Şimdi Ara

Windows 8 Den Sonra Windows 7 Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
79.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugun ttnetin samsung np300e5c-a0atr laptopunu aldım.Laptopun üzerinde windows 8 yüklü idi ben windows 7 ye geçiş yapmak istiyorum desteğe baktım driverları da var.Bios dan cd den başlatmayı aktif ettim ve her zaman kullandığım windows 7 cd siyle başlatmaya çalıştım lakin hiç bir şekilde windows 7 cd sinden başlamıyor laptop kafayi yiyecem lütfen yardım edin arkadaşlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• evet üstad ben de uğraşıyorum, bios dan DVD 1 sürücü yaptım olmadı, flash diskten de kurmayı denedim yine olmadı netten de araştırıyorum ama bir sonuç bulamadım
  • Win8 beta yüklemiştim, sonra normal şekilde win7 dvd'sini takıp format attım herhangi bir sorun çıkmadı, boot etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ostard

Arkadaşlar bugun ttnetin samsung np300e5c-a0atr laptopunu aldım.Laptopun üzerinde windows 8 yüklü idi ben windows 7 ye geçiş yapmak istiyorum desteğe baktım driverları da var.Bios dan cd den başlatmayı aktif ettim ve her zaman kullandığım windows 7 cd siyle başlatmaya çalıştım lakin hiç bir şekilde windows 7 cd sinden başlamıyor laptop kafayi yiyecem lütfen yardım edin arkadaşlar.

Selam
    Yardımcı olmaya çalışayım ama bunu yapabilir misiniz bilemem?

1. @Bios'a girin ve orada bir yerlerde Win8 ile ilgili menü varsa, onu Disabled yapın.
    2. HDD'yi sökün başka bir masaüstü bilgisayara 2. HDD olarak bağlayıp, HDD'yi orada biçimlendirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey, önyükleme ve Win8'in kurulu olduğu alanları birleştirip sonra format atmaktır.
    3. İşlem sonrası HDD'yi takın ve Win7 DVD'si veya Flash bellek ile kuruluma başlayın..

Kesin çözüm budur kardeş..
    Kolay gelsin ve başarılar..

• aynı sorunu şu an bende yaşıyorum... zorla sistem kullandırmaya çalışıolar bu nası bi kapitalistliktir anlamadım... pc yi yeni aldım söküp takmadan yapmanın başka bi yolu vr mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

Arkadaşlar bugun ttnetin samsung np300e5c-a0atr laptopunu aldım.Laptopun üzerinde windows 8 yüklü idi ben windows 7 ye geçiş yapmak istiyorum desteğe baktım driverları da var.Bios dan cd den başlatmayı aktif ettim ve her zaman kullandığım windows 7 cd siyle başlatmaya çalıştım lakin hiç bir şekilde windows 7 cd sinden başlamıyor laptop kafayi yiyecem lütfen yardım edin arkadaşlar.

Selam
    Yardımcı olmaya çalışayım ama bunu yapabilir misiniz bilemem?

1. @Bios'a girin ve orada bir yerlerde Win8 ile ilgili menü varsa, onu Disabled yapın.
    2. HDD'yi sökün başka bir masaüstü bilgisayara 2. HDD olarak bağlayıp, HDD'yi orada biçimlendirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey, önyükleme ve Win8'in kurulu olduğu alanları birleştirip sonra format atmaktır.
    3. İşlem sonrası HDD'yi takın ve Win7 DVD'si veya Flash bellek ile kuruluma başlayın..

Kesin çözüm budur kardeş..
    Kolay gelsin ve başarılar..

ben bios a bile giremedim.. bios a girdiğimi farzedersek win8 e ilgili menüyü iptal ettikten sonra hdd yi sökmeden maxblast 4 le fabrika formatı atabilir miyiz

• Bu sorunu önümüzdeki 1 ay içinde bol bol görecez. Sağlıklı bir çözümüde yok. Sistemi tek bir işletim sistemine kitleyip diğer sistemleri engellemek kadar saçma bir yapı olamaz. Niçin böyle birşey yapıyorlar win8de anlamıyorum.
  • Biostan UEFI yi Legacy moda çevirmediginiz sürece yükleyemezsiniz
    Usb boot özelligi dahil devredışıdır
    öncelikle Fast Bios Mod u kapatmalısınız.

Bilgisayar açılırken F2 ile Bios'a girin
    Advanced Menüde
    / Fast BIOS Mode = Disable edin
    Boot Menüde
    / Secure Boot = Disable edin
    // Aynı Menüde
    OS Mode Selection Seçenegi Açılacak
    / Os Mode Selection = UEFI and Legacy OS olarak seçin
    Boot Option Priority Ayarlarınıda istediginiz şekilde Yaptıktan sonra
    F10 ile kayıtedip Kuruluma Bildiğiniz şekilde devam edin...
    CIZIK adlı kullanıcının mesajından alıntıdır.Kendisine teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Biostan UEFI yi Legacy moda çevirmediginiz sürece yükleyemezsiniz

Advanced Menüde
    Boot Menüde
    // Aynı Menüde

üst konu olsun bi şekilde bi çok insan sorun yaşayacak bu konuda..bide win8 le açarken hotmail hesabı istiyor yoksa açılmıyor bilgisayar

• quote:

Orijinalden alıntı: carloska

quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Biostan UEFI yi Legacy moda çevirmediginiz sürece yükleyemezsiniz

Advanced Menüde
    Boot Menüde
    // Aynı Menüde

üst konu olsun bi şekilde bi çok insan sorun yaşayacak bu konuda..bide win8 le açarken hotmail hesabı istiyor yoksa açılmıyor bilgisayar

Aynen.

• quote:

Orijinalden alıntı: carloska

Selam
    Neden hotmail hesabı ile oturum açılalak anlamadım?

Kurulumu aşağıdaki resimde olduğu gibi kurarsanız hotmaile gerek duymadan yerel hesap olarak oturumu açabilirsiniz. Kurulumunu bilmeden böyle bir yazı yazmanız biraz garibime gitti açıkçasın..

Windows 8 Den Sonra Windows 7 Kurmak

Daha fazla şu sayfadan bilgi edinebilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_68174390/mpage_1/key_/tm.htm

• ya bende çıkmadı yada dikkatimden kaçmış... bu şekilde seçenek sunulması bile saçma kim bu şekilde bilgisayar açmak ister ki
  • quote:

f12 boot menüsünden dene birde.
  • bu laptoplarda seri numarası üzerinden işlem yapılıyo wın8 yerine win 7 kurmak istiyorsanız cihaza ait seri nosunu , modelini ve maıl adresınızı yazarsanız ucretsız olarak nasıl yapıcagınızı anlatan maıl gonderılır.
  • ben samsun np530u4c modelini aldım. windows 8 kurulu. sonra windows 7 kurmaya çalıştım. yukarıda arkadaşların anlattığı sıkıntılarla karşılaştım. sonra Bilgisayar açılırken F2 ile Bios'a girin
    Advanced Menüde
    Boot Menüde
    // Aynı Menüde

adımlarını izledim ve kur ekranı geldi ve windows 8'i silip 7'yi kurdum ama daha açılır açılmaz beni tekrar boot menüsüne attı ve şimdi tekrar format atmaya kaltığımda hata veriyor. hata da BOOTMGR image is corrupt.

tıkandım aldım walla. var mı acaba yardım edebilecek bir arkadaş...

• quote:

Orijinalden alıntı: alimevren

ben samsun np530u4c modelini aldım. windows 8 kurulu. sonra windows 7 kurmaya çalıştım. yukarıda arkadaşların anlattığı sıkıntılarla karşılaştım. sonra Bilgisayar açılırken F2 ile Bios'a girin
    Advanced Menüde
    Boot Menüde
    // Aynı Menüde

adımlarını izledim ve kur ekranı geldi ve windows 8'i silip 7'yi kurdum ama daha açılır açılmaz beni tekrar boot menüsüne attı ve şimdi tekrar format atmaya kaltığımda hata veriyor. hata da BOOTMGR image is corrupt.

tıkandım aldım walla. var mı acaba yardım edebilecek bir arkadaş...

kilidi açmayı bilmiyorum ama...

bootmgr yi aşmak için... format atar gibi win 8 den c yi biçimlendirip başka işlem yapmadan cd yi çıkartıp win 7 yi takıp formatın atılabiliyor olması lazım...

• win8 cdsi edin bir tane harddiski uçurma bölümüne kadar o cd ile ilerle daha sonra win7 cdsini takmayı dene..
  • reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key bu hatayı alıyorum gpt formatı dıye uyarı cıkıyo acele yardım plssss
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenir

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key bu hatayı alıyorum gpt formatı dıye uyarı cıkıyo acele yardım plssss

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/293008-windows-8-yuklu-bios-uzerinde-uefi-boot-ve-hdd-uzerindeki-gpt-korumasini-kaldirma.html sayfanın sonuna doğru in

• quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

quote:

Orijinalden alıntı: guvenir

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key bu hatayı alıyorum gpt formatı dıye uyarı cıkıyo acele yardım plssss

http://forum.shiftdelete.net/windows-8/293008-windows-8-yuklu-bios-uzerinde-uefi-boot-ve-hdd-uzerindeki-gpt-korumasini-kaldirma.html sayfanın sonuna doğru in

kardeş buradakileride yaptım ama hala sonuş yok disk üzerindeki bölümler görünmuyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.