Şimdi Ara

Masaüstündeki interneti connectify ile wireless yapmak yardım lütfen acill

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdi elimde masaüstü bilgisayar var ( xp var ve usb adaptör vs yok) bir de kablolu modemim var.Benim sorum şu şimdi usb adaptör alsam bunu masaüstü bilgisayarıma taksam connectify programı ile bilgisayardaki interneti dağıtıp telefonumdan bağlanabilir miyim ? Dün teknosaya gittim usb adaptör baktım bir kaç tane fakat hepsinin arkasında router , access point tarzı şeylerle bağlantı kurduğu yazıyor. Ben tek başına usb adaptör alsam connectify programını windows xp ye kursam kablolu modemden gelen interneti wireless yapabilir miyim ?

• Yukarı
  • Yukarıı arkadaşlar lütfen yardım edin
  • Geçici kablosuz ağ kurma var, onu dene istersen
  • ben yapmıştım bi ara olmuştu sadece pc kapanınca wifide gidiyodu ama onuda halletmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pet Şişe

Geçici kablosuz ağ kurma var, onu dene istersen

Biraz araştırdım sanırım bu windows 7 için bilgisayarlar arası bağlantıya yarıyor benim aradığım bu değil.
  • Hotspot özellikli olursa yapabilirsin.Şuan satılanların çoğunda vardır heralde.Bir ara kullanmıştım iphone görüyordu ama android telefonlar görmüyordu.Belki ayarlardan yapılabiliryordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercannnnn22

ben yapmıştım bi ara olmuştu sadece pc kapanınca wifide gidiyodu ama onuda halletmiştim

İşte kastettiğim bu. Sen sadece flash belleğe benzeyen usb adaptör ile mi yapıyordun bunu yoksa modemine bağladığın access point , router gibi şeyler var mıydı ?
  • bende Alfa marka USB wifi adaptör var, connecifi ile telefonuma da gönderiyodum wifiyi.

Başka bi wifiden alıp dağıtıyordum eve, senin dediğin gibi olur mu bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightful

quote:

ben yapmıştım bi ara olmuştu sadece pc kapanınca wifide gidiyodu ama onuda halletmiştim

İşte kastettiğim bu. Sen sadece flash belleğe benzeyen usb adaptör ile mi yapıyordun bunu yoksa modemine bağladığın access point , router gibi şeyler var mıydı ?

yok normal usb wireless adaptörler vardı şunlar gibi onu taktım pcye programdan ayarladım bağlandım

http://www.gold.com.tr/U210089/Flaxes-FW-15-AX-150-Mbps-11n-Harici-5DBI-Anten-Wireless-Adaptor-1-Km-Menzilli

• çalışır hocam harici adaptörü normal wifi gibi görür fakat xp ile ilgili şüphelerim var.

siz modeme takılan antenlere bir göz atın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

avea 3g modem kullanıyorum, connectify ile ALFA adaptörümden wifi noktası oluşturabilir miym ?

edit: yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamamen Hayal Ürünüdür -- 2 Aralık 2012; 13:15:57 >
  • quote:

quote:

quote:

yok normal usb wireless adaptörler vardı şunlar gibi onu taktım pcye programdan ayarladım bağlandım

http://www.gold.com.tr/U210089/Flaxes-FW-15-AX-150-Mbps-11n-Harici-5DBI-Anten-Wireless-Adaptor-1-Km-Menzilli

Peki windows xp mi kullanıyordun windows 7 mi ?

• Ben böyle yaptım oldu

adaptörünün uygun olması lazım yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

Ben böyle yaptım oldu

Senin modemin kablosuz sanırım ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tamamen Hayal Ürünüdür

Ben böyle yaptım oldu

Senin modemin kablosuz sanırım ?

avea 3G modem, en zorunu başardığıma göre sende yapabilirsin.Önemli olan doğru seçenekleri yerleştirmek

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki windows xp mi kullanıyordun windows 7 mi ?

hatırlamıyorum herhalde 7 di

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.