Şimdi Ara

2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kia, 2013 yılı ortalarında satışına başlayacağı iki yeni modeni duyurdu. Üç kapılı pro_cee’d GT ve beş kapılı cee’d GT.
    Kia otomobilleri, 1.6 litrelik direk beslemeli benzinli motorunu çift turbo ile modifiye ederek oluşturduğu yeni 204 HP (@ 6000 devir/dakika) gücündeki motorla donatacak. 265 Nm (@ 1750-4500) torka sahip olacak araçlarda 6 ileri manuel şanzıman kullanılacak.

2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT

0'dan 100 km/s hıza 7,9 saniyede çıkan otomobillerin yakıt tüketimleriyle ilgili bir bilgi henüz mevcut değil!

Araçları standart kardeşlerinden ayırmak için yeni tip ızgaralar daha derin oyuklu tamponlar ve led ışık kümeleri yerleştirlmiş. 18 inçh çapında alaşım jantlar ve kırmızı fren kaliperleri de unutulmamış. Otomobillerin içeride ise Recaro koltuklar ve hafif alaşım pedallar mevcut.

(edit: fotograf yerleşimi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otomobilist -- 4 Aralık 2012; 15:01:29 >

• 204 hp guc var ama onu yola aktarmada sikinti var galiba.

Rcz 200 hp 6 iler 0-100 : 7.5 saniye
    Polo gti 180 hp : 0-100 :7 saniye

Ceed 8 saniye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Call Me Maybe

204 hp guc var ama onu yola aktarmada sikinti var galiba.

Ceed 8 saniye

Hımm, dikkat etmemiştim. Belki de son hız olarak daha yüksek bir değere sahiptir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilist

quote:

Ceed 8 saniye

Hımm, dikkat etmemiştim. Belki de son hız olarak daha yüksek bir değere sahiptir?

Olabilir

• quote:

Ceed 8 saniye

Kialarda son hiz vw e göre yüksek. Mesela yeni ceedin son hızı 197 km/şa golfün daha azdı.

• 1.6 motor 204 beygiri görünce heyecanlanmıştım da, 0-100 ü görünce yine hayal kırıklıgı.

Vw'nin 105 beygirlik dizeli kia'nın 128 beygirinden hızlı.
    Vw'nin 180 beygirlik sporu kia'nın 204 beygirlik sporundan hızlı.

Kia git bi çay koy allanı seversen ya göz boyuyorlar o kadar beygiri koyup. Ya da yola aktaramıyorlar. Bir sıkıntı oldugu kesin.

• herşey kitapta görüldüğü gibi değil dostum caddelerde testi bedava kia demek tork demek her türlü yer ww'yi ama son hızı bilemem
  • gti ile gt yi kıyaslıyorsunuz beyler
    polonun avantajı dsg olması ve şanzuman yazılımı ve tabi bunlardan önce 1269 kg olması ve tsi motor
    kia gt safkan bir gti değil 235 18 jant mesala buda etken ama vw yıllardır gti üreten bir firma zaten kia nın gti sınıfında vw ile yarışması olanaksız
    polo son sürattede 0-100 de kıyaslanmayacak oranda üstün
    ha birde arada 20 bin tl polo daha ucuz
  • quote:

quote:

Ceed 8 saniye

Selam arkadaşlar ben bu aracı bekliyorum geldiğinde inceleyip nasipse alacağım..
    İki husustan söz edeceğim, birincisi avrupada ve ülkemizde satışa sunulacak olan gtler 184 hp
    Yakıt tüketimini azaltmak için kısmışlar biraz.. Normalde bu motor 204 - 208 - 214 - 234 hp olarak kullaniliyor hyundai tarafindan..
    Bir ikinci husus arac biraz ağır, bu da hızlanma konusunda sorun çıkartabilir..
    Ama tüm bunlara rağmen alınabilecek bir araç çünkü yakit verileri cok iyi tasarim da sahane.. Zaten malzeme kalitesinie dene ek birsey yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Jumyr Kylysh

quote:

quote:

Ceed 8 saniye

Selam arkadaşlar ben bu aracı bekliyorum geldiğinde inceleyip nasipse alacağım..
    İki husustan söz edeceğim, birincisi avrupada ve ülkemizde satışa sunulacak olan gtler 184 hp
    Yakıt tüketimini azaltmak için kısmışlar biraz.. Normalde bu motor 204 - 208 - 214 - 234 hp olarak kullaniliyor hyundai tarafindan..
    Bir ikinci husus arac biraz ağır, bu da hızlanma konusunda sorun çıkartabilir..
    Ama tüm bunlara rağmen alınabilecek bir araç çünkü yakit verileri cok iyi tasarim da sahane.. Zaten malzeme kalitesinie dene ek birsey yok...

Bu araçtan ses soluk yokmu halen...

• Ortalama yakıta dikkat ... :))))
     2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT 2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT 2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Ortalama yakıta dikkat ... :))))
     2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT 2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT 2013 Kia Ceed GT ve Pro Ceed GT

Test aracı olduğu için normal
    Bu arada GT'nin ve ya da dizel Pro'nun düz vitesi gelirse bir ihtimal kendi aracımla değiştirebilirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ayduz

quote:

Bu arada GT'nin ve ya da dizel Pro'nun düz vitesi gelirse bir ihtimal kendi aracımla değiştirebilirim..

Gt modeller düz vites olacak.... Performansı tam olarak yola aktarabilmesi için... ne yalan söylimmm bende düşünüyorum ama.. fiyatı ne olacak bakalım.. 70.000 üstü olmaması gerekir... Aynı sınıftaki araçlar zaten o fiyata...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayduz

quote:

Gt modeller düz vites olacak.... Performansı tam olarak yola aktarabilmesi için... ne yalan söylimmm bende düşünüyorum ama.. fiyatı ne olacak bakalım.. 70.000 üstü olmaması gerekir... Aynı sınıftaki araçlar zaten o fiyata...

70 bin TL veremem...

• Ben sordum haziran sonu dediler fiyati da sanirim premium ceed seviyesinde olacak manuel sanzuman ve benzinli motor oldugu icin.. Benim tahminim 64000 -66000....

• 69 a çıktı haliyle bu fiyata kimse almaz
    ikinci el düşünülebilir
    oda tahmini 45 ten gider
  • http://www.youtube.com/watch?v=bL1vBK-bGUI

bu videoda proceed gt nin ara hızlanma ve 0-230 videosu var.

ancak aracı kullanana arkadaşın biraz gaza basma ile sıkıntısı var gibime geliyor yada araç yeni olduğu için çok kıyamıyor.

videoyu yorumlayan çok zeki arkadaşlardan biride seat leon 1.8 tsı ile karşılaştırmış aracı.seat leonun 0-200 km si 23 sn iken proceed GT'nin 34 sn demiş.yine elmayla

armutu karşılaştırma olayı.

ancak benim sayabildiğim procced GT'nin 0-100 hızlanması 8-8,5 sn filan.buda kia için fena sayılmaz.

bana kalırsa şu andaki proceed GT kia'nın acemilik aracı olacak gibime geliyor.2-3 seneye kalmaz çok daha iddialısı gelir gibime geliyor.

tabiki fiyat politikasıda önemli...

http://www.youtube.com/watch?v=J2Y2pEoNDQU

ancak bu videodaki testi yapan arkadaş hakkını veriyor aracın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 9 Temmuz 2013; 18:59:02 >

• tasarım süper, içi harika. fiyat eh işte. 11 senelik civic type r 0-100 6.6 sn iken bunun 7.7 olduğunu okuyunca kıllanmıştım.sonra 0-200 videoları geldi. benim audi s3 8l ile karşılaştırdım inanılmaz fark var. sıfır araba almak için heyecanla araştırdım ama red line gelince 1. vites 45 2. vites 85, 3. vites 120, 4 vites 145... bu ne ya? bu araba 1.3 dizel mi? bu vites aralıkları ne, bu hızlanma nedir? 265 tork ve 200 beygir olan makina nasıl bu kadar isteksiz hızlanır? son linkteki videoyu seyrettim, aracın süspansiyonları biraz yumuşak ve arabada çılgın bi ivmelenme işteği yok, sadece seri. bi de kendim test sürüşü falan yapabilirsem daha iyi bi izlenimim olur, yoksa bu gördüklerime göre bu araba 160-170 hp lik arabalar ayarında, bunu alıp istanbulda gazlamaya kalksan civic vtec bile yer bu arabayı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.