Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix p24 yakıt sarfiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni eve taşındık. İlk defa kombi kullanıyoruz. Başlıktaki nitromixi aldık. Yoğulmalı. Servis 50-55 arası çalıştırın en iyi yoğuşma verimi alırsınız dedi. Dün akşam 7 de çalıştırdım. 52 derecede. sabaha kadar 12 saatte 8,5-9 m3 doğalgaz yakmış. Evin en soğuk odası 21 derece ev 180 brüt 5 oda. Yani yakınca ısındık. Kuzey batı cephe 2 oda kuzeye diğer odalar batıya bakıyor.

Merak ettiğim bu tüketim ev daha ham olduğu içinmi bu şekilde . Çünkü hiç durdurmadı kendini sabaha kadar 52 de yandı. Bazen ekrandaki alev işareti gidiyor 30 sn sonra tekrar yanmaya başlıyor. 4 alev boyu var sürekli 2 alev boyunda çalışıyor kombi.

Merakım ilk haftada bu kadar çok yakarmı. Daha sonra düşmez hep böyle yakarsa işimiz var. Peteklerde termostatik vana yok. 9 metre toplam petek. Oda termostatıda yok. Tüm odalar sürekli yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: artismimar

Arkadaşlar yeni eve taşındık. İlk defa kombi kullanıyoruz. Başlıktaki nitromixi aldık. Yoğulmalı. Servis 50-55 arası çalıştırın en iyi yoğuşma verimi alırsınız dedi. Dün akşam 7 de çalıştırdım. 52 derecede. sabaha kadar 12 saatte 8,5-9 m3 doğalgaz yakmış. Evin en soğuk odası 21 derece ev 180 brüt 5 oda. Yani yakınca ısındık. Kuzey batı cephe 2 oda kuzeye diğer odalar batıya bakıyor.

Merak ettiğim bu tüketim ev daha ham olduğu içinmi bu şekilde . Çünkü hiç durdurmadı kendini sabaha kadar 52 de yandı. Bazen ekrandaki alev işareti gidiyor 30 sn sonra tekrar yanmaya başlıyor. 4 alev boyu var sürekli 2 alev boyunda çalışıyor kombi.

Merakım ilk haftada bu kadar çok yakarmı. Daha sonra düşmez hep böyle yakarsa işimiz var. Peteklerde termostatik vana yok. 9 metre toplam petek. Oda termostatıda yok. Tüm odalar sürekli yanıyor.

Eğer peteklerde termo vana yoksa ilk yakılma değerleri normal, birde 47 dereceye çekip deneyin.

• Teşekkür ederim. 8:30 dan şimdiye kadar yani 5.5 saatte 3.5 m3 yakmış. Dahada düşer inşallah. :D
  • Bizim üst kat komşumuz düblex evleri, güney ve doğu cepheli,Isı yalıtımlı net 170metrekare ,kütahya il sıcaklık en fazla 10 C .Günlük gaz tüketimleri 9,9, 45 C te filan yakıyorlar sürekli, evde oda termostatı yok termostatik vana yok hani karşılaştırmanız açısından yazdım bina yeni bu arada.İlk gelen fatura 14 günde 159 metreküp 143 TL.Onlarında kombisi nitromix p24
  • Bu arada çok gaz tüketiyorum diyenlere ki benim başıma böyle bir şey geldi.Kombilerini kapatma düğmesinden kapatıp sayaçlarının dönüp dönmediğini kontrol etsinler diyorum.
    Ben bu ay 108 metreküp gazı havaya verdim.
  • 180 metre kare brüt eve 9 m petek az değil mi?
  • Bence de çok az çünkü benim ev net 100 m2 ve P24 ile toplam 9.5 metre petek var ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DD P24 ü yeni aldım. Evim 120m2 ve içten izolasyonlu. Daha önceki kombim Buderusun hermetik eski model bir kombisiydi ve günde 10-11 m3 gaz yakıyordu. P24 5.5 - 6 m3 yakıyor. Ben çok memnunum.
  • Demirdöküm nitromax p24 kullanan arakdaşlar kaç TL doğal gaz faturası geliyor. Evim 90 metrekare 3 + 1 , ısı izalasyonlu.
  • Kışın en soğuk aylarda 220 lira ödedim bu ay 150 lira geldi sürekli açık 40-44 derece arasında yanıyor. Evde salon hariç diğer odalar 22.5 24 derece arasında salon petek kısık 20 derecede...

• 110 metrekare arakat dış duvarlar tugla arasi straforlu bir dairede 9/10 metre petek kullanılmakta, nitromix kombi 50 derece civari calistirildiginda 1 günlük tüketim ortalama ne kadar olmali?

• merhabalar, bende aynı kombiden kullanıyorum, annemin isteği üzerine termostatı söktüm, sıcaklığıda 40a ayarladım, ama bu seferde ısı sıcaklığını 40 dereceye sabitliyor ve hiç kapanmıyor, durmadan yakıt alıyor, bir arkadaşın yukarda dediği gibi 40 derece yapıp kapatıp 35 dereceye düştüğünde tekrar yakmıyor, sürekli yanık kalıyor. sizinkilerdemi öyle?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.