LG SMART TV MÜKEMMEL ANDROİD TELEFON UZAKTAN KUMANDA UYGULAMASI
54 Cevap22929 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

768 Mesaj
4 Aralık 2012; 15:14:00 

Arkadaşlar google play store da LG smart tv nin adnroid telefon ve tabletler için uzaktan kumanda uygulaması var. İnanılmaz memnun kaldığım için belki haberi olmayan arkadaşlar olabilir diye konuyu açtım. Belki abartılı bulacaksınız ama magic (sihirli-akıllı kumanda) kumandayı aratmıyor. Evdeki tv nin kendi kumandasını artık kullanmıyorum. Şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz ve en işe yarar uygulama diyebilirim kendim için. Özelliklerini görsellerini ve indirme linkini aşağıda paylaşıyorum. Uygulama tüm LM serilerinde sıfır sorun ile çalışıyor fakat LW dada çalışıyordur diye tahmin ediyorum. Mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyorum.

Öncelikle tv nin kablo ile internete, telefonunda wifi ile internete aynı modem üzerinden bağlı olması gerekiyor. Bu arada uygulama türkçe. Uygulamayı yükleyip wifi açıp çalıştırdığınızda cihazları tara seçeneği çıkacak karşınıza. Tarattığınızda televizyonunuzu anında buluyor. Tv yi seçiyorsunuz ve tv nin ekranında bir numara çıkıyor, o numarayı uygulamada belirtilen yere girip bağlan dediğinizde işlem tamamdır. Artık kumandanızı tv ye tanıttınız. Gelelim özelliklerine;

0

Bu ana menü. Ses açıp kapama, program değiştirme, 3D açıp kapama, giriş cihazlarını seçme, smart menü, uygulamalar, kanal listesi, sayı tuşları ve en sevdiğim özelliklerden biri olan tv nin ekran görüntüsünü almaya yarayan screen capture (ekran görüntüsü yakalama) tuşu. TV de o anki ekranın görüntüsünü alıp ister mms, ister mail, ister twitter, ister whatapp üzerinden paylaşıp gönderebilirsiniz. Kanal listesinden tüm kanalları yada favori kanalları seçebilirsiniz. Yanlız favori kanalları siz telefonunuzda oluşturuyosunuz. Tüm kanallar listesinde kanal isimlerinin yanındaki yıldıza tıklayarak favori kanallarınıza atayabilirsiniz. bu favori kanallarınız tv de oluşturduğunuz favori kanallarınızdan bağımsız. açıkcası tv den çok daha pratik ve kullanışlı. Tepkiler orjinal tv kumandasından daha hızlı diyebilirim.

0

Buda touchpad imiz yani mouse. Normal bildiğimiz notebook touchpad mantığı ile çalışıyor, kaydır vur. smart menü ve internette bu yolla gezinmek inanılmaz hızlı ve pratik. Mouse hızını da ayarlar kısmından hassasiyetini arttırıp azaltabilirsiniz. Hemen sağdaki gri renkli çubuk gibi olan şey dönen bir düğme aslında. Parmağınızı onun üstünde yukarı aşağı kaydırarak çok hızlı kanal geçişleri yapabilirsiniz yada internetteyken sayfaları yukarı aşağı kaydırabilirsiniz.

0
-1
1

Buda televizyonuzda yer alan smart premium menü ve uygulamalarınız. Uygulamaları buradan çalıştırabilmeniz için önce tv menüsünden smart tv ye girmeniz gerekiyor. Yani bir tv kanalı seyrederken bu uygulamalardan birine tıkladığınızda uygulama açılmıyor doğal olarak.

Ayrıca burada görseli olmayan fakat indirdikten sonra göreceğiniz birde game menüsü olacak. O menüye tıkladığınızda ekrana bir joystik geliyor. İleri geri sağa sola ve action tuşu var. Uygulamalardan browser a gelip internet adresi kısmına yada google arama çubuğuna tıkladığınızda telefonda klavyeniz açılıyor ve çok seri bir şekilde aramak istediğiniz şeyleri yazabiliyorsunuz. Hani android telefonunuz olmasa dahi, eğer bir LG smart tv sahibi iseniz sırf bu uygulama için kumanda amaçlı kullanılmak üzere dandik bir android telefon alınır

İndirip kullandığınızda özelliklerini ve nekadar pratik olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Hatta bazen eşim tv seyrederken, ben içerki odadan kanal değiştiriyorum sırf sinirlendirmek için , yada ekran görüntüsü alıyorum bakalım ne seyrediyor diye . Benim anlatacaklarım bukadar. Sormak istediğiniz her ne olursa olsun bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Buda indirme linki İNDİR

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 4 Aralık 2012; 15:42:38 >

1511 Mesaj
4 Aralık 2012; 16:55:30 

Çok güzel birşeye benziyor hatta bu uygulama ile 660 yerine 640 bile alınabilir aradaki tek fark kumanda zaten bu uygulamada kumanda ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Neyseki arada çok fark yok 100 tl farkla 660 aldık biz.

1067 Mesaj
4 Aralık 2012; 17:45:02 

Denememis olanlara illa ki faydasi olur. Emegine saglik.

647 Mesaj
4 Aralık 2012; 17:58:55 

quote:

Orijinalden alıntı: neofobic

Arkadaşlar google play store da LG smart tv nin adnroid telefon ve tabletler için uzaktan kumanda uygulaması var. İnanılmaz memnun kaldığım için belki haberi olmayan arkadaşlar olabilir diye konuyu açtım. Belki abartılı bulacaksınız ama magic (sihirli-akıllı kumanda) kumandayı aratmıyor. Evdeki tv nin kendi kumandasını artık kullanmıyorum. Şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz ve en işe yarar uygulama diyebilirim kendim için. Özelliklerini görsellerini ve indirme linkini aşağıda paylaşıyorum. Uygulama tüm LM serilerinde sıfır sorun ile çalışıyor fakat LW dada çalışıyordur diye tahmin ediyorum. Mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyorum.

Öncelikle tv nin kablo ile internete, telefonunda wifi ile internete aynı modem üzerinden bağlı olması gerekiyor. Bu arada uygulama türkçe. Uygulamayı yükleyip wifi açıp çalıştırdığınızda cihazları tara seçeneği çıkacak karşınıza. Tarattığınızda televizyonunuzu anında buluyor. Tv yi seçiyorsunuz ve tv nin ekranında bir numara çıkıyor, o numarayı uygulamada belirtilen yere girip bağlan dediğinizde işlem tamamdır. Artık kumandanızı tv ye tanıttınız. Gelelim özelliklerine;

0

Bu ana menü. Ses açıp kapama, program değiştirme, 3D açıp kapama, giriş cihazlarını seçme, smart menü, uygulamalar, kanal listesi, sayı tuşları ve en sevdiğim özelliklerden biri olan tv nin ekran görüntüsünü almaya yarayan screen capture (ekran görüntüsü yakalama) tuşu. TV de o anki ekranın görüntüsünü alıp ister mms, ister mail, ister twitter, ister whatapp üzerinden paylaşıp gönderebilirsiniz. Kanal listesinden tüm kanalları yada favori kanalları seçebilirsiniz. Yanlız favori kanalları siz telefonunuzda oluşturuyosunuz. Tüm kanallar listesinde kanal isimlerinin yanındaki yıldıza tıklayarak favori kanallarınıza atayabilirsiniz. bu favori kanallarınız tv de oluşturduğunuz favori kanallarınızdan bağımsız. açıkcası tv den çok daha pratik ve kullanışlı. Tepkiler orjinal tv kumandasından daha hızlı diyebilirim.

0

Buda touchpad imiz yani mouse. Normal bildiğimiz notebook touchpad mantığı ile çalışıyor, kaydır vur. smart menü ve internette bu yolla gezinmek inanılmaz hızlı ve pratik. Mouse hızını da ayarlar kısmından hassasiyetini arttırıp azaltabilirsiniz. Hemen sağdaki gri renkli çubuk gibi olan şey dönen bir düğme aslında. Parmağınızı onun üstünde yukarı aşağı kaydırarak çok hızlı kanal geçişleri yapabilirsiniz yada internetteyken sayfaları yukarı aşağı kaydırabilirsiniz.

0
-1
1

Buda televizyonuzda yer alan smart premium menü ve uygulamalarınız. Uygulamaları buradan çalıştırabilmeniz için önce tv menüsünden smart tv ye girmeniz gerekiyor. Yani bir tv kanalı seyrederken bu uygulamalardan birine tıkladığınızda uygulama açılmıyor doğal olarak.

Ayrıca burada görseli olmayan fakat indirdikten sonra göreceğiniz birde game menüsü olacak. O menüye tıkladığınızda ekrana bir joystik geliyor. İleri geri sağa sola ve action tuşu var. Uygulamalardan browser a gelip internet adresi kısmına yada google arama çubuğuna tıkladığınızda telefonda klavyeniz açılıyor ve çok seri bir şekilde aramak istediğiniz şeyleri yazabiliyorsunuz. Hani android telefonunuz olmasa dahi, eğer bir LG smart tv sahibi iseniz sırf bu uygulama için kumanda amaçlı kullanılmak üzere dandik bir android telefon alınır

İndirip kullandığınızda özelliklerini ve nekadar pratik olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Hatta bazen eşim tv seyrederken, ben içerki odadan kanal değiştiriyorum sırf sinirlendirmek için , yada ekran görüntüsü alıyorum bakalım ne seyrediyor diye . Benim anlatacaklarım bukadar. Sormak istediğiniz her ne olursa olsun bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Buda indirme linki İNDİR

Saygılar

Nasıl tanıtırz tvye hocam ?

Emeğine sağlık

768 Mesaj
4 Aralık 2012; 18:16:23 

Yukarıda yamıştım ama tekrar yazayım, önce uygulamayı indir kur. wifi aç, tv de kablo ile internete bağlı olsun. daha sonra uygulamayı çalıştır ve cihazları tara de, tv yi bulunca seç. seçtiğinde tv nin ekranında bi numara çıkacak, o numarayı telefonda uygulamaya girdiğinde eşleşmiş olacak. bukadar.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar

768 Mesaj
4 Aralık 2012; 18:18:20 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Çok güzel birşeye benziyor hatta bu uygulama ile 660 yerine 640 bile alınabilir aradaki tek fark kumanda zaten bu uygulamada kumanda ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Neyseki arada çok fark yok 100 tl farkla 660 aldık biz.

aynen hocam, akıllı kumanda ile neredeyse aynı işleri görüyor, inanki 660 a gerek yok gerçekten ve kullanması inanılmaz pratik ve bir okadar zevkli. çok beğendiğim için bilmeyenler varsa paylaşayım dedim.

1511 Mesaj
4 Aralık 2012; 22:00:23 

quote:

Yukarıda yamıştım ama tekrar yazayım, önce uygulamayı indir kur. wifi aç, tv de kablo ile internete bağlı olsun. daha sonra uygulamayı çalıştır ve cihazları tara de, tv yi bulunca seç. seçtiğinde tv nin ekranında bi numara çıkacak, o numarayı telefonda uygulamaya girdiğinde eşleşmiş olacak. bukadar.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar

tv yi wifi den internete bağlayınca olmuyormu

768 Mesaj
5 Aralık 2012; 10:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

tv yi wifi den internete bağlayınca olmuyormu

bende kablo ile bağlı tv 620s modelinde wifi olmadığı için deneyemedim fakat storda wifi üzerinden bağlanamayan vardı. denemek lazım açıkcası. mantık olarak bağlanması lazım.

177 Mesaj
6 Aralık 2012; 1:49:26 

Hocam bende 42ls575s var ondada telefondan bağlanılıyor ama şu anada kadar deneme şansım olmadı.Benim tv imde de çalışırmı acaba ??

768 Mesaj
6 Aralık 2012; 10:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: DiAbLoOo_41

Hocam bende 42ls575s var ondada telefondan bağlanılıyor ama şu anada kadar deneme şansım olmadı.Benim tv imde de çalışırmı acaba ??

Bu program senin tv ni destekliyor. Desteklediği modelleri aşağıda liste olarak yazıyorum;

LV750
LV5700
LV5500
LV375S
LV373S
LV372S
LV370
LW980
LW950
LW850
LW770
LW750
LW650
LW5700
LW5500
LZ990
LZ970
LZ960
LM960
LM950
LM940
LM860
LMG860
LM761
LM760
LM671
LM670
LM669
LM661
LM660
LM645
LM640
LM630
LM625
LM620
LMG620
LM610
LM590
LS580
LS575
LS570
PM970
PM690
PM670
PM470

37 Mesaj
6 Aralık 2012; 12:43:22 

Mrb bendede es7000 tv var kumanda bulamadim bana uyan samsung ace 5830 telefonumda var arti tel. Tv baglayamadim icerisindeki foto ve videolari seyretmek istiyorum ama olmadi ama telefonu modem olarak kullanabiliyorum netete proplem yok alshare kullanmayi denedim olmadi olmasi icin tvnin ve telin ayni neti kullanmasi gerekiyormus
program varmidir onuda bulamadim iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

768 Mesaj
6 Aralık 2012; 13:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet19791979

Mrb bendede es7000 tv var kumanda bulamadim bana uyan samsung ace 5830 telefonumda var arti tel. Tv baglayamadim icerisindeki foto ve videolari seyretmek istiyorum ama olmadi ama telefonu modem olarak kullanabiliyorum netete proplem yok alshare kullanmayi denedim olmadi olmasi icin tvnin ve telin ayni neti kullanmasi gerekiyormus
program varmidir onuda bulamadim iyi forumlar

bunun için imediashare programını kullanabilirsin. bizzat denemedim ama olumlu yorumları var. telefonundaki video ve resimleri tv de seyredebiliyorsun. buradan girip inceleyebilirsin https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.ams&feature=related_apps

269 Mesaj
6 Aralık 2012; 14:52:08 

http://www.youtube.com/watch?v=zjqhj49-ktA
Buradaki video da tv de hangi kanal seyrediliyorsa telefon uygulamasında da aynısı seyediliyor
Bizde ise sadece capture alabiliyoruz???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

768 Mesaj
6 Aralık 2012; 16:26:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Peja

http://www.youtube.com/watch?v=zjqhj49-ktA
Buradaki video da tv de hangi kanal seyrediliyorsa telefon uygulamasında da aynısı seyediliyor
Bizde ise sadece capture alabiliyoruz???

evet güzel uygulama fakat bu iphone telefon için farkettiysen. belki sadece iphone özeldir. umarım android telefonlar içinde bu özelliği eklerler

269 Mesaj
7 Aralık 2012; 0:09:49 

quote:

evet güzel uygulama fakat bu iphone telefon için farkettiysen. belki sadece iphone özeldir. umarım android telefonlar içinde bu özelliği eklerler

Yok bende iphone 3GS de var onda da durum aynı

768 Mesaj
11 Aralık 2012; 16:44:01 

bi sorunla karşılaşıyorum iki gündür, sebebini bilmiyorum doğrusu. cepten uygulamalardan herhangi birine tıkladığımda uygulama açılmıyor bağlantı kesildi diyor ve kopuyor. uygulamayı baştan başlatmaz zorunda kalıyorum. buna benzer sorunla karşılaşan varmı acaba

2766 Mesaj
1 Ocak 2013; 19:52:57 

Bende çalışmadı,
LG-LM640S var bu programı Sony-Xperia X8'e yükledim ama,Kurduktan sonra Arama yap deyince TV yi bulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 1 Ocak 2013; 20:20:01 >

Commandos Fan Klup

1 Mesaj
2 Ocak 2013; 22:06:24 

Bende LG LM640 modeli var. Tv kablosuz bağlı olunca telefonu kumanda olarak kullanamıyormuyuz.

7890 Mesaj
2 Ocak 2013; 22:46:35 

quote:

Canlı yayın özelliği 860 ve üstü modellerde çalışır diyor açıklamalarda.
Wi fi den de kolayca bağlanıyorum ben.

sɹǝʇ nq ʞǝʇɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

489 Mesaj
4 Ocak 2013; 20:53:12 

quote:

digitürk yada d-smart gibi decoderler kullanıyosan olabilir.
kendi uydu alıcısı varsa olur diye düşünüyorum
ben digitürk kullanıyorum bende ondan o seçenek yok biliyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

489 Mesaj
4 Ocak 2013; 20:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

Bende çalışmadı,
LG-LM640S var bu programı Sony-Xperia X8'e yükledim ama,Kurduktan sonra Arama yap deyince TV yi bulmuyor.

aynı wifi ağında bulunmanız gerekiyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14 Mesaj
7 Ocak 2013; 20:27:19 

Ben de şimdi android marketten bu programı kurdum. Ardından TV'de ağ ayarlarında ilgili özelliği açık olarak işaretliyorsunuz. Ondan sonra tv'yi görüyor ve tv ekranında bir eşleştirme numarası çıkıyor. Onu telefona giriyorsun ve artık telefonu kumanda olarak kullanabiliyorsunuz. TV'nin kendi kumandasına göre çok daha hızlı hareket ediyor.

66 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:17:13 

Arkadaşlar ben programı tabletime kurdum. Program açıldı. Tv gördü ve numarayı gösterdi. Numarayı tabletten girebiliyorum fakat TVnin verdiği numarada "0"(sıfır) var fakat tabletteki rakamlarda sıfır yok. Kimsenin başına geldimi bu olay...

66 Mesaj
8 Ocak 2013; 0:27:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ErdemaY

Arkadaşlar ben programı tabletime kurdum. Program açıldı. Tv gördü ve numarayı gösterdi. Numarayı tabletten girebiliyorum fakat TVnin verdiği numarada "0"(sıfır) var fakat tabletteki rakamlarda sıfır yok. Kimsenin başına geldimi bu olay...

Yav arkadaşlar. Tableti yatay değil de dikey yapınca tam klavye çıktı... Dolayısıyla da sıfırı da yazabildim.

1244 Mesaj
8 Ocak 2013; 11:20:02 

bu uygulama sadece tv menülerini yönetiyor değilmi?
yani d smarttan yayın alırken tv kanallarını değiştiremiyormuyuz?

LG 47LW5500-PHILIPS HTS7140/12 BLURAY 3DPHILIPS HMP3000/12 MEDIA PLAYERCASPER İ5 8GB 2.50 HZ 500 GB LAPLTOPNAVITECH QX-B512 5 İNÇ NAVİGASYONSAMSUNG F5070 LED SONY BDV-E290 HOME THEATRE NOKIA LUMIA 520 WIN8 - IPAD 4 RETINA 16 GB

311 Mesaj
8 Ocak 2013; 12:14:23 

quote:

Orijinalden alıntı: a.ozan

bu uygulama sadece tv menülerini yönetiyor değilmi?
yani d smarttan yayın alırken tv kanallarını değiştiremiyormuyuz?

dsmart yayınını modülle tvden izliyorsan kanal değiştirir harici cihazla izliyorsan işlem yapamazsın sadece tvde işlem yapıyor

1244 Mesaj
8 Ocak 2013; 13:44:21 

yanıt için teşekkürler.

LG 47LW5500-PHILIPS HTS7140/12 BLURAY 3DPHILIPS HMP3000/12 MEDIA PLAYERCASPER İ5 8GB 2.50 HZ 500 GB LAPLTOPNAVITECH QX-B512 5 İNÇ NAVİGASYONSAMSUNG F5070 LED SONY BDV-E290 HOME THEATRE NOKIA LUMIA 520 WIN8 - IPAD 4 RETINA 16 GB

194 Mesaj
11 Ocak 2013; 13:18:11 

program süper işe kolaylık

Bursalee Peugeot 206 SW X-Line

http://kadinsak.com

13 Mesaj
14 Ocak 2013; 0:10:47 

bende 660s var. Bu uygulamayı yükledim ama bir türlü Samsung S2 den wifi direct ile bağlantıyı kuramadım. Nasıl yaparız acaba , bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

opel corsa 2004 1.3 CDTI Essentia , d7000 Nikon , Samsung SII , LG 42LM660s

768 Mesaj
14 Ocak 2013; 15:47:19 

quote:

Orijinalden alıntı: emrealanya007

bende 660s var. Bu uygulamayı yükledim ama bir türlü Samsung S2 den wifi direct ile bağlantıyı kuramadım. Nasıl yaparız acaba , bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

bende lm620s var ve sorunsuz kullanıyorum. yapman gereken normal bi şekilde evdeki kablosuz modeme bağlan, tv yide aynı modeme bağla işlem tamam. başka bişey yapmana gerek yok. wifi açıkken programı çalıştır ve tvleri tara de otomatik buluyor zaten. daha sonra bağlan de ve tv nin ekranında çıkan numarayı telefona gir. işlem bukadar.

1082 Mesaj
10 Mart 2013; 15:55:45 

Android 4.1 işletim sistemli tabletimden LG 42LS575S Smart TV'mi bulamıyorum. Programı indirdim kurdum, tv de listede var ama bulamıyor işte.

Nerede sorun var bilemedim. Acaba tabletin halt etmesi mi?

1167 Mesaj
28 Nisan 2013; 9:14:30 

bu uygulamayı en uygun fiyatı olan hangi tablet kullanabilir link atarmısınız

148 Mesaj
20 Mayıs 2013; 1:18:53 

uygulamayı kurdum güzel fakat tv yi kapatma ikonunu bulamadım bi bilgisi olan varmı?

768 Mesaj
6 Ağustos 2013; 19:04:33 

son güncelleme ile son çıkan tv modelleride eklendi

2 Mesaj
14 Ağustos 2013; 13:38:29 

merhaba;

47la640s TV var. Aynı ağ üzerinden Telefonu ve Tv internete Wireless ile bağlanıyorum. Bir türlü TV bulmuyor. Yapmam gereken bir ayar var mı. Yardımlarınız için tşkler.

768 Mesaj
14 Ağustos 2013; 13:51:40 

quote:

Orijinalden alıntı: warlords_055

merhaba;

47la640s TV var. Aynı ağ üzerinden Telefonu ve Tv internete Wireless ile bağlanıyorum. Bir türlü TV bulmuyor. Yapmam gereken bir ayar var mı. Yardımlarınız için tşkler.

tv telefonu bulmayacak, telefon tv yi bulacak. zaten aynı ağüzerinde oldukta sonra, programı çalıştırdığınızda anında tv yi görür. sizde bağlan dersiniz ve tv ekranında çıkan kodu telefona girersiniz. bazı modellerde tv wifi ile bağlanıyorsa sorun olabiliyormuş. tv yi kablo ile bağlayıp deneyin.

2 Mesaj
14 Ağustos 2013; 13:56:49 

tamam deneyecegim. Tşk ederim

938 Mesaj
1 Ekim 2013; 12:09:36 

Tv ıle verılen bır tag on var bu ne işe yarar?

17 Mesaj
10 Kasım 2013; 12:39:46 

la620s de bu uygulama ve dolayısıyla kumanda çalışmaz mı ??

1 Mesaj
11 Kasım 2013; 1:00:10 

Bende 42LM640S LG SMART TV var. LG nin uygulamasını indirdim televizyon ve telefonu aynı ağa bağladım ama uygulama benim televizyonumu görmüyor.Çeşitli kullanıcı yorumlarına göre sorun sanırım televizyonun modeme wifi ile bağlanmasından kaynaklanıyor kablolu bağlantı gerekiyormuş.Eğer programı wifi ile bağlanıp kullanamıyacaksam benim televizyonumun kablosuz ağları görmesinin bana ne faydası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferkaratas -- 11 Kasım 2013; 1:01:49 >

768 Mesaj
17 Kasım 2013; 3:55:23 

quote:

Orijinalden alıntı: seferkaratas

Bende 42LM640S LG SMART TV var. LG nin uygulamasını indirdim televizyon ve telefonu aynı ağa bağladım ama uygulama benim televizyonumu görmüyor.Çeşitli kullanıcı yorumlarına göre sorun sanırım televizyonun modeme wifi ile bağlanmasından kaynaklanıyor kablolu bağlantı gerekiyormuş.Eğer programı wifi ile bağlanıp kullanamıyacaksam benim televizyonumun kablosuz ağları görmesinin bana ne faydası var.

hem telefonun hemde tv nın aynı anda aynı modeme baglı olması gerek. bagzen arkadaslar telefonda 3g yı acık unutuyorlar yada dırek tv ıle telefonu eslestırmeye calısıyorlar. basıt ama bır anlık dalgınlıkla yapılan hatalar. normalde baglanması lazım.

20 Mesaj
25 Aralık 2013; 21:46:27 

hocam 620s var bende de iphoneda uygulamayı yükledim.fakat tvyi bulmuyor.wifi üzerinden bağlıyım.tvyi kablolu bağlama imkanım yok.başka bir çözümü olan?

20 Mesaj
25 Aralık 2013; 21:51:36 

mantıken wifi üzerinden de olması lazım.acaba tv'de herhangi bir özelliği aktif edip mi telefondan taratmamız gerekiyor.Acilen cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

1094 Mesaj
25 Aralık 2013; 22:15:08 

Lg la640s kullanıyorum, evde hem eşimin hemde benim telefonum androidli tv wifi üzerinden nete bağlı, her iki telefonda cihaza bağlı ve ikisinide aynı anda kullanabiliyoruz hatta bir üçüncü olarak kendi kumandasıda kullanılıyor yani sıkıntı yok

Bende bilgisayardaki dosyalara erişemiyordum meğersem paylaşım vermek gerekiyormuş şimdi yerel disc d yi paylaşıma açtım tv den istediğime bakabiliyorum.....

Eğer Herşey Üstüne Üstüne Geliyorsa, Belkide Sen Ters Yöne Gidiyorsundur!!

20 Mesaj
25 Aralık 2013; 23:07:25 

iyi güzel hocam hayırlı olsun da bende bulmuyor işte sorun orada :)

768 Mesaj
27 Aralık 2013; 2:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgaccc

iyi güzel hocam hayırlı olsun da bende bulmuyor işte sorun orada :)

kullandığın android cihaz nedir hocam ve android sürümü?

53 Mesaj
28 Ocak 2014; 2:18:30 

Selamlar, Samsung note3 ile, smart tv özellikli LG 47la620 modeli için webcam olarak kullanmanın bir yolu varmıdır?

teşekkürler.

Online Otomobil Ekspertiz ağı. l Türkiye'de bir ilk

768 Mesaj
28 Ocak 2014; 10:16:22 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanturanist

Selamlar, Samsung note3 ile, smart tv özellikli LG 47la620 modeli için webcam olarak kullanmanın bir yolu varmıdır?

teşekkürler.

bildiğim kadarı ile yok. böyle bir özellik lg telefonlarda bile yok zaten.

9 Mesaj
8 Mart 2014; 0:09:25 

telefonun wifi ayarlarına gir wifi direc aç tv nin wifi ayarlarına gir wifi direc aç cihazları eşleştir
sonra telefondaki kumanda programını aç tv yi anında görüyor.

Bu mesajda bahsedilenler: tolgaccc

6 Mesaj
7 Temmuz 2014; 14:04:21 

Benim tv ve telefon eşleşiyor fakat uygulamayı açtığımda karşılıklı içerik göremiyorum yardımllütfen

22 Mesaj
9 Temmuz 2014; 16:14:09 

Bende uygulamayı indirdim, akşama deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

436 Mesaj
10 Temmuz 2014; 4:11:37 

O programı bu konudan önce ben bulup kullanmıştım. Program 10 numara fakat şöyle bi sorunla karşılaştım. Programı durdurduktan sonra yayın akışı devam ederken ses geriden gelmeye başladı. Misal kadın konuşuyor ses yok biraz 2, 3 saniye geçiyor ses geliyor. Anca tvyi kapatıp açtım ki düzeldi. Bu arada tv 42la640s

"İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır."

2129 Mesaj
10 Temmuz 2014; 12:53:35 

ios için de var mı?

22 Mesaj
10 Temmuz 2014; 17:26:58 

bende 47 la 640 var dun biraz kullandım bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Bu mesajda bahsedilenler: by_xtr

436 Mesaj
10 Temmuz 2014; 17:40:36 

Hmm heralde modelden modele fark ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_xtr -- 10 Temmuz 2014; 17:41:11 >

Bu mesajda bahsedilenler: @cos21

"İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır."
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » Tv Genel » LG SMART TV MÜKEMMEL ANDROİD TELEFON UZAKTAN KUMANDA UYGULAMASI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500