Şimdi Ara

Amazon, sunucularında 1.3 trilyon nesne barındırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük çevrimiçi perakende sitelerinden birisi olan Amazon, sunduğu bulut bilişim hizmetleriyle de lider firmalardan. 

Hem kurumsal hem de bireysel altyapı hizmeti sunan Amazon, bulut altyapısını geçen yıl dünyanın en hızlı 42. süperbilgisayarı olan sunucularında tutuyor. Pinterest, Instagram gibi pek çok popüler hizmet bu sunuculardan yayın yapıyor. 

Geçen hafta bir geliştirici konferansı sunan firma, Simple Storage Service ya da kısaca S3 adını verdiği sunucularında 1.3 trilyon nesne sakladığını duyurdu. Sunucular saniyede ise 830 bin istek işliyor. 

Kurumsal kullanıcıların kolay veri işlemesi için hayata geçirilen Elastic Map Reduce küme oluşturma teknolojisi de 3.7 milyon kümeye ev sahipliği yapıyor. 

Amazon'un web hizmetlerini kullanan 1500 akademik kuruluş ve NASA gibi 300 hükümet ajansının olduğu ifade ediliyor. 

Amazon ayrıca S3 kullanım bedellerine yüzde 25 indirim uygulamaya başladı.  

• Adamın çok üstüne gittiniz, neyin haberini yapacağını şaşırdı.
  • amazonda ürünleri pahalı.

• Kaçın ekrem71 haberi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne istiyorsunuz bu adamadan anlamadim gayet guzel bi haber :))

• Ne istiyorsunuz bu adamadan anlamadim gayet guzel bi haber :))

• Adam on numara kaliteli haber yapmış daha ne istiyonuz arkadaş.Amazonun bilgisayarının 42. olduğunu sunucularında kimlerin sitelerinin barındırıldığını öğrenmiş olduk eminim benim gibi bilmeyen çoktur.

Hem habire telefon haberi yayınlıyosunuz diye şikayetler vardı alın size telefonsuz haber...

• Güzel haber, teşekkür ederiz.

• ekrem71
  • Haber için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olayı bilmiyorum
  • donanimhaberin klasik reklam kokan "haberlerinden" birine benziyor. amazon turkiye pazarina hizli bir girisemi hazirlaniyor acaba.

• Kaliteli haber.

• iyide oldu çokta iyi oldu tamam mı
  • Üye oldum, bi kamyon özelliği var hiç biri işime yaramıyor. NASA'dakiler kullanmaya devam etsin, bir gün NASA'da sigortası, yolu yemeği karşılayacak dolgun maaşlı bir işe girersem kullanırım belki.

• Amazon, sunucularında 1.3 trilyon nesne barındırıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.