Şimdi Ara

Tabletlerde cozunurluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
8.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9.7 ich tablette 1024x768 cozunurluk az mi 1280x800 cozunurlukle fazla bir fark olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 1024x768 9.7 inç falan genellikle çin tabletlerinden bulunur diye düşünüyorum.Gözle görülür farklılıklar var videolardan görebilirsin.
  • link verebilir misin ?

• lutfen yardim edin arkadaslar

• Film formatına 16/9 a daha yakın olduğu için dilmi seyredecelsen 1280X800 çok farkeder.
    Diğer türlü film lerde uzama yada aşağıda yukarıda siyah batnlar olur playere göre,
  • film fazla izlememde oyun ve internette cok fark eder mi ?

• İnternet için çözünürlük farketmez. Film izlemiyeceksen 1024x768 sorun olmaz,, belki daha iyi bile olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyserkan3

film fazla izlememde oyun ve internette cok fark eder mi ?

Eğer oyun oynuyacaksınız yüksek çözünürlük görsel manada kalite vaad eder..Ancak alacagınız tabletin işlmeci ve gpu kombinasyonu kötüyse yüksek çözünürlük dezavantaja dönüşür.Performans düşük olur.
    Bende iki adet tablet var..Birisi 7 inch. çözünürlüğü ise 800 x 480. 3D oyunlarda hiç performans sorunu yaşamıyorum..Ancak Web sayfalarında pek konforlu değil.. Aynı ekran büyüklüğdeki 7 inch HD tabletler (çözünürlügü 1280 X800 olan Novo 7 Fire gibi) web sayfalarında çok daha iyi sonuçlar veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer112

quote:

Eğer oyun oynuyacaksınız yüksek çözünürlük görsel manada kalite vaad eder..Ancak alacagınız tabletin işlmeci ve gpu kombinasyonu kötüyse yüksek çözünürlük dezavantaja dönüşür.Performans düşük olur.
    Bende iki adet tablet var..Birisi 7 inch. çözünürlüğü ise 800 x 480. 3D oyunlarda hiç performans sorunu yaşamıyorum..Ancak Web sayfalarında pek konforlu değil.. Aynı ekran büyüklüğdeki 7 inch HD tabletler (çözünürlügü 1280 X800 olan Novo 7 Fire gibi) web sayfalarında çok daha iyi sonuçlar veriyor.

tesekkur ederim bilgin icin samsung exynos 4412 chipli 1024x768 cozunurluklu 9.7 inch tablet mi yoksa ainol captain quad core 1920x1200 cozunurluklu ama cozunurlugu kaldirir mi acaba sizce hangisi ve nedenini soyleyebilirmisiniz

• quote:

quote:

quote:

tesekkur ederim bilgin icin samsung exynos 4412 chipli 1024x768 cozunurluklu 9.7 inch tablet mi yoksa ainol captain quad core 1920x1200 cozunurluklu ama cozunurlugu kaldirir mi acaba sizce hangisi ve nedenini soyleyebilirmisiniz

Eğer bütçeniz uygunsa "ainol captain quad core 1920x1200 " diyorum.
    1920x1200 Çözünürlüklü bir İPS panel harika bi görüntü kalitesi verir..Performans olarakda 4 çekirdek gayet yeterli gelir..
    Ayrıca bu tablette Quad Core ACT-ACT7029 1.5 GHz işlemci (4 çekirdekli 1.5 GHz işlemci) kullanılmış.. Çok performanslı oldugu söyleniyor...USB 3.0 desteği vermeside başka bir artısı.
    Birde cihazda 10.000Mah pil kullanılıyormuş..Bu cihaz alınır bence ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer112 -- 5 Aralık 2012; 23:35:19 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer bütçeniz uygunsa "ainol captain quad core 1920x1200 " diyorum.
    1920x1200 Çözünürlüklü bir İPS panel harika bi görüntü kalitesi verir..Performans olarakda 4 çekirdek gayet yeterli gelir..
    Ayrıca bu tablette Quad Core ACT-ACT7029 1.5 GHz işlemci (4 çekirdekli 1.5 GHz işlemci) kullanılmış.. Çok performanslı oldugu söyleniyor...USB 3.0 desteği vermeside başka bir artısı.
    Birde cihazda 10.000Mah pil kullanılıyormuş..Bu cihaz alınır bence ..

ama o chipin daha nasil oldugunu performansinin nasil oldugunu bilmiyoruz ama samsung exynos 4412 galaxy s3 ve galaxy note10.1 de kullanildigindan performansi cok iyi bide bu 9.7 inch daha guzel durmuyor mu captain cok dikdortgen kaliyor.

• quote:

9.7 inch daha guzel durmuyor mu captain cok dikdortgen kaliyor.

Bahsettiğiniz 9.7 inch lik cihazın hakkında daha detaylı bilgi verirsiniz daha dogru bir karşılaştırma yapabiliriz.
  • yapacaklarına göre değişir
  • quote:

quote:

9.7 inch daha guzel durmuyor mu captain cok dikdortgen kaliyor.

Bahsettiğiniz 9.7 inch lik cihazın hakkında daha detaylı bilgi verirsiniz daha dogru bir karşılaştırma yapabiliriz.

freelander pd80 vogue quad core samsung exynos 4412

• quote:

Orijinalden alıntı: kemaloztin

yapacaklarına göre değişir

oyun ve internet filmde seyrederim butun gun basinda olacagim ev kullanimi icin

• internet için fark etmez film için 1280x800 daha iyidir oyun içinse ghz ve performans yüksekse 1280x800 ghz ve performans düşükse 1024x768 daha iyidir
  • cok fark eder mi filmde birde 9.7 inch de 6000 mah batarya kac saat dayanir

• "ainol captain quad core" üzerinde yogunlaşın..Pişman olmazsınız.Hem daha ucuz hemde daha üstün bi cihaz bence ..
  • quote:

"ainol captain quad core" üzerinde yogunlaşın..Pişman olmazsınız.Hem daha ucuz hemde daha üstün bi cihaz bence ..

captainin gpusu hakkinda iyi seyler duymadim benim icinde oyun onemli oldugundan biraz kafam karisik on inch cok dikdortgen durmuyor mu sizce

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.