Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şeriat Sucuğu

quote:

Orijinalden alıntı: Manchester United

Asla evlenip çocuk yapacak kadar hayattan ümidinizi kesmeyin.
    Asla.

Ne yapsın insanlar? Hayatlarının amacı yeni model ayfonla oynamak, daha luks olduğu söylenen bi semt de ev sahibi olmaya çalışmak mı olsun?

Şuursuz şuursuz korkutmayın gençleri. Bu zamanın insanı zaten 30 yaşından önce yaşamaya korkuyor sizin konuştuğunuz laflara bak.

Evet varmı benim amacım bu karı ve çocuk dırdırı çekmek istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evliliği bırakın ilişkiye karşı bile çok on yargim oldu
    Kızlara nasıl guvenilebilir, guvenilecek kız var midir ya da ?

3 ay oldu iliskim biteli
    Sepepsiz bir yere saçma sapan ufak bir şey bahane edilerek terk edildim.
    Başka bir bahane sunsaydi bari
    Paraci olmakta itham edildim o kadar sure sonunda.
    beni tanıyan sebebini anlattığım kim varsa ağzı açık kaldı o derece saçma bir sebep bahane etti
    En son konusmamizda beni hic bir zaman sevmediğini soyledim sevdiğini zannettigini söyledim. Sevgi zannı insana çok şey yaptirtir mi ki

Durup dururken her şey günlük gülistanlik giderken su an hatırlamak istemediğim şekilde çok güzel giderken sürpriz yapıp elimde gül ile evine bırakmaya gittiğim gün evine bıraktıktan sonra terk edilmistim
    Sonra ki gün bulustugumuzda
    Benim gibi delicesine seven bi salak karşısında 2 saat aralıksız ağlamisti
    Ondan iki gun sonra aldığım yüzük ile kolyeyi vermişti.
    Yine ondan iki gün sonra bana aldığı, yaptığı her şeyi ben geri vermiştim ona
    Beni hatırlatacak hiç bir şey olmasın onda diye eşyaları istememe rağmen vermemişti

Simdi sosyal ağlarda olsun wassap da olsun profil fotolari ya onla birlikte oldugum benim kesilip sadece kendisinin kaldığı fotolar ya da benim çektiğim fotolar bu fotoğrafları evirip çevirip kullanıyor
    (ezigim maalesef ara ara bakiyorum)

İlk iliskim olduğu için kisaca toy oldugum için kendi acimdan çok hatam yanlisim oldu Taviz vermemem gereken durumlarda toylugumdan, sevdiğimden çok taviz verdim

Tatilde olmamdan dolayı bu aralar çok düşünüyorum bazı şeyleri ondan uzun yazıyorum.

Aradan iki uç hafta geçtikten sonra unutmak unutabilmek için başka biriyle bir şeyler yasamaya çalıştım ama yapamadim
    Elini tutarken ya da öperken yuregim hep yandi kendim olamadim saçma sapan bir şey oldum
    olmadı tabiki de

Simdi kalbim, kafam gel-gitlerde sürekli
    21-22 yaşındayım ilk iliskimdi
    İlk iliskimin, ilk elini tuttuğum kişinin eşim olmasını küçüklükten beri istediğim içn Cok dikkat etmiştim küçük yaslarda lise çağında ve hemen sonrasinda uzak durmustum

Kısaca nasıl unutacagim ben

Çivi çiviyi söker mantığını denedim ilk bi hafta 10 gün çok iyiydi ama sonra ne olduysa yapamadim karşı tarafında etkisi büyüktü buna kendim olamiyordum
    Bazı şeylere kadar denedim de ama olmadı

E hani çivi çiviyi sökerdi?

Ne halt yemem gerekiyor
    Artik cevremdeki insanlar da anlayamadığı için anlatamadigim için doldum çokça
    Yazıp icimi döküp rahatlamam gerekmisti

Okuyup cevap verenlere teşekkürler :)

Bir de
    Sevmenin azı çoğu nasıl ayarlanır ?
    Çok sevmemek, hakettiği kadar sevmek bunları nasıl yapacağız
    Yapımdan dolayı mi bilmiyorum ama ben elimden gelenin fazlasını güle oynaya kendim daha çok mutlu ola ola yapiyorum
    Yapmamam gerektiği halde
    Ama ben bunları yapamiyorum
    Çok ugrasmama rağmen yapamadim hep çok sevdim hayatımın merkezine aldim
    Nasıl bu ince ayarı tutturuyorlar/tutturuyorsunuz?

Biraz karisik yazmış olabilirim imlâ da hatalarim olabilir kusura bakmayın :)

• Mouhan kullanıcısına yanıt
    kafana takmayacaksın 31 yaşındayım sevdiğimeden ayrılalı 3 yılı geçti başkasına gönül vermedim hiç çok zorluklar çektim ağladım zırladım çocuklar gibi ama giden gitmişti elden ne gelir....dik durdum kendimi mesleğime verdim çok şükür kimyagerim iş yoğunluğu ile unuttum gitti arasıra aklıma gelse bile canım yanmıyor artık kendi kendime boşver diyorum şu öülmlü dünyada değmez o bana acımadı ki ben ona neden acıyım üzüleyim ki.....zamanla herşey geçer gün gelecek birisinden darbe yediğinde aklına geleceğim ama aramaya dönmeye yüzü olmayacak pişmanlığını göremeyeceğim bile...kaybeden biz olmadık bunu ilerde göreceksin herşeyi zamana bırak neler unutulmuyor ki unutursun zamanla....
  • Evlilik güzel bir şey.

Ben yaptım, güzel oldu.

Evlenmeyi düşünenlere de tavsiye ederim.

Siz de yapın, güzel olsun.

Öyle işte..
    Allah kolaylık versin.ayrılık her zaman acı verir.kafanı başka şeyler ile meşgul edip,unutmaya çalışmaktan başka çaresi yok bu işler.bazen zor da olsa unutulur,bazen de yıllar geçmesine rağmen unutmak çok zor olur.
    ben ve benim gibi bazı erkekler sevip mutlu olduğunda karşısındaki insana bunu fazlasıyla belli ediyoruz,en büyük hatamız bu.sanırım sende böylesin.
    bu zaman da karşındaki kim olursa olsun gerçek değerini asla belli etmeyeceksin.belli ettiğimiz anda karşımızdaki insanlar tarafından kullanılmaya başlanıyoruz. maalesef durum bundan ibaret.
    acımızın da sevincimizin de büyük bölümünü içimizde yaşamayı öğrenmeliyiz.duygularımızı olduğumu dışarıya vur mamalıyız.
  • Ahh bu kızlar dısardan bakınca hepsi dürüst hepsi namuslu hepsi kişilik sahibi zannedersin evet bir kız sevdim net üzerinden tanıstık hanım hanımcık başı kapalı namazdan niyazdan bahsederdi allah ı cokca anardı benim namaz kılmamamı sorun etmişti hatta dedim bu kızla evlenilir bir gün buluştuk akşamı beni evine davet etti şaka yapıyor heralde deyip gitmedim boş bi evleri varmış aradan biraz zaman gecince tekrar davet etti nefsime yenilip gittim beraber olduk o gece daha öncede yaşamıs böyle seyler açık kapıymış orda gözümde bitti zaten daha sonra bana yazın çekilmiş bir fotosunu yolladı binikili dedim bu ne iş kapalı bir bayansın sen verdigi cevap ee denizdeyiz heralde oldu o andan sonra karar verdim ben EVLENMİYORUM ASLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clopin -- 5 Şubat 2015; 9:01:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef öyle kişilik sizler de çok var.o tip bayanlar aile baskısı ile zoraki kapanıyorlar,çevreye ahlaklı,dürüst bir izlenim bırakıyorlar ama arkadan yemedikleri herze yok.Allah böyle insanlardan hepimizi korusun.bunlar insanı katil de ederler.
    zorla yapılan işlerden hayır gelmez.
    eğer gerçekten inancı için başını kapatıyor,bu yola çıkıyor ise o insandan asla korkulmaz.
  • @uğur4105
    Hocam sizin için ne güzel mesleginiz bağlamış sizi tutunabilmissiniz.
    Ben elini neye atsam bana mi öyle geliyor bilmiyorum ama elimde kaliyor.Elimde kalmazsa da baglanamiyirum.
    Hic bir yaptığım şeyden zevk almiyorum maalesef
    Beni bağlayan bir şey yok su an
    Karşısında o kadar ezildikten sonra olamaz artik onla hem büyüsü bozuldu artik bunun bilincindeyim ama
    bu saatten sonra ne onunla olur ne de başkasıyla oluyor

@ravelli76
    Aslında kafami meşgul edemiyorum.Bazen boyle her şey çok güzel oluyor, gülüp egleniyorum en çok guldugum anda çat diye aklıma geliveriyor her şey alt üst sonra

Kafamda artik ne kadar seversem Seveyim bundan donra once bir burnunu iyice surtmek istiyorum ama ne kadar yapabilirim bilmiyorum.
    Aslında sanirsam benim sevgimi somurmeyecek,kullanmayacak kendim gibi olan birisi olması lazım ama birini tanimaya ,sevmeye, uğraşmaya,guvenmeye gücüm yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Mouhan

@uğur4105
    Hocam sizin için ne güzel mesleginiz bağlamış sizi tutunabilmissiniz.
    Ben elini neye atsam bana mi öyle geliyor bilmiyorum ama elimde kaliyor.Elimde kalmazsa da baglanamiyirum.
    Hic bir yaptığım şeyden zevk almiyorum maalesef
    Beni bağlayan bir şey yok su an
    Karşısında o kadar ezildikten sonra olamaz artik onla hem büyüsü bozuldu artik bunun bilincindeyim ama
    bu saatten sonra ne onunla olur ne de başkasıyla oluyor

@ravelli76
    Aslında kafami meşgul edemiyorum.Bazen boyle her şey çok güzel oluyor, gülüp egleniyorum en çok guldugum anda çat diye aklıma geliveriyor her şey alt üst sonra

Kafamda artik ne kadar seversem Seveyim bundan donra once bir burnunu iyice surtmek istiyorum ama ne kadar yapabilirim bilmiyorum.
    Aslında sanirsam benim sevgimi somurmeyecek,kullanmayacak kendim gibi olan birisi olması lazım ama birini tanimaya ,sevmeye, uğraşmaya,guvenmeye gücüm yok

hocam kendine meşgul iş bul kursa git bir şekilde kendini oyala bak ben vardiyalı çalışıyorum çok yoğun şartlarda ülker gibi firmada kalite kontrol analisti olarak inan karı kız aklıma bile gelmiyor çünkü her anımda iş var....

gün gelir başkası çıkar karşına geçmişe bakıp pişmanlık duyarsın boş yere üzülmüşüm diye ama ama bunlar senin için bir tecrübe olacaktır...gerçekten çok yoğun çalışırsan kendine bir uğraş bulursan zamanla unutursun bir bakacaksın ki artık artık aklına bile gelmiyor için acımıyordene ve gör derim...bunu ben başardım inan ki sende başarırsın

yaşının küçük olması lehine olabilir.daha önünde uzun bir yol var.bu yolda kim bilir daha ne tecrübeler kazanacaksın.
    sakın hayat küsme,hayatını yaşamaya devam et.elbet bir gün karşına dürüst,karakterli ve seni hak edecek birisi çıkacaktır.ama sen buna kafa yorma,kaderinde varsa illa kibir gün evlenirsin.
    burnunu sürt mene gerek yok,seviyeli olursun.herkese hak ettiği değeri vermek gerekir.ama biz hep fazlasını veriyoruz,sonrada olan bize oluyor.bu kural sadece evlilik için değil,yaşam boyu her ilişkide geçerli bir kuraldır.
  • @uğur4105
    Uni.de 3. sınıfım geçtiğimiz dönem 2 gün okulum vardı
    Bu donem ona nazaran biraz daha yoğun olur ama nr kadar yoğun olursa olsun yine de çok boş zamanım var.amatörce çekimler yapardım sogudum makineyi elime almiyorum nerdeyse, resim cizerdim cizmiyorum , siir,metin yazmaya çalışırdım yanina yaklasamiyorum
    Sanirsam zorunlu mecburi bir uğraşım olması gerekiyor , bu zamana kadar hep böyle oldu normal zamanlarımda bile bi isi surduremiyorum.Bakalım spora yazilcam ona devam edebilecek miyim :)
    Simdi diyince bomboş yaşıyorum gibi geldi çok bos zamanım var degerlendiremiyorum :)

@ravelli76
    Yaşım küçük daha kendi isime atilmadim onumde çok yol var
    Hayata kusmek gibi değil de sevilmeye inancım yok su an :)
    Anlattıklarım olsun, bi iki gün konuşup sonucu olmayanlar olsun sevilecegime inancım kalmadığı için sevgiye olan inancimi yitirdim

Kendimi tanıdığım kadarıyla çoğunlukla ilişki disinda bile arkadaşlarıma da degerinin fazlasini veren ben oluyordum sonra normal değerini verince kardeş diyebilecegimm dostlarimin sadece arkadaş olduğunu gördüm .Ama ilişkide bu dengeyi yakaliyamiyorum mantigimi hep bastiriyordu sevgim
    Burnunu surtmekten kastim bu kızı sevgili olmadan önce 3 kez ektim saçma bahanelerle bana yapsalar aynısını yapanın yüzüne bakmam ama kızlar genelde burnunun surtulmesini seviyor gibime geldi
    Tabi sonrasında sevince, aşık olunca bu yaptığımın etkisiyle daha çok emek sarfetmeye çalıştım ama sonu olmadi :)

İnsan ilişkileri sadece kullanmaya yönelik gibi bi izlenim oluşturdu bende

kafanı meşgul et devamlı bir işle uğraş hobi edin inan 2-3 aya kadar herşeyi unutursun aklına çok nadir gelir ama eskisi gibi için acımaz....herşey düzelir inşallah zamanla....
    dünya çıkar dünyası olmuş,maalesef.arkadaşlık,dostluk,akrabalık her şey çıkar ve maddiyatla bağlantılı.
    Allah yardımcın olsun.
  • quote:

Evliliği bırakın ilişkiye karşı bile çok on yargim oldu
    Kızlara nasıl guvenilebilir, guvenilecek kız var midir ya da ?

3 ay oldu iliskim biteli
    Sepepsiz bir yere saçma sapan ufak bir şey bahane edilerek terk edildim.
    Başka bir bahane sunsaydi bari
    Paraci olmakta itham edildim o kadar sure sonunda.
    beni tanıyan sebebini anlattığım kim varsa ağzı açık kaldı o derece saçma bir sebep bahane etti
    En son konusmamizda beni hic bir zaman sevmediğini soyledim sevdiğini zannettigini söyledim. Sevgi zannı insana çok şey yaptirtir mi ki

Durup dururken her şey günlük gülistanlik giderken su an hatırlamak istemediğim şekilde çok güzel giderken sürpriz yapıp elimde gül ile evine bırakmaya gittiğim gün evine bıraktıktan sonra terk edilmistim
    Sonra ki gün bulustugumuzda
    Benim gibi delicesine seven bi salak karşısında 2 saat aralıksız ağlamisti
    Ondan iki gun sonra aldığım yüzük ile kolyeyi vermişti.
    Yine ondan iki gün sonra bana aldığı, yaptığı her şeyi ben geri vermiştim ona
    Beni hatırlatacak hiç bir şey olmasın onda diye eşyaları istememe rağmen vermemişti

Simdi sosyal ağlarda olsun wassap da olsun profil fotolari ya onla birlikte oldugum benim kesilip sadece kendisinin kaldığı fotolar ya da benim çektiğim fotolar bu fotoğrafları evirip çevirip kullanıyor
    (ezigim maalesef ara ara bakiyorum)

İlk iliskim olduğu için kisaca toy oldugum için kendi acimdan çok hatam yanlisim oldu Taviz vermemem gereken durumlarda toylugumdan, sevdiğimden çok taviz verdim

Tatilde olmamdan dolayı bu aralar çok düşünüyorum bazı şeyleri ondan uzun yazıyorum.

Aradan iki uç hafta geçtikten sonra unutmak unutabilmek için başka biriyle bir şeyler yasamaya çalıştım ama yapamadim
    Elini tutarken ya da öperken yuregim hep yandi kendim olamadim saçma sapan bir şey oldum
    olmadı tabiki de

Simdi kalbim, kafam gel-gitlerde sürekli
    21-22 yaşındayım ilk iliskimdi
    İlk iliskimin, ilk elini tuttuğum kişinin eşim olmasını küçüklükten beri istediğim içn Cok dikkat etmiştim küçük yaslarda lise çağında ve hemen sonrasinda uzak durmustum

Kısaca nasıl unutacagim ben

Çivi çiviyi söker mantığını denedim ilk bi hafta 10 gün çok iyiydi ama sonra ne olduysa yapamadim karşı tarafında etkisi büyüktü buna kendim olamiyordum
    Bazı şeylere kadar denedim de ama olmadı

E hani çivi çiviyi sökerdi?

Ne halt yemem gerekiyor
    Artik cevremdeki insanlar da anlayamadığı için anlatamadigim için doldum çokça
    Yazıp icimi döküp rahatlamam gerekmisti

Okuyup cevap verenlere teşekkürler :)

Bir de
    Sevmenin azı çoğu nasıl ayarlanır ?
    Çok sevmemek, hakettiği kadar sevmek bunları nasıl yapacağız
    Yapımdan dolayı mi bilmiyorum ama ben elimden gelenin fazlasını güle oynaya kendim daha çok mutlu ola ola yapiyorum
    Yapmamam gerektiği halde
    Ama ben bunları yapamiyorum
    Çok ugrasmama rağmen yapamadim hep çok sevdim hayatımın merkezine aldim
    Nasıl bu ince ayarı tutturuyorlar/tutturuyorsunuz?

Biraz karisik yazmış olabilirim imlâ da hatalarim olabilir kusura bakmayın :)

Benzerini 3 sene önce yaşadım kardeşim, çok sevdiğim kızdan kendim isteyerek ayrıldım, olmayacağını bildiğim için, üstelik nişanlıyken bu kararı aldım, sonrasın da bir çok kızla çıksamda onu sevdiğim gibi sevemedim kimseyi.. Çivi çiviyi söküyor unutuyorsun, geçenlerde bi lavukla elele gördüm hiç bişi hissetmedim, artık hislerimin öldüğünü düşünüyorum ve kimseye birşey hissedemiyorum.. 6 aydır'da kimseyle çıkmıyorum kendi isteğimle kafamı dinliyorum ve ölmüş olan duygularımda belki zamanla yeniden birine karşı bişiler hissetmeye başlayacağını umut ediyorum..

• @uğur4105
    Bu donem artik tüm amacim kafami sürekli meşgul etmek olacak yaptığım tamamen bos bir şey de olsa kafami tamamen en azından aklıma geldiğinde içimi yakmayacak kadar hale gelene kadar
    İnşaallah düzelir,duzelicek

@ravelli76
    Amin, cümlemizin Allah yardımcısı olsun
    Bakalım gelecek günler neler gösterecek

@Pargalı1905
    İlk elini tuttuğum kişiydi ilk kez elini tuttugumda hava sıcak olmamasına karşın elim aksama kadar terlemisti
    Bilmiyorum ilerde başka biri olurda yine elim terletebilir mi , yine şiirler yazdirabilir mi ?
    Bana çok zor bir ihtimal gibi geliyor
    Unutmam-mak değil de er yada geç unutulur
    Hic bir şeyde ortam , ayarim yok
    Maalesef ya disimi tırnağıma takip her şeyi yapmaya calisirim ya da hic yapmam bu yüzden boyle hissettirecek biri olmadığı sürece adim atamam
    Boyle bir duygu bir daha yasayamamam gibime geliyor
    Belki her şey bir gün güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mouhan -- 5 Şubat 2015; 15:37:33 >

• quote:

@Pargalı1905
    İlk elini tuttuğum kişiydi ilk kez elini tuttugumda hava sıcak olmamasına karşın elim aksama kadar terlemisti
    Bilmiyorum ilerde başka biri olurda yine elim terletebilir mi , yine şiirler yazdirabilir mi ?
    Bana çok zor bir ihtimal gibi geliyor
    Unutmam-mak değil de er yada geç unutulur
    Hic bir şeyde ortam , ayarim yok
    Maalesef ya disimi tırnağıma takip her şeyi yapmaya calisirim ya da hic yapmam bu yüzden boyle hissettirecek biri olmadığı sürece adim atamam
    Boyle bir duygu bir daha yasayamamam gibime geliyor
    Belki her şey bir gün güzel olur

İnsan hayatında 1 kez aşık olur hocam, 10 larca kızdan sonra hissedemedim zerre bişi,

2. kere aşık olursam birine gerçekten bu kendi adıma büyük lüks olmuş olcak ..

• Bende aşkın bir kereye mahsus olacağını düşünüyorum

Bir şey hissetmeden evliliği bırakayım köşeye uzun süreli ilişki dahi yapamam,sürdüremem

Bakalım aşk sadece tek seferlikmiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: turist ömer

bir kız arkadaş vardı, sevgilisinden dayak yer ve morlukları ise flar ya da başka eşyalarla gizlerdi ama nereye kadar saklayabilirsin ki o morlukları? her neyse. bazı kızların dayağa razı gelmelerine şaşırıyorum. acaba bundan zevk mi alıyorlar , yoksa aşk denen bir yanılsama yüzünden gözleri mi görmüyor yoksa aralarında açık seçik bir şeyler yaşandı da onların deşifre edilmesi söz konusu da onun için mi bu şiddete maruz kalıyorlar? valla anlayamıyorum. hani samimi olsam sorarım ama böyle tiplerle samimiyet de kurmuyorum.

O fular ile sakladığı boynundaki izler dayaktan değil genç

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

bir kız arkadaş vardı, sevgilisinden dayak yer ve morlukları ise flar ya da başka eşyalarla gizlerdi ama nereye kadar saklayabilirsin ki o morlukları? her neyse. bazı kızların dayağa razı gelmelerine şaşırıyorum. acaba bundan zevk mi alıyorlar , yoksa aşk denen bir yanılsama yüzünden gözleri mi görmüyor yoksa aralarında açık seçik bir şeyler yaşandı da onların deşifre edilmesi söz konusu da onun için mi bu şiddete maruz kalıyorlar? valla anlayamıyorum. hani samimi olsam sorarım ama böyle tiplerle samimiyet de kurmuyorum.

Ne hocam merak ettim gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Ne hocam merak ettim gerçekten

Öpüşme biraz ileri gitmiş ve çocuk kızın boynunu emmiş

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.