Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (241. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne saçmalıyosun kardeşim evleneceğim insana senden bin kat daha fazla değer vereceğimiz kesin biz bir kişiyle olsun bir ailemiz olsun istiyoruz sorun bu senin gibi bir onla bir bunla değil benim düşüncem bu ve bende kendi düşüncemde bir insanla evlenirim zaten senin düşüncen o sende kendi düşüncenden insanlar bulursun konu kapanmıştır herkesin görüşü kendine senin ne zoruna gidiyo seninle mi evleneceğiz git işine ne yapmak istiyorsan yap eğer ailesine adam gibi bakan eşini yücelten bir adam olmazsam o zaman geç karşıma evlilik cinsellik demek değil ama cinsellikte evliliğin bir parçası ve ben bunu haram bir yoldan yapmak istemiyorum daha fazla uzatmayalm benim görüşüm bu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekimde nikahım var Allah herkese nasip etsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizsimetri

Ne saçmalıyosun kardeşim evleneceğim insana senden bin kat daha fazla değer vereceğimiz kesin biz bir kişiyle olsun bir ailemiz olsun istiyoruz sorun bu senin gibi bir onla bir bunla değil benim düşüncem bu ve bende kendi düşüncemde bir insanla evlenirim zaten senin düşüncen o sende kendi düşüncenden insanlar bulursun konu kapanmıştır herkesin görüşü kendine senin ne zoruna gidiyo seninle mi evleneceğiz git işine ne yapmak istiyorsan yap eğer ailesine adam gibi bakan eşini yücelten bir adam olmazsam o zaman geç karşıma evlilik cinsellik demek değil ama cinsellikte evliliğin bir parçası ve ben bunu haram bir yoldan yapmak istemiyorum daha fazla uzatmayalm benim görüşüm bu..

"Evleneceğim insana senden bin kat daha fazla değer vereceğim kesin"
    Lafından sonrasını okumaya gerek duymadım. (evlenmeyi düşünmüyorum da zaten) Önyargı yapmayayım ama büyük ihtimalle çok sığ bir yorum yapmışsındır. Sabit fikirli bir insansın, yorumlarına baktım harala gürele sallamıyorum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna denir. Cem yılmaz'ın bir lafı var da neyse onu demeyeyim gücüne falan gider, üzülmeni istemem.
    Birde senin gibi adamlar doktor oluyor ya en çok sinir olduğum konu bu zaten. Dersler sayesinde kafayı yiyorsunuz. (ev arkadaşım da tıp okuyordu geçen sene ama o çocuk senin gibi değildi. Demek ki neymiş genelleme yapmak yanlışmış,bu dahil)
    Neyse uzatmayacağım, uzun lafın kısası sana dar bakışınla, at gözlüğüyle sabit ve sığ düşüncelerinle iyi günler diliyorum.
    İyi forumlar.

Edit:imla, mobil zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napalım yani -- 15 Temmuz 2016; 23:07:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: turcoblanco

Hocam yas olarak benden büyükmüşsün, dışardan bakınca şuan sen benim yerimde ben senin yerinde olmak isterdik 😀 Gerçekten en ideal yas bence evlilik icin 30+
    Evliliğin avantajları ve dezavantajları çok ince,
    Dezavantajlarını avantaja çevirmek icin eşiniz olacak kişi ve ailesi o kadar önemli ki anlatamam. Çok çok iyi bir seçim yapmak gerek. Ben 20 yasımdan beri görüştüğüm kişi ile 25 yasımda evlendim. Şimdiki aklım olsa 25 yasımdan itibaren 4-5 yıl boyunca evlenebileceğim kişiyi araştırır tam tamına dogru aileyi ve kızını bulmaya çalışırdım. Ve kendimden en az 1-2 yas büyük biriyle evlenirdim

Bende 31 yaşındayım işin kötüsü belli bir yaştan sonra ortada kız kalmıyor ki. İyilerini erkenden alıyorlar. Geriye kalanlar akşam pazarı gibi.
    Evlenmek istemiyorum hiç aile bakacak birine benzemiyorum ama toplumda sosyal bir gereklilik bu. Bir de bu yaşlarda beğendiğin kızlar belki 7-8 hatta 10 yaş küçük olabiliyor. 30 yaşındaki kadın güzel gelmiyor.

20 - 25 kişi ile görüştüm. Bu zamanda kızlar evlilik işine cok sıcak bakmıyor. Artık bende...

• aysa23 kullanıcısına yanıt
    olumsuzlukla sonuçlanan her tecrübe acıdır. sonrası için karamsarlık oluşturabilir. sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer diye bir söz vardır.
    kötü tecrübe yaşamış olmanız elbette olumsuz etkiler ama bundan sonrakilerinde kötü sonuçlanacağı anlamına gelmez.
    eğer gerçekten evlenmeyi düşünüyorsanız ve kendinizi hazır hissediyorsanız umudunuzu asla kaybetmemelisiniz.
    eğer kendiniz tanıştığınız erkeklerde güven sorunu olacağını düşünüyorsanız, dost akraba ve arkadaşlar aracılığı ile kısmetinizi aramalısınız. ben de duygularımı ifade etme ve ilk konuşma konusunda sıkıntılıydım, bir arkadaşım sayesinde eşim ile tanıştırıldım. Allah Razı olsun, mutluluğumuz vesile oldu.
    sizinde güvendiğiniz arkadaşlarınız var ise, fikir alışverişinde bulunmalısınız.
    naçizane tavsiyem, Asla umutsuzluğa kapılmayın. umut fakirin ekmeğidir. umut biterse, karamsarlıklar, boş düşünceler ve hastalıklar başlar.
    Rabbım hakkınız hayırlısını nasip etsin.

• merhaba, eğer amacınız evlilik ise, çok ciddi bir sorununuz var. evlilik fedakarlık ister, hem maddi hem manevi. kız arkadaşınızın,beni değiştirmeye çalışıyorsun lafı çok komik.
    eğer evlilik düşünmüyorsanız, bu ifadeyi kullanabilir ama, aksi takdirde ifade yanlış olur. insanlar evlilik için ne alışkanlıklardan feragat ediyorlar. ayrıca alkol maddi ve manevi sorun teşkil eden bir bağımlılık. daha evlenmeden bu konuda tartışıyorsanız, evlendikten sonra çok farklı boyutlarda tartışmalar yaşarsınız. bu yaştan sonra alkolü bırakabilirse ne mutlu size, bence bu düşük bir ihtimal.
    önünüzde iki seçenek görünüyor. ya olduğu gibi kabul etmek yada terk etmek. belirli bir süre yaşanılan, emek harcanan ilişkileri bitirmek çok kolay değildir ama tercih yapmak zorundasınız.
    hakkınız hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Seven adam ilişkiye girmekten bile korkar güvenini kaybetmekten korktuğu için

Sevmeyen yatağa atma derdinde

Sevdim sevdiğimden yapmadım sen beni istemiyorsun diye bıraktı,

Sevdim yaptım sen beni kullanıyorsun diye bıraktı

bi dengesiz bunlar
  • Guzel yazmissin ve belirtmissin kabul etmem soz konusu degil gore gore kendimi atese atamam. Zaten birakmacagini soyledi ve bana gider yapti. Su anda durum tamamen belirsiz nolacagi da belli degil ne yapacagimida bilmiyorum.

• Bende 28 yasina geldim ve evlenmeyi dusunmuyorum kiz arkadasimda var kendisine de izah ettim durumu.Kendimce hakli sebeplerim var.Sizin de fikrinizi alayim yanlis mi yapiyorum ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

Bende 28 yasina geldim ve evlenmeyi dusunmuyorum kiz arkadasimda var kendisine de izah ettim durumu.Kendimce hakli sebeplerim var.Sizin de fikrinizi alayim yanlis mi yapiyorum ?

Nasıl belirttin ve ne cevap aldın merak ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

Bende 28 yasina geldim ve evlenmeyi dusunmuyorum kiz arkadasimda var kendisine de izah ettim durumu.Kendimce hakli sebeplerim var.Sizin de fikrinizi alayim yanlis mi yapiyorum ?

Nasıl belirttin ve ne cevap aldın merak ettim :)

Bir kanser hastaligi atlattim ben,annemi de 10 yil once kanserden kaybetmistim.Yarin obur gun evlenip cocugum oldugunda ayni seyleri yasamasni istemiyorum ve hayatta olan 1.dereceden hic akrabam yok.Ben tek cocuktum.Allah'a sukur iyi bir işim var.Dugun falan yapacak birikimim de mevcut lakin ne dugune gelecek yakin akrabam var ne de kizi isteyecek anne baba.Durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grayscale -- 18 Temmuz 2016; 7:15:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlayışınız ve yol gösterici olduğunuz için teşekkür ederim. Allah sizi de eşinizle, çocuklarınızla mutlu, sağlıklı yıllar versin inşallah... Kendimi zamana bıraktım. Nasip ne zamansa o zaman bir şekilde olur inşallah. Umutsuzluk hala var ama herkesi bir tutmamayı öğrenmem lazım.

Bu sohbette bana daha önce yapılan yorumlara cevap olsun.
    6 sene sevgililik sonrası 1 sene nişanlı kaldım ve sonuç hüsran. Çok ağladım, bazen burda yaşadıklarıma benzer yazılar okudukça üzüldüm. Bana hikayen inandırıcı gelmedi diyen oldu. Yüzüğü tabiki maaşından biriktirip alacak diyen de.. Bu söz doğru da erkek gözüyle doğrudur, belkide bunda ne varki mesajıydı. Tamam bu söz doğru ama içimi asıl sızlatan şey ne o bende. ayy bana para biriktirip bir yüzük bile almadı meselesi de değil. Bunu yapan insandaki güzellikti beni ağlatan. o yüzüğün kıymetiydi. Sevdiğine yüzüğü verirkenki o anı hayal edip bile ağlayabilecek durumdaydım.

• 24 yaşındayım sizce ideal evlilik yaşı kaç ? 30 ve sonrasında evlenenler pişman mı mesela geç evlendiği için ? veya benim yaşlarda evlenipte pişmanlık yaşayanlar var mı ? üniversite yeni bitti,birkaç yıl çalışıp birikim yapmak istiyorum..sonrası kısmet tabi.
  • yorgun şair kullanıcısına yanıt
    27 den sonra her sene kayıptır evlilik hayatı için.
    Yüzük işini yazan benim.

senin 1 önceki sayafa yazdıgın yazı.

" Sevgilisine yüzük almak için maaşından biriktiren birini okudum. Öyle çok duygulandım ki. "

Bende dedimki adam maaşından biriktirip yüzük almıcakda nerden alacak hayatımda bundan saçma bir cümle okumadım. Ağaçtanmı toplucak ? başkasındanmı çalacak ? ya ailesi alacak ya maaşından biriktircek alcak buna dugyulanıosan ohoo hiç evlenme daha hazır degilsin dünyadan haberin yok kusura bakma.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    Yaşım daha 24 ne gördüm ki şimdiye kadar doğrudur, belki de evliliğe hazır değilimdir. Bende şuan bilemiyorum. Ama ufacık şeyden ağlıyorsan sen evlilik için hazır değilsin sözü şu durumda fazla değil mi. Hem durduk yere değil yaşadıklarımdan sonra gelişen bir durumdu bu ağlamam . Çünkü gerçekten ben yıpranmıştım. Sizde beni anlamadınız ki. Saçma gelebilirim. Ama yaşadıklarımı bilmiyorsunuz.Çok realist konuşuyorsunuz. Tamam söylediklerin çok mantıklı yani o duygusal halimi sıyırıp atsam dedikleriniz doğru bende olaylarım. Bunun için ağlayan daha ileride daha beterini görebicek, evliliğe hazır değil diyebilirdim. Ama karşınızda çok kötü olaylar yaşamış ve onca senesi boşa geçmiş birisi var.
    yorumun için teşekkür ederim.

Kardeşim saat 3 ise forumda ne işin var ?
    Burası fikir paylaşım platformu, sen benim sana önceki sayfalarda yazdıgım şeyi isim vermeden bana laf atarak yukarda başka üyeye alıntı yaparsan ve onu yazarsan bende sana cevap veririm kusura bakma.

1. Mesajında hiç ruh halindi vs onlarla ilgili birşey yok ben bunları yazınca cıktı onlar.

". Sevgilisine yüzük almak için maaşından biriktiren birini okudum. Öyle çok duygulandım ki. Yattığım yataktan kalktım zaten uyuyamadım , şimdi balkonda ağlıyorum. Bir daha bu kısma uğramıcamm. " Yazdıgın mesaj bu sende yukarda zaten bunu okuduktan sonra nekadar saçma oldugunu anlayıp bana cevap vermişsin. bu arada uğramıcam yazmıcam etmicem diyip sürekli lafını yemişsin sözünün arkasında dur bari.

2-Ben senin üstüne niye geleyim ilk attıgın mesajı samimiyetsiz bulmuş ona göre yazmıssın yukarda ılımı yazınca bende senin iyiligine olacak şekilde yazdım amacım fikir vermekti sana.

3-"Neyse, yüzerken birisi merhaba tanışabilir miyiz dedi. Ben ne diyeceğimi bilemedim. Bişey de diyemedim. Denizden çıktım. Sonra aklıma takıldı. Dönüşte ee sen böyle şans vermezsen nolcak, ama böyle bir şekilde birisiyle de tanışılmaz ki , aslında kibarca sordu, seside cidden çok heyecanlıydı falan bir sürü düşüncelerle boğuştum"

Mesajının hiçbir yerinde "kuruntularım yüzünden şans vermezsem nasıl birisiyle tanışacağım diye düşündüm." diye birşey geçmiyor aynı benim yazdıgımı yazmıssın.Sürekli lafı çevirip durmuşsun.

Neyse suçlama ve iftira atarsan yada benim demedigim şeyleri demişim gibi göstermeye çalısırsan herzaman cevap yazarım. Burdaki konu evlilik sohbeti tartışma için açılmış birşey zaten goy goy için degil.2tane mesajın var bana forum aklı verme. Bayansın diyede ekstra birşey bekleme. Bak daha buraya gelmicem yazmıcam demişin lafının arkasında dur.

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    bahtınız açık olsun.
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    Ne mi işim var. Yüksek lisans yapıyorum ve programımla uğraşıyordum. Zaten sınavlar bölümüne giriyorum .Arada kodlardan sıkıldığım anda bakayım dedim. Ayrıca istediiiğimm saatte foruma girerim buna asla ve asla sen karışamazsın , Saat 3 ise forumda ne işin var gibi bir söz etmek zaten haddine değil. Kaldı ki isminizi aklımda tutmadım, hiç alınmayın amacım laf atmak değildi gelip sen evliliğe hazır değilsin dediniz ona dahi cevabımda olabilir oldu , alttan aldım..Yaşadıklarımı bilmeden düz mantık yorum yapmakta çok başarılı tebrikler.. Ben size " Niye bu kadar üstüme geliyorsunuz. Saat olmuş üç. " dedim. Bu saatlerde gidin başka şeylerle uğraşın dedim. Forumda ne işin var gibi bir yere getirmenizde gerçekten başarılı .

1) Bu bölüme attığım ilk mesajı okursan ve 9 temmuzdaki mesajımı okursan önceden mi çıkmış sonradan mı çıkmış görürsün. Bir insan bir lafı kırk türlü söyler. Gelip burada ben şunları yaşadım diye kendimi açmadım. Daha tartışma çıkmadan önce "6 sene sevgililik sonrası 1 sene nişanlı kaldım ve sonuç hüsran. Çok ağladım, bazen burada yaşadıklarıma benzer yazılar okudukça üzüldüm. " yazmışım. Siz bir sürü çıkarım yapıp fikir veriyorsunuz ya. Bu kız kötü şeyler yaşamış olmalı diye de çıkarımda bulunsaydınız keşke. Tamam ayrılalım gibi bir ayrılık olmadı.

Ayrıca yazdıklarımı saçma bulduğumu söylemedim.

" Hem durduk yere değil yaşadıklarımdan sonra gelişen bir durumdu bu ağlamam . Çünkü gerçekten ben yıpranmıştım. Sizde beni anlamadınız ki. Saçma gelebilirim. Ama yaşadıklarımı bilmiyorsunuz.Çok realist konuşuyorsunuz. Tamam söylediklerin çok mantıklı yani o duygusal halimi sıyırıp atsam dedikleriniz doğru bende onaylarım. Bunun için ağlayan daha ileride daha beterini görebilecek, evliliğe hazır değil diyebilirdim. Ama karşınızda çok kötü olaylar yaşamış ve onca senesi boşa geçmiş birisi var. yorumun için teşekkür ederim. "

daha bu sözün üstüne hala konuşuyorsunuz. Amacınız ne bende anlamadım.

2) Fikir vermek mi. Hemde kaba bir uslubla.. Cevabımı vermişim zaten ama siz bayanım diye ekstra bişey beklediğimi düşünerek zaten diyecek sözde bıramadınız. O ekstra şeyleri açınca üzerinde yorum yapalım. İlgi mi, alaka mı ne. Hoşgörü mü? Sizden mi. Kimden? Ne yani bu ekstra şey.. Forumda sınavlar,teknoloji kısmına bakıyorum. Bilgiasayar mühendisiyim ve haftanın 2 günü okul-iş gidiyor geri kalanda zaten çalışıyorum. Kafam zaten dolmuş arada burayı gördüm daha bismillah 3. mesajımdan sonra siz çıktınız. Pişman oldum.

3) "Zaten kaç gündür takıktım, geçmiş ve geleceğe diye başlayıp .... yüzerken birisi merhaba tanışabilir miyiz dedi. Ben ne diyeceğimi bilemedim. Bişey de diyemedim. Denizden çıktım. Sonra aklıma takıldı. Dönüşte ee sen böyle şans vermezsen nolcak, ama böyle bir şekilde birisiyle de tanışılmaz ki , aslında kibarca sordu, seside cidden çok heyecanlıydı falan bir sürü düşüncelerle boğuştum " yazzmışım. Kusura bakmayın ama yazdıklarımı evirip çevirende sizsiniz. Benim kuruntum adamı reddettiğim için üzüldüğüm falan değil, yaşadıklarım yüzünden oluşan korku, güvensizlik ne derseniz deyin buna. Eee ayşe sen şans vermezsen nolcak böyle kimseyle bir ilişkiye bir adım atamıcaksın gibi şeylerdi.

Mesajın hiçbir yerinde kuruntularım yüzünden şans vermezsen dememişim.Bu yokmuş ya. Size yaşadıklarımı sıralamışım, üstünüde Eee sen böyle şans vermezsen nolacak. Ama böyle birisiylede tanışılmaz ki yok.. bilmem ne demişim. Eski nişanlıma saydırmışım. Sizce yaşadıklarım yüzünden şans vermediğim açık değil mi? İlla anlaman için açıkcamı yazmalıyım.

Size demediğiniz şeylerle gelmedim ama siz malesef kendinizi bu son mesajında gösterdiniz. 2 tane mesajı olmak mı mesele ? Size akıl verdiğim yok , bir öneri bişey gördünüz mü yazımda ? Hayatım boyunca bayanım diye ekstra asla bişey beklemedim , bu yaşımdan sonra zaten beklemem. Buraya gelmicem bir daha dediğim zaman üzülüyorum demişim dimi. Demek ki o zaman ile şimdiki duygularım arasında fark var ve okuduğum zaman bişeyleri üzülmüyorumdur.

Buraya bir daha girmicem , çünkü üzülüyorum demişim. Üzülme durumum geçmiş ki kaç zaman sonra bana atılan mesaja cevap vermişim. Ki o mesajları daha önceden zaten görmüş ve buraya girmeyip mesaj yazmamıştım. Size inat zaten şu saatten sonra girmeyecek olsam öfkem geçene kadar inadına girerim.

Sizde son söylecekleriniz bir sonraki mesajınızda bitsin lütfen. Burası evlilik üzerine sohbet bölümü. Farkındaysanız benim ılımlı mesajım üzerine (bunu kendiniz dediniz ) sayenizde ikili tartışmalara giriyoruz. ""2 mesajın var bana akıl verme.Bayasın diye ekstra bişey bekleme" sözlerinizi tenzih etmeden (!) diğer tavsiye/yorum için teşekkür eder , size iyi forumlar dilerim. Sizide blockluyorum. Olan keyfimi kaçırmakta başarılı oldunuz.

Bu mesaj yönetici tarafından değiştirilmiştir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.