkadaşlar bu 60 bin bakımı tam olarak serviste ve dışarda kaça mal oluyo neler değişiyor...
    yazabilirmisiniz...
  • 2004 megane2 arka kapılarda hoparlör yoktu onları taktım ama her radyo arama yapmamda yada mute bastığımda tık tık diye rahasız edici bir ses çıkartıyor ters bağlamış olibilirim diye düşündüm değiştirdim yine devam ediyor .ne yapmam lazım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

arkadaşlar bu 60 bin bakımı tam olarak serviste ve dışarda kaça mal oluyo neler değişiyor...
    yazabilirmisiniz...

en iyi sartlarda 700-800 arası tutar,benimki iki sene önce 1200 tutmuştu baya bir parça değişiyor
  • 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.