Şimdi Ara

E-devletten imei kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
20.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hepimizin bildiği gibi artık turkiye.gov.tr den imei kaydı yapabiliyoruz ancak benim aklıma takılan soru şu oldu başkasına ait tc kimlik ve şifre ile sisteme girip pasaport bilgilerini filan doldursak sorun olur mu?

Yani sisteme giriş yapan kişi aslında yurt dışından gelen değil hatta pasaportu da yok sadece sisteme girmek için kullanılması sorun olur mu?
    bu şekilde kendi şifresini kullanıpta yurt dışından gelen kişinin bilgilerini e-devletten bildiren var mı ? ve sonucu ne oldu ?

Admin: Kural dışı konu başlığınız revize edilmiştir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• dediğin gibi kesinlikle olmaz.

pasaport kiminse e-devlete de o kişinin giriş yapıp kayıt yapması gerekiyor.
  • Hakkaten devlete kandirabilecegini ve hakkaten yurtdisindan giris yapmamis hatta pasaportu olmayan birine kayit yapabilecegini dusundun yani...pes..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum aynı yönetmi ben kullandım fakat pasaport sahibinin e-devleti üzerinden kayıt yapabiliyosun. başkasınınkinden kabul edilmiyor.
  • e-devlet şifresi kime ait ise onun bilgilerini girmen gerekiyor veya pasaport sahibi kim ise gidip onun e-devlet şifresi alması gerekiyor sonra kendi pasaport bilgilerini girip kayıt yaptırabilirsin.
  • Acemiliğimi bağışlayın, aklıma takıldı bu soru. yurt dışında kullanılmış bir iphone 4 elime geçti. burada kullanmam için imei kaydetmekle ilgili araştırma yapıyordum ki sanırım masraflı bi olaymış bu. e devletten kaydetmek ücretsiz sanıyorum? neler gerekiyor? telefon ve pasaport akrabama ait, internetten masrafsızca halledebilir miyiz?
  • öncelikle kaydettireceğiniz kişinin TC no ile vergi dairesi veya bankadan 100 TL harcı yatırıyorsunuz. Daha sonra bu kişinin e-devlet şifresi ile e*devlet üzerinden kayıt yaptırıyorsunuz. e-devlet üzerinden kayıt işleminde sizden istedikleri pasaport no, giriş tarihi, pasaport tipi. Bunlarla kolayca kayıt yaptırabilirsiniz.
  • tesekkurler

• Pasaport kaydi denen lanet sey sanirsam tek bizim ulkede var soygunculuk resmen

• Şu sıralar BTK ile e-devlet arasındaki anlaşma/sözleşme tamamlanamadığı için internetten kayıt işlemi yapılamıyor. Harç bedeli ise 2013 için 115 tl.
  • Merhabalar,bende aynı şekilde vergisini yatırdım,babamın pasaportuna kayıt yaptırıcam fakat e-devlette formu doldururken 10 haneli cep telefonunu giriniz diyor,buraya babamın cep telefonunumu giricez(ki bu telefonu ne babam kullanıcak ne ben,eşim kullanıcak)bu ve dikkat etmem gereken başka bir husus varsa önermenizi rica ederim,selamlar.
  • sistem hatası alan warmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dearvahhelsing

sistem hatası alan warmı?

ne hatası alıyorsunuz? halledebildiniz mi problemi??

arkadasımın pasaportundan kayıt yaptırmak istiyorum süresi doldu dolcak 1-2 gün kaldı. vergiyi bugun yatırdı, tim'de çalışanlar sisteme düşmesi 4 gün sürer demişler o yüzden e-devlet sifresi alıp yapıcak. eğer sisteme giremezse vergi yancak mı şimdi?
  • pasoport kimin adınaysa onun e devlet şifresiyle gir ımeı yaz aramaya ımeı kaydı çıkıyo zaten.ordan işlemleri yap tamamladıkdan sonra hata veriyo.bi kaç kere dene.sonra http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bu siteden sorgulat geçici olarak kayıt altında diyosa problem çözülmüştür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dearvahhelsing

pasoport kimin adınaysa onun e devlet şifresiyle gir ımeı yaz aramaya ımeı kaydı çıkıyo zaten.ordan işlemleri yap tamamladıkdan sonra hata veriyo.bi kaç kere dene.sonra http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bu siteden sorgulat geçici olarak kayıt altında diyosa problem çözülmüştür.

bende yeşil pasaport ile e -devletten kayıt yaptırdım ama pasaport türü yeşil seçince olmadı hata verdi çipli olarak işaretlettim bir sıkıntı çıkarmı?şuan geçici olarak çıktı

• yok bişi olmaz
  • beyler bende telefonumu kaydettirmek için bi akrabadan rica ettim geleli 30 günü doldurmamış pasaportunu ve e devlet şifresini aldım gidip 115 tl vergisini yatırdım. fakat sitede pasaport numarasını 7 haneli olarak gösteriyor başındaki harf ile birlikte ama benim aldığım pasaport no 9 haneli harf ile beraber ve kabul etmiyor ne yapmak gerekiyor bunun için illa gidip tim den mi yapmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiritfang

beyler bende telefonumu kaydettirmek için bi akrabadan rica ettim geleli 30 günü doldurmamış pasaportunu ve e devlet şifresini aldım gidip 115 tl vergisini yatırdım. fakat sitede pasaport numarasını 7 haneli olarak gösteriyor başındaki harf ile birlikte ama benim aldığım pasaport no 9 haneli harf ile beraber ve kabul etmiyor ne yapmak gerekiyor bunun için illa gidip tim den mi yapmamız lazım.

pasaport tipini çipli olarak seç
  • teşekkür ederim kardeşim eyv.
  • dostum sağol sayende gittim parayı yatırıp e-devlet üzerinden işlemimi gerçekleştirdim. peki ne kadar zamanda açılıyor telefon bilgin var mı bu konuda.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.