Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sen sürekli aynı konuyu her ortamda dile getirdiğin için bende açıklamayı uzun tuttum.
    hangi şehirde nasıl bir yaşantı ile 3000 tl oluyor.bu paranın yarısını alıp da kira veren arkadaşlarım var.nasıl başarıyorlar ben de anlamıyorum ama demek ki oluyormuş.mecbur kalınca idare etmesini öğreniyor insanlar.
  • Kralorti70 K kullanıcısına yanıt
    bu konunun açılış amacı farklıydı,Rabbım'e şükürler olsun ki konumuzun yönünü değiştirme imkanı tanıdı.
    burada ibretlik hayat hikayeleri var.bu yaşananları bilip,hayatımıza dair kararlar alırken daha iyi düşünmeliyiz.
    burada çoğunlukla olumsuz örnekler var.azınlık da olsa gerçekten düzgün kızlar var.ama asıl mesele onları bulabilmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Kardeş sen kendin paragözün tillahı olmuşun kızlarda suç arıyosun.

benim milyon dollarlarım olsaydı kızların sen beni yalnız bırakacağına inanıyor musun? bu bir.
    ikincisi şu an durumum kötü ki evlenemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

quote:

benim milyon dollarlarım olsaydı kızların sen beni yalnız bırakacağına inanıyor musun? bu bir.

Kardeş bu kadar memlekette kız ortamı olan herkesin mlyon dolarları mı var?

Senin durumun nasıl kötü? O kadar babanın malı mülkü var. İllaki evlenmek istesen yardımcı olur. Millet iyi kötü bir yerden borç alarak evleniyor. Sen gidip çırağan sarayında mı yapmak istiyorsun ki düğünü durumum kötü diyorsun.
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    turbolinea benden de kötü drudma.hiç bulaşma bence
  • Beyler yan sınıfta çok hoşuma giden bir kız var.Hiç ortak arkadaşımız yok ve kız ismini cismini hiçbirşeyini bilmiyorum.Nasıl tanışabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Senin durumun nasıl kötü? O kadar babanın malı mülkü var. İllaki evlenmek istesen yardımcı olur. Millet iyi kötü bir yerden borç alarak evleniyor. Sen gidip çırağan sarayında mı yapmak istiyorsun ki düğünü durumum kötü diyorsun.

Maddi durumu kötü olanın karısı çirkindir geneline bak.
    babamın malı mülkü var ama koklatmıyor. geçen boşta 30.000tl parası vardı baba dedim çeklerin gününe kadar para bende dursun paranın faizi benim olsun. lanet adam vermedi. bu adamla ben nasıl yola çıkayım? ayrıca yardım etmesine eder ama ben olanı tüketmek istemiyorum. ve bana bu durumda istediğim kadar güzel bir kız gelmez. ortada kalmış bir kız ya gelir ya gelmez.

milyonum olsa da düğün yapmayı düşünmüyorum zaten. beni böyle kabul edecek güzel bir bayana ihtiyacım var. param olsa rahatlıkla bulurum zaten.

yorum görüşün çok önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

Orijinalden alıntı: mtok

quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

Tum yazilanlar bos varya. Millet isini goruyor ne diye evlensin? Yok maddi kulfetmis yok baglanamazmis.
    Zina edeni recmedicekler ben o zaman goreyim o sultanliginizi.
    Adam bes yillik iliskim diyor.ne demek abi bea yillik iliski.sen suna canim istedikce s..yom niye alayim desene.
    Toplum basibos yasiyor her istedigini yapiyor karisan eden yok resmen..allahin gezegeninde kafaniza gore yasamazsiniz...onun kurallari gecerli olsun goreyim sizi evlenmeyinde...

Benimde 5 yillik iliskim var sen nasil boyle bir genelleme yaparsin. Yarin obur gun bacin falan olur yaşarsan hatirla bu lafini. Ogrenciyiz para yok pul yok evlenemiyorsun. Birde allahin adini anmissin. Hakkim haram sana

Kardesim 5 yillik iliskinde cinsellik var mi yok mu sen onu de bana? Kizkardesim yok ama 3 kizim var.5 yillik iliski yasayip evlenmezlerse allah belalarini versin.
    Cinsellik evlenmeden yasamasan 5 yil degil 5 ay durmaz bir sekilde evlenirsin.

Gayet dürüst cevap veriyorum ilişkimde cinsellik yok. 4 yildir ayri sehirlerdeyiz 2-3 ayda bir 2 gün 3 gün gorusebiliyoruz. Siz ne anlatiyorsunuz allah askina

• quote:

quote:

quote:

quote:

babamın malı mülkü var ama koklatmıyor. geçen boşta 30.000tl parası vardı baba dedim çeklerin gününe kadar para bende dursun paranın faizi benim olsun. lanet adam vermedi. bu adamla ben nasıl yola çıkayım? ayrıca yardım etmesine eder ama ben olanı tüketmek istemiyorum. ve bana bu durumda istediğim kadar güzel bir kız gelmez. ortada kalmış bir kız ya gelir ya gelmez.

milyonum olsa da düğün yapmayı düşünmüyorum zaten. beni böyle kabul edecek güzel bir bayana ihtiyacım var. param olsa rahatlıkla bulurum zaten.

yorum görüşün çok önemli

Bañan paradan koklatmiyorsa baska islere bak hem babanin kayigina biniyor hemde sikayet ediyorsun hos olmuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

yorum görüşün çok önemli

Para için bile çekmezler seni turbo

• ben özellikle geçmişime baktığımda film gibi şeyler yaşadım, yaşadıklarımı anlatsam burada kimse inanmaz.
    insanlar özeniyorlar gençliğimizi yaşayamadık erken evlendik deli dolu aşlarımız olmadı diye.
    ama şunu düşünmüyorlar zina büyük günah bunun farkına gençlik yıllarında varmıyorsun,
    yaş kemal erince biraz hayatın gerçeklerini gördüğünde geçmişini bir sorgular oluyorsun.
    Dolu dolu sevgiyi aşkı yaşamak ve sonrasında hayal kırıklıkları ilişkilerin sonlanması,
    30 yaşından sonra insanda büyük bir pişmanlık ve umutsuzluktan sonra hiçbirşey getirmiyor.
    ve sadece kirlenmiş bir insan olarak toplumda yaşamını sürdürüyorsun büyük pişmanlıklarla
    tabi ruhu kalbi ölmemiş insanlar için bunu diyorum öylele insanlarda varki hertürlü pisliğin içindeler ama
    farkında değiller hangi kafayı yaşıyorlarsa..

Evlenilecek olan kızda bakılması gereken ilk özellik iyi bir anne olabilirmi tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.
    kadının iyisini merhamet duygusunu test ederek anlayabilirsiniz..
    köpek,kedi gezdiren tipik kızlardan söz etmiyorum.

Günümüzde kızlar çamaşır yıkamıyor,çamaşır toplamıyor yemek yapmaz bılaşık yıkamaz okumuşlar kcı kırık bir üniversite diyorlarki ben cok büyük özelliklerde birisiyim evleneceğim erkekle eşit olacam, ev işlerini bölüşeceğiz.

Bizim saf erkeklerimizde onları bir 'b' zannedip eş olarak alıyorlar ve sonrada ben ne ettim diyorlar.
    kadının işine,ailesinin maddiyatına ve tahsiline bakarsan mutlu olamazsın.
    Allah korkusu ve merhamet çok önemlidir.

Ben bir evlilik geçirdim ve yeniden evlenmek istiyorum çünkü evlilik insanı koruyor dış etkenlerden,
    inanın şu zamanda kadınlar erkekleri geçmiş durumda, çok kolay riskler alabiliyorlar.
    bir bakıyorsun hamileyim bir bakıyorsun şöyle bir durumum var evlenmemiz şart gibi tuzaklar kuruyorlar.

Yeni tanıdıgınız bayanlara hemen kapılmayın erkeklerin en büyük hatası bu okumuşuda bunu yapıyor okumamışıda
    enaz 7 ay tanımak lazım ciddi düşünmek için ve ilk 7 ayda objektif olacaksın duygusal zekanla haraket etmeyeceksin.
    çok çok iyi tanırsında sonrasında duygusal hümanist yönlerinle olayları değerlendirirsin ama işin gerçeği şu karşısındaki insanın hatalarını görüp düzelir diyen insanlar herzaman acınacak duruma düşerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

quote:

quote:

quote:

yorum görüşün çok önemli

Para için bile çekmezler seni turbo

Deli raporu varmış ciddiye alma.

• Evlenildcek kız mı kaldı. Berbat nesil yetişti.

• Su genc kardesinize bir cevap sayin abiler. Tek soru. Evlendiginize pisman misiniz?

• bu evlilik konuları çok sıkıcı
  • Öncelikle okuyacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. Belki biraz uzun olabilir, kusura bakmayın.

2 ay öncesine kadar aklımda hiç evlilikle ilgili birşey yoktu. Yani en azından 4-5 sene hiç düşünmüyordum evlilik hakkında. Şuan 22 yaşımdayım. Evlenmeden önce Avrupa turu veya birkaç ülke gezmek istiyordum ki bu sene olacak inşAllah. Öncelikle gerçekleştirmek istediklerimi yapıp, daha sonra evlilik hakkında düşünmeye karar verecektim. Zaten evlilik için şuan ve önümüzdeki 1-2 sene maddi durumumda yeterli değil düğün yapacak kadar.

Daha önceden hiç sevgilim olmadı. Kız arkadaşım oldu ama onlarda merhaba, merhaba dan ötesine geçmesini istemedim hiç. Evlenmeye karar vermeden öne birisiyle görüşmek istemedim hiç. İlerisi için ümit vermemek için, hemde kendim istemedim. Ama şuan acayip haller içindeyim neredeyse, kafamı çok kurcalayan şey var. Konu arkadaşımın kız kardeşi;

1 ay evvel 4 senelik çok yakın arkadaşımın asker çetneviri vardı. O gün epey oyn oynadık, güldük, muhabbet ettik felan. Daha sonra göndereceğimiz gün kardeşiyle ve arkadaşlarla felan epey oturduk işte. O güne kadar ben onu 1 kere gördüm, o da beni ya görmüştür 1-2 kere ya da hiç görmemiştir. Eve gelirken facebook'a bakarken birden, arkadaşlık isteği geldi. Baktım arkadaşın kardeşi eklemiş, hemen o an eklemedim ama 1-2 saat sonra ekledim. Eften püften derken 1 aydır beri facebook üzerinden konuşuyoruz. Arada 1-2 kere görüştük ortak arkadaş vasıtasıyla işte. Ama yan yana geldiğimiz zaman, sanki birbirimize karşı çok hissismişiz gibi duruyoruz. Biraz da benden dolayı ilk kez başıma böyle birşey geldiği için ne yapacağımı bilemememle alakalı. O günden sonra bi arkadaşım daha var, kız arkadaşıma bahsetmiş hoş birisi, kibar, hoşlandım gibisinden. Ama ben bunu 1 hafta sonra felan öğrendim, arkadaşla yemek yerken. Bende o anın heyecanıyla birşey hissetmediğimi söyledim.

Belki olayı yanlış anlayıp, farklı yorumlayanlar olabilir. O senin kardeşin sayılır,ona bakman lazım gibi söylemlerde bulunabilirsiniz. Ama durum gerçekten farklı ve ilk defa başıma geliyor böyle birşey.

Ama sürekli olarak o bana mesaj atıyor, ben ona mesaj atıyorum. Şakalaşıyoruz felan işte, sürekli birbirimize laf sokmaya çalışıyoruz niyeyse, bizimkide ayrı bir manyaklık. Kendisi benden hoşlandığını, ben söylemediğim sürece bahsetmeyeceğini söylemiş arkadaşıma. Bende birşey diyemedim tabi haliyle. Şimdilik ne olacak bende bilmiyorum ama umarım hayırlısı neyse o olur ikimiz içinde.

Benim asıl sıkıldığım konu ise, arkadaşıma daha henüz söylemedik böyle bir durum var diye. Gerçi söylesek arkadaşım biraz umursamaz birisi, pek problem olacağını sanmıyorum ama genede aşırı derecede çekiniyorum, çünkü 4 senelik yakın arkadaşım, kaybetmek istemememden dolayı. Şimdi kızla sevgili olup, olursa ayrıldıktan sonra gidip bir daha kızla eskisi gibi muhabbet edemem hemde arkadaşla aramızın bozulacağı ihtimali var. Her ikisinide istemiyorum. İki ucu boklu deynek misali, nereye atsam elimde kalıyor.

Arkadaşın annesi,ablası ve babasıyla aram iyi fena değil. Zaten daha yeni tanıştık sayılır :) Ama hal ve hareketlerinden sevdiklerine eminim. Anne ve ablası benden hoşlandığını biliyorlar bu arada kızın ama bana çaktırmıyorlar hiç:) Sadece birbirimize itiraf edemiyoruz o kadar. Birde kızla ilk defa buluşacağımız zaman göbeğim düştü, yemek yiyemiyorum o günden beri. 9 kilo verdim, sıkıntı ettim kendime iyice..

Ne yapacağımı bilmiyorum inanın şuan, tavsiyelerinize ihtiyacım var. İllaki buna benzer olay yaşayanlar olmuştur forumdan.

Vakit ayırıp, okuduğunuz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daikataNa~ -- 2 Aralık 2014; 1:53:49 >

• Arkadasiniza kiz kardesinizi emanet etmeyin .Bunu arkadasina soylemelisin yoksa arkasindan iş cevirmek olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Champarator -- 2 Aralık 2014; 2:13:51 >
  • quote:

Öncelikle okuyacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. Belki biraz uzun olabilir, kusura bakmayın.

2 ay öncesine kadar aklımda hiç evlilikle ilgili birşey yoktu. Yani en azından 4-5 sene hiç düşünmüyordum evlilik hakkında. Şuan 22 yaşımdayım. Evlenmeden önce Avrupa turu veya birkaç ülke gezmek istiyordum ki bu sene olacak inşAllah. Öncelikle gerçekleştirmek istediklerimi yapıp, daha sonra evlilik hakkında düşünmeye karar verecektim. Zaten evlilik için şuan ve önümüzdeki 1-2 sene maddi durumumda yeterli değil düğün yapacak kadar.

Daha önceden hiç sevgilim olmadı. Kız arkadaşım oldu ama onlarda merhaba, merhaba dan ötesine geçmesini istemedim hiç. Evlenmeye karar vermeden öne birisiyle görüşmek istemedim hiç. İlerisi için ümit vermemek için, hemde kendim istemedim. Ama şuan acayip haller içindeyim neredeyse, kafamı çok kurcalayan şey var. Konu arkadaşımın kız kardeşi;

1 ay evvel 4 senelik çok yakın arkadaşımın asker çetneviri vardı. O gün epey oyn oynadık, güldük, muhabbet ettik felan. Daha sonra göndereceğimiz gün kardeşiyle ve arkadaşlarla felan epey oturduk işte. O güne kadar ben onu 1 kere gördüm, o da beni ya görmüştür 1-2 kere ya da hiç görmemiştir. Eve gelirken facebook'a bakarken birden, arkadaşlık isteği geldi. Baktım arkadaşın kardeşi eklemiş, hemen o an eklemedim ama 1-2 saat sonra ekledim. Eften püften derken 1 aydır beri facebook üzerinden konuşuyoruz. Arada 1-2 kere görüştük ortak arkadaş vasıtasıyla işte. Ama yan yana geldiğimiz zaman, sanki birbirimize karşı çok hissismişiz gibi duruyoruz. Biraz da benden dolayı ilk kez başıma böyle birşey geldiği için ne yapacağımı bilemememle alakalı. O günden sonra bi arkadaşım daha var, kız arkadaşıma bahsetmiş hoş birisi, kibar, hoşlandım gibisinden. Ama ben bunu 1 hafta sonra felan öğrendim, arkadaşla yemek yerken. Bende o anın heyecanıyla birşey hissetmediğimi söyledim.

Belki olayı yanlış anlayıp, farklı yorumlayanlar olabilir. O senin kardeşin sayılır,ona bakman lazım gibi söylemlerde bulunabilirsiniz. Ama durum gerçekten farklı ve ilk defa başıma geliyor böyle birşey.

Ama sürekli olarak o bana mesaj atıyor, ben ona mesaj atıyorum. Şakalaşıyoruz felan işte, sürekli birbirimize laf sokmaya çalışıyoruz niyeyse, bizimkide ayrı bir manyaklık. Kendisi benden hoşlandığını, ben söylemediğim sürece bahsetmeyeceğini söylemiş arkadaşıma. Bende birşey diyemedim tabi haliyle. Şimdilik ne olacak bende bilmiyorum ama umarım hayırlısı neyse o olur ikimiz içinde.

Benim asıl sıkıldığım konu ise, arkadaşıma daha henüz söylemedik böyle bir durum var diye. Gerçi söylesek arkadaşım biraz umursamaz birisi, pek problem olacağını sanmıyorum ama genede aşırı derecede çekiniyorum, çünkü 4 senelik yakın arkadaşım, kaybetmek istemememden dolayı. Şimdi kızla sevgili olup, olursa ayrıldıktan sonra gidip bir daha kızla eskisi gibi muhabbet edemem hemde arkadaşla aramızın bozulacağı ihtimali var. Her ikisinide istemiyorum. İki ucu boklu deynek misali, nereye atsam elimde kalıyor.

Arkadaşın annesi,ablası ve babasıyla aram iyi fena değil. Zaten daha yeni tanıştık sayılır :) Ama hal ve hareketlerinden sevdiklerine eminim. Anne ve ablası benden hoşlandığını biliyorlar bu arada kızın ama bana çaktırmıyorlar hiç:) Sadece birbirimize itiraf edemiyoruz o kadar. Birde kızla ilk defa buluşacağımız zaman göbeğim düştü, yemek yiyemiyorum o günden beri. 9 kilo verdim, sıkıntı ettim kendime iyice..

Ne yapacağımı bilmiyorum inanın şuan, tavsiyelerinize ihtiyacım var. İllaki buna benzer olay yaşayanlar olmuştur forumdan.

Vakit ayırıp, okuduğunuz için teşekkürler.

İçinde tutma söyle. Kızla buluş kıza direk söyle. Daha sonra kızla birlikte arkadaşının yanına gidersiniz ve durumu anlatırsınız.

Ama size şunu söyleyeyim hemen 1 senede evlenmeye karar vermeyin öyle. İyi tanıyın birbiriniz. Bol bol birlikte vakit geçirin.

Genelde kişilerin gerçek kimlikleri zor zamanlarda ve sorumluluk isteyen işlerde ortaya çıkar.

• Param olmazsa çirkin bir eşim olur demiş, lafa bak. Çirkinlik nedir daha bunu bilmeyenler var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Param olmazsa çirkin bir eşim olur demiş, lafa bak. Çirkinlik nedir daha bunu bilmeyenler var.

Dogru demis kardes.. parasi olmayan adama cirkin karilar bakar son care evde kalmiyim diye. Ya da fakirdir ama cok yakisiklidir o zaman zengin bir bayani ayartabilir. turk bayani sonucta geneli cok cirkindir ama para duskunudurler.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.