Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abba sever

26 yaşında dul bir kadınla birlikteyim.
    Yaşım 32.
    Hayatımdan o kadar insan geçmiş olmasına rağmen hiç bu kadar mutlu olmamıştım.

Bu kadının 6 yaşında bir oğlu var.
    Bu saatten sonra tüm planlarımı onlar için yapıyorum.

Dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar.

sende dulsan evlenmiş ayrılmışsan normal bişiy ama sen hiç evlenmemişsen olmaz böyle bir ilişki olamaz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

quote:

Orijinalden alıntı: Abba sever

26 yaşında dul bir kadınla birlikteyim.
    Yaşım 32.
    Hayatımdan o kadar insan geçmiş olmasına rağmen hiç bu kadar mutlu olmamıştım.

Bu kadının 6 yaşında bir oğlu var.
    Bu saatten sonra tüm planlarımı onlar için yapıyorum.

Dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar.

sende dulsan evlenmiş ayrılmışsan normal bişiy ama sen hiç evlenmemişsen olmaz böyle bir ilişki olamaz yani.

Hocam o arkadas aldatilmisti yanlis hatirlamiyorsam..
  • evlilik çok zor bir kurum yaş 30 u geçti ve hala cesaret edemiyorum evlenmeye çok tuhaf geliyor bekarlık gerçekten çok rahat dert yok tasa yok ama evlenince yükümlülüğün sorumluluğun altına girmek gerçekten zor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

evlilik çok zor bir kurum yaş 30 u geçti ve hala cesaret edemiyorum evlenmeye çok tuhaf geliyor bekarlık gerçekten çok rahat dert yok tasa yok ama evlenince yükümlülüğün sorumluluğun altına girmek gerçekten zor....

Bu sorumluluğu almaya hazır değilsen hiç evlenme üstad. Zaten zamanı gelince karşına çıkıyor. Şimdilik birikim yapmaya bak, bütçen elverdiğince de gez dolaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

quote:

evlilik çok zor bir kurum yaş 30 u geçti ve hala cesaret edemiyorum evlenmeye çok tuhaf geliyor bekarlık gerçekten çok rahat dert yok tasa yok ama evlenince yükümlülüğün sorumluluğun altına girmek gerçekten zor....

Bu sorumluluğu almaya hazır değilsen hiç evlenme üstad. Zaten zamanı gelince karşına çıkıyor. Şimdilik birikim yapmaya bak, bütçen elverdiğince de gez dolaş.

birikim yaptım kardeşim geçen yıl 23 bin tl ye tarla almıştım şimdi 60 bin tl veriyorlar :) hali hazırda 60 bin tl param var iyi bir işim var allaha şükür bir arabam yok :D dediğin gibi kısmette varsa olur yoksa ne yaparsan yap olmuyor.....

• Evlilik gerçekten ciddi bir kurum. Bu konuda kafamda karışık aslında şuan 23 yaşındayım benle yaşıt olan arkadaşlarım evlendiler ve evlilik hazırlığında olanlarda var. Çevremin bir kısmı 23 yaşındaki bir kişi için evliliğin henüz erken olduğunu söylüyor. Benim yaşlarımda evlenipte çoluk çocuğa karışanlarda erken yaşta evlenmenin iyi olduğunu söylüyor.

Şuan 23 Yaşındayım görüştüğüm kimse yok ama kendime bir hedef koydum 25-26 yaşlarında evlenmeyi düşünüyorum. Ozamana kadarda birikim yapmak şart.
  • Ya o değilde babamdan örnek vereyim; Babam 21 yaşında evlenmiş ben doğduğumda babam 22 yaşındaymış. Şimdi babam 42 yaşında ben 20 yaşımdayım hep arkadaş gibiydik. Yaşlarımız yakın olduğu için çok iyi anlaşabiliyoruz. Şimdi bunu düşünürsek erken evlilik çok güzel olur ileride ama 30 dan sonra evlensem 32 yaşımda çocuğum olsa çocuğum 20 yaşındayken ben ihtiyar olucam o zaman kötü olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

Evlilik gerçekten ciddi bir kurum. Bu konuda kafamda karışık aslında şuan 23 yaşındayım benle yaşıt olan arkadaşlarım evlendiler ve evlilik hazırlığında olanlarda var. Çevremin bir kısmı 23 yaşındaki bir kişi için evliliğin henüz erken olduğunu söylüyor. Benim yaşlarımda evlenipte çoluk çocuğa karışanlarda erken yaşta evlenmenin iyi olduğunu söylüyor.

Şuan 23 Yaşındayım görüştüğüm kimse yok ama kendime bir hedef koydum 25-26 yaşlarında evlenmeyi düşünüyorum. Ozamana kadarda birikim yapmak şart.

30 yaşındayım daha düşünce olarak hazır değilim evlilğe sanırım en erken 33-34 yaşında evlenirim diye düşünüyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Ya o değilde babamdan örnek vereyim; Babam 21 yaşında evlenmiş ben doğduğumda babam 22 yaşındaymış. Şimdi babam 42 yaşında ben 20 yaşımdayım hep arkadaş gibiydik. Yaşlarımız yakın olduğu için çok iyi anlaşabiliyoruz. Şimdi bunu düşünürsek erken evlilik çok güzel olur ileride ama 30 dan sonra evlensem 32 yaşımda çocuğum olsa çocuğum 20 yaşındayken ben ihtiyar olucam o zaman kötü olur.

Erken yaşta evlenenlerde hep bunu örnek veriyor zaten. Geç yaşta evlensen çoluğun çocuğun olsa o büyüyünceye kadar ihtiyarlayacaksın kendi derdinle hastalığınla uğraşmaktan çocukla ilgilenemiyeceksin. Ama erken yaşta evlenip çocuk sahibi olduğunda çocukla daha çok vakit geçirebilceksin.
  • quote:

quote:

Evlilik gerçekten ciddi bir kurum. Bu konuda kafamda karışık aslında şuan 23 yaşındayım benle yaşıt olan arkadaşlarım evlendiler ve evlilik hazırlığında olanlarda var. Çevremin bir kısmı 23 yaşındaki bir kişi için evliliğin henüz erken olduğunu söylüyor. Benim yaşlarımda evlenipte çoluk çocuğa karışanlarda erken yaşta evlenmenin iyi olduğunu söylüyor.

30 yaşındayım daha düşünce olarak hazır değilim evlilğe sanırım en erken 33-34 yaşında evlenirim diye düşünüyorum....

O zaman gelince bu yasima kadar bekar takildim.dertsiz basima dert almam diyeceksin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Şimdi evlenip önümüzdeki sene çocuğunu kucaklasan ben ne salak adammışım bu yaşıma kadar beklemişim diyeceksin.

• Bebek baska oluyor aga. 23 yasindayim, meslegim var. Cok erkenmi düsünüyorum anlamadim
  • quote:

quote:

quote:

birikim yaptım kardeşim geçen yıl 23 bin tl ye tarla almıştım şimdi 60 bin tl veriyorlar :) hali hazırda 60 bin tl param var iyi bir işim var allaha şükür bir arabam yok :D dediğin gibi kısmette varsa olur yoksa ne yaparsan yap olmuyor.....

maşallah diyelim nazar değmesin hayirli olsun hocam siz ne taraftan aldiniz arsayi birde ortak yoktu demi 10bine falan arsa bulunabilirmi acaba diye merak ediyorum üni okuyorum 10bnlik bisi alip atsam kenaara mezün olunca falan ev alirim heralde onunla

• quote:

Orijinalden alıntı: 2014ygslysşampiyonu

quote:

quote:

quote:

maşallah diyelim nazar değmesin hayirli olsun hocam siz ne taraftan aldiniz arsayi birde ortak yoktu demi 10bine falan arsa bulunabilirmi acaba diye merak ediyorum üni okuyorum 10bnlik bisi alip atsam kenaara mezün olunca falan ev alirim heralde onunla

ankara sincandan almıştım yenipeçenek tarafından valla 1 yılda 37 bin tl üzerine koydu seneye inşallah 80-90 bin tl olur deniyor...iyiki almışım çünkü 1-2 yıla evlenirsem çok ihtiyacım olacak hayırlısı olsun artık...

hocam o paraya çok zor bulunur en az 30-40 b.n tl niz olsa benim aldığım taraftan alsanız seneye 2 ye katlarsınız paranızı benim gibi ama 10 bin tl çok az....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. chemist -- 13 Aralık 2014; 22:24:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinus67

Bebek baska oluyor aga. 23 yasindayim, meslegim var. Cok erkenmi düsünüyorum anlamadim

MEslek nedir? İnsanın kişiliği ile evlenme yaşı orantılıdır bence. Kimi 23 te evlenir evliliği kaldıracak yapıdadır kimi 35 evlenir ama yaşının getirdiği olgunluk yoktur daha ergenlikten çıkmamıştır yada bekarlıktan kurtulamamıştır.

Siz kendiniz nasıl his ederseniz oyle davranın birde karşınızdaki bayana iyi bakın onunda evliliği kaldıracak düzeyde olması en önemli unsur.

Allah hayırlı kısmetler bol ve helalinden rızıklar nasıp etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

quote:

quote:

Şimdi evlenip önümüzdeki sene çocuğunu kucaklasan ben ne salak adammışım bu yaşıma kadar beklemişim diyeceksin.

hadi tam tersini söylersem eğer ne olacak

• quote:

He he demek istiyorum sana sadece evlilik zor bişey değil bence doğru Kişiyi bulduğunda herşey çok güzel bence
    Not bekarım yaza Düğünüm var Allah'ın izniyle..

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Orijinalden alıntı: sinus67

Bebek baska oluyor aga. 23 yasindayim, meslegim var. Cok erkenmi düsünüyorum anlamadim

MEslek nedir? İnsanın kişiliği ile evlenme yaşı orantılıdır bence. Kimi 23 te evlenir evliliği kaldıracak yapıdadır kimi 35 evlenir ama yaşının getirdiği olgunluk yoktur daha ergenlikten çıkmamıştır yada bekarlıktan kurtulamamıştır.

Siz kendiniz nasıl his ederseniz oyle davranın birde karşınızdaki bayana iyi bakın onunda evliliği kaldıracak düzeyde olması en önemli unsur.

Allah hayırlı kısmetler bol ve helalinden rızıklar nasıp etsin.

Amin.

Elektronik Teknikeriyim. Daha dogrusu ArGe de olacagim, suan okulunu okuyorum

• sinus67 kullanıcısına yanıt
    Çok iyi önce sağlam iş sonra evlilik hatta birikimsiz evlilik uçurumdan atlayıp sağ kalmayı ummak gibidir.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.