Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ben de evliyim tabi ki tartışma olacak olmayacak değil ama çözüme bağlayın...

öncelikle sorunun var olduğunu kabullenin ve oturup konuşun... evlenmek için bu kadar fedakarlık yaptığınıza göre sürdürülemeyecek bir ilişkiniz yok...

görüşmek üzere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

dostum inan ki düşündüm bunu. kapıyı açıp çık git desem mi dedim kendi kendime.

sonra çocukların odasına gidip o melek yüzlerini görünce ; bu kuzucukları anne baba ayrı büyütmeye hakkımız yok diye düşünüp, hep vazgeçiyorum.

yapılanları Allaha havale ediyorum sadece.

düğün zamanı ailesinin bana yaptıklarını duysanız, bende gercekten peygamber sabrı olduğuna inanırsınız

tek bir örnek vereyim ; nikah yapılmadan 1 gün önce senet yapmışlar, ilk cümleyi aynen aktarıyorum.

'' kız evi tarafından daha önce alınan ; LCD TV, bulaşık, çamaşır mak, oturma grubu, yatak odası vs.vs. gibi eşyalar boşanma durumunda yine kız tarafına teslim edilecektir. bu eşyaların olmaması halinde şu kadar para ödemeyi kabul ediyorum ''

bahsedilen eşyalardan LCD TVnin taksidini 2 ay önce bitirmiştim, diğer bütün eşyaları ise kredi kullanarak alıp, 4er taksitlerini ödemiştim.

sırf eşim bu senede karşı çıktı diye onun hatırına imzaladım ve '' sevr anlaşması mı bu '' sözümden başka laf söylemedim.

Allah var yukarıda eşim çok karşı çıktı bu senede.

ben bunu göze alıp ailesinin yaptıklarına ses çıkarmıyorken, eşimin her fırsatta ailem hakkında söyledikleri gercekten zoruma gidiyor.

Bana benzer bir şey denediler. Hemen parmağımdan yüzüğü çıkarıp eline verdim. kuzu kuzu geri dönmek zorunda kaldılar.

Neyse işte sonra evlilikte sorunlar oldu bir gün ben gidiyorum dedi.. Kapıyı açtım çabuk ol ev soğumasın dedim gitti.. Klasik ardımdan köpek gibi geleceksin filan lafları 7 ay ne aradım ne sordum.. Dayanamayıp aradılar bi kaç güne boşanma celbiniz ulaşır elinize dedim. Nitekim 5 yıllık bir süreç içindede boşandım..

nafaka mal paylaşımı vs konusunu nasıl hallettiniz hocam?

Düğün evresinde 40.000 tl kadar para harcadım. Kız tarafı hiç bir şeye dokunmadı..

üstüne birde imam nikahında dinde bir şey vardı şu kadar gram altın ayrılık esnasında verilecektir diye adın unuttum orayada 500 gr. altın borç yazdılar.. Üstüne takılacak takılar için PAZARLIK.... yaptılar.. Kız kardeşlerin hepsine ( 4 tane ) 22 ayar yüzük almamı istediler .Her neyse cahillik aptallık ne derseniz diyin adına bu kadar şeye bir şekilde katlandım.

Aslında katlanmamın tek sebebi de hani delikanlıyız erkeğiz ya söz verdik bir kere o sözü bozmak istemedim "kız severek hazırlanıyordu çocuk gibi seviniyordu ailesinin hayvanlığını kıza yüklemeyeyim" dedim.

Neyse ayrılık çanları çalmaya başladığımda bütün bu kızgınlık ve nefreti saldım içimdeki. İlk önce işten çıktım sırf nafaka bağlatamasın diye. Sonra üstümdeki neyim var yok afedersin donum hariç her şeyi annemin üstüne geçirdim. En ufak adıma fatura bile kalmadı sonra boşanma davasını açtım.

120 bin tl tazminat aylık 500 tl nafaka istemi ile geldi mahkemeye + boşanmak istemiyorum dedi.

bir yandan da dünyanın en kötü kocası olarak gösterilmişim dilekçelerinde örnek olarak ;

İçki sofrası kurdurup bir yandan içip onu dansöz gibi oynatıyor muşum ( hayatım boyunca bir bardak bile alkol kullanmadım sigara uyusturucu alkol ile işim yok )

Her gün dövüyor muşum

Eve hiç gitmiyor muşum.. vs. vs. görseniz sanki işkence makinesiyim. Ve dilekçenin sonunda ben kocamı seviyorum boşanmayacağım

Hakim bu şartlara rağmen hem şikayet edip hem boşanmak istemiyorum diyen ve üstüne 120 bin tl + 500 tl nafaka isteyen kadını boşamadı neden bu kadar kendinle çelişiyorsun diye sormadı bile çünkü kadın hakimdi.

Sonucunda 120 tl nafaka bağlandı tazminat isteği reddedildi ve boşanma davası reddedildi yani boşanamadım. Gidip çalışmıyorum işşizim diyip nafakaya itiraz davası açıp onuda iptal ettirdim.

1 yıl sigortasız olarak ( özel olarak böyle istedim.. ) çalıştım. Sosyal haklarım ve nafaka kesilince kuyruğu sıkışmış kedi gibi dolanmaya başladılar peşimde ama acımadım hiç.

En sonunda da Medeni kanundaki bir madde sayesinde ( 3 yıl bu maddenin süresinin dolmasını bekledim ) şartsız sadece taraflardan birinini isteğine bağlı olarak kesin boşanmaya karar verilen bir maddesi ile kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 5 Aralık 2012; 19:01:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Yeni evliliklerde oluyor böyle sorunlar hocam. Çok normal.

Birbirinizi herkesten çok görüp, herkesten çok zaman geçirip, herkesten çok paylaşımda bulunup, işleri yolunda tutmak ve birbirine alışmak gerçekten zaman meselesi. Siz daha çok yenisiniz ve Allah bağışlasın bir oğlunuz olmuş.

Eşinizle yaptığınız tartışmalar evliliğin tuzu biberi sayılabilecek, ileride hatırladıkça bol bol gülüp geçeceğiniz türden anladığım kadarıyla. Bence ayrılık falan sakın sokmayın araya. Eşlerin arasına yatakta dahi olsa kesinlikle ayrılık girmemesi gerekli. Siz artık sevgili değilsiniz. O sizin soy adınızı almış siz de onu biricik ailesinden ayırmış, ona yeni bir aile kurmuşsunuz. Ufacık tefecik konularda hemen ayrılık bayraklarını dalgalandırmaya başlarsanız ileride yaşayacağınız büyük sorunlar gerçek anlamda herşeyin bitmesine neden olur.

Siz evin erkeğisiniz ve ne olursa olsun alacağınız kararları buna göre alın ve her zaman güçlü olun. Kadınlar her zaman söylenirler, şikayet ederler veya hoşnutsuz kalırlar. Siz bunlara kulak asmayın. İşin içinde çok ciddi bir sorun olmadıkça gülün geçin. Ne kaybedersiniz? Hiçbir şey kaybetmezsiniz. Varsın çocuğu hep siz kaldırın veya çok fazla PC de zaman geçirmeyin. Siz artık 18 yaşındaki o serbest delikanlı değilsiniz. Artık bir aile oluşturmayı başarmış, üstüne bir de evlat sahibi olmuş bir babasınız. Karşılıklı konuşarak, uzlaşarak aşın sorunlarınızı. Sarılıp ağlıyoruz diyorsunuz, demek ki seviyorsunuz eşinizle birbirinizi. Bunun kıymetini bilin. Sevgi olduktan sonra aşılmayacak hiçbir sorun hiçbir engel yok buna inanın. Sadece biraz fedakarlık yapmanız gerekiyor ve sakın şu cümleyi kurmayın: "Hep ben mi fedakarlık yapacağım?". Bunu eşlerden hangisi söylerse söylesin çok büyük bir hata yapmış olur. Çünkü her iki taraf da diğer tarafın haberi dahi olmadan çok büyük fedakarlıklarda bulunuyordur aslında.

Evinize gidin, ne hissediyor olursanız olun karınıza bir çiçek alın ve ona sımsıkı sarılın. Birbirinizin gözlerine bakıp evet dediğiniz o heyecanlı anı hiçbir zaman da aklınızdan çıkarmayın.

helal olsun sana üstad olayı tamamiyle açıklamışsın işte

• quote:

quote:

quote:

quote:

sonra çocukların odasına gidip o melek yüzlerini görünce ; bu kuzucukları anne baba ayrı büyütmeye hakkımız yok diye düşünüp, hep vazgeçiyorum.

düğün zamanı ailesinin bana yaptıklarını duysanız, bende gercekten peygamber sabrı olduğuna inanırsınız

tek bir örnek vereyim ; nikah yapılmadan 1 gün önce senet yapmışlar, ilk cümleyi aynen aktarıyorum.

'' kız evi tarafından daha önce alınan ; LCD TV, bulaşık, çamaşır mak, oturma grubu, yatak odası vs.vs. gibi eşyalar boşanma durumunda yine kız tarafına teslim edilecektir. bu eşyaların olmaması halinde şu kadar para ödemeyi kabul ediyorum ''

bahsedilen eşyalardan LCD TVnin taksidini 2 ay önce bitirmiştim, diğer bütün eşyaları ise kredi kullanarak alıp, 4er taksitlerini ödemiştim.

sırf eşim bu senede karşı çıktı diye onun hatırına imzaladım ve '' sevr anlaşması mı bu '' sözümden başka laf söylemedim.

ben bunu göze alıp ailesinin yaptıklarına ses çıkarmıyorken, eşimin her fırsatta ailem hakkında söyledikleri gercekten zoruma gidiyor.

Bana benzer bir şey denediler. Hemen parmağımdan yüzüğü çıkarıp eline verdim. kuzu kuzu geri dönmek zorunda kaldılar.

Neyse işte sonra evlilikte sorunlar oldu bir gün ben gidiyorum dedi.. Kapıyı açtım çabuk ol ev soğumasın dedim gitti.. Klasik ardımdan köpek gibi geleceksin filan lafları 7 ay ne aradım ne sordum.. Dayanamayıp aradılar bi kaç güne boşanma celbiniz ulaşır elinize dedim. Nitekim 5 yıllık bir süreç içindede boşandım..

Düğün evresinde 40.000 tl kadar para harcadım. Kız tarafı hiç bir şeye dokunmadı..

üstüne birde imam nikahında dinde bir şey vardı şu kadar gram altın ayrılık esnasında verilecektir diye adın unuttum orayada 500 gr. altın borç yazdılar.. Üstüne takılacak takılar için PAZARLIK.... yaptılar.. Kız kardeşlerin hepsine ( 4 tane ) 22 ayar yüzük almamı istediler .Her neyse cahillik aptallık ne derseniz diyin adına bu kadar şeye bir şekilde katlandım.

Aslında katlanmamın tek sebebi de hani delikanlıyız erkeğiz ya söz verdik bir kere o sözü bozmak istemedim "kız severek hazırlanıyordu çocuk gibi seviniyordu ailesinin hayvanlığını kıza yüklemeyeyim" dedim.

Neyse ayrılık çanları çalmaya başladığımda bütün bu kızgınlık ve nefreti saldım içimdeki. İlk önce işten çıktım sırf nafaka bağlatamasın diye. Sonra üstümdeki neyim var yok afedersin donum hariç her şeyi annemin üstüne geçirdim. En ufak adıma fatura bile kalmadı sonra boşanma davasını açtım.

120 bin tl tazminat aylık 500 tl nafaka istemi ile geldi mahkemeye + boşanmak istemiyorum dedi.

bir yandan da dünyanın en kötü kocası olarak gösterilmişim dilekçelerinde örnek olarak ;

İçki sofrası kurdurup bir yandan içip onu dansöz gibi oynatıyor muşum ( hayatım boyunca bir bardak bile alkol kullanmadım sigara uyusturucu alkol ile işim yok )

Her gün dövüyor muşum

Eve hiç gitmiyor muşum.. vs. vs. görseniz sanki işkence makinesiyim. Ve dilekçenin sonunda ben kocamı seviyorum boşanmayacağım

Hakim bu şartlara rağmen hem şikayet edip hem boşanmak istemiyorum diyen ve üstüne 120 bin tl + 500 tl nafaka isteyen kadını boşamadı neden bu kadar kendinle çelişiyorsun diye sormadı bile çünkü kadın hakimdi.

Sonucunda 120 tl nafaka bağlandı tazminat isteği reddedildi ve boşanma davası reddedildi yani boşanamadım. Gidip çalışmıyorum işşizim diyip nafakaya itiraz davası açıp onuda iptal ettirdim.

1 yıl sigortasız olarak ( özel olarak böyle istedim.. ) çalıştım. Sosyal haklarım ve nafaka kesilince kuyruğu sıkışmış kedi gibi dolanmaya başladılar peşimde ama acımadım hiç.

En sonunda da Medeni kanundaki bir madde sayesinde ( 3 yıl bu maddenin süresinin dolmasını bekledim ) şartsız sadece taraflardan birinini isteğine bağlı olarak kesin boşanmaya karar verilen bir maddesi ile kurtuldum.

şimdi bir işe girsen tekrar nafaka için dava açmazlar mı?

• quote:

şimdi bir işe girsen tekrar nafaka için dava açmazlar mı?

o 1 yılın üstünden 3 yıl geçti. 3 Yıldır sigortalı olarak çalışıyorum zaten. Umutlarını kestiler bende sonradan işe girdim nasıl olsa tam olarak hesaplarsak 4 yıldır görüşmüyorum nereden bilecek şu an çalıştığımı hem şu anda terk eden taraf olarak suçlu durumda olduğu için nafaka davası açamıyor.
  • quote:

aha beni anlatıyor

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER

aha ben
  • Hocam boşanma en son çareniz bile olmasın ama kavgalardan çocuklar çok etkileniyor bir ömür etkisinde kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajları okurken kanım dondu

Hele o senet olayı dehşetül vahşet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir daha tartışma başlayacağı sırada alttan al eşini sakinleştir bunu bi 10,15 kere yap tartışmalarınızda bi azalma oluyormu diye bak ev hayatınla iş hayatının farkını düşün
  • maddi durumun nasıl? evin araban var mı? ona göre öneride bulunacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

aynı durumdayım seninle dostum. aramızdaki tek fark benim 6 aylık ikizlerimin olması

2 senedir evliyiz, tartışmaktan dolayı birbirimizden soğuma derecesine geldik.

kadınları anlamak gerçekten çok güç. en ufak olayı büyütüp, tartışma çıkarıyorlar ve sonrasında haksız olsa bile bir şekilde üste çıktığını başardıklarını sanıyorlar.

bizim tartışmalarımız hep aileler oldu. annem, babam, kardeşlerim çok sık gelmezler ve geldikleri zaman diken üstünde otururlar.

elbette hataları oluyordur, fakat her yapılanı büyütüyor. annen şunu yaptı, ablan şöyle yaptı diyerek her şeyi eleştirmesi bıktırdı artık beni. ben onun ailesine nazik davrandıkça o tam tersini yapıyor. ailesinden birisi bana karşı hata yaptığında ben eleştirirsem direk savunmaya geçiyor, kavga ediyoruz

sürekli ailelerden gidiyorum ama, onlardan birisi misafirliğe geldiğinde ne hazırlayacağını şaşırıyor, telefon edip şunları al, bunları al diyor, bende her seferinde alıp geliyorum. gerekirse annemi kendisi hazırlık yaparken çocuklara bakması için yardıma çağırıyor ( onun ailesi ilçede yaşıyor ). bizden birisi geldiğinde hiç bir sey umrunda değil. başlıyor sorulara; neden geliyorlar, görmüyorlarmı çocuk olduğunu, ben nasıl hazırlık yapayım gibisinden laflar ettiğinde benim şalterler atıyor ve başlıyoruz tartışmaya.

tartıştığımız zaman ise ben dayanamıyorum gitmek istiyorum demeye baslıyor. çocukları düşündüğüm için haklı olduğum halde gönlünü alıyorum.

bunlar belki söylenmez ama çocuklar doğduğunda annemlerin durumu iyi olmadığından 2 tane ceyrek altın taktılar. 1 hafta bunun kavgasını yaptı. torunlarına bunları mı layık gördüler, bilezik takamazlarmıydı diye bir dünya dırdır etti. onun annesi ise 2 tane takım ve battaniyeden baska bir sey getirmemesine rağmen '' melek '' oluverdi bir anda. bizimkileri eleştiriyordun annen ne taktı dediğimde ise '' kız tarafından mı bekliyorsun bir seyler diye basladı dırdıra ve yine tartışma.

yanlış anlaşılmasın kimseden en ufak beklentim olmadı, ne taktı ne takmadı umurumda bile değil. beni kızdıran bir tarafında yaptıklarını eleştirirken, kendi tarafının yaptıklarını savunması.

biraz uzun oldu kusura bakmayın. anlatacak o kadar şey var ki

KADINLARLA TARTIŞIRKEN HAKLI ÇIKABİLMEK İÇİN ONLARDAN DAHA FAZLA SAÇMALAMANIZ GEREKİYOR

kendi sözümdür

Allah yardımcın olsun. Evlendikten sonra nasıl da tanıyamadın hocam yengeyi. Arada ikizler olmasa bişeyler daha kolay olur ama onlar elinizi kolunuzu ağlıyordur:(

• Yani hakikaten sabır versin sizlere..işin içerisinde olmadığım için duygularınızı anlayamıyorum ama zor iş şu evlilik..
    Şu başlığa gireyim acaba nedir diye dehşete düşüyo insan..Insan nasıl bi anda boyle değişebiliyor evlenmek için onca şey boşanmak için onca şey ne cüretle isteyebiliyorlar..
    Aklım almıyo cidden..

Hele hele kendi ayakları üzerinde durmayan, hayatını bir şekilde devam ettirmiş belli bir yaşa gelince doğa ananın kanunlarına sığınıp
    belirli kiriterlerde koca bekleyen tüm kız kurularından uzak dururuz biz yolun başında olanlar..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Her gün dövüyor muşum

Adriana Lima ilemi evlendin hocam? Şaka bi yana bu tip aileleri gördükçe iğreniyorum evlilikten. Aslında kızdan önce ailesini tanımak çok daha mantıklı. Zaten aile iyiyse kızda %90 iyi oluyor. Şu söz çok saçma, sen kızla evleneceksin ailesiyle mi? Evet efendim bazen kızdan çok ailesi ile evleniyorsun. Kurtulmuşsun vallahi.

• oha bunlar nedir kanım dondu şerefsizim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kütüphane -- 5 Aralık 2012; 20:27:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

Allah yardımcın olsun. Evlendikten sonra nasıl da tanıyamadın hocam yengeyi. Arada ikizler olmasa bişeyler daha kolay olur ama onlar elinizi kolunuzu ağlıyordur:(

eyvallah bakkalım, sağolasın. evlendikten sonra da sürekli eleştirme ve bencillik huyları vardı da, çocuklar doğduktan sonra tamamiyle değişti. dediğin gibi ikizler elimi kolumu bağlıyor. onlara kıyamıyorum zaten.

hafta sonu kayınvalide ve baldız geliyormuş. şimdiden yağ yapmaya basladı

ama nedense ben kötü olamıyorum. ne yaparlarsa yapsınlar kötü davranamıyorum. benim sevdiğim, hayatımı paylaştığım, çocuklarımın annesini dünyaya getiren insana her türlü saygı gösteririm. o göstermez ise de Allaha havale ediyorum

• Hocam 2 yıl Amerikada kaldım.
    1960lı yıllardan sonra Avrupada ve Amerikada evlilik kavramı yok oldu.

Sıra Türkiyede.
    Tv programları, medya, globalleşen dünya, sosyal ağlar bunun önünü açtı artık.
    Kısacası kapitalizm bizim bekar olmamızı istiyor.

Üzülerek söylüyorum.
    Çevremdeki 30 evlilikten 29unda aynı sorun var.
    Muhafazakarında da, Solcusunda da...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

eyvallah bakkalım, sağolasın. evlendikten sonra da sürekli eleştirme ve bencillik huyları vardı da, çocuklar doğduktan sonra tamamiyle değişti. dediğin gibi ikizler elimi kolumu bağlıyor. onlara kıyamıyorum zaten.

hafta sonu kayınvalide ve baldız geliyormuş. şimdiden yağ yapmaya basladı

ama nedense ben kötü olamıyorum. ne yaparlarsa yapsınlar kötü davranamıyorum. benim sevdiğim, hayatımı paylaştığım, çocuklarımın annesini dünyaya getiren insana her türlü saygı gösteririm. o göstermez ise de Allaha havale ediyorum

Evlilikte her türlü sorun olabiliyor. Senin anlattıklarına göre kendimi senin yerine koyunca sinirden kudurmakla beraber çok da üzüldüm.
    Ben de 6 yıllık evliyim. Eşimle mutluyum, arada bekar hayatına özenmiyor değilim ama bu hayatın zorluğunu, eşin yanında olmayınca anlıyorsun (yılda 1-2 kez ailesinin yanına gönderiyorum)
    Bizim de çok zor zamanlarımız oldu. Problemlerin %10 luk kısmı bana, eşime ve ailesine bağlıyken geri kalan %90lık kısmı benim annem ve babam yüzünden oldu. (babam da anneme uydu) Düğünümüze çoğu akrabamız gelmedi bizimkilerin yüzünden, düğünde eşimin annesi bayıldı hastenelik oldu, askere babamla kavga ederek gittim, 3 yıl boyunca hiç görüşmedik.
    Sizinkilerden farklı olarak benim ailem evliliğimi baltaladı. Ben de -sözüm meclisten dışarı- çoğu erkek gibi ailesinin sözünü dinleyen biri olsam evliliğim çoktan bitmişti. Ama ben onlara uymak yerine eşime destek olup evliliğimi ayakta tuttum. Arada ailemi savunmak istediğimde -ki haksız olmalarına sağmen- eşimle şiddetli tartışmalarımız oldu. 3 sene sonunda ailem hatasını anlayıp-en azından bize öyle dediler-barışmak istediler ve barıştık. Ama arada hala öyle şeyler yapıp söylüyorlar ki elimi kolumu bağlıyorlar, eşim de onların hakkında konuşunca onları savunamıyorum, çünkü ortada hakikaten savunacak bişey yok.
    Tüm bunların nedeni benim ortalamanın üzerinde bir maaşla çalışıyor olmam:( Beni hep sömürmeye çalıştı maalesef ailem.
    Daha yazılacak neler var da anne ve baba işte atsan atılmıyor, satsan satılmıyor.
    İki tarafı da idare etmeye çalışan ben arada çok yıprandım. Sırf bu yüzden çoçuğum olmuyor 6 senedir ve tedavi görmek zorunda kalıyorum.
    Anlayacağınız herkesin bir derdi var.

• 42 yaşında evli 2 çocuk sahibi bir arkadaşınız olarak banada söz düşüyor galiba.
    Öncelikle senet imzalayan arkadaş yazdıklarını okudukça kalkıp karımı dövesim geldi
    Evli arkadaşlarım karınıza taviz vermeyin dik durun en fazla 3 gün küs kalıp barışırsınız.
    Bu devirde iş güç sahibi erkektir değerli olan kadın değil.
    Ne demek istediğimi boşandıktan 1 sene sonra durum kıyaslaması yapınca anlarsınız.
    Çevremde çok boşanmalar oldu aradan 1-2 sene geçtikten sonra kadınlar sefil perişan olup geri dönmek istedi bazıları tekrar birleşti bazılarıda sokak ortasında bağıra çağıra salya sümük af diledi yinede affettiremedi kendini.
    Kendini ezdiren olduktan sonra kimse ezmem demez heleki kadın milleti hiç demez.
    Nereye kadar taviz vereceksiniz bunun hesabını yaptınızmı?

• 4 sene önce anne babası ayrılmış biriyim. diyebileceğim şey şu ki; tamam boşanabilirsiniz. ama madem boşanacaktınız çocuk yapmasaydınız. olan onlara oluyor yani.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.