Şimdi Ara

Turkcell, kontratsız iPhone 5 fiyatlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
4
Favori
20.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell, kontratsız iPhone 5 fiyatlarını açıkladı

14 Aralık günü ülkemizde tüketiciyle buluşacak olan iPhone 5'in satış fiyatları netleşmeye başladı. 

Turkcell Mağaza üzerinden ön satışa sunulan iPhone 5 için Turkcell'in belirlediği kontratsız satış fiyatları şöyle: 

• iPhone 5 16GB: 2149 TL

• iPhone 5 32GB: 2479 TL

• iPhone 5 64GB: 2829 TL

Öte yandan Turkcell, telefonun kontratlı paketleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

Turkcell, kontratsız iPhone 5 fiyatlarını açıkladı

• Stoklari hemen tuketirler bence.

• 512 mb yokmu :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat iyi bence. Ama 16 gb için. iddia ediyorum stoklar hemen tükenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 7 Aralık 2012; 1:11:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vur türkcell vur , bakalım nereye kadar gider böyle
  • Avea mikro sitesinde Turkcell fiyatları :)

• Dünya geneline göre pahalı sayılır ama Türkiye'ye göre fiyat düşük kalmış. 2500TL dese dahi kapış kapış gidecekti, bundan eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 7 Aralık 2012; 1:19:04 >
  • Yine insaflı davranmış fiyatlar beklediğimin çok altında bu millet varken 4 Bin'e bile satarlar isteseler yine stoklar tükenir yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Fiyat beklediğimin altında :)

Kim ne derse desin Apple

Şaka bir yana , bende 2400 TL faturalı kontrata bakıyorum şuan ve birde iPhone 5'e , yine ben kazıklandım
  • ohhh be sonunda geldi, ama teleservice brigstar lazım bunların hepsi genpadır
  • parasi olana fiyat güzel !

kasım ilk 1 hafta 16 gb ydışı kayıtsız 2.100 TL idi

şahsi fikrim +100 TL pahali geldi ve 64 gb çok yüksek!

• Fiyatlar normal. Artik bu fiyatlara alisilmasi lazimken hala sikayet edenler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

ohhh be sonunda geldi, ama teleservice brigstar lazım bunların hepsi genpadır

Katılıyorum bu yorumuna. İphone alacaksan Teleservice garantisinde olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi 16GB'in Amerika fiyati 600-650$ yani 1100TL iken nasil bir vergi ile bu fiyat Turkcell'e 2150TL olarak yansiyor? Bunu biri bana aciklayabilir mi? 1100TL diyen adam da kar ediyor bunlar da ediyor, ama bunlarin kar marji sanki birazcik fazla yuksek...

• Fiyatlar haddinden de yüksek bence.

Ben rakamların 4sle aynı olacağını 4s dede sembolik bir indirim olacağını düşünmüştüm. tıpkı geçen sene 4 den 4s e geçildiğinde olduğu gibi.

Valla kimsenin zoruna gitmesin ama bu devirde bir telefona param osla bile 1400 lira dan fazla vermem de veremem de. Bence kimsede vermesin yani.

• Tek kelime : Kazık!

• Şimdi biraz geçmişe dönelim...

30 Haziran 2009 tarihinde, 16 GB'lık iPhone 3GS'yi, Türkiye'den 1.550 liraya satın aldım. O dönemde Euro kuru 2.16 TL civarındaymış. Yani iPhone 3GS'nin bana maliyeti 717 Euro olmuş. Bugün Euro kuru 2.32 TL. Ancak 16 GB'lık iPhone 5, 926 Euro'ya satılıyor.

İşin özü aradaki fiyat farkı = Yediğimiz kazık.

Bir öğretmen, bir ay boyunca çalışacak ki iPhone 5 satın alabilsin. Her şeye rağmen bu kazık fiyatlara alışmamız lazım diyorsunuz. Ben distribütör olsam ve bu yorumları okusam nasıl olsa tepki vermiyorlar diye fiyatları daha da şişirirdim. Kendinizde misiniz? Millet geceden kuyruklara girmese, yeteri kadar talep olmadığı için seve seve fiyatları olması gereken düzeye indirirler. Düşünün arada ne kadar fazla kar payı var.

• aaa öyle demeyin 2650tl deniyordu ama öyle değil.. sudan ucuz kapışın millet
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

Simdi 16GB'in Amerika fiyati 600-650$ yani 1100TL iken nasil bir vergi ile bu fiyat Turkcell'e 2150TL olarak yansiyor? Bunu biri bana aciklayabilir mi? 1100TL diyen adam da kar ediyor bunlar da ediyor, ama bunlarin kar marji sanki birazcik fazla yuksek...

Defalarca söylüyoruz şunu aradaki fiyat farkı konusunda karşılaştırma yaparken Avrupa fiyatına göre alın çünkü Türkiye'ye Avrupa Fiyatı üzerinden Euro cinsinden giriyor diye. Ki o Amerika fiyatı diye bahsettiğiniz fiyattada sanırım vergi var. Ama asıl yapılması gereken Avrupa girişinde vergisiz fiyatı alıp ondan sonra arada vergi ve Turkcell karının ne kadar olduğunu görmek.
  • Alırlar rahat olun bu kadar keriz varken 4 milyarada satarlar gerçi 3.500 tl ye alan kekolar var aramızda'da :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.